Bij uzbecki krótkodzioby.

emir
Kontakt:

Re: Bij uzbecki krótkodzioby.

Post autor: emir » pn sie 20, 2012 9:40 pm

Ćiekwe dlaczego likwiduje, może hodowanie takich golebi to sama udreka.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » wt sie 21, 2012 8:39 am

Moim zdaniem "likwidacja krótkodziobów" to taki chwyt marketingowy . Napewno w jego hodowli zostanie jeszcze sporo krótkich . A co do wyglądu,nie znam się dobrze na tych ptakach,ale można nacieszyć oko.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt sie 21, 2012 3:09 pm

Lotny22 pisze:Moim zdaniem "likwidacja krótkodziobów" to taki chwyt marketingowy . Napewno w jego hodowli zostanie jeszcze sporo krótkich . A co do wyglądu,nie znam się dobrze na tych ptakach,ale można nacieszyć oko.
jak jesteś taki pewny siebie i honorowy to załóż się, jeśli nie zostanie to przechodzisz na golasa przez rynek jeśli natomiast zostanie to robię to ja, co ty na to, pewniaczku?

jak możesz się wypowiadać na temat na który nie tylko nie masz zielonego ale i również bladego pojęcia?

w domu nauczyli cię przyklejać etykiety ludziom, których nie znasz, ba których nawet w życiu nie widziałeś, ehh ....., co za naród

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » wt sie 21, 2012 7:06 pm

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie ale jak się pomyliłem to sory.

W Polsce a przynajmniej na allegro dużo ludzi kłamie , oczywiście są także uczciwi ludzie .
Niektórzy piszą klasa wystawowa a te gołębie nie mają nawet wzorca a inni piszą że samiec od samicy zginą a to po prost samica się nie niesie , trzeba uważać na takie rzeczy . Trudno rozpoznać czy to prawda czy nie. Następnym razem będę bardziej uważał.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr sie 22, 2012 12:09 am

Lotny22 pisze:Ja tylko wyraziłem swoje zdanie ale jak się pomyliłem to sory.

W Polsce a przynajmniej na allegro dużo ludzi kłamie , oczywiście są także uczciwi ludzie .
Niektórzy piszą klasa wystawowa a te gołębie nie mają nawet wzorca a inni piszą że samiec od samicy zginą a to po prost samica się nie niesie , trzeba uważać na takie rzeczy . Trudno rozpoznać czy to prawda czy nie. Następnym razem będę bardziej uważał.

zdanie swoje możesz mieć i nie bardzo mnie ono interesuje, natomiast jeśli kogoś nie znasz to nie przyklejaj mu etykiety oszusta, a jak już z natury to robisz to zachowaj to dla siebie - to taka sugestia, bez urazy oczywiście 8)

jak to szybko można zmienić zdanie, nie lepiej zastanowić się i pózniej z gęby cholewy nie robić, ehh życie
Lotny22 pisze:Następnym razem będę bardziej uważał.
przed czym? pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw sie 23, 2012 10:22 pm

Własnym oczom nie wierzę :shock: .
Witaj Quatro - pobędziesz tu trochę czy tylko Lotny Cię wyciągnął z zacisza na chwilkę????

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » pt sie 24, 2012 4:48 pm

Przynajmniej do czegoś się przydałem. :P :P

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt sie 24, 2012 8:36 pm

Dispar pisze:Własnym oczom nie wierzę :shock: .
Witaj Quatro - pobędziesz tu trochę czy tylko Lotny Cię wyciągnął z zacisza na chwilkę????

tak myślałem, ze ktoś się podejmie tematu i zajrzałem, pewny byłem, ze temat będzie dotyczył ptaków, słabe-fajne itp, a tu proszę zostałem oszustem z allegro jak większość Polaków :D później się dziwimy, że nie szanują nas za granicą, jak tu Polak Polakowi wilkiem

chyba już się wypaliłem jeśli chodzi o to forum, ale czasem zaglądam i sobie czytam co ciekawego w środowisku grucha :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sie 25, 2012 10:39 am

No to mam wyrzuty sumienia, że chcąc ożywić temat narzuciłem wątek z Twoimi uzbekami. Nie każdy zagląda na Allegro więc chciałem pokazać ludziom dobre ptaki dobrego hodowcy. Chęci miałem dobre ale wyszło nie bardzo, więc sorry.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz sie 26, 2012 1:21 am

krzysiek pisze:No to mam wyrzuty sumienia, że chcąc ożywić temat narzuciłem wątek z Twoimi uzbekami. Nie każdy zagląda na Allegro więc chciałem pokazać ludziom dobre ptaki dobrego hodowcy. Chęci miałem dobre ale wyszło nie bardzo, więc sorry.
:D wyszło doskonale

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz sie 26, 2012 10:26 am

Reklama zadziałała :) Pozdro Krystian
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 26, 2012 1:47 pm

No to kamień spadł mi z serca, bo już się bałem, że podpadłem. Ale jeśli ptaki się sprzedały to może przy okazji sezonu wystawowego browar jako prowizja mi skapnie.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » śr sie 29, 2012 4:00 pm

Gratuluje sprzedaży.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt sie 31, 2012 4:09 pm

Lotny22 pisze:Gratuluje sprzedaży.
? nie kumam

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pt sie 31, 2012 7:47 pm

quatro pisze:
Lotny22 pisze:Gratuluje sprzedaży.
? nie kumam
Czyli uzbeki są dalej do sprzedania.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » ndz wrz 02, 2012 2:57 pm

quatro chodzi mi o to że masz dobre ptaki jak je sprzedałeś .

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt wrz 04, 2012 11:45 am

Lotny22 pisze:quatro chodzi mi o to że masz dobre ptaki jak je sprzedałeś .
a jeśli nie sprzedałem to mam słabe. Niech będzie i tak. W każdym razie mam jeszcze do sprzedania około 30 szt krótkich, ale że mocno się towarzystwo rozpierzyło to handel zostawiłem na wczesną jesień, zawsze to dłużej się nimi pocieszę. :D

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » wt wrz 04, 2012 9:22 pm

To czemu sprzedajesz jak ci się podobają?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr wrz 05, 2012 12:50 pm

Lotny22 pisze:To czemu sprzedajesz jak ci się podobają?
chcesz żebym ci się zwierzył? za krótko się znamy :D

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » śr wrz 05, 2012 4:59 pm

Nie chce żebyś mi się zwierzał , tylko poprostu niewiem dlaczego ktoś sprzedaje gołębie które mu się podobają, może dla tego że krótkie są trudne w chowie?

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » śr wrz 05, 2012 6:53 pm

Lotny22 pisze:Nie chce żebyś mi się zwierzał , tylko poprostu niewiem dlaczego ktoś sprzedaje gołębie które mu się podobają, może dla tego że krótkie są trudne w chowie?
czlowieku... troche wyobrazni... moze wyjezdza za chlebem, moze wpadly mu w oko inne golebie, moze potrzebuje kasy na pierscionek zareczynowy, albo na wesele... ile masz lat... rachunek sumienia ludziom robisz? temat jest o BIJACH.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » śr wrz 05, 2012 8:30 pm

Nie mam zamiaru robić nikomu rachunku sumienia , ... Nie będę lepiej nic pisał bo tu ludzie nerwowi jacyś.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr wrz 05, 2012 8:56 pm

I tak by było najlepiej :D .

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » śr wrz 05, 2012 9:57 pm

Dispar pisze:I tak by było najlepiej :D .

;)

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw wrz 06, 2012 9:13 am

Lotny22 pisze: może dla tego że krótkie są trudne w chowie?
są bardzo trudne w chowie dlatego, że jest to gołąb krótkodzioby, nie ma opcji żeby sam karmił swoje potomstwo, ale żeby karmił nie swoje można wypracować, ja swoim często pozwalam karmić wiedeńskie (wiedeńskie dlatego że mają one bardzo cienkie dzioby i długie, przy tym jeśli chodzi o budowę są drobnymi ptakami) zdarza się że niektóre pary wychowają po jednym, to zapobiega zanikowi instynktu macierzyńskiego, nadmiernej ilości zniesionych jaj co w konsekwencji często prowadzi do zaniku nieśności, zalegania ptasiego mleka w wolu itp., kazdy gołąb, który znosi jaja powinien mieć daną możliwość "papkowania" potomstwa
Po drugie uzbeki mają bardzo grube dzioby u nasady i mocno skierowane do dołu, a to podczas karmienia przez mamki tylko przeszkadza, dlatego mamki powinny być odpowiednio dobrane ze zwróceniem szczególnej uwagi na dziób. Uzbeki są dość blisko spokrewnione z naszymi brodawczakami i podobnie się je odchowuje. Poza samymi problemami z odchowem dochodzą kwestie genetyki, Bij Uzbecki Krótkodzioby-Taszkient-Eurasische to stosunkowo młoda rasa, a tym samym nie równa pokrojowo, po pięknej parze często wyjdzie "kok", a po "kokach" łatwo wychować coś dobrego co w kolejnym pokoleniu da następnego "koka" i kółko się zamyka, no ale na tym polega ambitne hodowanie.

kol. Lotny to są zbyt błache powody żeby rezygnować z hodowli, na tym to wszystko polega, a ambitnie oznacza trudno i to nie tylko w przypadku hodowania czegokolwiek

ODPOWIEDZ