Zakonniczki

seba98
Kontakt:

Re: Zakonniczki

Post autor: seba98 » pn lis 12, 2012 7:34 pm

Witam. chcę sie zająć tą rasą więc mam pytanie odnoś rozet.Czy one sa obowiązkowe u tej rasy? Widziałem wiele okazów na wystawie bez rozet i były normalnie oceniane Na większości widzianych przezemnie zakonniczek żadna nie miała rozet i była ona klasy wystawowej..Jeśli są obowiązkowe to poprosiłbym o zdjęcie takiej zakonniczki.:D

Dzięki. :)

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » wt lis 13, 2012 4:37 am

Przeczytaj opis głowy we wzorcu zakonniczki niemieckiej. Zdjęcia nie mam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 13, 2012 8:51 am

Rozetki są obowiązkowe, ich brak to duża wada. Powinny być duże i okrągłe.
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lis 19, 2012 11:50 am

http://www.sv-deutsche-noennchen.de.tl/ ... NNCHEN.htm

Te informacje są na tyle jasne, że nie powinno być żadnych wątpliwości co do rozetek, koronki i innych rzeczy typu głowa czy dziób.
golebiewski

Awatar użytkownika
olo2
Kontakt:

Post autor: olo2 » czw paź 03, 2013 1:28 pm

ZAKONNICZKI

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn kwie 20, 2015 4:01 pm

Z uwagą przeczytałem artykuł o polskiej zakonniczce (zakonniku) z Internetowego kwartalnika dla hodowców nr 6 (2/2015. Uczucia bardzo mieszane. Jedna wzmianka, że istniały to tak mało trochę mało i dla mnie trochę to mało wiarygodne. Napisać można wszystko, zgodnie z prawdą, obok prawdy czy też mijając się z prawdą. Już kiedyś pisałem, że nigdy nie słyszałem o polskiej zakonniczce jak również wszyscy starsi i młodsi hodowcy których znam a o innych tzw. ,,zaginionych" tak. Zastanawia mnie też czemu rasa ta miałaby zaginąć skoro jak czytam w tym jednym istniejącym przekazie, że była to rasa ładniejsza od barwnogłówki poznańskiej. Chyba, że ona wcale nie zaginęła a te gołębie które uznaje się za odpady po niemieckich to właśnie ta rasa. Nazwa też by pasowała, gdyż w odróżnieniu od zakonniczki niemieckiej nazywana jest zakonnikiem. Tu by było ok i można próbować dopisać wzorzec i ,,gitara" ???? Jednak kiedy zobaczyłem, że zamieszczona została głowa barwnogłówki poznańskiej z oficjalnego wzorca z podpisem, że to jest głowa zakonniczki niemieckiej to nie wiem o co chodzi. W tym momencie cały artykuł stracił u mnie na wiarygodności.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn kwie 20, 2015 8:00 pm

Moim zdaniem właśnie te z dłuższymi dziobkami zakonniki, hodowane u nas od niepamiętnych czasów, są właśnie zakonniczkami polskimi. pisałem zresztą o tym kilkakrotnie, także na tym forum. Z chęcią przeczytał bym artykuł, niestety nie wiem dlaczego, ale u mnie się nie otwiera. Gdy klikam, przeskakuje nowa karta a na niej znów strona główna "Gołębnika". Od kilku dni próbuję i nic.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » wt kwie 21, 2015 6:04 am

Widocznie strona nie chce abyś ją oglądał ,, wszystko elegancko się otwiera.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt kwie 21, 2015 1:46 pm

Zasługa moich maluchów ( 3 i 5 lat), na szczęście awaria już usunięta. Artykuł świetny.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Re:Świetny? Może ale o co w nim chodzi? Raczej jest Zakonni

Post autor: golebiewski » wt kwie 21, 2015 3:15 pm

Świetny? Może ale o co w nim chodzi? Raczej jest to materiał do dyskusji. Ciekawe informacje ale tak trochę to kupy się nie trzyma. Czesi lepiej wiedzą od nas i opisują szczegółowo naszą rasę, skąd to oni wynaleźli? Przecież to jest wciskanie ludziom kitu, taki dokładny opis. Opisują praktycznie zakonniczkę niemiecką jako polską. Zostawmy Czechów z ich rewelacjami i porównajmy wiedzę historyczną na temat barwnogłówki poznańskiej i zakonniczki polskiej, gołębi które niegdyś miały różnić się od siebie praktycznie tylko barwnymi lotkami. Barwnogłówka ma rys historyczny bogaty, sięgający faktycznie odległych czasów. Przy zakonniczce praktycznie nic a jako, że piękniejsza to tym bardziej powinno być coś więcej. Skąd więc takie dysproporcje? Bzdurami natomiast nazwałbym zawłaszczenie przez Niemców naszej rasy. W malarstwie niemieckim zakonniczkę można znaleźć na obrazach sprzed co najmniej 200 lat. Wzorzec opracowany mieli chyba w 1907r. No i jeszcze raz na temat niby wzorcowej głowy zakonniczki niemieckiej. Zamieszczony rysunek nie jest rysunkiem głowy zakonniczki a barwongłówki poznańskiej i puki co zbyt krótki dziób u zakonniczki niemieckiej jest wadą. To jest wprowadzanie ludzi w błąd.
golebiewski

ODPOWIEDZ