ÂŻolta sroka krakowska

Warcraft
Kontakt:

ÂŻolta sroka krakowska

Post autor: Warcraft » pt maja 25, 2007 7:15 pm

mam pytanie a mianowicie zauwazylem ze w Krakowie od jakiegos czasu wogole nie da sie dostac dobrej sroki krakowskiej w kolorze zoltym a jeszcze 2-3 lata temu nie sprawialo to wiekszego problemu. jaki jest u was z tymi ptakami??

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt maja 25, 2007 7:52 pm

Kolor zolty jest bardzo popolarnym kolorem ,zazwyczaj golab w tym kolorze szybciej sie sprzeda niz inny z tej samej rasy. Nie tylko w srokach ale i nnych rasach malo sie spotyka osobnikow w kolorze zoltym
Szukaj a znajdziesz

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » sob maja 26, 2007 3:42 pm

Witam
Ja slyszalem ze wogole teraz w Krakowie dostac dobra sroke to jest problem...Ale zgodze sie tez ze zbiterem ze teraz jest mozna by powiedziec taka moda na golebie zolte,ja tez przymierzam sie do kupna zoltych krakusow bo musze miec z czym parowac kakaowe wiec jak ktos ma na sprzedaz dobre sroki w tym kolorze to niech sie odezwie...

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » sob maja 26, 2007 7:41 pm

wogole w krakowie jakos nie za dobrze sie dzieje jesli o golebie chodzi.. bylem ostatnio na gieldzie i co?? plac o polowe mniejszy niz jeszcze rok temu.. ech..;/;/

Grzegorz Krol
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Krol » sob maja 26, 2007 10:48 pm

Nie tylko w Krakowie trudno dostac dobre ''krakusy'', ale jest to juz problem w calej Polsce.Na wystawach sroka krakowska to juz rzadkosc.
Dlugi

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » ndz maja 27, 2007 2:35 am

Niegdzie krakusy to wogole rzadkosc,umnie np.mieszkam na Warmi to jeszcze ich nie widzialem.Tak wiec niektorzy mysla ze mam sroki niemieckie...

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn maja 28, 2007 4:48 pm

Witam
Warcraft, z tymi zoltymi srokami w Krakowie, to troszke "nie tak" :wink:
Otoz, czesc krakowskich hodowcow po prostu nie „uznaje” tego koloru, albo uwaza zolte sroki jako mieszaĂące :? .
Gdy kiedys rozmawialem ze znanym krakowskim hodowca, to nie chcial mi uwierzyc, ze istnieja zolte „krakusy” na pomaraĂączowych nogach, i to na dodatek z „zawojem”… :lol:
ladnych zoltych srok prawie nie ma (chodzi mi o ksztalt glowy) – i to w calej Polsce, nie tylko w Krakowie. Jak czasem sa, to naprawde pojedyncze egzemplarze.
Swojego czasu, ta rasa prawie wyginela, wiec naprawde dobrych jakosciowo ptakow, jest ograniczona ilosc, to nie srebrniak czy sokol gdaĂąski, ze mozna „wybrzydzac”. Trzeba (niestety) opierac sie na takim materiale, jaki jest, a na bazarze, nikt Ci Warcraft nie sprzeda ladnej sroki polskiej, a tym bardziej zoltej, po prostu nikt nie weÂźmie na „bazar” golebia wartego 100 czy 200 zl, bo kto mu za taka cene kupi ?...
W Krakowie w tej chwili prawie nie ma ladnych srok, a jak sa to albo nie chca ich sprzedac, albo ceny sa tak zaporowe, ze mnie (nie wiem jak innych) na te ptaki, nie stac.
Pozdrawiam

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pn maja 28, 2007 7:50 pm

Seter recze Ci ze jak ktos by taka sroke przyniosl na plan warta 100-200 zl to znikla by ona odrazu za nawet wieksza cene;)

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » pn maja 28, 2007 9:56 pm

A co sadzicie Panowie o tej tym ptaszku??

http://www.allegro.pl/item200089080_sam ... labie.html

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » wt maja 29, 2007 7:22 pm

Dafi to nie jest Sroka polska czyli "krakus" :lol: .
Ja nic o tym ptaku nie sadze, gdyz takie sroki mnie nie interesuja.
To chyba sroka niemiecka, ewentualnie mieszanka ze sroka angielska, i moim zdaniem, w nie najlepszym wydaniu.
Pozdrawiam
D.l

ODPOWIEDZ