Pawiki

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Pawiki

Post autor: Sebastian » sob lut 04, 2006 5:35 pm

Czy jest jeszcze mozliwe, aby spotkac wzorcowego pawika starego typu. I czym sie rozni pawik nowego typu od tego starego typu?

Tomasz

Post autor: Tomasz » sob lut 04, 2006 5:39 pm

Wedlug mnie roznica polega na tym iz pawiki starego typu maja sylwetke zblizona do pawika indyjskiego i sa wieksze od pawikow nowego typu!

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » sob lut 04, 2006 6:29 pm

Pawiki nowego typu sa po prostu na krotkich nogach i tyle. Co do twojego drugiego pytania to bez problemu mozna kupic pawiki starego typu jest ich nawet wiecej niz nowego typu.

Awatar użytkownika
Widyn
Kontakt:

Post autor: Widyn » sob lut 04, 2006 7:09 pm

Dodalbym jeszcze ze pawiki nowego typu maja bardziej zazucona glowe do tylu, bardziej "lezaca" :wink:

Grzegorz Krol
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Krol » sob lut 04, 2006 7:55 pm

W styczniowym numerze "GOleBNIKA" jest obszernie opisany , rys historyczny ,wzorzec,interpretacja wzorca oraz rysunki i zdjecia jak wygladal pawik kiedys a jak powinien wygladac obecnie
Dlugi

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » ndz lut 05, 2006 11:09 am

Tak pawiki nowego typu roznioa sie tym tylko ze maja krotkie nogi

Roedecker
Kontakt:

Post autor: Roedecker » wt lut 07, 2006 12:45 am

Witam jestem poczatkujacym hodowca tych pieknych ptaszkow i mam prozbe
czy ktos moglby wyslac(roedecker@wp.pl) mi skan tego artykulu(brak dostepu do tego czasopisma) lub jakies inne info na temat tej rasy, pozdro

PITERO
Kontakt:

pawiki

Post autor: PITERO » pt lut 10, 2006 1:41 pm

Witam!!!! kolegow mam pytanie czy ktorys z was moze zajmuje sie hodowla pawikow zgodnie ze wzorcem obowiazujacym chodzi mi o pawiki i pawiki indyjskie. Czy jest duzym problemem wyhodowac takiego pawika zgodnie z nim?

P.S. Jestem tez zainteresowany kupnem dobrego materialu rozplodowego jesli macie cos takiego to piszcie i wysylajcie zdjecia.(pitero2005@op.pl).
Napisalem prywatna wiadomosc na forum do "TOMEK KULC" prosil bym o odpowiedz z gory dzieki.
PITERO

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pt lut 10, 2006 3:31 pm

PITERO jak na razie nie dostalem zadnej wiadomosci od ciebie. Co do twojego pytania odpowiedz jest prosta zalezy jakie masz ptaki. Jesli kupisz sobie pawiki za 20 zl to zapomni o wzorcowym pawiku. Czasem mozna okazyjnie cos kupic ciekawego za niska cene ale to zadkosc i wiekszosc takich golebi ma jakies wady np. znosi czyste jajka. Obecnie sa na gieldzie Pana Jurka dosc tanie pawiki. Jak dla poczatkujacego mysle ze moga byc poÂźniej bedziesz sobie po malu kupowal coraz lepsze.

Jesli chodzi o moje pawiki to w tej chwili nie mam nic na sprzedasz, dopiera zaczynam laczyc samce z samicami. Ja hoduje tylko pawiki w kolorach bialym, czarnym i tarczowe czerwone.

PITERO
Kontakt:

pawiki

Post autor: PITERO » pt lut 10, 2006 4:19 pm

Dzieki za odpowiedz a z ta wiadomoscia to tak myslalem ze nie doszla
Pozdrowienia
PITERO

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sie 29, 2008 10:29 am

To dla tych którzy mówią, że mają nowy typ pawika. Niech się uważnie przyjrzą, bo w tej rasie są daleko z tyłu.
http://www.pigeons-france.com/clubs/hom ... &leclub=15
golebiewski

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt sie 29, 2008 1:55 pm

Sory ale nie widzę w tych pawikach żadnego piękna :shock: Dla mnie jest to skrzywdzenie ptaka :cry:
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sie 29, 2008 2:32 pm

Ty nie widzisz piękna ale są tacy którzy to dostrzegają. Cóż wiele ras wygląda dziwnie i chyba wcale nie cierpią tak bardzo z tego powodu. Człowiek lubi udziwniać i nie tylko gołębie, wszystko do czego się dotknie.
Nie wszysko jest złe.
golebiewski

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt sie 29, 2008 6:54 pm

Wspaniałe ptaki jeśli chodzi o postawę i kolorystykę.
Paw też nie zawsze ma ogon rozłożony i ładnie wygląda.

Pozdr.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr wrz 03, 2008 2:38 pm

Początkowo trochę sceptycznie podchodziłem do nowego typu pawików, gdyż sam przez 7-8 lat trzymałem tą rasę ale w starym wydaniu, jednak okazało się, że nowy typ lepiej się hoduje. Lepiej lata i częściej ma zalężone jajka. Porównuje gołębie wyselekcjonowane, nie przeciętne, łatwe w hodowli. W starym typie sukcesem były 2 młode w sezonie od jednej pary. A nieraz bywało, że po najlepszej parze był tylko jeden młody, pozostałe jajka były ,,czyste". W nowym typie też czasami występują podobne problemy ale nie na taką skalę jak u starego.
golebiewski

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr wrz 03, 2008 3:15 pm

golebiewski pisze:Początkowo trochę sceptycznie podchodziłem do nowego typu pawików, gdyż sam przez 7-8 lat trzymałem tą rasę ale w starym wydaniu, jednak okazało się, że nowy typ lepiej się hoduje. Lepiej lata i częściej ma zalężone jajka. Porównuje gołębie wyselekcjonowane, nie przeciętne, łatwe w hodowli. W starym typie sukcesem były 2 młode w sezonie od jednej pary. A nieraz bywało, że po najlepszej parze był tylko jeden młody, pozostałe jajka były ,,czyste". W nowym typie też czasami występują podobne problemy ale nie na taką skalę jak u starego.
Hmm , aż mi się nie chce wierzyć :shock:
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr wrz 03, 2008 7:56 pm

amcane sprecyzuj swoje wątpliwości albo porozmawiaj z najlepszymi hodowcami tej rasy. Chodzi mi o tych którzy hodowali stary typ i teraz hodują nowy. Oni mają porównanie.
golebiewski

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr wrz 03, 2008 9:09 pm

Nie miałem nic złego na myśli :wink: Nigdy się tą rasą nie interesowałem i dlatego myślałem że ten nowy typ pawika jest dużo trudniejszy w hodowli , no ale skoro jest inaczej ...
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw wrz 04, 2008 9:52 am

Poniżej stronka, która w sposób najbardziej obrazowy pokazuje jak powinien wyglądać pawik nowego typu. Może nie takiego znowu nowego, gdyż hodowany jest ponad 50 lat. A może w związku z tym ktoś pokusi się o komentarz?
http://www.angelfire.com/nt/fantailfiretalk/index.html
golebiewski

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » czw wrz 04, 2008 10:01 am

ad gołębiewski ja hodowałem zarówno stary jak i nowy typ i nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw wrz 04, 2008 11:37 am

Napisz konkretnie z czym się nie zgadzasz i jeszcze jedno, od kogo pochodził nowy typ Twoich pawików.
golebiewski

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » czw wrz 04, 2008 1:10 pm

Nie zgadzam się z tym że nowy typ lepiej lata i ma częściej zalężone jaja.Obecnie już nie hoduję pawików, w moim poprzednim poście napisałem że hodowałem pawiki.Pawiki nowego typu pochodziły od dobrego hodowcy, którego nazwiska nie chciałbym wymieniać bez jego zgody, bo może sobie tego nie życzyć.Może inni hodowcy pawików podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw wrz 04, 2008 2:38 pm

Pytałem się od jakiego hodowcy, gdyż prawdziwy nowy typ zaczął być pokazywać zaledwie kilka lat temu. Nie neguję, że ktoś może wcześniej przywoził te ptaki ale po tych pokazywanych na wystawach i giełdach to wątpię. Jeszcze 12 lat temu miałem pawiki jedne z lepszych w Polsce. Średnica ogonów sięgała 35cm. Pochodziły z najlepszych ówczesnych krajowych hodowli. Rasę trzymałem ok 8 lat. Sukcesem było wychować 2 młode od pary z takimi ogonami. A bywało, że 8 razy jajka były czyste mimo zabiegów wycinanie ogonów a nawet i piór przy steku. Słabszej klasy, to i oczywiście jajeczka najczęściej były dobre ale w to się nie bawiłem. A zrezygnowałem z hodowli dlatego, gdyż jak zmuszony byłem do zabranie ich do gołębnika 3x3, to albo siedziały one na podłodze lub zajmowały co najwyżej 2 poziom gniazd. Oczywiście od dołu. Wcześniej miały do dyspozycji część strychu i pokój a mimo to wyżej jak 1 m nie chciało im się podlecieć. Ja zrezygnowałem a mój kolega z którym rywalizowałem dalej zajmuję się tą rasą. Od bodajże 20 lat ma najlepsze w Polsce. Dosłownie codziennie mam kontakt z tą rasą, z ptakami wysokiej klasy i widzę na własne oczy jak te gołąbki się chowają i jak latają. Tego samego zdania jest kolega. Jak sprowadził pierwsze pawiki z Niemiec to był zdziwiony jak latają, jakie są sprytne. Wszystkie nowe siedziały na najwyższej półce a jego stare stadem siedziały na podłodze.
Ps Cały czas mam na myśli pawiki wysokiej klasy.
golebiewski

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » pt wrz 05, 2008 9:53 pm

Ja mam takiego leniucha co nawet niechce mu sie na woliere wyjsc.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn wrz 08, 2008 9:19 am

To dość typowe dla pawików i trochę denerwujące dla hodowców. Nie chcą wychodzić a jak taki wylezie to później potrafi cały dzień przesiedzieć i często trzeba ,,za łeb" wrzucać do gołębnika. Zaganianie kijkiem u bardziej nerwowych może skończyć się totalnym wku ... bo delikwent potrafi tak się wygiąć, że dosłownie wywraca się na plecy i prędzej pójdzie do tyłu niż do przodu.
golebiewski

ODPOWIEDZ