orlik polski

Blusmen

Re: orlik polski

Post autor: Blusmen » pt sie 17, 2012 5:58 am

Fikane i trzaskane nie należą do wysokolotnych na naszym gruncie nie sprawdziło się... kilku Pazi i Picerów zarobiło na tym parę groszy .. porównanie jest nie na miejscu

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt sie 17, 2012 6:33 am

Garłacze :) pisze:Lepiej nie odwiedzaj zbyt dużej ilości portali bo zrobi Ci się woda z mózgu.

A ty tylko jestes na tym jednym portalu?
No nie wiem czy robi sie woda z mózgu.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt sie 17, 2012 7:50 am

Tak jak nie którzy koledzy napisali gołębie wyczynowe(pocztowe, wysokolotne, akrobatyczne i inne ) powinny być trzymane krótko czyli w dyscyplinie, jeśli sie ma go czegoś dojść to trzeba tak prowadzić ptaki z dyscypliną żeby wiedziały, że jak latają mają coś pokazać, jeśli puścimy je na wolnym oblocie to raczej możemy zapomnieć o wynikach, oczywiście wyjątki sie zdarzają ale to nie stanowi reguły. Samopas to można sobie owce albo krowy wypasać na łąkach :D

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sie 17, 2012 8:31 am

Tak, aby były długie loty dyscyplina musi być ale widzę, że niewiele osób miało miało do czynienia z naprawdę dobrymi wysokolotnymi. Taki ptaki bez ganiania zrywały się i robiły kilkugodzinne loty, będąc cały dzień na luzie. Ale chęć do codziennego lotu miały chyba ,,we krwi", po prostu musiały się wylatać.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 17, 2012 9:32 am

[quote="Blusmen"]

Niewielu to rozumie.. pieprzą farmazony zasłyszane .. gdzieś tam , nagle ni z gruchy ni pietruchy marzy się być wielkimi hodowcami . jak to czytam ogarnia mnie pusty śmiech.
Jak się ma dziadostwo i na bazie tego dziadostwa tworzy się linie to żaden reżim nic nie pomoże[/quote] Dobre . Na pocieszenie napiszę, że hodowcą albo się jest i tych naprawdę jest niewielu, albo się komuś wydaje, że nim jest i tych niestety jest większość.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pt sie 17, 2012 9:44 am

hodowcy, osiągi, wyniki, dyscyplina, znani...

A co z pasją, radością? Czytając czasem niektóre posty dochodzę do wniosku, jakby zapominano o tym, że to hobby.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt sie 17, 2012 10:59 am

A ty tylko jestes na tym jednym portalu?
No nie wiem czy robi sie woda z mózgu.
Czytam też inne fora ale nie biorę sobie wszystkiego do serca. Na bazie internetu całej swojej wiedzy nie zbudujesz, przynajmniej mi tak się wydaje :).
W.K

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pt sie 17, 2012 11:28 am

mam kolejna prozbe do Blusmena,moge przyjechac zobaczyc lot Twoich golebi?
p.s takie golebie byly kilkanascie lat temu ma juz je kilku hodowcow,zatem trzeba dostosowac potrzeby aby podziwiac dlugi i piekny lot.ale Blusmen jak chcesz ugdzielac takich rad dawaj je hodowcom ktorzy biora ptaki od Ciebie.pozdrawiam

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt sie 17, 2012 11:45 am

piobar pisze:hodowcy, osiągi, wyniki, dyscyplina, znani...

A co z pasją, radością? Czytając czasem niektóre posty dochodzę do wniosku, jakby zapominano o tym, że to hobby.
Doznać radochy można tylko na wolnym oblocie... wedle starych hodowców sezon lotowy trwa o przylotu do odlotu jaskółek

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt sie 17, 2012 12:33 pm

A ja doznaję radochy bez wolnego oblotu i to automatycznie czyni ze mnie nie pełnoprawnego/prawdziwego hodowcę ? Wydaje mi się, że trochę dziwny jest Twój obraz hodowcy.
W.K

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sie 17, 2012 12:44 pm

W moich stronach nie ma już starych hodowców :cry: Młodych jest niewielu a i Ci nie mają się od kogo uczyć. Zasłyszane gdzieś bzdury łykają jak bocien żabę.
golebiewski

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt sie 17, 2012 1:15 pm

Garłacze :) pisze:A ja doznaję radochy bez wolnego oblotu i to automatycznie czyni ze mnie nie pełnoprawnego/prawdziwego hodowcę ? Wydaje mi się, że trochę dziwny jest Twój obraz hodowcy.
Mowa jest o konkretnej rasie .. jak jest w innych rasach nie wiem i wcale mnie to nie interesuje

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 17, 2012 1:47 pm

Blusmen, ja nie neguję tego, że w swojej rasie jesteś dobrym hodowcą, być może najlepszym w swoich stronach. Chodzi mi o co innego. Konkretnie o twoje podejście typu :"wiem, ale nie powiem". Skoro wypowiadasz się na publicznym forum na jakiś temat, twierdząc, że ktoś nie ma racji lub że Ty wiesz lepiej, to powinieneś to uzasadnić, tym bardziej, gdy ktoś zadaje Ci konkretne pytanie. Wybacz, ale samo autorytarne stwierdzenie , że ktoś nie ma racji bez uzasadnienia swoich racji i zbywając milczeniem prośbę o uzasadnienie do mnie nie trafia. Nie przeczę, że masz konkretną wiedzę gołębiarską, może nawet w swoim środowisku jesteś autorytetem i hodowlanym guru, ale skoro negujesz rację innych, powinieneś umieć lub zechcieć( jak wolisz) swoją rację uzasadnić. Jeśli tego nie robisz, obojętnie z jakich przyczyn, narażasz się na uznanie przez innych za blagiera, nie Hodowcę. Sorry, nie chciałem Cię urazić, po prostu tak to widzę i obawiam się, ze tak też odbierają to inni.

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt sie 17, 2012 2:23 pm

krzysiek pisze:Blusmen, ja nie neguję tego, że w swojej rasie jesteś dobrym hodowcą, być może najlepszym w swoich stronach. Chodzi mi o co innego. Konkretnie o twoje podejście typu :"wiem, ale nie powiem". Skoro wypowiadasz się na publicznym forum na jakiś temat, twierdząc, że ktoś nie ma racji lub że Ty wiesz lepiej, to powinieneś to uzasadnić, tym bardziej, gdy ktoś zadaje Ci konkretne pytanie. Wybacz, ale samo autorytarne stwierdzenie , że ktoś nie ma racji bez uzasadnienia swoich racji i zbywając milczeniem prośbę o uzasadnienie do mnie nie trafia. Nie przeczę, że masz konkretną wiedzę gołębiarską, może nawet w swoim środowisku jesteś autorytetem i hodowlanym guru, ale skoro negujesz rację innych, powinieneś umieć lub zechcieć( jak wolisz) swoją rację uzasadnić. Jeśli tego nie robisz, obojętnie z jakich przyczyn, narażasz się na uznanie przez innych za blagiera, nie Hodowcę. Sorry, nie chciałem Cię urazić, po prostu tak to widzę i obawiam się, ze tak też odbierają to inni.

SZTAFETA :idea: :!:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sie 17, 2012 4:38 pm

Blusmen pisze:

Niewielu to rozumie.. pieprzą farmazony zasłyszane .. gdzieś tam , nagle ni z gruchy ni pietruchy marzy się być wielkimi hodowcami . jak to czytam ogarnia mnie pusty śmiech.
Jak się ma dziadostwo i na bazie tego dziadostwa tworzy się linie to żaden reżim nic nie pomoże
Sławek napisz do kogo pijesz ?
Blusmen pisze:Fikane i trzaskane nie należą do wysokolotnych na naszym gruncie nie sprawdziło się... kilku Pazi i Picerów zarobiło na tym parę groszy .. porównanie jest nie na miejscu
Wiedz żę te trzaskane lataja dużo dłużej niż słynne kanapowce hrubieszowskie :lol:
Szukaj a znajdziesz

Blusmen

Post autor: Blusmen » pt sie 17, 2012 5:32 pm

zbiter pisze: Wiedz żę te trzaskane lataja dużo dłużej
Trzaskane latają tak samo jak odpady od Niemców.

Napisałeś na tym forum 1683 posty z których nic nie wynika :|
JA jestem tutaj nowy

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pt sie 17, 2012 5:52 pm

Wychodzi na to ze Zbiter sie nic nie zna :D a ja jak i wiekszosc wie za ma duza wiedze.Blusmen o co Ci chodzi?jak bym czytal stary temat z tego forum "o zamojskich wysokolotnych".fajnie ze ruszyles temat ale daj odpowiedzi,podziel sie wiedza Krzysiek ladnie Ci to w poscie wyjasnil. ja wciaz czekam na odp od Ciebie,nie koniecznie na forum moze byc piv.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pt sie 17, 2012 9:19 pm

Witam. Blusmen pisze:
Doznać radochy można tylko na wolnym oblocie... wedle starych hodowców sezon lotowy trwa o przylotu do odlotu jaskółek
W związku z tą teorią chciałbym sie zapytać jakie czasy i wysokosci osiagają Twoje ptaki między przylotem, a odlotem jaskółek???.Czy oprócz wolnego oblotu stosujesz jeszcze inne mniej lub bardziej konwencjonalne metody? Może się podzielisz swoimi teoriami na forum? zawsze można by się czegoś nowego nauczyć i wykorzystać w treningach badziewia!. Pozdrawiam.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pt sie 17, 2012 9:31 pm

Arkad2007 pisze:Witam. Blusmen pisze:
W związku z tą teorią chciałbym sie zapytać jakie czasy i wysokosci osiagają Twoje ptaki między przylotem, a odlotem jaskółek???.Czy oprócz wolnego oblotu stosujesz jeszcze inne mniej lub bardziej konwencjonalne metody? Może się podzielisz swoimi teoriami na forum? zawsze można by się czegoś nowego nauczyć i wykorzystać w treningach badziewia!. Pozdrawiam.
No jaki czas pytasz?,przecież to jasne wiosną idą w niebo,na jeśień siadają :mrgreen: :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sie 17, 2012 9:36 pm

Dobre :lol: niebieskie ptaki :D
Szukaj a znajdziesz

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt sie 17, 2012 9:45 pm

Blusmen pisze:
zbiter pisze: Wiedz żę te trzaskane lataja dużo dłużej
Trzaskane latają tak samo jak odpady od Niemców.

Napisałeś na tym forum 1683 posty z których nic nie wynika :|
JA jestem tutaj nowy

Jestes tutej nowy napisałes 85 postów i tez za wiele z nich nie wynika .a Kol Zbiter napisal wiele postów z ktorych cos wynika .

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pt sie 17, 2012 10:42 pm

Chcialem sie wprosic na lot tych cudownych niebieskich ptakow ale zero odzwu :(

Blusmen

Post autor: Blusmen » sob sie 18, 2012 6:40 am

Arkad2007 pisze: chciałbym sie zapytać jakie czasy
Te ! Humanista .. CZASY :?:
bubi pisze:No jaki
Po wstepnej analizie twoich postów zdecydowanie mogę stwierdzić ,ze robisz za trolla na tym forum ...
zero merytorycznych wypowiedzi..
maniek86 pisze:Chcialem sie wprosic
bez komentarza :oops:

Z wyjątkiem jednej osoby , pozostali wypisują w tym wątku głupoty..
Siedzo kolesie kilka lat na forum , cos tam piszo , na podstawie tego trudno okreslic co co jeden z drugim chowie...

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 18, 2012 9:14 am

Oprócz Ciebie :) ? Wydaje mi się, że takie gadanie nic nie wnosi.
W.K

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob sie 18, 2012 9:35 am

Panowie! Proszę zachować kulturę dyskusji i tematykę wątku. Zaprzestać naśmiewania się i szydzenia z innych użytkowników forum. Wszyscy mają jednakowe prawo do dyskusji.

Blusmen - proszę zaprzestać używać słów powszechnie uznanych za obraźliwe w stosunku do innych użytkowników forum.

Ja nie piszę tego po to tylko żeby pisać.
Moderator
golebie.wombat.fc.pl

Zablokowany