Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

krzysiekR
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Post autor: krzysiekR » pn mar 11, 2013 7:09 pm

Arek pisze:Sam ich nie kupywałem, dostałem je od zaprzyjażnionego chodowcy, a on nie wiedział co to za rasa , i dlatego pytam .
Czyli garbaty prowadzi kulawego a ślepy ma zgadywać .. współczuje bo to nie bedzie gwarantowanej pewnosci co to za rasa bo kazdy bedzie miał inna rase na mysli

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw mar 14, 2013 6:27 pm

Bardzo złe foty do oceny ,mogą to być tipllery wystawowe albo wiele innych ras
Szukaj a znajdziesz

Arek
Kontakt:

Post autor: Arek » pn mar 18, 2013 5:40 pm

ok rozumiem postaram się zrobić dodatkowe jak tylko znajde chwilę czasu

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » ndz kwie 21, 2013 9:10 pm

prosze o ustalenie rasy gołebi
Załączniki
100_6359male.JPG
100_6360male.JPG
100_6366male.JPG

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » pn kwie 22, 2013 3:44 pm

jak chodzi o tego bialego to chyba bedzie rosołowka :D

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » pn kwie 22, 2013 10:36 pm

aha spoko a ile trzeba gotowac??

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » wt kwie 23, 2013 11:07 am

Pierwsze i drugie zdjęcie to zamojski czerwono graniasty, troche wypłowiały, moze po krzyrzówce siwego z czerwonym, pospolity wygląd glowa szczura dłuższa noga, raczej sztywny w piórach.
I biały to blankop bryzgany, po zmienniakach, w miare przyzwoity, lota pod ogonem to na minus, w miare postawny, w miare w piórach, niezła głowa.
A 3 zdjęcie to pocztowy raczej rasowy, nie blokers.

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » wt kwie 23, 2013 1:20 pm

odzieki wielkie za odpowiedz. mam pare golebi tak poprostu kupionych a troche sasiad oddal i chcialam wiedziec co i jak sie nazywa a wiem ze na forum ludzie sie znaja

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » wt kwie 23, 2013 4:18 pm

Zamojskie?

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » wt kwie 23, 2013 6:58 pm

tak jestem z zamojskiego wiec i pewnie gołebie tez :D od nie dawna zaczełam sie interesowac tymi ptakami ale zebym hodowca sie nazwala to jeszcze daleko :lol: ostanio moj dobytek w ilosci 35 zmiejszyl sie do 24 z powodu ptaka co lubi na polowac i nic nie pomagalo a wychodze z zalozenia ze nie po to sie golebie ma ze je trzymac w klatce i tylko do woliery poszczac

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » śr kwie 24, 2013 12:54 pm

agakraw87 pisze:tak jestem z zamojskiego wiec i pewnie gołebie tez :D od nie dawna zaczełam sie interesowac tymi ptakami ale zebym hodowca sie nazwala to jeszcze daleko :lol: ostanio moj dobytek w ilosci 35 zmiejszyl sie do 24 z powodu ptaka co lubi na polowac i nic nie pomagalo a wychodze z zalozenia ze nie po to sie golebie ma ze je trzymac w klatce i tylko do woliery poszczac
W miare bezpiecznie można ganiać od maja do końca października.
Później gołebiarz juz zaczyna regularne patrole, a jak złapie jednego to bedzie przylatywał codziennie na obiad.
W maju zaczyna pojawiać sie na niebie Jastrząb Błotniak Stawowy to drapieżnik który poluje m.in. na gółębiarza.
Gołebiarz sie go boi i siedzi w okolicach lasu nie zapuszcza sie na patrole.
Jak zobaczysz Błotniaka (wiekszy, wolniejszy od gołebiarza) to mozesz ganiać.
Błotniak na gołebie nie poluje.

kresowiak
Kontakt:

Post autor: kresowiak » śr kwie 24, 2013 5:22 pm

felix8024 pisze: W maju zaczyna pojawiać sie na niebie Jastrząb Błotniak Stawowy to drapieżnik który poluje m.in. na gółębiarza.
Kolego, nie wiem skąd masz takie informacje. Jastrząb gołębiarz jest trochę mniejszy od błotniaka stawowego ale tylko pod względem rozpiętości skrzydeł, wagowo zaś, jest większy od błotniaka. Pierwszy raz słyszę, żeby błotniak polował na jastrzębia. Pożywieniem błotniaka są głównie jaja, pisklęta, płazy oraz małe ssaki i ptaki. Błotniaki nigdy nie polują w locie, zdobycz chwytają na ziemi opadając na nią z góry. Błotniak może przegonić jastrzębia ze swojego terytorium, ale na pewno na niego nie zapoluje.

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » śr kwie 24, 2013 7:23 pm

najwiekszy problem jest w tym,ze mieszkam w lesie tak doslownie z kazdej strony mam las wiec i jastrzebie poluja a gniazdo widez z domu z gory ale ze ptaki pod ochrona to nic zrobic nie mozna. mam jeszcze pytanie dostalam jednego pawika samca i ciekawi mnie czy sparuje sie z jakas inna samica nie pawikiem??

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » czw kwie 25, 2013 9:00 am

kresowiak pisze:
felix8024 pisze: W maju zaczyna pojawiać sie na niebie Jastrząb Błotniak Stawowy to drapieżnik który poluje m.in. na gółębiarza.
Kolego, nie wiem skąd masz takie informacje. Jastrząb gołębiarz jest trochę mniejszy od błotniaka stawowego ale tylko pod względem rozpiętości skrzydeł, wagowo zaś, jest większy od błotniaka. Pierwszy raz słyszę, żeby błotniak polował na jastrzębia. Pożywieniem błotniaka są głównie jaja, pisklęta, płazy oraz małe ssaki i ptaki. Błotniaki nigdy nie polują w locie, zdobycz chwytają na ziemi opadając na nią z góry. Błotniak może przegonić jastrzębia ze swojego terytorium, ale na pewno na niego nie zapoluje.
Widzialem pare razy jak błotniak leciał za gołebiarzem, nie widziałem fizycznego kontaktu.
Błotniak poluje głownie na ptactwo, wiec myśle ze gołębiarzem by nie poskąpił.
I tak jest jak napisałeś, błotniak przepędza gołębiarza z jego rewirów dlatego jest spokoj i można w miare spokojnie ganiać.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw kwie 25, 2013 11:07 pm

agakraw87 pisze:najwiekszy problem jest w tym,ze mieszkam w lesie tak doslownie z kazdej strony mam las wiec i jastrzebie poluja a gniazdo widez z domu z gory ale ze ptaki pod ochrona to nic zrobic nie mozna. mam jeszcze pytanie dostalam jednego pawika samca i ciekawi mnie czy sparuje sie z jakas inna samica nie pawikiem??
Tak jeśli bedzie jakas samiczka wolna to sie sparuje. Ale to chyba nie ten temat na takie pytania ;)

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » pn kwie 29, 2013 9:50 pm

??????
Załączniki
100_6374male.JPG
100_6371male.JPG
100_6372male.JPG

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » wt kwie 30, 2013 3:09 pm

Na pierwszym zdięciu "krakowiak" miernej jakości.

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » wt kwie 30, 2013 4:08 pm

Krakowiak czyli bialoglowka gumińska.A na zdjeciach 2-3 to trudno ocenic,chociaz sie domyslam ale to juz nie bede wprowdzał w blad.Zrob lepsze zdjecia bo na tyxh to ciezko ocenic :) Najlepiej jak gołebiowi uchwycisz cała sylwetke z profilu :P

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » wt kwie 30, 2013 9:00 pm

Krakowiak aha rozumiem. Facet który sprzedawal mi go na gieldzie powiedzial ze to nowa odmiana mewki polskiej ja nie swiadoma kupilam i troche zaplacilam :cry: ale coz trzeba sie zaczac ksztalcic

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » wt kwie 30, 2013 10:11 pm

agakraw87 pisze:Krakowiak aha rozumiem. Facet który sprzedawal mi go na gieldzie powiedzial ze to nowa odmiana mewki polskiej ja nie swiadoma kupilam i troche zaplacilam :cry: ale coz trzeba sie zaczac ksztalcic
Hahahaha czego to handlarz nie wymyśli, żeby wcisnąć osobie, która sie jeszcze nie zna badziew... :? Zamiast pomóc początkującemu to tylko chcą wyciągnąć kasę od ludzi. Tu są wszystkie rasy gołębi, popatrz sobie, żeby cie następnym razem jakiś ''cwaniak'' nie wykiwał http://www.golebnik.pl/golebie_zdj.html
Kup sobie też jakąś książkę z rasami gołębi, polecam książkę ''Horst Schmidt - Gołębie''- oprócz zdjęć są w niej opisy jak powinien wyglądać gołąb danej rasy, na co zwracać uwagę itp.
Pozdrawiam. Kamil

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » wt kwie 30, 2013 10:20 pm

sadlak111 pisze:
agakraw87 pisze:Krakowiak aha rozumiem. Facet który sprzedawal mi go na gieldzie powiedzial ze to nowa odmiana mewki polskiej ja nie swiadoma kupilam i troche zaplacilam :cry: ale coz trzeba sie zaczac ksztalcic
Hahahaha czego to handlarz nie wymyśli, żeby wcisnąć osobie, która sie jeszcze nie zna badziew... :? Zamiast pomóc początkującemu to tylko chcą wyciągnąć kasę od ludzi. Tu są wszystkie rasy gołębi, popatrz sobie, żeby cie następnym razem jakiś ''cwaniak'' nie wykiwał http://www.golebnik.pl/golebie_zdj.html
Kup sobie też jakąś książkę z rasami gołębi, polecam książkę ''Horst Schmidt - Gołębie''- oprócz zdjęć są w niej opisy jak powinien wyglądać gołąb danej rasy, na co zwracać uwagę itp.

no niestety tak to jest jak ktos oszukuje :cry: ale taki widocznie swiat. Mam zamiar tak na powaznie zajac sie hodolwla golebi ale bardziej dla siebie niz na sprzedaz wiec juz szukam ksiazki i biore sie za nauke

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt kwie 30, 2013 10:51 pm

W tej książce jest na pewno wszystko: http://www.golebie.wombat.fc.pl/

U Horsta Schmidta, w ostatnim wydaniu ten kto robił korektę narobił bałaganu z nazwami, bo niektóre nazwy ras pozmieniał tak jak sam uważał.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » śr maja 01, 2013 9:48 pm

prosze o pomoc
Załączniki
IMG_20130501_103218male.jpg
IMG_20130501_103144male.jpg
IMG_20130501_103039male.jpg
IMG_20130501_102939male.jpg

Awatar użytkownika
momo1351
Kontakt:

Post autor: momo1351 » śr maja 01, 2013 9:57 pm

Nowe odmiany mewki polskiej :D ten na 2 focie wyglada mi na zamojskiego a ten na 4 na orlika(szarik).Jak juz masz zamiar profesionalnie podejsc do hodowli golebi to przydałoby sie ba dobry poczatek nabyc gołebie od sprawdzonego hodowcy.Bo te twoje gołabki ani nie wygladaja ani pewnie nie lataja :) jak to mowia kazdy trzyma to co lubi i kazdy pewnie zaczynał swoja przygode od takich miernej jakosci gołebi :)

agakraw87
Kontakt:

Post autor: agakraw87 » śr maja 01, 2013 10:52 pm

momo1351 pisze:Nowe odmiany mewki polskiej :D ten na 2 focie wyglada mi na zamojskiego a ten na 4 na orlika(szarik).Jak juz masz zamiar profesionalnie podejsc do hodowli golebi to przydałoby sie ba dobry poczatek nabyc gołebie od sprawdzonego hodowcy.Bo te twoje gołabki ani nie wygladaja ani pewnie nie lataja :) jak to mowia kazdy trzyma to co lubi i kazdy pewnie zaczynał swoja przygode od takich miernej jakosci gołebi :)

Ja wszystko rozumiem tylko sęk w tym ze te gołebie juz mam w domu i ich nie kupywalam tylko same sie rozmnozyly :) wiec rzecz dla mnie jasna ze nie bede sie ich pozbywac a co do latania to latac lataja tylko jak ich o to poprosze :D a wszystkie sa bardzo oswojone a mlode od matki z zdjecia sa tak nauczone ze moja corka nosi je na ramieniu :lol:
Załączniki
IMG_20130501_103039male.jpg

ODPOWIEDZ