Garłacze Hiszpańskie

bubi
Kontakt:

Garłacze Hiszpańskie

Post autor: bubi » ndz paź 18, 2009 7:42 pm

Witam poszukuje hodowców garłaczy hiszpańskich,interesują mnie wszystkie rasy.Prosze o kontakt:
mbudniewicz@wp.pl
gg9283069
tel:607-505-547
POZDRAWIAM.
mbudniewicz.pl.tl

piotrk
Kontakt:

Re: Garłacze Hiszpańskie

Post autor: piotrk » ndz paź 18, 2009 9:30 pm

Garłacz Marchenero to nie jest hiszpański?

na stronie głównej ,w linku o adresach hodowców jest informacja ,że hoduje tą rasę:

Marcin Budniewicz z Będzitowa (tel.607-505-547)

przeszukaj innych hodowców na tej stronie może znajdziesz innych pasjonatów garłaczy hiszpańskich...

http://golebnik.pl/adr_4.html

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn paź 19, 2009 8:55 pm

Z tego co wiem to garłaczy hiszpańskich jest ok. 11 ras. W Polsce jest hodowanych pewnie kilka ras tych garłaczy, ale na wystawie w Nitrze, myślę, że będą na pewno.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn paź 19, 2009 9:15 pm

A Marcin to ja jestem,nieprzeczytałeś dokładnie mojgo postu(email z moim nazwiskiem) :D .Co do ras to jest napewno ich ok 20,i kilkanaście lokalnych odmian.Ja mam 7 ras i stąd mój post bo przydałoby się coś obcego
mbudniewicz.pl.tl

piotrk
Kontakt:

Post autor: piotrk » pn paź 19, 2009 9:34 pm

sorry ,ale ze mnie gapa...

zainteresowałeś mnie tymi garłaczami i w tym podekscytowaniu nie spojrzałem nawet na maila...

mam prośbę,a mógłbyś jakieś zdjęcia swoich tych ptaków pokazać ?jak oglądałem na jakiejś zagranicznej stronie to są ładne ptaki...

jak to się stało ,że stałeś się hodowcą aż tylu tak rzadkich ras?przywiozłeś je z Hiszpanii?i skąd takie zamiłowanie akurat do garłaczy hiszpańskich?

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn paź 19, 2009 9:43 pm

:) ,fotki podrzuce napewno jak się troszke z pracą obrobie.Zaczeło się przypadkiem,dostałem od znajomego parke machereno i tak mnie wciągło.Poprostu te gołębie mają coś w sobie są pełne wigoru i temperamentu. Prawie wszystkie moje ptaki przywiezione zostały z holandi,kilka dokupiłem w polsce. :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn paź 19, 2009 9:56 pm

Skoro masz 7 ras tych garłaczy to napisz jakie to są rasy, bo jestem ciekawy.
Ja w wykazie europejskim znalazłem 11 ras.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » wt paź 20, 2009 6:38 pm

Witam,a więc wsumie to mam 8 ras: machereno,granadino,jenneński,jazireno(andaluzyjski),gaditano,walencki,horseman(cavalier),kanaryjski.
mbudniewicz.pl.tl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt paź 23, 2009 6:13 pm

bubi pisze:Witam,a więc wsumie to mam 8 ras: machereno,granadino,jenneński,jazireno(andaluzyjski),gaditano,walencki,horseman(cavalier),kanaryjski.
Tylko pogratulować hodowli.

Peterfi opisuje 9 ras garłaczy hiszpańskich: murcjański, walencki, rafeno /mewkowaty/, gorguera,
horseman /dżokej/, sportowy /deportiva/, colillano, jerezano /andaluzyjski/, marchenero /sewilski/.

W wykazie europejskim /EE/ znalazłem zarejestrowanych 14 ras tych garłaczy.

Gdybyś miał jakieś zdjęcia tych garłaczy to możesz pokazać bo są to ptaki u nas prawie nieznane i na pierwszy rzut oka trudno się domyślić, że jest to garłacz. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania innych garłaczy.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pt paź 23, 2009 6:44 pm

Witam,znajomy ma holenderską książke i tam tych ras jest 16 lub 17,krążąc po hiszpańskich stronach naliczyłem coś ok20 ras i kilka regionalnych odmian.Zdjęcia wrzuce napewno moż w weekend uda mi się zrobic kilka ładnych foteke.
A zazdrościc nie ma czego,bo wiecej problemów z nimi niż z tymi ''innymi'' garłaczami.Pozdrawiam. :)
mbudniewicz.pl.tl

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » pt paź 23, 2009 6:59 pm

a mozesz podac jakis link do strony na ktorej sa strony tych hiszpanskich garlaczy bo ja nie moge znalezc

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt paź 23, 2009 7:05 pm

Zjak wspominasz o Nitrze czy może się wybierasz ?Jeśli tak to moje GG 5350703 ,bo ja też jadę to może spotkamy się na miejscu .

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob paź 24, 2009 11:07 am

Oczywiście do Nitry wybieram się, ale to jest jeszcze miesiąc do ewentualnego wyjazdu. Więcej w późniejszym czasie, a GG nie mam.

Link do garłaczy hiszpańskich, m.in: http://www.spanische-kropftaubenrassen.de/

Wystarczy w google wpisać słowo buchon........i do tego np. gaditano, jerezano, marchenero itd.
i kliknąć. Czy ta czynność jest taka trudna? a później tylko czytać, nawet w różnych językach.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz lis 08, 2009 7:54 pm

Witam,wkońcu znalazłem chwilke na fotki.Pozdrawiam :wink:
http://mbudniewicz.pl.tl/Galeria/index-1.htm
mbudniewicz.pl.tl

szyszek
Kontakt:

Post autor: szyszek » śr lis 11, 2009 8:03 pm

Witam . Hoduje od niedawna garłacze ,,początkujący,, i chciałbym sie dowiedziec jakie moge kupowac dlanich witaminy. a i jeszcze jedno , słyszałem ze do gołębnika niektuży sypią zwykły popiół z pieca bo ma on jakies witaminy , czy to prawda?? :?:

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » pt lis 13, 2009 8:09 pm

szyszek kiedyś ludzie używali popiołu do mycia zębów a czy dziś tak robią. Jesteś początkującym to musisz zacząc hodowac metodami z ery kamienia łupanego? :!:
optimus

szyszek
Kontakt:

Post autor: szyszek » sob lis 14, 2009 5:35 pm

Dobra zostawmy ten popiół w spokoju,bo i tak zmieszałem go troszkę ze żwirem i wżuciłem go do gołębnika :D Moze powiecie mi cos o dobrych witaminach dla garłaczy, bo teraz daje im tylko taką mieszankę zawierającą słonecznik, łamane muszle, grit itd. A i jeszcze chciałbym wiedzieć jakie polecacie ,,lekarstwa,, zapobiegawcze bo dałem im tylko ,,belgamco,, i niewiem czy to jest polecane. A garłacze kiedy naj lepiej parować ? bo słyszałem ze niektórzy zaczynają parowanie wiosną i podkładają jaja np. pocztowym bo garłacze słabo chowają i przez opierzenie na nogach gniotą jaja. dzieki z góry

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » sob lis 14, 2009 5:53 pm

Co do witamin i lekarstw nie pomogę ci,ale moje garłacze wychowują bardzo dobrze. Ja niektórym obcinam łapcie, ale kilka par bez obcinania wychowuje. Pogniotły jajka kilka razy i przestały a jak będziesz im podbierał to na pewno je będą gniotły i słabo będą karmiły młode. Nie używane komórki zanikają :lol:

szyszek
Kontakt:

Post autor: szyszek » ndz lis 15, 2009 2:33 pm

Aha Dzieki :lol:

szyszek
Kontakt:

Post autor: szyszek » pn lis 16, 2009 2:16 pm

,Hłopaki, pochwalcie sie swoimi hodowlami , wstawcie zdj. jakies. :)

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob sty 30, 2010 7:00 pm

mbudniewicz.pl.tl

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » sob sty 30, 2010 7:26 pm

bubi mam do ciebie prosbe możesz mi powiedzieć czym odróżnić garlacza pomorskiego jednokolorowego od sakosonskiego bo widzialem ze na allegro sprzedawales pomorskie a na forum w temacie garlacz hanacki ktos sie ciebie pytal jak ci idzie z sakosonskimi wiedz napewno sie na nich znasz xD

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob sty 30, 2010 7:45 pm

Po pierwsze postawa,saksoński jest bardziej ''wyprostowany''(sylwetka typu hanacki,siodłaty),choć zauważyłem ze jest trend na takie''wyprostowane''pomorskie.Po drugie wielkość, saksoński jest mniejszy od pomorskiego(choć można spotkać pomorskie''drobniejszej budowy'',podejrzewam że to wynik krzyżówek m.i z saksońskimi).Po trzecie kształt gardła,saksoński ma gardło typu''gruszka'',pomorski ma okrąłe.
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz sty 31, 2010 12:46 pm

Kolego bubi ja mam pytanie odnośnie garłaczy hiszpańskich. Jak to jest z utrzymaniem temperamentu samców w ryzach?? Wiemy że to gołąbki bardzo jurne hehe. :D
DARMOWE nagrody priv

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz sty 31, 2010 5:01 pm

Niema z tym problemu,gdy są w parach to się troche hamują.Gorzej jest jak taki ''hiszpan'' lata wolny,to nabank wydeptane wszystko co się rusza na gołębniku :D
mbudniewicz.pl.tl

ODPOWIEDZ