Garlacze

Czy hodujecie garlacze?

Tak
53
55%
Nie
25
26%
Nie,ale kiedys hodowalem
12
13%
Nie,ale zamierzam zakupic
6
6%

Liczba głosów: 96

Banan
Kontakt:

Garlacze

Post autor: Banan » śr lut 15, 2006 9:19 pm

Czy hodujecie garlacze?Jak tak to podajcie rase oraz to co sklonilo Was to hodowli tego typu golebi.Jakie spotykaja was problemy w hodowli?

Ja osobiscie uwazam garlacze za wspaniale golebie,glownie ze wzgledu na ich piekny wyglad.Hoduje stawaki,gornoslaskie i siodlate.Hodowla zajmuje sie od niedawna,ale z tego co wiem,czesto nie radza sobie z wykarmieniem mlodych,ale w moim wypadku nie wyglada to najgorzej.
Czasem zdarza sie ze golebiowi zawisa gardlo(nie moze strawic pokarmu)
Ale zazwyczaj jest to przejciowe

jan

Post autor: jan » czw lut 16, 2006 12:01 pm

Witam. Mam 1 parke.Nie moge sie nic od nich dohowac . Mlode sie nie wylegaja.Nie wiem dlaczego.Nie wiem jaka to rasa . Wygladaja jak zolty kasztan tylko maja biala czapke i biale lapcie.

jan

Post autor: jan » pt lut 17, 2006 12:45 pm

Poprawka .Wokol glowki biala obraczka

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » pt lut 17, 2006 2:39 pm

kol. janie czy to nie przypadkiem Garlacz Czeski Siodlaty lapaciaty :?: ,
mam pare czerwonych, kupilem je jako 1.5 roczne zaczely sie niesc w wieku 2 lat z hakiem, teraz maja 3 lata i mysle,ze moze jakiegos mlodzika sie dochowam jeszcze bo do tej pory jednego wychowaly... :( , mimo duzej ilosci zniesionych jaj
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

PITERO
Kontakt:

garlacze gornoslaskie koroniaste

Post autor: PITERO » sob lut 18, 2006 2:56 pm

Witam!!! kolegow hodowcow ja wlasnie dorzucilem do mojej hodowli pare garlaczy gornoslaskich koroniastych nie mam jeszcze doswiadczenia w pracy hodowlanej nad ta rasa moze hoduje ktos ta rase dluzej i podzieli sie ze mna spostrzezeniami. Czy sa trudne w hodowli czy mlode odchowuja i wogule jakies informacje o tej rasie. POZDRAWIAM!!!
PITERO

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » ndz lut 19, 2006 5:50 pm

Ja mam 23 sztuki (mieszaĂące stylizowane na garlacze pomorskie), Chcialem kupic parke wlasnie pomorskich na wystaswie w Chelmzy ale chyba wystawe odwolaja.
Coz bede mosial pojezdzic i poszukac.

ADRIAN

garlacze

Post autor: ADRIAN » sob lut 25, 2006 7:28 pm

Ja hoduje garlacze pomorskie, sklonilo mnie do tego ich pienkny wyglond oraz harakter.Hentnie pogadam na ich temat.

ADRIAN

Post autor: ADRIAN » sob lut 25, 2006 7:29 pm

ja hoduje garlacze pomorskie i hentnie pogadam na ich temat.

zdzislaw

Re: Garlacze

Post autor: zdzislaw » ndz mar 19, 2006 4:32 pm

Banan pisze:Czy hodujecie garlacze?Jak tak to podajcie rase oraz to co sklonilo Was to hodowli tego typu golebi.Jakie spotykaja was problemy w hodowli?

Ja osobiscie uwazam garlacze za wspaniale golebie,glownie ze wzgledu na ich piekny wyglad.Hoduje stawaki,gornoslaskie i siodlate.Hodowla zajmuje sie od niedawna,ale z tego co wiem,czesto nie radza sobie z wykarmieniem mlodych,ale w moim wypadku nie wyglada to najgorzej.
hoduje od niedawna garlacze pomorskie

zdzislaw

Re: Garlacze

Post autor: zdzislaw » ndz mar 19, 2006 4:34 pm

zdzislaw pisze:
Banan pisze:Czy hodujecie garlacze?Jak tak to podajcie rase oraz to co sklonilo Was to hodowli tego typu golebi.Jakie spotykaja was problemy w hodowli?

hoduje od niedawna garlacze pomorskie
poszukuje czarnej samicy garlacza pomorskiego pilnie

zdzislaw

Post autor: zdzislaw » ndz mar 19, 2006 4:37 pm

ADRIAN pisze:ja hoduje garlacze pomorskie i hentnie pogadam na ich temat.
adrian jakie posiadasz kolory garlaczy pom moze przypadkiem masz wolna samice koloru czarnego garlacza pom

PawelG

Post autor: PawelG » pn mar 20, 2006 1:32 pm

witam
mam pare garlaczy gornoslaskich koroniastych.niestety nie mogie nic o nich powiedziec bo mam je krotko.zamierzam jednak wymienic je na pare garlaczy czeskich sodlatych lapciatych,ewentualnie na pare pomorskich bo te rasy bardziej mi sie podobaja.czy te wymienione rasy garlaczy sa spokojne czy maja raczej "awanturniczy" charakter?interesuje mnie to bo garlacze to duze golebie a u mnie w golebniku beda musialy mieszkac z rasami ozdobnymi takimi jak pawiki,kaczuny rostowskie itp. i nie chce zeby moja hodowla byla bardzo konfliktowa.co sadzicie o takim zestawieniu? pozrawiam.

jan

Post autor: jan » pn mar 20, 2006 8:05 pm

Witam. Ja mam 1 pare siodlatych wsrod innych 10 par. Sa bardzo spokojne .O swoj teren dbaja ale nigdzie indziej sie nie pchaja,.Na razie nie moge sie dohowac mlodych .Albo sie mlody nie wylegnie, albo zaraz padnie.

ADRIAN

Post autor: ADRIAN » pn mar 20, 2006 9:50 pm

Ja hoduje garlacze pomorskie tylko w kolorach bialym i niebieskim.
Narazie posiadam tylko cztery pary, a zbudowalem dla nich nowy i dosc duzy golebnik na co najmniej 50 ptakow, a w tym sezonie hcialbym dochowac sie troche mludkow wiec na razie nie bende sprzedawal golebi.

Pozdrawiam wszystkich hodowcow garlaczy pomorskich.

Sztafer
Kontakt:

Post autor: Sztafer » pn mar 20, 2006 11:23 pm

Witam. Hoduje garlacze gornoslaskie koroniaste. Nigdy nie mialem wiekszych problemow z tymi ptaszkami, sa zywotne, maja duzy temperament i ciekawy styl lotu.

Pozdrawiam
Sztafer

simona
Kontakt:

Post autor: simona » czw kwie 06, 2006 10:02 pm

Ja hoduje garlacze pomorkie(niebieskie i biale),slaskie koroniaste(rozne kolory) i angielskie(czerwone,zolte i niebieskie).Wedlug mnie garlacze to najladniejsze golebie.Najmniej problemow sprawiaja slaskie.Dobrze chowaja mlodych i nie choruja.Mam w tej chwili na sprzedanie samice niebieska pomorska.Jestem ze Skierniewic(lodzkie).

Ignacy
Kontakt:

Post autor: Ignacy » pt kwie 07, 2006 8:34 pm

Hoduje garlacze pomorskie poszukuje pilnie samicy koloru brazowego.
To piekne i z charakterem ptaki ale trzeba poswiecic im nie tylko troche czasu ale i serce. Prosze o podnie informacji o mozliwosciach zakupu tych golebi w woj. podkarpackim. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt kwie 18, 2006 9:12 am

jak tam u was Koledzy?? legi z garlaczami?? u mnie czeskie i pomorskie gonia sie na jaja, a angielskie powiny niedlugo zniesc.
pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Sztafer
Kontakt:

Post autor: Sztafer » wt kwie 18, 2006 11:14 am

U mnie w dwoch gniazdach juz rosna po dwa mlode gornoslaskie :D ... po pojawiajacych sie piorkach widze, ze jeden mlody bedzie mial ciekawy rysunek. Oprocz garlaczy, mewki tez juz karmia mlode :) .
Pozdrawiam
Sztafer

opal
Kontakt:

Ankieta/Garlacze

Post autor: opal » pt kwie 21, 2006 6:21 pm

Dwie pary hanackich niebieskich piekne zdrowe mlode.Czarne hanackie oraz trzecia para niebieskich zamarly podczas wykluwania sie.Podejrzewalem najgorsze,ale po zastanowieniu sie sklonny jestem zrzucic wine na roztocza."lysy" jest czarny samiec i niebieska samica.Czy podzielacie moje zdanie?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob kwie 22, 2006 10:19 pm

Bardziej bym stawial na rzesistka
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

gerlacze

Post autor: opal » ndz kwie 23, 2006 4:35 pm

Przed legami dostaly po tabletce Spatrixu do dzioba.Obserwowalem czarne hanackie.Sa to mlode ptaki .Pierwsze ich legi.Zauwazylem iz samiec czesto stal nad gniazdem zamiast siedziec.Poniewaz to ten z lysym wolem wykombinowalem iz to roztocza (swedzenie) nie pozwalaja mu na dobre wysiadywanie.Badalem pomiot wszysto jest w normie.Druga para hanackich siedziala na jednym swoim jajku drugie bylo po karierach,obydwa mlode zamarly podczas klucia.Ta para liczy sobie juz kilka wiosen i tu samica ma lyse wole.Sam nie wiem co to moze byc.Pozdrawiam.

ADRIAN

Post autor: ADRIAN » czw maja 11, 2006 10:12 pm

Mam pytanie, czy ktos ma do sprzedania pare lengowa garlaczy pomorskich koloru bialego.
Chodzi mi o ptaki b.dobrej klasy i co najmniej 3-letnie.

opal
Kontakt:

Garlacze

Post autor: opal » sob maja 20, 2006 8:12 pm

Czy nic ciekawego w temacie garlacze sie nie dzieje?Umnie piec hanackich i jeden siodlaty opuscily golebnik.Czarne hanackie tym razem szczesliwie sie wylegly.Jest tez jeden maly po zoltych hanackich oraz jeden po czarnych pomorskich.Dwie pary siodlatych siedza na jajkach.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Garlacze

Post autor: opal » sob maja 20, 2006 8:22 pm

Zbiter miales racje obok kataru czesc golebi mialo rzesistka.Dziekuje za trafna diagnoze,przepraszam,ze tak pozno.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ