Jak hodowac kingi ?

Miłosz Kielbasa
Kontakt:

Jak hodowac kingi ?

Post autor: Miłosz Kielbasa » śr sty 07, 2009 6:03 pm

Witam założyłem rok tem hodowle kingów, ale miałem małe problemy wy ich hodowli.Prosze o radu typu jak karmic itp. a w szczególności chodzi mi o młode jak robic żeby było ich jak najwięcej ? Z góry dzienkuje za wszelkie rady.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 07, 2009 6:06 pm

Karmienie nie ma tu dużego znaczenia ponieważ możesz je karmić i karmić. Co do młodych to jeżeli chcesz mieć Ich jak najwięcej to zakup sobie kilka par gołębi na mamki. Dzięki temu będziesz odbierał dla Kingów jajka i podkładał dla mamek (wcześniej jajka mamek należy wyrzucić). Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Miłosz Kielbasa
Kontakt:

Post autor: Miłosz Kielbasa » śr sty 07, 2009 6:15 pm

Dzienki za rade ale mam jeszcze jeden problem możesz mi polecic jakiegoś hodowce który miałby na sprzedasz samca białego z czarnymi lotami i plamami na krenkosłupie ?

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 07, 2009 6:48 pm

Jeżeli posiadasz taką samiczkę nie znaczy że musisz kupić identycznego samca. Nie uzyskasz identycznych młodych, Ich barwa itd. zależy od genów rodziców Ich rodziców i tak dalej, i tak dalej. Nie znam hodowców tej rasy ale tutaj http://allegro.pl/28101_golebie.html?order=t&view=gtext z pewnością coś znajdziesz, po zadaniu odpowiedniego zapytania w wyszukiwarce. Pozdrawiam.

krystek
Kontakt:

hejka

Post autor: krystek » pt sty 09, 2009 10:37 am

witam kingi nalezy hodowac w golebnikach niskich tak aby wyjscie miały nisko przy ziemi. ja mam przy ziemi prawie i jest bardzo dobrze a karmia mi dobrze mam porobione dla nich takie budki( podobne jakby to byłoa buda dla psa -tylko to jest mniejsze) ale jak chcesz wychowac wiecej to sobie kup najlepiej jako mamki rysie lub skowronki koburkie albo kaszua.
Krystek

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Re: Jak hodowac kingi ?

Post autor: bru4 » sob kwie 18, 2009 4:36 pm

Witam kingi chowie już bardzo długo i powiem Ci tak gołębnik powinieneś mieć na ziemi lub nisko przy ziemi. Gniazda lęgowe będą zajmować na ziemi lub nisko nad ziemią. I co jeszcze jest ważne, jeśli chcesz chować kingi to radziłbym więcej niż jedną parę, ponieważ są to waleczne gołębie i gdybyś miał jedną parę mogą Ci zająć cały gołębnik. A gdy będziesz miał więcej par trochę powalczą między sobą i każdy wywalczy swoje terytorium.
Lęgi: kingi to ciężkie gołębie i dosyć często zdarza się, że gniotą jajka lub młode zaraz po wykluciu. Ale jeśli chodzi o karmienie to bardzo dobrze karmią.
Pozdro.

ODPOWIEDZ