Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr lis 21, 2018 2:40 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Widyn pisze:
Witam.
Ja również mam kilka zdjęć tego brodawczaka.
Robiłem zdjęcia głównie głowie bo chyba w tej rasie ona jest najważniejsza.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2b ... 736ed.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7d ... b9189.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/757 ... 529f3.html

ten ptak naprawdę miał 96 pkt?
gratuluję sędziemu :D

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Quatro - znawcą brodawczaków nie jestem :lol: , ale (moim zdaniem) głowy są fenomenalne, a stąpanie na paluszkach, wg. mnie tylko dodaje uroku tym ptaszkom :wink:
Nie hoduję tej rasy, ale nawet po kilku "głębszych" mógłbym odróżnić te Twoje, od tych z wystawy w Broniszach czy w Białymstoku :wink:

Tytuł:

SETER pisze:
Quatro - znawcą brodawczaków nie jestem :lol: , ale (moim zdaniem) głowy są fenomenalne, a stąpanie na paluszkach, wg. mnie tylko dodaje uroku tym ptaszkom :wink:
Nie hoduję tej rasy, ale nawet po kilku "głębszych" mógłbym odróżnić te Twoje, od tych z wystawy w Broniszach czy w Białymstoku :wink:

Ja jestem cały czas na dorobku jeśli chodzi o brodawczaki, ale nie lubię lipy, wolę 1 dobrego niż 10 średnich, jest kilka autorytetów jeśli chodzi o brodawczaki, którzy że tak powiem zęby na tym zjedli np Aleksander Legięc - człowiek legenda, Janusz Warzybok - kiedy wchodzę do jego gołębnika z brodawczakami to słabo mi się robi, Roman Lach - przesympatyczny facet, który o brodawczakach wie chyba wszystko, a jego brodawczaki przyprawiają o zawrót głowy, mieliśmy okazję trochę porozmawiać na ich temat na krajówce - pozdrawiam, Panie Romanie. A i "belgi" Adama Zdeba są bardzo dobre, ten ostatni ma nawet w swej hodowli białego samca (widziałem tylko fotke), w takim wydaniu brodawczaka białego jeszcze nie widziałem

Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2008 6:19 pm przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:

Witam.
Też mam tego i nie tylko tego brodawczaka. Na zdjęciu wyszedł jak chciał bo nie dosyć, że było cholernie zimno i długopis nie chciał bardzo pisać to jeszcze zapomniałem z domu zabrać wskaźnika teleskopowego do pobudzania leniwych ptaków do właściwej prezentacji.

Brodawczak polski:
Obrazek

Brodawczak świętokrzyski:
Obrazek

Zapraszam do obejrzenia części I albumu zdjęć z wystawy w Broniszach:

http://zjak.fotosik.pl/albumy/376644.html

Będzie jeszcze więcej ale muszę to wszystko uporządkować.
Pozdr

Tytuł:

Na prośbę kol. quatro zamieszczam zdjęcia swoich brodawczaków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł:

dzięki za umieszczenie fotek :D , swoją drogą dla mnie bardzo ciekawe ptaszki, jedyne co im na tą chwilę można zarzucić to, że są młode, ale takie błędy można wybaczyć :D , największą chrapkę mam na tę samiczkę obok maściucszki (swoją drogą niezły maściuszek :D ), wyrażnie widać, iż są to gołebie zgrabne i smukłe, jak większość brodawczaków mogły by być niższe na nogach, podobają mi się też głowy, niestety u młodych brodawki są słabo rozwinięte, a przez to i głowa inna, u czerwonej łdanie widać ściąg dzioba i czoło. Jak dla mnie Paweł, masz bardzo dobre brodawczaki i myślę, że nie zdradzę tajemnicy, że to główna zasługa A.Legięcia i R. Lacha.

pozdrawiam

Tytuł:

Tajemnicy nie trzeba zdradzać, bo od razu widać, że w tych gołębiach płynie krew gołębi Pana R. Lacha i A. Legięcia.

Tytuł:

Witam.
Chciałbym przypomnieć, że kol.paweł na wystawie w Kobylnicy zdobył w brodawczaku polskim I miejsce, a w Czaplinku II miejsce. Czyli te zaprezentowane ptaki nie są całkiem przypadkowe.

Pozdr.

Tytuł:

Oj kol. Zjak trochę pomyliłeś wystawy.

W Kobylnicy II kolekcja 286 pkt. (sędzia Z. Gilarski)
Czaplinek zwycięzca w rasie (sędzia E. Czepczyński), kolekcji w Czaplinku nie było, gdyż wystawiało za mało hodowców.

Pozdrawiam!

Tytuł:

Paweł jeśli możesz to pokaż fotkę białego samca Adama Zdeba, bo wiem że masz :D , takich białych jest bardzo mało, a myślę ze Pan Adam nie będzie miał nic przeciwko

Tytuł:

Poszukam zdjęcia i chętnie zamieszczę je na forum i raczej tak jak piszesz Pan Adam nic nie będzie miał przeciwko, ale nie wiem jak z osobą, która jest autorem tego zdjęcia, gdyż zdjęcie nie jest moją własnością. No ale zobaczymy co da się zrobić :) .

Tym czasem zapraszam na moją stronę www.brodawczakpolski.republika.pl dodam również, że niektóre maściuchy polskie prezentowane na stronie pochodzą z hodowli kol. quatro. Życzę miłego oglądania.

Tytuł:

Witam. Przywiozłem dzisiaj piekną ( przynajmniej dla mnie) parke brodawczaków. Samiczka jest czerwona a samczyk bialy. Czy mozna o takim kolorze upierzenia gołąbki zparować ? Jakie wyjda młode ? Mam pytanie odnosnie mamkowania. Jesli chce podłożyc jajka np pod pocztowe no to jak ja mam je kusic, że tak powiem, żeby zniosły jajka maximum trzy dni od jajek brodawczaka ? Bo tego nie rozumie...

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem dzisiejszą informację Klubu Brodawczaka Polskiego. Rozumiem,że klubowym herosom łatwiej jest zmienić wzorzec brodawczaka i cofnąć go do stanu sprzed lat niż podnieść poziom swoich hodowli. Bo ile w sezonie można wychować młodych z papuzim dziobem? Niewiele lub wcale. Za to te o sępim dziobie bez problemu same karmią swoje młode. I jeszcze potem można je sprzedać jako brodawczaki "klasy wystawowej". Zrozumiała staje się w tej sytuacji niechęć do obrączek klubowych. Po obrączkach można by namierzyć nazwiska producentów bubli sprzedawanych na giełdach-szacownych klubowiczów. Pytanie do zarządu klubu. Co mam zrobić z brodawczakami o papuzim dziobie?Zapewniam, że niełatwo było je zdobyć, a jeszcze trudniej jest je hodować. Wybrakować? Mam brodawczaki w różnych kolorach. Także żółto-płowe, kawowy-groch, indygo czy grafitowe. Wzorzec ich nie uznaje. Wybrakować? Chciałbym hodować brodawczaki chociaż zbliżone do wzorca. Moje do wczoraj były całkiem niezłe; dzisiaj okazuje się, że dobre to są te, które przez lata usuwałem ze stada.
Nie wiem, czy ktoś z władz klubu zagląda na to forum, ale byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na moje zapytania i wątpliwości.
Pozdrawiam

Właśnie przedwczoraj uzyskałem tą informację od jednego z lepszych hodowców w kraju o zmianie wzorca brodawczaka. Rzeczywiście wyglada to tak, że ktoś chce dostosować wzorzec pod swoje gołebie. Jeśli nie umie się wyhodować gołębi wzorcowych to się dostosowuje wzorzec pod to co się ma :D :D :D .
Z Klubu prawdopodobnie odejdą najlepsi hodowcy ale zastąpi się ich hodowcami ,,niedzielnymi" którzy dopiero zaczynają hodowlę tej rasy :D .
Nie czytałem jeszcze informacji Klubu Brodawczaka na ten temat ale myślę, że wytłumaczą to zbyt dużą degenaracją tego typu gołębia - chodzi mi o brodawczaka na tzw. papuzim dziobie.

Awatar użytkownika

Witam.No to Panie Antoni ...został Pan w tyle ,lub też wyprzedził pokolenie. A tak poważnie,podobnie miała się rzecz z klubemn kariera (jestem jego członkiem ,lub też byłem ...teraz już sam nie wiem) a mianowicie wielka kłótnia itd. aż wreszcie ktoś zadał sobie pytanie ,czy my ten wrzorzec tworzyliśmy ,bo go zmieniać??? W przypadku brodowczaka jak sama nazwa mówi jest to polska rasa i polski wrzorzec więc o tyle łatwiej ,że to my go zmieniamy..i tu zadaje Panu pytanie,czy należy Pan do klubu ,jeśli nie to dlaczego krytukuje Pan ich prace, chłopaki coś robią a że to innym sie nie podoba to normalka ,przecież zawsze lubimy krytykować a jeśli wzorzec był by oparty na Pana ptakach to czy napisał by Pan słowo krytyki??? Jeśli chce pan wystawiać to zawsze można jako pokaz a ludzie i tak zweryfikują czyje gołebie są lepsze (podobnie zrobił tak jeden z forumowiczów wśród karierów (zainteresowani wiedzą) wyszło troche komicznie ale raczej za sprawą organizatorów). Na szczęście wystawy i rynek rządzą się swoimi prawami ,więc jeśli pan ma pokrojowo ładne ptaki to i tak Pan je sprzeda za rozsądną cene. Być może klubowicze popełnili błąd (nie znam sie wogule na tych ptakach )ale przynajmniej starają sie coś storzyć a nie siedzą z boku . TYLKO CI NIEPOPEŁNIAJĄ BŁĘDÓW CO NIC NIE ROBIĄ.

dla mnie co najmniej dziwna sprawa, jestem ciekaw jaki jest cel tej zmiany, czemu to ma służyć. wygląda to tak jak by faktycznie miał ktoś za dużo nachowanych brodawczaków na słabych łbach. Co znaczy stromo ukośne czoło? pewnie okaże się że po zmianie wzorca najlepszej klasy brodawczaki nie będą w kolorze niebieskim (jak do tej pory) a w żółtym i białym

Do kol. Antoniego
Jestem jednym z członków Klubu Brodawczaka Polskiego i również jestem rozczarowany decyzją jaka zapadła na II spotkaniu integracyjnym. Niestety z powodów osobistych nie mogłem być na spotkaniu czego bardzo żałuję. Tak jak kol. napisał cofnęliśmy się kilkanaście lat.
Zastanawiam się czy taka zmiana wzorca (bardzo istotna dla rasy, w której dziób jest jednym z najważniejszych punktów) była konsultowana z czołowymi hodowcami z poza klubu tj. np. p. Roman Lach, p. Aleksander Legięć czy p. Janusz Warzybok (ludźmi którzy tworzą historie tej rasy). Od lat wszyscy zachwycaliśmy się gołębiami p. Romana Lacha, były to gołębie które każdy chciał hodować (z dziobami papuzimi). Dla mnie był to wzór hodowli. I teraz pytam co się takiego stało przez te kilka miesięcy od wystawy klubowej, że się klubowiczom przestały podobać te gołębie? Przecież zaprosiliśmy p. Romana zaledwie rok temu na pierwsze integracyjne spotkanie, aby uczył nas jak ma wyglądać prawdziwy brodawczak, liczyliśmy się z jego opinią i teraz co? Zmieniamy wzorzec, bo nie potrafimy wyhodować takich gołębi jakie mają wymienieni przeze mnie wcześniej hodowcy? Czemu to ma służyć? Kiedy został założony klub, niedługo potem została założona strona klubu, która obecnie funkcjonuje przy portalu „Gołębnik” na jednej z podstron opublikowany został artykuł p. Macieja Kolińskiego wybitnego sędziego międzynarodowego liczącego się w Polsce i zagranicą ( podaję link: http://www.golebnik.pl/klub_brodawczaka_wzorzec.html ), w którym czarno na białym jest napisane jak ma wyglądać brodawczak i do czego dążymy. Do tej pory dążyliśmy do takiego gołębia jak na zdjęciu nr 7, a teraz do czego dążymy? Do dzioba sępiego? Co powiedzą o tym za granicą. Zaledwie kilka miesięcy temu przeglądając jedną ze stron Niemieckich z ogłoszeniami sprzedaży gołębi widziałem piękne brodawczaki polskie z dziobami papuzimi, takie też gołębie widziałem na stronach Rosyjskich; oni też mają zmieniać swoje gołębie? Za granicami nas już doganiają, po wprowadzeniu nowego wzorca zostaniemy daleko w tyle.
To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie. Niech się wypowiedzą Ci którzy ten wzorzec zmienili i niech przedstawią racjonale argumenty czemu ma ta zmiana służyć.

Ostatnio zmieniony pt gru 31, 2010 10:50 pm przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz

nie no, to napewno jakiś taki żarcik ze strony klubu brodawczaka

Awatar użytkownika

Panowie czytając protokół z tego spotkania to jest dopiero projekt zmiany wzorca a nie ostatecznie zmieniony wzorzec , teraz dopiero komisja standaryzacyjna na wniosek klubu ma zatwierdzić zmianę. Proponuję jak najszybsze działanie w kierunku zaniechania tego absurdalnego pomysłu, to znaczy oficjalne pismo do komisji , telefony do Prezesa Pana Adama Zdeba itd. itp. Nie sądzę żeby po podniesieniu "wrzawy" nowy projekt przeszedł bez konkretnego uzasadnienia :idea: No chyba że jestem naiwny i się mylę ale to by oznaczało że ta cała zabawa we wzorce i wystawy nie ma najmniejszego sensu :roll:

Awatar użytkownika

dziób sępi czy papuzi to jest duża różnica we wzorcu brodawczaka polskiego
i zgadzam sie z przedmówcami, taka zmiana wzorca spowolni, zacofa postęp rozwoju naszej rasy, z której powinniśmy być dumni i być jej czołowymi hodowcami
mam nadzieje że taka zmiana niedojdzie do skutku

Piotrek <piobar>

nie ma sie co martwć, najwyżej będziemy kupować brodawczaki u niemca, oni umieją hodować gołębie, najlepsze rysie polskie też są w niemczech my jesteśmy dumni za tego spod "strzechy", najwyżej brodawczaki też będziemy mieć spod strzechy :D

Witam.Gdyby nie to ,że jest to bardzo smutne to uśmiałbym się do łez.Panowie hodowcy to nie PRL.Nie ma już czynów społecznych.Osoby zakladające kluby(brodawczaka,kariera,maściucha) nie robią tego aby społecznie propagować daną rasę.Cel jest jasny chcą propagować swoje gołębie.Dlaczego p.Lach,Legięć czy inni czołowi hodowcy nie zapisali się do klubu brodawczaka?Czyżby im się nie chciało? Czy przyczyną był fakt,że ich tam nie chciano, bo ich wiedza i dokonania byłyby przeszkodą w planowanej zmianie wzorca.Zbiera się kilku kolesi,zakłada klub, robi dużo szumu i nagle bach zmiana wzorca pod swoje gołębie.Proste i skuteczne.W karierach się nie udało a co będzie z brodawczakiem?Pożyjemy zobaczymy.Pozdrawiam.

Drodzy koledzy zapraszam wszystkich hodowców brodawczaka polskiego, na trzecią wystawę klubową brodawczaka polskiego do OLSZTYNA 2009.12.05. tam porozmawiamy. A jeżeli chodzi o nowy wzorzec brodawczaka polskiego poczekajmy do końca na decyzję Komisji
Standaryzacyjnej i Klubu.

PREZES

KAZIMIERZ ZMORZYŃSKI

Witam.Cieszy mnie,że Prezes Klubu zareagował na posty na forum.Jednak w tych postach zawarte jest pytanie.Dlaczego takie zmiany?Co spowodowało,że Klub zaproponował nowy wzorzec(dziób)?Bardzo byłoby miło gdybym przeczytał wyczerpującą odpowiedż.Pozdrawiam.

Kazik pisze:
Drodzy koledzy zapraszam wszystkich hodowców brodawczaka polskiego, na trzecią wystawę klubową brodawczaka polskiego do OLSZTYNA 2009.12.05. tam porozmawiamy. A jeżeli chodzi o nowy wzorzec brodawczaka polskiego poczekajmy do końca na decyzję Komisji
Standaryzacyjnej i Klubu.

PREZES

KAZIMIERZ ZMORZYŃSKI

ogólno dostępne forum ..., myślę ze to najodpowiedniejsze miejsce do takich dyskusji, nie wszyscy zainteresowani będą mogli pojawić się na wystawie, np Pan Legieć ma ponad 500 km, nie wierzę żeby pojechał tylko po to żeby wysłuchać jak hodowcy z kilkuletnim stażem zmieniają wzorzec gołębii, które hodował ponad pół wieku i starał się żeby ten dziób był najbliższy papuziemu. Proszę powiedzieć czy te zmiany były konsultowane z czołowymi hodowcami brodawczaka, mam tu na myśli takie nazwiska jak Lach, Warzybok, Legięc?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.