Wywrotek Botoszański Barwnogłowy

Lahore19
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 07, 2009 7:26 pm
Kontakt:

Wywrotek Botoszański Barwnogłowy

Post autor: Lahore19 » pt gru 04, 2009 1:07 am

Wywrotki Botoszańskie - rasa rumuńska z miasta Botoszany w północnej Mołdawii. Mogą być dwuczube lub z kolistą rozetą na czole.Głowa mała zaokrąglona, oczy białe/ perłowe/ u odmian jednokolorowych i z ciemną głową. U gołębi z głową białą ,pstrych i białych ciemne.Brwi u odmian jednobarwnych białe u pozostałych czerwone lub cieliste. Dziób średniej długości cienki lekko wygięty w dół jasny lub rogowy w zależności od koloru upierzenia.Szyja średniej długości , pionowo uniesiona i lekko wygięta do tyłu. Pierś szeroka, wysoko uniesiona lekko wysunięta do przodu. Plecy proste opadające w kierunku ogona.Skrzydła długie noszone na ogonie.Nogi średnio wysokie , z łapciami/ pożądana długość 6 - 10 cm oraz jak najdłuższe sępie pióra/. Ogon wąski składający się z 12 piór. Upierzenie - pióra ściśle przylegające do ciała .Kolory : biały,czarny, czerwony, żółty, brązowy, " oberżynowy" z odcieniem szarym lub czerwonym. Rysunek : jednobarwne, z kolorową głową , sroki i pstre jasne lub ciemne. Duże błędy:gołębie duże, masywne, niska postawa, zbyt długie lub zbyt krótkie nogi, skrzydła noszone poniżej ogona, nierówne łapcie z przerwami, różnokolorowe lub cięte oczy, nierówny rysunek. Obrączka nr.8
Załączniki
wywroty 1.JPG

Lahore19
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 07, 2009 7:26 pm
Kontakt:

Re: Wywrotek Botoszański Barwnogłowy

Post autor: Lahore19 » pt gru 04, 2009 1:15 am

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje szczegółowe dotyczące tej rasy byłbym wdzięczny gdyby się nimi podzielił. Chodzi mi głównie o to czy dobrze karmią młode, jak latają i ciekawi mnie z czego ta rasa powstała jakie gołębie zostały wykorzystane przy tworzeniu tej rasy. Może ktoś z was drodzy hodowcy ma jakąś książkę w której bardziej dokładnie opisana jest ta rasa, zastanawia mnie czy w Polsce są hodowcy tej rasy, bardzo proszę piszcie co sądzicie o tych uroczych ptakach.

Lahore19
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 07, 2009 7:26 pm
Kontakt:

Re: Wywrotek Botoszański Barwnogłowy

Post autor: Lahore19 » pt gru 04, 2009 1:19 am

Oto 2 zdjęcie ukazujące te gołębie!
Załączniki
wyw.jpeg

krzysiek
Posty: 3655
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 9:53 pm
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Re: Wywrotek Botoszański Barwnogłowy

Post autor: krzysiek » pt gru 04, 2009 9:27 am

Dokładny opis i historię rasy znajdziesz w książce Peterfiego. To klasyka, ale zawarte w niej informacje dotyczące ras rumuńskich są cały czas aktualne.

ODPOWIEDZ