Sroczka Polska Krótkodzioba

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Re: Sroczka Polska Krótkodzioba

Post autor: golebiewski » sob kwie 28, 2012 9:34 pm

Seter, to że przez ileś tam lat jak należałem do związku i nie było wzorców to bzdury. To, że na zebraniach prezes ,,na gębę" uczył nas jak powinny wyglądać rasy to też bzdury. Na dowód zamieszczasz przedwojenne opisy w tym nawet faktycznie przepisany wzorzec, tylko czy to coś zmienia. No chyba, że w latach 80,90 -tych te wzorce obowiązywały i zgodnie z nimi powinny być hodowane i oceniane gołębie. To dopiero bzdury.
Seter sięgasz do czasów dla mnie ,,prechistorycznych" , napisz jak oceniano po wojnie i jakie wzorce obowiązywały. Jeżeli należałeś do związku na poczatku lat 90-tych to powiedz skąd czerpałeś wiedzę na temat wyglądu ras, z przedwojennych wzorców?
golebiewski

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob kwie 28, 2012 9:37 pm

i chwala ci za to krzysiu :D jedni jak lubia niech trzymaja w wolierach ,drudzy jak lubia niech trzymaja w wolnym oblocie , wazne zeby jedni z drugich sie nie nasmiewali i wyszydzali . Koniec

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob kwie 28, 2012 10:04 pm

[quote="carbaloy"]i chwala ci za to krzysiu :D jedni jak lubia niech trzymaja w wolierach ,drudzy jak lubia niech trzymaja w wolnym oblocie , wazne zeby jedni z drugich sie nie nasmiewali i wyszydzali . Koniec[/quote]
Rany, przecież łączy nas wspólna pasja. To powinno łączyć, nie dzielić. Zresztą jeżeli o mnie chodzi, życie nauczyło mnie szanować ludzi i ich zdanie, nawet, jeśli się z kimś nie zgadzam. Dyskutować zawsze można , nawet się sprzeczać, ale z należnym szacunkiem. Jednak , gdy trzeba się bronić przed niezasłużoną zaczepką, potrafię się odgryźć i to skutecznie, z szacunkiem oczywiście..

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » sob kwie 28, 2012 10:14 pm

Wytłumacz to Panu Gołebiowskiemu

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » sob kwie 28, 2012 10:39 pm

Powiem krótko 95 proc.osób krytykujących rasy krotkodziobe szuka głupich dyskusji,bo wiedzą ze ich na nie nie stać.Gdyby już nawet jakimś cudem zdobyli środki na parkę okazów,to ja tym okazom daję tydzień życia.To tak jak koleś z 8-mio cm sprzętem mówi ze wielkość nie ma znaczenia.Bo co ma innego powiedzieć :lol:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob kwie 28, 2012 11:01 pm

To niezupełnie tak, stać, czy nie stać. Hodowla krótkodziobych to wiedza, to wyższa szkoła jazdy. Wielu stać na najlepsze okazy, co z tego, kiedy nie potrafią po n ich nic uchować. To trzeba umieć i nie jest to wcale łatwe. Gdyby to była prościzna, mielibyśmy pełno dobrej klasy krótkich i kosztowały by grosze. Byle cwaniak z pełnym portfelem kupi dobrej klasy materiał hodowlany, tylko co dalej. Nie uchowa nic i narzeka, że sprzedający go nabrał i ptaki są do bani. Niestety, ale to pan "chodowca" jest do bani. Nie wystarczy mieć kasę, by hodować krótkodziobe.Trzeba na to sporo czasu i mnóstwo wiedzy, a tylko nieliczni to mają. Z osób udzielających się na tym forum na pewno taką wiedzę mają: Darecki, Lewap125, Arbiter,Carbaloy, Gołębiewski. Sorry, jeśli kogoś pominąłem. Jeśli ktoś chce hodować krótkie, powinien mieć chociaż część ich wiedzy. Bez tego nie ma co brać się za hodowlę krótkodziobych. Szkoda marnować materiał hodowlany.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz kwie 29, 2012 8:05 am

Krzysiek, co do wiedzy dodaj jeszcze siebie :D . Tą wypowiedzią chyba naraziłeś się wszystkim hodowcom śrubokrętów (długodziobe :lol: ), poza tym to tylko szczera prawda.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » ndz kwie 29, 2012 8:15 am

Lewap 125 Chwalą Was. Kto my Ich a oni Nas

Blusmen

Post autor: Blusmen » ndz kwie 29, 2012 8:48 am

Temat wzbudza emocje... nie mam nic do krótkodziobych ponieważ ich nie hoduję. jak zechce hodować , dostanę zajebiste ptaki od czołowych hodowców w tym kraju, po latach bytowania mam taką możliwość ... w moim mniemaniu ptaki kupione za najwyższą cenę będą zawsze chooja warte.. jakoś tak hodowla wolierowa mnie niekręci jest to dla mnie za proste ..
Pozbawienie ptaków możliwości przebywania na wolnym oblocie jest dla mnie ,. pozbawieniem jednej z cech rasowości jakim charakterystyczny lot dla każdej z ras oraz umiejetnośc wykonywania akrobacji

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » ndz kwie 29, 2012 9:48 am

Krzysiek napisałem nie tylko o tym powodzie czy kogoś stać.Napisałem też że daje tym ptakom tydzień życia,a co dopiero hodować młode.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz kwie 29, 2012 9:58 am

skasowany
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2012 10:11 am przez lewap125, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » ndz kwie 29, 2012 10:07 am

Moze jestem chamski, życie mnie nauczyło że nie wszystkim się przetłumaczy.Ciesze się tylko ze niektórych tu nie mam za sąsiadów bo bym lał i patrzył czy równo puchnie :lol:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz kwie 29, 2012 10:09 am

lewap125 pisze:
Edward pisze:Lewap 125 Chwalą Was. Kto my Ich a oni Nas
Nie wiem jakie gołębie hodujesz , ale myślę, że jak usłyszymy o Twoich sukcesach w hodowli krótkodziobych też zostaniesz pochwalony :wink: :D

Blusmen

Post autor: Blusmen » ndz kwie 29, 2012 11:30 am

Damian napisał ,że rasy ozdobne, krótkodziobe trzymała elita, z tym się zgadzam.. tylko co się stało z tamta elitą :?: :!: .. to wiemy z historii. Obecne elity w większości wywodzą się z kolaboracji więc z założenia są nikczemne lub tzw świńska elita ;czyli fornale i tacy tam (zamiłowanie do okowity).. w obecnych czasach cześć hodowców patriotów kultywuje tamte tradycji i chwała im , ale za nimi jak smród za wojskiem podąża rożnej maści kołtuneria a to handlarze a to złodziejaszki a to ktoś chce przyozdobić wysokolotne krótkim dziobem

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz kwie 29, 2012 1:37 pm

Obraz 3041.jpg

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz kwie 29, 2012 3:26 pm

Sławku, mas talent do szukania sobie wrogów. Co do "przyprawiania" krótkiego dzioba wysokolotnym , to nie jest to żaden nowy wynalazek. Nie jest też to wymysł wyłącznie polskich hodowców. Co prawda kiedyś maściuchy i szeki pomimo króciutkich dziobów były ptakami lotnymi, latającymi dość długo i naprawdę wysoko, czyli można by było uznać je za wysokolotne. Jednak także kiszyniowskie krótkodziobe ( tupatyje) zostały wyhodowane jako rasa wybitnie lotna. Podobnie niektóre rasy bułgarskie i rumuńskie, turmany rosyjskie, bije uzbeckie, bielckie. Te rasy mimo skróconych dziobów były jeszcze do niedawna rasami typowo lotnymi. Nie jest więc problemem skrócony dziób, lecz zanik lotności.Nie czepiam się bynajmniej ras typowo ozdobnych - krótkodziobych, które powstały po to , by cieszyć oko swym wyglądem, jednak zamykanie np. kiszyniowskich, sroczek rosyjskich czy innych krótkodziobych lotnych w wolierach na pewno na dobre tym rasom nie wyszło.

Blusmen

Post autor: Blusmen » ndz kwie 29, 2012 5:32 pm

Przytaczanie faktów historycznych, proszę nie traktować jako obrażanie kogokolwiek...
Fakty są faktami z faktami się nie polemizuje.
Znana mi rasa ,która lata długo i wysoko to jest gołąb GÓRNY nie wiedzieć czemu zwany zamojskim.
Krzysiek podejrzewam ,ze gołębia GÓRNEGO nie widziałeś w locie..
Pozostałe rasy ,które wymieniasz być może są lub były lotne tego nie wiem. Rożnica pomiędzy gołębiem lotnym a górnym jest kolosalne kto tego nie zobaczy nigdy nie zrozumie..
Rasy krótkodziobe ozdobne niech pozostaną rasami ozdobnymi , wysokolotne wysokolotnymi..
krzyżówki między rasowe nikomu nie-służą

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz kwie 29, 2012 7:22 pm

Chyba się nie rozumiemy. Górne, czy też zamojskie, albo raczej perskie, bo tak je nazywali ludzie, od których nabywałem ptaki , mam od trzech lat. Ptaki różne, dłuższe i krótsze, z różniej długości dziobami. Stosuję tylko jedną metodę selekcji: to co nie lata nie zostaje w hodowli. Otwieram klapę i ptaki idą same w gorę, bez gonienia. Te, które w zeszłym sezonie musiałem gonić , w tym sezonie wszystkie wyzbyłem. Oczywiście nie mam zamiaru równać się z takim specem od tej rasy jak Ty, po prostu lubię je widzieć w locie, dlatego zostawiłem do chowu te 6 par, które trzymam w oddzielnym gołębniku.Jednak nie o to mi chodzi. Gdyby nie krzyżówki międzyrasowe nigdy nie powstały by nowe rasy, bo każda rasa , dosłownie KAŻDA jest efektem krzyżowania dwóch lub więcej różnych ras. Gdyby nie krzyżówki, mielibyśmy dzisiaj same poluchy w typie gołębia skalnego. Zagrożeniem dla starych , uznanych i mających utrwalony fenotyp ras nie są krzyżówki prowadzące do utworzenia nowych ras lecz właśnie zaniedbanie tych starych ras. Gdyby nie zaniedbania w hodowli masciuchów, do dzisiaj moglibyśmy cieszyć oczy ptakami w starym , przedwojennym typie i podziwiać ich lot.

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » ndz kwie 29, 2012 8:28 pm

Mam prozbe do Blusmena,prosze wstaw kilka fotek golebi GÓRNYCH ale w temacie golebie zamojskie.dziex z gory

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn kwie 30, 2012 1:32 am

blusmen nie sciemniaj wedlug ciebie dzisiejsza sroczka to mieszaniec a ten twoj gorny to czystorasowy golab stworzony bezposrednio przez pana Boga ?

Blusmen

Post autor: Blusmen » pn kwie 30, 2012 5:47 am

krzysiek pisze:Chyba się nie rozumiemy. Górne, czy też zamojskie, albo raczej perskie, bo tak je nazywali ludzie, od których nabywałem ptaki ,
Górnych nigdy nie nazywano perskimi ... to jakaś ściema , skąd ty masz te ptaki

:wink:
maniek86 pisze:Mam prozbe do Blusmena,prosze wstaw kilka fotek gołębi GÓRNYCH ale w temacie golebie zamojskie.dziex z gory
W temacie zamojskie nie wypada ,zamojski ten ze wzorca to prosty gołąb z pod cepa.. górny jest gołębiem szlachetnym
carbaloy pisze:blusmen nie sciemniaj wedlug ciebie dzisiejsza sroczka to mieszaniec a ten twoj gorny to czystorasowy golab stworzony bezposrednio przez pana Boga ?

Gdzie ja powiedziałem ,że sroczka to czy tamto :!: :?: ... sroczka mi się podoba ,jedynie hodowla wolierowa pozbawia ją jednej z cech rasowość ( fikołków z lataniem) ..

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pn kwie 30, 2012 8:49 am

Uparcie prosze jesli nie w temacie to prosze na pw kilka fotek.dziex raz jeszcze

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn kwie 30, 2012 11:01 am

Ptaki nabywałem od hodowców z Pomorza i z Mazur. Także niektórzy hodowcy z Dolnego Śląska nazywają je perskimi. Skąd wzięła się ta nazwa nie wiem, to Ty jesteś specjalistą od tej rasy, nie ja.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn kwie 30, 2012 1:48 pm

EEEE panowie, ale moze temat do zamojskich juz zostanie przeniesiony :)

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » pn kwie 30, 2012 4:38 pm

Blusmen pisze: W temacie zamojskie nie wypada ,zamojski ten ze wzorca to prosty gołąb z pod cepa.. górny jest gołębiem szlachetnym

NIE WYPADA :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ