LAHORE

marcin.lahore
Kontakt:

lahore

Post autor: marcin.lahore » ndz sty 25, 2009 12:59 pm

Jeśli chodzi o zatłuszczenie gołębi to jest to wina tylko i wyłącznie hodowcy gdyż stosował nie odpowiednie żywienie

marcin.lahore
Kontakt:

lahore

Post autor: marcin.lahore » ndz sty 25, 2009 1:06 pm

Jeśli Masz możliwość wypuszczania gołębi( nie masz problemów z drapieżnikami) to jest to oczywiście jak najbardziej wskazane tylko nie męcz ich zmuszając je do lotu, jeśli będą chciały to same będą to robić, lahore to nie są budapeszty czy gdańskie których cechą rasową jest to że mają długo latać.

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » ndz sty 25, 2009 2:20 pm

Do lahore19 Chciałbym Ci przyznac 6+ za wysoką kulturę wypowiedzi i rozumowania co nie znaczy że z innymi się nie zgadzam gdyż każdy ma takie warunki jakie ma i do nich się stosuje.
optimus

Lahore19
Kontakt:

Re: LAHORE

Post autor: Lahore19 » pt lut 27, 2009 8:09 pm

Tak patrze patrze na to forum i zauważyłem że coś ostatnio mało użytkowników pisze na temat rasy Lahore nie wiem co jest przyczyną, ale ja korzystając z okazji i tego że mam ostatnio sporo czasu napisze coś własnego o lahore. Ostatnio udało mi się kupić 2 żółte samice i krwisto-czerwonego samca są piękne bez zaciągów mają ładną postawę teraz muszę tylko poczekać na dalszy przebieg mojego celu jaki chcę osiągnąć a mianowicie to żeby sparzyć pary na zaczynający się sezon lęgowy a następnie to już tylko czekać na zniesienie jaj. Posiadam już w swojej hodowli gołębi rasy Lahore prawie wszystkie odmiany kolorystyczne jestem z tego powodu bardzo zadowolony ich kupno i szukanie najlepszych okazów zajęło mi sporo czasu, zanim doczekałem się naprawdę pięknych par które najpierw musiałem kupić a potem pielęgnować. Chciałbym żeby hodowcy tych gołębi wymieniali się nawzajem informacjami o lahore właśnie na tym forum.

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » pt lut 27, 2009 8:29 pm

Teraz zejdę trochę na inny temat a chodzi mi o to że żal mi niektórych hodowców i smutno jest patrzeć na ich mały bagaż doświadczeń jeśli chodzi o gołębie Lahore. Wystawiają swoje gołębie na Allegro myśląc że ich ptaki są tak piękne i urocze ze próbują sprzedać je za bardzo duże pieniądze nie wiedząc ze tak naprawdę ich cena jest bardzo wygórowana. Jak ja spojrzałem na te gołębie na te zaciągi te czarne plamki na dziobach to aż współczułem tym hodowcom ze nie wiedzą co trzymają w swoim gołębniku i ze tak naprawdę to co trzymają warte jest grosze. Wiem ze takiego ptaka nie powinno spisywać się na straty ale najbardziej współczuje tym młodym hodowcom zwłaszcza początkującym po prostu ludzie próbują wcisnąć im kit minie sporo czasu zanim zorientują się co tak naprawdę kupili, ja na początku tez nie przywiązywałem wagi do tego ze gołąb ma zaciąg albo czarny dziób po prostu nabywałem go za bardzo duże pieniądze z biegiem czasu dowiadując się więcej informacji o tych gołębiach stwierdziłem ze trzeba dążyć do uzyskania jak najlepszego rysunku i postawy u gołębia oraz postarać się o to żeby kupić gołębie bez zaciągów. Także ja zanim coś kupie oglądam 100 razy.

marcin.lahore
Kontakt:

Post autor: marcin.lahore » pt lut 27, 2009 9:48 pm

Cieszy mnie to że, temat lahore ponownie się ożywił, widzę Lahore19 że wiesz o co chodzi w tej rasie, jest to bardzo ważne. Tak jak wspomniałeś ptaków z czarnym dziobem czy z nieczystym rysunkiem nie powinno się spisywaś na straty powiem więcej po takich gołębiach można otrzymać naprawde ładne potomstwo , jeśli masz doświadczenie wiesz dobrze jaki odsetek młodych jest z dobrym rysunkiem, z odpowiednią postawą itd. Po najpiękniejszych parach wychodzą młode o tragicznym wyglądzie. Pisząc "aż współczułem tym hodowcom ze nie wiedzą co trzymają w swoim gołębniku i ze tak naprawdę to co trzymają warte jest grosze" zbyt pochopnie ich oceniasz, ja osobiście mam w swoim gołębniku sporo ładnych okazów, ale mam także gołębie których prawdopodobnie nie chciał byś mieć w swojej hodowli. Na tym właśnie polega genetyka, czasem dobrze jest trochę pokombinować np do dobrego samca dać samice o rysunku odbiegającym od wzorca.

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » pt lut 27, 2009 11:53 pm

Zgadzam się z tobą w zupełności i cieszy mnie to że napisałeś coś od siebie zachęcam cię żebyś coś napisał o swoich Lahorah np. ile ich masz czy już niosą ci jajka w tym sezonie i jak idzie ci hodowla i dlaczego postanowiłeś poświęcic się tej rasie. Oczywiście nie wiem czy nadal hodujesz te gołębie ale jeśli tak to napisz coś o swojej hodowli byłbym wdzięczny. Naprawdę fajnie jest mi czytac to co piszą inni na temat mojej ulubionej rasy którą hoduje

marcin.lahore
Kontakt:

Post autor: marcin.lahore » sob lut 28, 2009 5:39 pm

Do chowu zostawiłem 20 par, posiadam wszystkie barwy, postanowiłem zająć się tą rasą ponieważ wpadły mi poprostu do gustu, w tej chwili nie mam jeszcze jajek ponieważ nie zacząłem jeszcze parować, a przez zimę trzymam samce i samice osobno.

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » pn cze 29, 2009 12:10 am

Witam wszystkich po długiej przerwie, jestem bardzo ciekawy jak idą lęgi hodowcom gołębi Lahore czy macie dużo młodych ciekawe jaki mają rysunek i kolor upierzenia, bardzo chętnie podzielę się informacjami na temat tegorocznych lęgów. U mnie jest 8 młodych jeszcze siedzą w gnieżdzie jak na razie rysunek mają poprawny ale zobaczymy co będzie po spierzeniu, reszta gołębi siedzi na jajkach zobaczymy co ciekawego się wykluje powiem wam drodzy koledzy że w tym roku jestem zadowolony z młodych Lahore i z tegorocznych lęgów w końcu pierwszy raz w mojej niedługiej hodowli gołębi rasy Lahore wykluło się aż tyle młodych i rodzice zdołali je wychowac a dużo jest młodych dlatego że nabywam to coraz więcej dojrzałych już par tych pięknych gołębi. Czekam na wasze posty na temat tegorocznych lęgów u gołębi Lahore

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » wt lip 07, 2009 1:09 am

Tak patrze i patrze na to Forum mam nadzieje że doczekam się jakiegoś postu od hodowców gołębi Lahore. Ciągle ja tylko pisze, naprawdę aż przykro się robi jak pomyśle że tak mało osób interesuje się tą rasą...

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » wt lip 07, 2009 1:14 am

Jeśli chodzi o ten sezon lęgowy to muszę powiedziec że zaczął się bardzo dobrze dla mnie jak i dla moich gołębi mam bardzo dużo młodych w różnych kolorach i o ładnym rysunku i postawie oraz jest jeszcze kilkanaście jajek które wysiadują moje gołębie wszystkie są zapłodnione i to jest pocieszające. Na ten sezon przewiduje przynajmniej 25 młodych taki cel sobie postawiłem. Hmm Ciekawe Jak Jest U Was Ciekawe Ile Potomstwa Dały Wasze Gołębie

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt lip 07, 2009 9:52 am

Kolego nie chodzi o ilosc a o jakość. Co Ci po 25 bezwartościowych młodych???? Lepiej 5 a dobrych.
DARMOWE nagrody priv

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » wt lip 07, 2009 10:41 am

Lukezi jeżeli kolega Lahore19 ma wartościowe stado podstawowe swoich lahorków to chyba może liczyć na dobre młode czyż nie?
Tak więc lepiej mieć 25 niż 5
nie rozumiem twojego wpisu. :shock:

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » wt lip 07, 2009 1:00 pm

Lahore19 pisze:mam bardzo dużo młodych w różnych kolorach i o ładnym rysunku i postawie
Kolega Lahore19 napisał przecież wyraźnie że ma ładne młode :roll:
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt lip 07, 2009 9:47 pm

Koledzy źle mnie zrozumieliście. Nie chodziło mi konkretnie o hodowle kolegi tylko o jak by to ująć pokazanie przykładu tego iż czasem lepiej mieć kilka młodych a dobrych niz całe setki badziewia.
DARMOWE nagrody priv

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » wt lip 07, 2009 9:55 pm

wytłumacz mi jak można mieć bo dobrych czy bardzo dobrych gołębiach słabe i marne młode
zdarza się czasem jakiś odpad ale rzadko

Lukezi w tamtym twoim poście widać było nutkę zazdrości

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt lip 07, 2009 10:43 pm

Hehe nie zazdrości nie . Ale przyznaj że nieraz bywa tak że i po dobrych parach w sezonie wyciagniesz kilka dobrych młodych czyż nie tak bywa??
DARMOWE nagrody priv

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » sob sty 02, 2010 7:34 pm

Witam po przerwie ostatnio kupiłem sobie nową parę lahore w kolorze żółto płowym gołębie trochę mnie kosztowały ale przyznam że warto było, są piękne samica z 2009 a samiec z 2007 na Czeskich obrączkach,bez zaciągów i błędów w rysunku. Pary w tym kolorze szukałem już prawie 2 lata więc jestem bardzo zadowolony że udało mi się je nabyc. Zachęcam do pisania o Lahore

marcin.lahore
Kontakt:

Post autor: marcin.lahore » pn sty 04, 2010 2:37 pm

Witam
To pochwal sie zrób jakieś zdjęcia z chęcią obejrze bo jest to moja ulubiona barwa

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » pn sty 04, 2010 6:35 pm

pampalini pisze:wytłumacz mi jak można mieć bo dobrych czy bardzo dobrych gołębiach słabe i marne młode
zdarza się czasem jakiś odpad ale rzadko

Lukezi w tamtym twoim poście widać było nutkę zazdrości

Miło oglądać jak hodowcy sprzeczają się o młode , ilość i ich jakość . Z mojej wiedzy i jakiegoś tam doświadczenia, wiem że nawet po rodzicach którzy otrzymali wysokie oceny na wystawach ciężko jest wychować czyste i wzorcowe młode . U moich kolegów i hodowców z Czech z którymi współpracuje na 10 młodych wychodzi 2-4 czyste nadające się na wystawę. A nie hodują tej rasy rok, dwa czy nawet dziesięć tylko 20 lat i więcej więc selekcja przez te lata była wysoka i długa. Lahore to gołębie których podstawą jest rysunek , to nie są pocztowe że "byle co aby było". W tej rasie liczy się jakość a nie ilość.
A te lahore z czech kolegi Lahore19 są właśnie z tych hodowli :) gdzie liczy się JAKOŚĆ!!!!!!!!!
pozdrawiam

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » pn sty 04, 2010 11:29 pm

Masz racje zgadzam się z tobą co do każdego zdania. I tak jak mówisz ja patrzę na jakość nie na ilość Lahore. Ale nie jest też tak że mam same idealne sztuki, zdarzają się ptaki o nierównym rysunku i muszce na dziobie. Uzyskanie idealnego rysunku nie jest dla mnie priorytetem, hoduję gołębie dla własnej przyjemności oraz żeby nacieszyć swoje i innych oczy. Swoich Lahore nie daję na wystawy a kupuję drogie i ładne pary tylko dlatego że ładniej wyglądają od tych co mają jakieś niedoskonałości. A mogę zapytać przedmówcę ile trwa twoja przygoda z Lahorami i jakie posiadasz kolory oraz jak sobie radzisz z hodowlą tych pięknych ptaków. Ja byłem na etapie szukania ostatniego kolory czyli żółto płowego, na chwilę obecną posiadam każdy kolor, lecz dosyć niedawno zauważyłem w internecie zupełnie inny kolor, możliwe że w trakcie tworzenia jest ta nowa barwa chętnym mogę przesłać link.

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » pn sty 04, 2010 11:43 pm

Aha jeszcze jedno gołębie kupuje od pana ze Zgorzelca który sprowadza je z Czech. Ten sprzedający posiada najpiękniejsze Lahore na całym Allegro, oczywiście to moje zdanie ale chyba nie tylko moje gdyż bardzo wiele hodowców kupuje Lahore od tego pana, cenę myślę że też ma dobrą od 120zł wzwyż, ale czy kupimy je za 120zł to też zależy od tego czy ktoś będzie licytował bo jeśli tak to gołębie będziemy musieli kupić za droższą cenę.Czasami zdarza się że cena wylicytowana za parę Lahore osiąga ponad 200zł. Ostatnio nabyte kupiłem za 142,50zł. Ale są warte swojej ceny gdyż są naprawdę przeurocze, napisałem ten post żeby hodowcy Lahore albo przyszli miłośnicy tej rasy mieli jakieś rozeznanie gdzie można nabyć dobre ptaki i za jaką cenę.

Karol_Kad
Kontakt:

Post autor: Karol_Kad » wt sty 05, 2010 1:20 am

Kolego powinieneś zauważyć ze druga część mojego nicku _Kad....to pierwsze litery nazwiska Pana od którego kupujesz lahore.
Jak już pisałeś Pan ""Krzysiek2403 (nick na allegro) sprowadza lahore z Czech jak i inne rasy gołębi .

barwy które tworzą nasi koledzy Czesi są przeróżne a myślę że powstaną jeszcze inne ciekawsze .

pozdrawiam :)

Lahore19
Kontakt:

Post autor: Lahore19 » wt sty 05, 2010 1:26 pm

Czyli jesteś rodziną z tym panem ze Zgorzelca? Razem sprowadzacie Lahory?

komczyk
Kontakt:

Post autor: komczyk » sob mar 13, 2010 11:47 pm

Witam wszystkich serdecznie. Odświeżam temat bo nie chce zakładać nowego :P. Chciałbym rozpocząć hodowle Lahore'a i poszukuję osoby która miała by do sprzedania chociaż jedna parkę :). Najlepiej z moich okolic (woj. lubelskie) bo dobrych rad nigdy za dużo :). Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ