Zamojskie - czemu giną???

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Zamojskie - czemu giną???

Post autor: matt__ » ndz gru 28, 2008 10:44 pm

http://allegro.pl/item515894416_zamojska.html

Czy cena jest adekwatna do klasy tego gołębia?

Awatar użytkownika
Big Al
Kontakt:

Post autor: Big Al » pn gru 29, 2008 12:14 am

matt__ pisze:http://allegro.pl/item515894416_zamojska.html

Czy cena jest adekwatna do klasy tego gołębia?
Ten facet chyba ma na mysli tego golebia razem z golebnikiem.
Big Al

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt gru 30, 2008 4:28 pm

Nigdy nie wiem z czego wnioskowac cenę na tej rasie ,trzeba mieć pierdolca ,nie wiem czy są idioci którzy płacą takie pieniądze,i za co ? ten gołąb jest lotny czy do oglądania?Niech ktoś mnie oświeci bo ja już na stare lata zdurniałem
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Marek P.
Kontakt:

Post autor: Marek P. » wt gru 30, 2008 6:01 pm

Panowie gołąb oczywiście typowo wystawowy (tylko do oglądania) a co do ceny wcale nie wygórowana, są fanatycy lub tacy, co mają jak napisał zbiter, i płacą dużo, co ja piszę baaaaaaaaaaaardzo dużo większe sumy za jeszcze ładniejsze ptaki, lecz nie białe.zbiter czy doszła do ciebie moja prośba, bo nie mam odpowiedzi.

Awatar użytkownika
deresz2
Kontakt:

Post autor: deresz2 » wt gru 30, 2008 6:51 pm

Bez przesady, zamojski to jest typowy lotnik a ten jest wolierowy wynalazek.
Może i ludzie płacą duże pieniądze za takie wynalazki, ale ja osobiście nie dopuścił bym tego gołębia do dachu. Zamojski ma latać i cieszyć oko w locie, a nie kisnąć w wolierze
Zachować spokój :P

Awatar użytkownika
Marek P.
Kontakt:

Post autor: Marek P. » wt gru 30, 2008 8:36 pm

Kolego deresz2 czy ty przeczytałeś uważnie to, co ja napisałem czy masz jakieś kłopoty z rozumowaniem, wyraźnie napisałem, że jest to gołąb typowo wystawowy i nic z lataniem nie ma wspólnego. A jeśli twierdzisz, że zamojskie są tylko typowo lotne to jesteś w wielkim błędzie, kiedyś tak było, lecz już od dawna są zamojskie nie tylko wysoko lotne, lecz też typowo ozdobne niemające z lataniem nic wspólnego i mają też bardzo dużo zwolenników, którzy płacą za nie takie pieniądze, że by ci oczy wyszły ze zdziwienia i nic na to nie poradzisz.

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » śr gru 31, 2008 2:05 am

Z tego co zauważyłem najbardziej popularne i kupywane są krasoczarne a czubate już w ogóle ;) Ale ich ceny to jak się pytałem od 150 -120.. więc się nie skuszę.
Inne już mniej.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » śr gru 31, 2008 7:37 am

Witam !!!
Panowie nie ma się o co spierać, a już tym bardziej kłócić. Gusta ludzi są różne i różne rasy się podobają. W tym wielkie szczęście bo podtrzymuje to różnorodność hodowlaną. Ja osobiście nie znam się na zamojskich i uważam że jest to rasa bardziej dla koneserów niż dla, często przypadkowych, entuzjastów zauroczonych pięknym wyglądem ptaka. Podziwiam hodowców zajmujących się hodowlą tego typu ras. Ujrzeć piękno tam gdzie nikt, albo mało kto, widzi jest niewątpliwie sztuką (zupełnie jak z kobietami).
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Slawek

Post autor: Slawek » śr gru 31, 2008 7:45 am

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:40 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr gru 31, 2008 9:47 am

Sławku masz zupełną rację. Pod kątem wystawowowym to on jest słaby pod lotnym prawdopodobnie też. Zabieram głos chociaż tej rasy nie hoduję od jakiś 6 lat, wcześniej miałem przez ok 15. Jak czytam, że do przyzwoitego stada dochodzi się latmi to faktycznie nawyrabiało się. Jak trzymałem to trafiały sie tylko pojedyncze sztuki które nie latały, bo coś w nie wsadzono. Od dawna można zauważyć, że jest to rasa w której trendy promowane przez rynkowych hodowców nijak się mają do obowiązującego wzorca. No ale jeżeli ktoś chce tyle płacić ... i dostrzega coś pięknego w takim ptaku ...
golebiewski

Kamilstrzel
Kontakt:

Post autor: Kamilstrzel » śr gru 31, 2008 12:16 pm

Witam! Panowie co to za wynalazek? Mi się zdaje że to coś zamojsko podobnego. Mam rację?
http://allegro.pl/item512282239_samiczk ... otach.html

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr gru 31, 2008 2:56 pm

Może i coś koło zamojskiego ale musi być bardzo, bardzo stary. Jednego zamojsiego miałem przez 15 lat a nabyłem go jak miał już 5. Czyli dla znających dodawanie jak zakończył swoje loty miał ich 20, to takiego parcha pod dziobem nie miał.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr gru 31, 2008 8:41 pm

[quote="Slawek"]Do przyzwoitego stada dochodzi się latami .
Ale tez bardzo szybko mozna stracić dobre lotniki.Osobiście nie mam dla tej rasy dobrej opini ,chociaż co do lotności to jedna z lepiej latających ras zeby to samo szło w parze z orientacją i mądrością to by był ideał.
Szukaj a znajdziesz

edek
Kontakt:

Gołębie

Post autor: edek » czw sty 01, 2009 9:54 am

To nie sztuka robić ,cos łatwego, sztuka robic coś trugnego,cos osagac Panie Zbyszku.Na tym rzecz polega. To samo jest w hodowli gołebi.

Slawek

Post autor: Slawek » czw sty 01, 2009 10:38 am

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:42 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 01, 2009 5:00 pm

Co Ty za pierdoły piszesz? ,Sam twierdzisz żeby selekcjonować. Ja twierdzę że są głupie i to jest moje zdanie .Piszesz że jak
zastanowić co zrobić żeby zmniejszyć te straty (bo one są nieuniknione)A jak coś przepadnie najlepiej skwitować to jednym zdaniem ;głupi był szkoda było jeśc dawać
I co mozna sądzić? tylko potwierdziłeś moją wypowiedź Co mozna powiedzieć o stadzie 70-100 szt które ginie bezpamietnie ? Cóż przyroda i bawmy się od poczatku. To ze ptak wróci po latach to to że ktoś go przywózł w pobliże i mu ptak spieprzył i wrócił na stary gołebnik. Za długo bawie się gołebiami żeby w bajki wierzyć.
Ps. Jak prace hodowlane nad Twoją białogłówką?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
deresz2
Kontakt:

Post autor: deresz2 » czw sty 01, 2009 5:18 pm

Podzielam zdanie zitera. Zamojskie to wspaniałe lotniki ale ze wszystkich gołębi jakie hodowałem były najgłupsze. Człowiek może całymi latami dobierać stado do lotu i wystarczy jeden lot by stracić całe stado i zaczynać od początku. Gołębie trzymam około 40 lat i parę razy próbowałem hodować zamojskie, bo bardzo mi się podobają, a w mojej okolicy jest ich mnóstwo. Teraz wolę hodować wysokolotne innych bardziej pojętnych ras, a zamojskie jako rasa ozdobna mnie nie interesują.
Zachować spokój :P

edek
Kontakt:

Zamoiskie

Post autor: edek » czw sty 01, 2009 6:04 pm

Wydaje mi sie kolego deresz,że zamoiskie sa mądrzejsze od kingów, i straserów,tylko w twoim przypadku i mysleniu,to z zamoiskich mniej rosołu bedzie.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » czw sty 01, 2009 6:43 pm

Kolego Edek a co ma piernik do wiatraka? Kingi itd. to gołębie typowo mięsne z grupy kuraków, a zamojskie zostały stworzone do latania chociaż i to z czasem coraz to mniej. Nie mów złego słowa na innego hodowcę ponieważ wypowiedział się mądrze i na temat w przeciwieństwie do Ciebie. Zamojskie były, będą i zostaną głupią rasą bez zmysłu orientacyjnego. Mało to było wypadków że ginie całe stado? Dlaczego sprzedawane są same nieloty tylko na oko? A to właśnie dlatego że ptaki lotne trzymane są dla siebie. Trochę więcej optymizmu. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 8:34 pm przez @Robert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw sty 01, 2009 7:07 pm

Tiplerek najeżdżasz na Edka i upierasz się że zamojskie są nie mądre ok.Twoje zdanie ja na tej rasie się nie znam.Wiem za to dobrze że kingi nie nalezą do grupy dętych.I w moim zamyśle zostaw rozważania o zamojskich ludziom którzy na nich zęby zjedli. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw sty 01, 2009 7:17 pm

Czy zamojskie są mądre czy głupie można spierać się. Faktycznie giną ale czy można autorytatywnie stwierdzić, że mają kiepski zmysł orientacji? Gdyby miały taki jak pocztowe to wracałyby ale nie są gołębiami pocztowymi ale i nie są głupie. Z kilkudziesięciu zamojskich jakie straciłem znalazł się tylko jeden. Znaleziono go 20 km od gołębnika przy drodze poszarpanego przez jastrzębia. Poszukiwania innych w promieniu 30-40 km nie przyniosły rezultatu. Jakie można wyciągnąć wnioski? Takie, że z mniejszych odległosi powrót do gołębnika nie stanowił problemu. Więc czy są takie głupie?
golebiewski

edek
Kontakt:

zamoiskie

Post autor: edek » czw sty 01, 2009 7:45 pm

Tak panie Golebiewski,Ja zamoiskie gołebie hoduje już 30 lat.i ztym co pan napisal zgadzam się calkowicie, denerwuje mnie to że ludzie kturzy nie maja ,wiedzy ,ani pojęcie , o danej rasie ,w tym przypadku o zamoijskich pisza bzdury,i młodzi hodowcy czytajac to forum zniechecaja sie , co do hodowania danej rasy a to jest calkiem inaczej.

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » czw sty 01, 2009 8:46 pm

Posiadam parę zamojskich, obecnie sprzedaję ją na allegro. Wydaje mi się iż nie są takie głupie. Mam gołębnik na ogródkach działkowych, gdzie wiadomo domek przy domku, że nie jednemu, człowiekowi by się pomyliło a co dopiero gołębiowi ;]
Samica która posiadam potrafi się sama zerwać i lata z godzine, dwie sama po całych działkach , że już nie raz myślałem że poszła. Ale zawsze wracała, więc chyba nie tak kiepsko u nich z orientacją.

Slawek

Post autor: Slawek » czw sty 01, 2009 9:53 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:47 am przez Slawek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 02, 2009 9:48 am

Sławku dla kogoś kto obserwuje hodowców zamojskich może to tak wyglądać, że faktycznie są głupie. Po jednym z sezonów na jesień zostało mi tylko 6 młodych. A co koledzy mówili? Po co trzymać takie głupie gołębie. A jak to wyglądało? W piękny letni dzień zgoniłem do lotu 12 młodych mających za sobą już treningi i 3 stare. Była godz gdzieś 11.
Do wieczora daleko. Do samego zachodu pokazywały się i ginęły z oczu. Na drugi dzień wróciły 3 stare i 1 młody. Reszty młodych nigdy nie widziałem. Wielokrotnie gołębie zostawały w górze do zachodu i młode niestety ginęły. O ile dobrze pamiętam to z tych 6 młodych później zginął mi tylko 1. Teraz pytanie, czy 5-6 gołębi dobrych po sezonie to mało? Uważam, że wystarczająco. Niestety koledzy którzy zamojskich nie trzymali twierdzą z uporem, że są one głupie. Ganiają inne rasy i szczycą się, że wytrzymują w locie 1-2 godziny. Takie ptaki z reguły nie mają prawa zginąć a też giną. Mój kolega gania rollery i jast szczęśliwy jak wylatają godzinę i mówi, że to są mądre gołębie a nie zamojskie które miałem.
golebiewski

ODPOWIEDZ