Rolley angielskie

patryk05
Kontakt:

Rolley angielskie

Post autor: patryk05 » śr paź 28, 2009 12:12 pm

co to za gołąbki proszę a o jakieś porady

piotrk
Kontakt:

Re: Rolley angielskie

Post autor: piotrk » śr paź 28, 2009 12:30 pm

wczoraj jeden z użytkowników fajny filmik na tym forum zamieścił z tymi ptakami,pozwolę sobie przekleić :

http://www.youtube.com/watch?v=WGwDOzpTcgs

mnie też bardzo zaciekawiła ta rasa ...

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr paź 28, 2009 10:01 pm

fajne gołębie ale trzeba ostro trenować i wypuszczać bez innych ras wtedy są najlepsze efekty
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » czw paź 29, 2009 7:26 pm

Świetny film, nigdy nie widziałem jak wywrotkują jestem w szoku ;D

Slawek

Post autor: Slawek » czw paź 29, 2009 7:48 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 11:09 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw paź 29, 2009 8:06 pm

w naszych rodzimych rasach wywracają pojedyńcze sztuki a rollery wszystkie mam orliki białostockie 7 sztuk wywracają 3 sztuki rollerów mam 27 wywracają wszystkie
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt paź 30, 2009 4:31 pm

Orlik białostocki, podobnie zresztą jak inne rasy orlików wywracać nie powinien, masz więc felerne ptaki.Dobrymi wywrotkami są , a raczej były do niedawna starodawne wywrotki- wejfry i sroczki średniodziobe. niegdyś popularne były krymki wywrotne, obecnie już niemal się ich nie spotyka.Sławek przesadził trochę jeśli chodzi o akrobatykę naszych rodzimych wywrotków, ale rzeczywiście jeszcze można je spotkać.Kiedyś niezłymi wywrotkami bywały wywrotki pomorskie ( obecnie wschodniopruskie), krymki białostockie, białogłówki gumbińskie i koroniarze końcate, także krakusy i murzynki lotne.Przedwojenne żródła pisane podają, że na Podkarpaciu hodowano nawet wywrotne stawaki. oddałbym całą wypłatę, by takie cudo zobaczyć.Nie mamy jednak rodzimej rasy rollerów, czyli wywrotków wykonujących nieprzerwanie serie wywrotów. Kilku hodowców w moich stronach hoduje jeszcze wejfry robiące po kilka do kilkunastu przewrotek, jednak ptaki te należą do rzadkości, większość wejfrów wykonuje w locie pojedyncze ewolucje.Starzy hodowcy opowiadają o hodowanych niegdyś ptakach, które opadając wywracały nieprzerwanie aż do samej ziemi, nieraz się przy tym rozbijając,robiły wtedy po 20-30 przewrotek. Osobiście widziałem ten widok kilka razy, ale było to w latach 90-ych, póżniej już rolujących w ten sposób wejfrów nie spotkałem.Ptaki robiące serie kilku- kilkunastu wywrotów są u nas bardzo cenione.Nabywca przyjeżdża do hodowcy, ten wypuszcza ptaka w powietrze i wtedy ptak sam nakręca cenę. Wyjściowa to 10zł z ptaka plus po 10 za każdy zrobiony wówczas w locie wywrot.Trzeba być prawdziwym miośnikiem tej rasy by za ptaka o wyglądzie ratuszowego koka dać te kijka do kilkunastu dziesiątaków.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt paź 30, 2009 4:40 pm

w moich stronach zawsze hodowało się orliki białostockie które robiły salta do samej ziemi ja nie uważam tego za wadę do lotu polecam orlika polskiego nie pamiętam żeby orlik białostocki był super lotnikiem o locie stujkowym
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pt paź 30, 2009 5:02 pm

Osobiście hoduje tylko wejfry i moje wykonują do 5 wywrotów. No zdarza się że więcej ale to przy sprzyjających warunkach.
GG: 6973131

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » sob paź 31, 2009 9:36 am

Kolego wscekly nie pisz że od dawna hodowało się u Ciebie wywracające do ziemi orliki białostockie ponieważ jest to niedawno ustanowiona rasa.
Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob paź 31, 2009 10:30 am

Rasa została uznana niedawno, jednak z powietrza się nie wzięła, ptaki w tym typie hodowano od lat. Nie jest to typowy orlik stójkowy, lot ma podobny jak orliki wileńskie, które były przodkami tej rasy. W każdym razie, podobnie jak u innych ras wysokolotnych koziołkowanie w locie jest u nich wadą i doświadczeni hodowcy bezwzględnie osobniki wywrotne eliminują z hodowli, by nie psuły lotu stada.Wywracanie u wsokolotnych zdarza się wbrew pozorom dość często. Widywałem wywrotne zamojskie, budapeszty, tiplery zagłębiowskie, orliki lubelskie kurskie i permiaki.Osobnik wywrotny w stadzie wysokolotnych jest nieporządany, bo po zrobieniu ewolucji obniża lot, a za nim opada całe stado lotowe. osobniki wywrotne latają krócej i niżej, szybciej się męczą, rozbijają w locie zwartą stawkę gołębi, więc są eliminowane.Czym innym jest lot gołębi akrobatycznych, gdzie selekcja jest ukierunkowana na wywracanie, jednak rasy akrobatyczne nie powinny być lotowane razem z wysokolotnymi, w szczególości ze stójkowymi, które szybko załapują złe nawyki, zaczynają siadać na ogonach, obniżają lot, czasami ptaki niewywrotne po pewnym czasie wspólnego lotowania z akrobatycznymi też zaczynają wywracać.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob paź 31, 2009 11:19 am

kierunek hodowli jest sprawą indywidualną dzięki czemu powstają nowe rasy roller angielski powstał z krzyżówki gołębi lotnych z rollerami wschodnimi,czy to był błąd.a zamojskie w wolierze to nie błąd w moim rejonie powstało wiele nowych ras kródkodziobych jak wywrotek mazurski przecież to gołąb wywrotny tylko gdzie w wolierze ,zresztą poza wolierą także nie wywraca ja jako dziecko widziałem jak szaryk rozbił się o dach domu sąsiada ja niestety takich nie posiadam .W mojej okolicy gdy sprzedaje się orlika białostockiego pierwsze pytanie czy wywraca i niech ktoś wyjaśni wszystkim że to błąd pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

piotrk
Kontakt:

Post autor: piotrk » sob paź 31, 2009 7:02 pm

odnośnie Orlika białostockiego to sam nie znam tej rasy,ale według wzorca wyhodowaną ją już w 1950 roku,
Rasa polska, wyhodowana około roku 1950 na terenie białostocczyzny.
link http://www.golebnik.pl/wzorce/grupa9/or ... stocki.htm

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » czw lis 05, 2009 8:27 pm

Od wiosny zacząłem zabawę z rollerami, przeglądając forum o rasach akrobatycznych przeczytałem że dużo rollerów z BIRMINGHAM jest sprowadzana z Węgier i teraz tak wklejam zdjęcia rollerów przywiezionych z Węgier osobiście na obrączkach adresowych to zdjęcie 1 i 2 kolejne zdjęcie rollerów to gołębie sprowadzone od Polskich hodowców .I nasuwa mi się myśl czy rollery z Węgier można nazywać z BIRMINGHAM ? według mnie te gołębie różnią się pokrojowo są bardziej krępe mają odrobinę krótsze dzioby głowy bardziej okrągłe a wywroty robią troszkę przy większej prędkości .Chciałbym aby koledzy wypowiedzieli się odnośnie moich spostrzeżeń i czy jest widoczna różnica na zamieszczonych zdjęciach.
Załączniki
DSCI0015.JPG
Zdjęcie numer 3
DSCI0014.JPG
Zdjęcie numer 2
DSCI0013.JPG
Zdjęcie numer 1
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lis 06, 2009 6:37 pm

Mam przewaznie Rollery z Węgier i uwazam ze lepjej lataja od tych co mam z innych mjejsc to jest moje zdanie lataja po 4godziny ida w zakrycie a jak sa nad domem to dopiero pokazuja co potrafia dla oka jest to radosc i zachwyt z ich kozłow

patryk05
Kontakt:

Post autor: patryk05 » pt lis 06, 2009 9:15 pm

a może chcesz sprzedać parkę

Valdi19
Kontakt:

Post autor: Valdi19 » pt lis 06, 2009 11:38 pm

Witam kolegów!!Także hoduję Rollery Angielskie...Tak jak kolega Janusz napisał widać różnicę na tych zdjęciach.Ja osobiście w mojej hodowli posiadam rollery takie jak na pierwszym zdjęciu,nie sprowadzałem ich z Węgier,ale jestem z nich pod każdym względem zadowolony.A tak na marginesie, nie dawno na allegro i na gołębniku ukazało się ogłoszenie związane ze sprzedażą rollerów angielskich łapciatych :) i wydaje mi się że sprzedawca napisał że były sprowadzane z Węgier, ale nie pamiętam dokładnie...Napotkałem także na wystawie w Poznaniu (2 lub 3 lata temu) Pana który sprzedawał tipplery angielskie łapciate które sprowadzał z Węgier.Nie mam pojęcia czy to są jakieś wynalazki Węgrów czy gołębie czysto rasowo.Co o tym sądzicie???Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob lis 07, 2009 1:18 am

http://www.youtube.com/watch?v=K0E4v5oN ... re=related dla wszystkich którzy obejrzeli ten film powiem iż to nie jest roller a rasa powszechnie występująca w krajach byłej jugosławi albani grecji bułgari o nazwie donek latająca bardzo wysoko i bardzo wywrotna co do rollerów angielskich to sprowadzałem z angli belgi i niewidziałem w tamtejszych hodowlach gołębi podobnych do tych które są sprowadzane z węgier o calych białych głowach wszystko było raczej podobne do tych które kolega kupił od hodowców polskich widziałem sytuację na allegro gdzie facet chciał sprzedać czungi jako nową odmianę budapesztańskiego gołębie przywiózł z węgier także mogło stać się z donkiem podejrzewam że słowo roller mogło paść dla określenia wywrotnośći ptaków
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lis 07, 2009 9:06 am

Widziałem te niby rollery łapciate na Allegro. Jest to także angielska rasa, ale nie są to rollery. Ptaki te wykonyją w locie nie serie, ale kilka do kilkunastu pojedynczych wywrotów. Jest to rasa u nas mało popularna, najwięcej ich hodowanych jest w Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Rasa nosi nazwę west of England tumbler, co w tłumaczeniu na polski oznacza wywrotek zachodnioangielski.Jakiś czas temu Zjak pokazywał na forum fotki ptaków tej rasy.

patryk05
Kontakt:

Post autor: patryk05 » sob lis 07, 2009 10:03 am

tipplery czym te gołebie się różnią

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » sob lis 07, 2009 1:13 pm

Właśnie jak kolega wsciekly wspomniał nie widziałem aby Węgrzy sprzedawali rollery z białymi głowami, natomiast Słowacy mieli, i nawet jeden się chwalił że jego rollery były wystawiane na wystawie z oceną, z tego co wiem to w Polsce nie ma wzorca,mogą być wystawiane jako pokaz.
Czy ktoś wie w jakich krajach mają wzorzec rollera?, ja osobiście nie jestem zwolennikiem robienia z lotnych gołębi wystawowych
klub-akrobatyczne.pl

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » sob lis 07, 2009 1:18 pm

Tipler od rollera różni się stylem lotu bo wizualnie na pewno nie rozpoznasz obu ras a w szczególności roller z Węgier i tipler
klub-akrobatyczne.pl

patryk05
Kontakt:

Post autor: patryk05 » sob lis 07, 2009 2:24 pm

a robią koziołki

eros
Kontakt:

Post autor: eros » sob lis 07, 2009 3:20 pm

Tipplery nie robią żadnych koziołków tylko mają lot okrężny bez żadnych akrobacji itp ...

ODPOWIEDZ