PoznaĂą 2007

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

PoznaĂą 2007

Post autor: xwoczko » sob sty 20, 2007 3:40 pm

Wybaczcie, ze zadam bardzo glupie pytanie, :oops: ale nigdy nie bylem na wystawie i chcialbym wiedziec, czy kazdy, kto lubi chocby popatrzec na piekne ptaki ma tam wstep, czy trzeba miec zaproszenia, lub cos w tym stylu???????

Adrian14
Kontakt:

Post autor: Adrian14 » sob sty 20, 2007 3:48 pm

Na wystawe moze wejsc kazdy, tylko musi zaplacic za wstep. :wink:

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » sob sty 20, 2007 5:54 pm

Poznaniacy slyna z goscinnosci i z organizacji. Zawsze o ile sobie wspominam wystawy a przede wszystkim gielde pozostawia ogromne wrazenie. Cala Polska sie tu "jedzie" wystawic swoje golebie, sprzedac i kupic nadwyzki hodowlane i co najwazniejsze kupic medykamenty dla golebi, akcesoria dla golebnikow - czego b. rzadko daje sie zauwazyc na innych regionalnych wystawach.
Do organizatorow WYSTAWY KRAJOWEJ w Poznaniu [jedna b]uwaga[/b], NIE MOÂŻE SIe DOJÂŚc DO SYTUACJI, KIEDY W NIEDZIELe W OSTATNIM DNIU WYSTAWY - ZABRAKNIE NA STOISKACH PREPARAToW i LEKoW DLA GOleBI. HODOWCY BeDa ODCHODZIc Z KWITKIEM OD STOISK SPECJALISTYCZNYCH FIRM to trzeba jasno powiedziec i wyegzekwowac w czasie podpisywania umow na wynajem stoiska. Tlumaczenie sie,ze wszystko sprzedalismy w sobote pozostawiam bez komentarza- to jest kpina ) Godz. 8.00 w niedziele wszystkie stoiska powinne byc czynne, powszechna praktyka jest,ze po sobotniej balandze przedstawiciele stoisk nie moga sie "pozbierac".
Ostatnio zmieniony śr sty 24, 2007 9:11 am przez adamolsz, łącznie zmieniany 1 raz.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn sty 22, 2007 5:49 pm

Do xwoczko.

Zatytulowales watek - PoznaĂą 2007, czyli nalezy rozumiec, ze wybierasz sie tam na wystawe. To gratuluje.

Z tego co pamietam to mieszkasz w okolicy Ksiaza Wlk-go, te tereny troche znam wiec do Krakowa na wystawe miales ok. 1h droga lub do Kielc ok. 1,5h
tez droga. To nawet nie przyznawaj sie, ze nie byles nigdy na wystawie golebi.
Mnie tak sie teraz ulozylo, ze wczoraj zaliczylem czwarta - Ostrowiec ÂŚw.

Pozdr.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pn sty 22, 2007 7:01 pm

No niestety tak sie sklada, ze nie moge wyjezdzac kiedy chce i gdzie chce. mam scisle okreslony hermonogram i dopiero teraz znalazlem troche czasu na wyjazd. To bardzo skaplikowane :roll:
Ale do Poznania sie wybieram na pewno. :D

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pn sty 22, 2007 7:04 pm

a skad jestes "zjak" i skad znasz te okolice??

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz sty 28, 2007 9:14 pm

xwoczko pisze:a skad jestes "zjak" i skad znasz te okolice??
Przeciez w profilu jest napisane. Dawno temu pracowalem w tamtych okolicach, najpierw w powiecie miechowskim, a poÂźniej w jedrzejowskim.
Do Krakowa tez jezdze szosa.

Pozdr.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » śr sty 31, 2007 5:02 pm

Widze ze komus bardzo sie nie podobala krytyka wystawy PoznaĂą 2007 3-4 02 07 poniewaz skasowal moje krytyczne posty na jej temat.. NIELADNIE :!: :!: :!: Wiec napisze jeszcze raz-Dzis golabki pojechaly na wystawe a nie dotarly zwrotne zgloszenia , ktore organizatorzy wyslali podobno 23 01 07 .( wg. Pana LISA) Podobno az 23 dni zajelo ORGANIZATOROM ustalenie i wypisanie nr. klatek golabkow. :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » śr sty 31, 2007 6:49 pm

Panie Janku ja usunalem ten temat, poniewaz stworzyl Pan kolejny o poznaĂąskiej wystawie i jak mam troche czasu to staram sie to forum uporzadkowac. Na pocieszenie powiem Panu, ze ja tez nie dostalem jeszcze zwrotnego zgloszenia w ktorym jest karta wstepu, karta wjazdu na teren MTP mimo ze mieszkam 14 km od Poznania. Moje ptaki dzisiaj zostaly przyjete, a za wjazd pewnie bede musial zaplacic. Do zobaczenia w niedziele.
Jurek Bogacz

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » czw lut 01, 2007 6:03 am

Ptaki wczoraj z malymi problemami zostaly wlozone do klatek. Dozobaczenia.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw lut 01, 2007 12:40 pm

jan kowalczys pisze:Ptaki wczoraj z malymi problemami zostaly wlozone do klatek. Dozobaczenia.
A nie podasz numerow klatek?

Pozdr.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » czw lut 01, 2007 5:54 pm

Panie Jurku mysle, ze bardzo Âźle zrobil Pan usowajac posty krytykujace niezaradnosc oddzialu do, ktorego Pan nalezy tymbardziej, ze przyznaje Pan, ze rowniez odczuwa niezadowolenie. :(

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pt lut 02, 2007 12:21 pm

Ja ptakow nie wkladalem i nie znam nr klatek ale napewno sa w katalogu.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pt lut 02, 2007 12:23 pm

Panie Jurku mozna wiedziec czyj to Felek wygral krajowke. :?:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lut 04, 2007 8:12 pm

Zapytam z ciekawosci, ile ras bylo wystawionych?

Pozdr.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pn lut 05, 2007 11:18 am

154 rasy i 3201 golebi.Wystawa ogolnie mi sie podobala z wyjatkiem gieldy. Gdy przyjechalismy z GdaĂąska pociagiem ok 930 to nie bylo juz dawno wolnych klatek na gieldzie. :!:

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » pn lut 05, 2007 2:25 pm

jak Pan chce Panie Janie to moge Panu na przyszly rok wykupic, bo od kilku lat tak praktykuje, wspomagajac kolegow ktorzy jada rowniez z daleka :), a ja na wystawie i gieldzie siedze od 6.00 rano:)
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 05, 2007 7:53 pm

O ilosc wystawionych ras zapytalem z ciekawosci chociaz na wystawie bylem w sobote ale czas mialem ograniczony bo robilem zdjecia golebi.

Zrobilem zdjecia golebi 97 ras /ok.300szt/ i przewazne wyroznione lub zwycieskie /kwiatki/. Po opracowaniu, w przyszlosci zaprezentuje oczywiscie w czesciach.

Pozdr.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob lut 10, 2007 11:20 am

Chcialbym zaprezentowac pierwsza czesc zdjec zrobionych na wystawie w Poznaniu, beda to zdjecia garlaczy. Jednorazowo nie wkladam zbyt duzo zdjec bo przegladanie jest wg mnie zbyt uciazliwe.

Jednoczesnie chcialbym nadmienic, ze podczas przegladania zdjec z wystawy zamieszczonych na stronie glownej w aktualnosciach stwierdzilem w trzech przypadkach niewlasciwe podpisy w nazwie. Dotyczy to:

- Turyngijski bialoogoniasty, a powinno byc TuryĂąski bialo.........
- Jaskolka turyngijska, a powinno byc Jas...........turyĂąska
- Bielecki krotkodzioby, a powinno byc Bielcki krot........., nazwy te spraw-

dzilem rowniez w Peterfi, bo chcialem sie upewnic czy nazwy spisane przeze mnie na wystawie sa wlasciwe.

Zapraszam do obejrzenia zdjec garlaczy. Fotografowalem tylko zwycieskie i w nawiasie podaje ilosci punktow.

http://zjak.fotosik.pl/albumy/129653.html

Pozdr

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » sob lut 10, 2007 5:39 pm

Dzieki za wskazanie bledow, nazwy poprawiono.
Jurek Bogacz

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 14, 2007 8:32 am

Zapraszam do obejrzenia nastepnej czesci zdjec golebi zrobionych na wystawie w Poznaniu:

http://zjak.fotosik.pl/albumy/132233.html

Pozdr.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 21, 2007 5:29 pm

Zapraszam do obejrzenia nastepnej czesci /3/ zdjec golebi zrobionych na wystawie w Poznaniu:

http://zjak.fotosik.pl/albumy/136841.html

Pozdr.

bluebird
Kontakt:

Post autor: bluebird » śr lut 21, 2007 9:12 pm

Bylem w Poznaniu, zreszta jak co roku, napwde warto ! Duzo ciekawych ras, wielu hodowcow z Polski i Niemiec.Cale wrazenie popsula mi tylko ocena sedziow, tym bardziej, ze byla to wystawa krajowa!Nie bede sie wypowiadal na temat wszystkich ras bo nie interesuje sie wszystkimi. Zreszta jestem hodowca z niewielkim stazem(hoduje ptaki od 11 lat). Pozatym nie do wszystkich sedziow mam zastrzezenia.Od kilku lat hoduje miedzy innymi loczki i z tego wzgledu zawsze na wystawach zatrzymuje sie na dluzej przy klatkach z tymi ptakami. To co zobaczylem w Poznaniu poprostu mnie przerazilo! Wygral czarny loczek, maly , matowy ze slabymi lokami ,z golymi ramionami :!: :shock: Ja nie mial bym nic przeciwko temu gdyby to bylo 10lat temu , wtedy to moze i on bylby najlepszy :!: Najgorsze jest to, ze kilka klatek dalej staly 4 duze,czerwone loczki o pieknych, szerokich ,potrojnie zakreconych lokach,o wzorowo zakrytych ramionach i plecach! Zajrzalem do katalogu i wszystko sie wyjasnilo! Otoz golab ktory wygral, nalezal do sedziego, co prawda nie tego ktory ocenial ptaki ale do innego ktory takze sedziowal na tej wystawie :!: Jak mozna pozwolic na takie perfidne 'kumpelstwo" :?: I to na wystawie krajowej :!: Przeciez teraz kazdy kto zajrzy do katalogu celem zkupu dobrych loczkow od "mistrza Polski" trafi na ptaki ktore sa w rzeczywistosci ptakami bardzo przecietnymi, zeby nie powiedziec targowymi :!: Panowie sedziowie opamietajcie sie !Oceniajcie ptaki a nie ich wlascicieli :!: :!: :!:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt lut 23, 2007 4:19 pm

Potwierdzam opinie "bluebirda" o sedziowaniu.
Poniewaz robilem zdjecia zwycieskich golebi wiec przy tym czarnym Loczku tez bylem i ....uznalem, ze jest tak kiepski, ze nie warto robic zdjecia gdyz
mam zdjecia ladniejszych loczkow. Wiele innych zwyciezcow w rasie tez bylo slabych jakosciowo np. bialy King, maly ptaszek co wywolywalo zdziwienie wsrod zwiedzajacych. Zrobilem mu zdjecie i jest chyba w czesci 3 zdjec w tym watku.
Poniewaz wszystkie klatki byly jednakowej wielkosci i ujecia robilem tym samym aparatem wiec mozna ze zdjecia wywnioskowac jakiej wielkosci byl golab. Dla przykladu zwycieski Strasser byl tak duzy, ze trudno bylo go ujac tak aby miescil sie caly w wyswietlaczu w porownaniu z Kingiem, ktoremu zrobilem zdjecie bez problemu.
Mam plakat Woliery z ubr. ze zdjeciami zwyciezcow w rasie, krajowej wystawy w Szczecinie to mam skale porownawcza co do zwycieskich golebi w ub. i w tym roku.
Zreszta wiecej sie spodziewalem po wystawie w Poznaniu. W drobiu ozdobnym to calkowita kleska w porownaniu z drobiem w Ostrowcu ÂŚw.
Mam jeszcze zdjec na dwie lub trzy czesci to bede je systematycznie wstawial do ogladania.

Pozdr.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pt lut 23, 2007 11:51 pm

Ja tylko dodam, ze w tym roku na Krajowej wystawie zlamano wiele razy regulamin oceny np. oceniano golebie z obraczkami zagranicznymi, plastikowymi, niewymiarowymi itp. ale kilka osob po naradzie dala zgode na takie postepowanie :oops:, a gdyby nie to haniebne sedziowanie i kumoterstwo to bylaby to najladniejsza wystawa w Polsce
Ostatnio zmieniony sob lut 24, 2007 9:51 pm przez ekolog, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ