Koroniarz sercaty

Dispar
Kontakt:

Koroniarz sercaty

Post autor: Dispar » pn sie 27, 2007 11:35 pm

Serdecznie witam wszystkich uzytkownikow tego forum.
Po 15 latach przerwy wracam do hodowli golebi i w tej chwili jestem na etapie koĂącowych prac przy budowie golebnika o wym. 3.60 x 2,5 m. Planuje hodowac w nim okolo 40 - 60 golebi kilku ras krotkodziobych.
Poszukuje wszelkich informacji o pieknej rasie golebi jaka jest koroniarz sercaty. Mialem kiedys parke tych ptakow ale tu gdzie mieszkam (pld. Podlasie) ta rasa jest praktycznie niespotykana. Czy ktos wie gdzie moglbym znalezc i kupic te golebie ?

Krzy$
Kontakt:

Post autor: Krzy$ » wt sie 28, 2007 10:07 pm

Kiedys widzialem na Allegro
Gralacze Pom.Ang.

Awatar użytkownika
lukasz Imiolek
Kontakt:

Post autor: lukasz Imiolek » śr sie 29, 2007 11:43 am

witam,

koroniarze jak najbardziej w Krakowie (wtorki i piatki rano) - bylem na gieldzie 4 tygodnie temu i byly - sam zreszta kupilem, z tym ze koĂącate
sercatych sporo tez jest w Busku (kazda druga niedziela miesiaca), ale raczej kiepskiej jakosci - przy takiej ilosci pewnie cos "w miare" bys wybral

pozdrawiam,
lukasz

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr sie 29, 2007 1:25 pm

lukasz Imiolek pisze:witam,

koroniarze jak najbardziej w Krakowie (wtorki i piatki rano) - bylem na gieldzie 4 tygodnie temu i byly - sam zreszta kupilem, z tym ze koĂącate
sercatych sporo tez jest w Busku (kazda druga niedziela miesiaca), ale raczej kiepskiej jakosci - przy takiej ilosci pewnie cos "w miare" bys wybral

pozdrawiam,
lukasz
zdecydowanie Krakow, choc czasami we wroclawiu zdarza sie cos znalezc, znam jednego hodowce, ktory je ma z tym ze wedlug mnie nie jest to pierwsza klasa, gdybys kol. Dispar byl zainteresowany to moge postarac sie o jakis kontakt do niego, jak cos to priv

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr sie 29, 2007 1:49 pm

pokazcie zdj tych koroniarzy

quatro
Kontakt:

Re: Koroniarz sercaty

Post autor: quatro » śr sie 29, 2007 1:50 pm

Dispar pisze:Serdecznie witam wszystkich uzytkownikow tego forum.
Po 15 latach przerwy wracam do hodowli golebi i w tej chwili jestem na etapie koĂącowych prac przy budowie golebnika o wym. 3.60 x 2,5 m. Planuje hodowac w nim okolo 40 - 60 golebi kilku ras krotkodziobych.
Poszukuje wszelkich informacji o pieknej rasie golebi jaka jest koroniarz sercaty. Mialem kiedys parke tych ptakow ale tu gdzie mieszkam (pld. Podlasie) ta rasa jest praktycznie niespotykana. Czy ktos wie gdzie moglbym znalezc i kupic te golebie ?
http://www.jfm.cal.pl/hodowcygolebigaleria/bielsko/gil/

zobacz tutaj

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr sie 29, 2007 6:13 pm

dzieki naprawde ladne . ja posiadam koroniarze barwnoogoniaste

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » śr sie 29, 2007 9:52 pm

A jaki wysoki bedzie twoj golebnik ?? Ja osobiscie mam jakies 2.30 metra i jest to bynajmniej dla mnie za wysoko. Ale jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr sie 29, 2007 10:30 pm

Koroniarze barwnoogoniaste sa u nas hodowane. Z tego co koledzy piszecie to wychodzi, ze musze ich szukac w Krakowie a to troche potrwa zanim sie tam wybiore. Nie szukam ptakow najpiekniejszych ale takich z troche wyzszej polki. Na poczatku pazdziernika bede bral udzial w Podkarpackich Targach Zoologicznych (akwarystyka) i licze, ze tam moze znajde te golebie lub nawiaze kontakt z ich hodowca. Jesli sie nie uda to rzeczywiscie trzeba bedzie pojechac do Krakowa ale to potrwa troche bo to odemnie ponad 400 km. Slyszalem tez u nas nazwe regionalna tej rasy - ,,gancel" ale wiekszosc naszych hodowcow nie wie nawet jak ona wyglada.
Dzieki Quatro za chec pomocy - zglosze sie do Ciebie po Rzeszowie jesli tam nic nie znajde.
Golebnik ma 210 cm wysokosci.
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 10:23 pm przez Dispar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » sob wrz 01, 2007 9:14 am

Dispar jestes z Rzeszowa? Ja mieszkam niedaleko Gorlic :lol:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob wrz 01, 2007 10:38 pm

Ja sie tu przyblakalem z Podlasia :D .

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » ndz wrz 02, 2007 11:11 am

Z Podlasia o to fajnie Ja jestem z Bialegostoku. Jezdzisz czasem na Targi. Napisz na gg:2028101. Jak posiadasz. Pozdrawiam.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr wrz 26, 2007 2:01 pm

Jestem z Krakowa. rzeczywiscie rasa koroniarz sercaty czy koĂącaty jest najbardzej popularna w Krakowie. Jednak nie liczylbym na znalezienie golebia dobrej klasy tych gatunkow na naszej gieldzie we wtorek i piatek ktora odbywa sie na placu zydowskim. Golebie dobrej klasy tych ras sa po prostu bardzo zadko sprzdawane na placu. Jesli chce sie kupic to tylko od hodowcow. Pozdrawiam.

adi29
Kontakt:

Post autor: adi29 » śr wrz 26, 2007 7:01 pm

dokladnie ja swego czasu bralem golebie od pana koziarowskiego oraz pana sikorskiego.niestety przykry wypadek i nie mam ich..najlepiej dobre jakosciowe od hodowcy drozej ale pewniej bynajmniej :lol:

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr wrz 26, 2007 10:27 pm

Pan Sikorski rzeczywiscie ma bardzo dobre koroniarze koĂącate jedne z najlepszych o czym swiadcza jego wyniki na wystawach ale co do sercatych nie jestem pewien czy je ma.

adi29
Kontakt:

Post autor: adi29 » śr wrz 26, 2007 10:56 pm

wiem ze 2 sezony temu posiadal bo sie pytalem aktualnie nie wiem niestety/

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt paź 02, 2007 7:45 pm

W jakims starym numerze Woliery znalazlem telefon do hodowcy tej rasy z Rzeszowa i za trzy dni mam od niego wziazc pare czarnych i czerwonych koroniarzy sercatych. Jakiej beda jakosci to dopiero zobacze.
Trzy tygodnie temu widzialem na gieldzie na ÂŻeraniu parke czarna tych ptakow ale wlasciciel zazyczyl sobie za nie 500 zl. Jak na poczatek gdzie wydalem dosc duzo na golebnik i wlasnie buduje woliere to nie stac mnie zeby tyle zaplacic. Na golebie wyzszej klasy przyjdzie jeszcze czas :D .

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » wt sty 12, 2010 7:14 pm

Witam! mam pytanko co do tego targu na placu żydowskim w Krakowie. Widział może ktoś tam do kupienia Koroniarze końcate barwy niebieskiej?. Pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 12, 2010 7:23 pm

Na niebieskie nie licz.Żyję już parę lat na świecie i niebieskie widziałem tylko raz, wiele lat temu. W Poznaniu mieszka hodowca, który ma kilka sztuk będących dalekimi potomkami niebieskich, niestety już nie niebieskie, lecz kawowe pasiate i niebieskopłowe (skowronkowe) pasiate.

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » wt sty 12, 2010 7:40 pm

No właśnie ja niebieskich na oczy jeszcze nigdy nie widziałem, ale słyszałem o nich pare razy. Miałem kiedyś samca, kawowo pasiatego lecz wtedy byłem jeszcze małym dzieckiem i w jakis sposob chyba go sprzedałem czego do dzis żałuje:D a jakieś możliwie ładne sztuki można dostać w Krakowie? bo poszukuję kupić dobrą parkę czarnych koroniarzy, o koziołkowaniu już nie wspomne bo u nich ta zdolność chyba wyginęła jak u innych ras typu maściuch, sroczek białołówek:)

emas
Kontakt:

Post autor: emas » wt sty 12, 2010 8:20 pm

Kolego szakal tak sie skład za ja należe do Poznańskiego zwiąsku i mój znajomy choduje ta rase i ma na 100% niebieskie bo wystawił je na wystawie w Lipsku jako pokaz jezeli jesteś zainteresowan moge podac namiar na pw

ODPOWIEDZ