Turkoty Niemieckie

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Turkoty Niemieckie

Post autor: pigeon » sob lis 26, 2005 12:27 pm

mam pytanko wobec tych golebi....mialem pisac kiedys ale dopiero teraz mi sie przypomnialo

a mianowicie co z ozdoba pior na glowie turkota niemieckiego???(nie chodzi mi o koronke)
-czy to powinna byc rozeta(nie az tak obfita jak u turkota bucharskiego)
-czy moze to byc gozdzik(min w kasiazce chyba ,,hodowla golebi'' autorstwa p. Dubiela spotkalem sie z owym stwierdzeniem)..

mam w swojej hodowli turkoty tylko ze pierwsze a mianowice stara biala parke jaka otrzymalem to ma rozete zdecydowania mnejsza niz te jakie mam na chwile obecna i sa tez zdecydowanie troche mniejsze...od tych wiekszych od nich tigrow... :?

czy ten gozdzik to wada dyskwlifikujaca :?: :?: :?:

prosze o odp. :wink:
pozdrawiam :D
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

bocian

Turkoty.

Post autor: bocian » sob lis 26, 2005 6:48 pm

Pigeon,ja na starym forum ,pisalem o tym ,ze mozna nabyc katalog wzorcow na wystawie w Poznaniu.Jezeli tego nie czytales to informuje Cie teraz.Ale gdy prosisz o te wiadomosci to odpowiem cytatem z wzorca opracowanego dla potrzeb sedziow i osob zainteresowanych.
Cytat; Glowa;mocna,szeroka z prosto stojaca okrogla korona ,bez bocznych zawirowaĂą i rozet,ale wysoka.Gozdzik bogato opierzony, ksztalt owalny ze wszystkich stron ,dobrze zwarty.Wieksza przednia czesc gozdzika przykrywa nosowki dziobowe.Wymagane jest troszke podbudowy ,aby uniknac obwieszenia gozdzika..Koniec cytatu.
To z tego opisu wynika czym u Turkota Niemieckiego jest gozdzik a czym u Turkota Bucharskiego jest rozeta.I brak gozdzika jest wielkim bledem .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » ndz lis 27, 2005 12:30 am

dzieki bocian za odpowiedz,

jezeli wystawa w Poznaniu sie odbedzie to zaopatrze sie w owy katlog,bo bez niego ani rusz........

pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Bodzio
Kontakt:

Turkoty niemieckie

Post autor: Bodzio » ndz lis 27, 2005 10:29 am

Pigeon,wejdz na www.woliera.pl .W dziale golebie znajdziesz wszystko na temat wzorcow.Mysle,ze informacje tam zawarte Cie zadowola.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » ndz lis 27, 2005 11:42 am

dzieki za odpowiedz Bodzio :wink:

wlasnie odpalilem stronke woliery i sobie czytam....

jeszcze raz wielkie dzieki.... :D

p.s bylbym wdzieczny gdyby jakies spostrzezenia napisali hodowcy tych ptaszkow,gdyz na pewno w wielu golebnikach te ptaki sa nadal badz byly hodowane.......

pozdrawiam :wink:

lukasz

Post autor: lukasz » wt gru 13, 2005 10:43 pm

witam kolegow hodowcow,ja mam turkoty ale nie wiem jakie bo jest ich kilka odmian podobno.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr gru 14, 2005 8:01 am

Ciekawe -nie wiesz co hodujesz?
Szukaj a znajdziesz

lukasz

Post autor: lukasz » śr gru 14, 2005 3:20 pm

zbiter pisze:Ciekawe -nie wiesz co hodujesz?
a tak sie skladalo ze nie wiedzialem do dzisiaj jakie to turkoty,ale juz wiem moje to frankoĂąskie

Robert J

Post autor: Robert J » pn lut 13, 2006 1:04 pm

Sadzac z Twojego Emblematu stawialbym ze to jest Turkot Vogtlandzki... Ale moge sie myslic.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pn lut 13, 2006 7:47 pm

Czesto tak wlasnie bywa ze kupujemy golabki a potem zastanawiamy sie co to za rasa. Bo wlasciciel nie bardzo wiedzial albo podal jakas lokalna nazwe ktorej nigdzie nie mozna znalezc . :!: :shock:

ODPOWIEDZ