staropolskie

ufoo0
Kontakt:

staropolskie

Post autor: ufoo0 » ndz maja 24, 2009 9:41 pm

witam wszystkich jestem ciekawy powstania rasy staropolskich (pocztowych ozdobnych)
mój wojek mial kiedys gołębie na ktore mowiono brewer szukalem w neci o nich znalazlem tylko dam kawalek tekstu z strony
http://www.woliera.com/index.php?pid=1013

- Kiedyś nie było karierów tylko brewery – dodaje Stanisław Ziółkowski. – krzyżówka Indiana, brodawczaka i czego tam jeszcze. Dawniej nie zastanawiałem się co hoduję; czy gołąb rasowy czy nie. Ważne było to czy gołąb ma zbyt. A na kariera popyt był zawsze bo to trudny ptak w utrzymaniu. Ma ileś tam zmiennych cech, które trzeba nieustannie pilnować.

czy ktos moze posiada takie o to golębie? sa bardzo podobne do staropolskich ;)

Dispar
Kontakt:

Re: staropolskie

Post autor: Dispar » ndz lip 12, 2009 10:05 pm

Dwadzieściaparę lat temu takie gołebie pocztowe były dość często spotykane i były to zawsze gołębie w wieku ponad 5 lat. Nie były to gołębie lotowane ale nie podejrzewam, że miały w sobie krew z innej rasy. Zreszta dwa lata temu nie słyszałem zupełnie nic o rasie staropolskiej i kwestią uznania czy jest to rasa. Dla mnie to jest jakiś szczep gołebi pocztowych który z racji słabych zdolności powrotno-lotowych jest eliminowany z hodowli. Mam w tej chwili w gołebniku rozpłodowym samiczkę z 2001 roku przy której te gołebie z Twoich zdjęć to są ,,słabiaki" :D .

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lip 12, 2009 10:35 pm

Dispar ma rację co do tych gołębi, bo ja pamiętam jeszcze z wcześniejszych lat, bo jestem trochę starszy, że wtedy takie były gołębie pocztowe. Ja sam takie miałem gołębie, ale one zaczęły wychodzić z mody i to nie jest żadna rasa.
Nawet na allegro ktoś też sprzedaje gołębie staropolskie, no ale jest to dobry chwyt reklamowy.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lip 12, 2009 10:42 pm

Jak ja pamiętam to nie było takowych ,pamiętam belgijskie pocztowe i lotniaki ,
Szukaj a znajdziesz

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lip 12, 2009 10:47 pm

Belgijskie pocztowe - jak to wyglądało? U mnie tak się nazywała krzyżówka brodawczaka z gołębiem pocztowych ale częściej używano nazwy ,,orlik".

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lip 12, 2009 10:57 pm

Orlik to krzyżówka brodawczaka z garbinosem ,takie krótkie garbinosy , A belgijskie to brodawczaki z pocztowymi i teraźniesze buldogi
Szukaj a znajdziesz

ufoo0
Kontakt:

Post autor: ufoo0 » pn lip 13, 2009 11:31 am

no te gołebie nie sa lotowane ptaki sa z zamilowania zreszta to nie moje gołebie tylko wójka ja gołebie nieposiadam taki jest minus mieszkania w bloku miałem kiedys hodowlne na wsi ale wiele przeszkod stanelo by ja zlikwidowac.
pamietam od malego jak takie gołebie wojek mial trzymal je glownie ze wzgledu na te narosla i cenil tylko takie gołebie
ja spotkalem sie z nazewnictwem stara rasa pocztowych i staropolskie i bylem ciekawy jak to jest ;)

ufoo0
Kontakt:

Post autor: ufoo0 » pn lip 13, 2009 11:32 am

Dispar wrzuc foto tej samiczki :)

ODPOWIEDZ