Turczyn

Awatar użytkownika
studzianek
Kontakt:

Post autor: studzianek » wt lut 12, 2008 9:32 am

Panie Opal - nie zamierzam grac jak Flip i Flap bo sam potrafię czytać i wyciągać wnioski. I stąd pojawił się ten temat. Gilarski powiedział swoje w tym temacie a inni swoje.
Według Pana Gilarski stracił autorytet a według mnie kto inny skoro nie potrafi sprawdzić jaki wzorzec opublikował, albo przekazal do publikacji.
Pozdrawiam z Torunia
Michal

Maciej Koliński
Kontakt:

Mocne!

Post autor: Maciej Koliński » śr lut 13, 2008 7:17 pm

Ciekawe wnioski z analizy tekstów i dyskusji :o . Niestety, analiza przedstawionych wcześniej tekstów - dwója :cry:!
Wyciągniete wnioski bez komentarza :wink: . Wczesniejsze wpisy o personaliach i poziomie dyskusji niezasadne. :oops:
To jaki ten turczyn był, a jaki ma być teraz ?
MK

Awatar użytkownika
studzianek
Kontakt:

Post autor: studzianek » czw lut 14, 2008 10:41 am

Tylko czy już nastąpiła analiza tekstów na tym forum. Wniosków przecież jeszcze nie było panie Macieju. Co do reszty to się zgadzam i wiem, że po części się do tego przyczyniłem.
Natomiast jaki był i jaki ma być: no właśnie. Jest znanych kilka opisów, ale powiązania pomiędzy nimi są minimalne lub nie ma ich wcale. Należałoby to uporządkować i wyciągnąć wnioski.
Pozdrawiam z Torunia
Michal

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw lut 14, 2008 11:59 am

Wg mnie nalezy ujednolicić wzorzec Turczyna i nie będzie żadnych problemów z jego interpretacją

Awatar użytkownika
studzianek
Kontakt:

Post autor: studzianek » czw lut 14, 2008 1:19 pm

Dokładnie.
Albo jeśli będzie taka konieczność jednoznacznie stwierdzić że były to rózne gołebie jedne miały czerwoną a inne białą brew a w Polsce znane były/znane są gołebie o takim i takim wzorcu.
Pozdrawiam z Torunia
Michal

Dispar
Kontakt:

Re: Turczyn

Post autor: Dispar » czw mar 26, 2009 10:58 pm

Obrazek
Bardzo podobnego gołebia spotkałem w tą niedziele na giełdzie w Białymstoku. Właściciel jak go spytałem co to za rasa to stwierdził krótko - turczyn. Miał dośc charakterystyczne różowe oprawy brwi.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pt mar 27, 2009 9:11 am

Dispar byłeś na giełdzie i nic nie mówiłeś ;)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob mar 28, 2009 9:30 am

Z nazewnictwem gołębi mamy u nas spore zamieszanie i to wprowadza w błąd wielu ludzi. Bywam często na giełdzie w Zgierzu. Każdego maściucha bez korony, obojętnie czy to polski, węgierski czy mieszaniec, nazywają tam turzynem. Tylko ptak z koronką nazywany jest tam maściuchem.Z kolei w Kole i okolicach brodawczak średniodzioby ( buldog, podkarpacki, mieszaniec z np. indianem itp.) nosi nazwę brodawczaka. Krótkodzioby brodawczak polski nosi tam nazwę turczyna. Dlatego tak łatwo się pomylić.Jakiś czas temu Pan Bogacz pokazał na forum ciekawego brodawczaka w typie turczyna sprowadzonego przez kogos chyba ze Słowacji , o ile mnie pamięć nie myli. Ciekawe, co to za cudo i skąd sie takie biorą. niedawno identycznego, czerwonego zamczyka sprowadzonego z Czech sprzedawał jakiś handlarz na allegro , niestety zainteresowanie było spore i zostałem przebity powyżej moich możliwości finansowych.Może rzeczywiście jakieś niedobitki dawnych turczynów przetrwały u naszych południowych sąsiadów.

ODPOWIEDZ