Strona 1 z 2

Wystawa w Zamosciu

: ndz gru 31, 2006 8:59 am
autor: liteon
Zamojski Zwiazek Hodowcow Golebi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprasza na Wystawe Regionalna ktora odbedzie sie 14.01.2007 w Zamosciu na terenie zamojskiego Osrodka Sortu i Rekreacji przy ul. Krolowej Jadwigi 8.
Serdecznie zapraszamy!!!!!

: ndz gru 31, 2006 3:26 pm
autor: Zjak
Cenna informacja, a ile ras bedzie zaprezentowanych?

Pozdr.

: ndz gru 31, 2006 3:49 pm
autor: liteon
dokladnie nie wiem ale postaram uzyskac niezbedne informacje i je przekazac. Mysle ze napewno nie zabraknie zamojskich.Jeszcze raz zapraszam!!!!!!!

: wt sty 09, 2007 10:00 pm
autor: liteon
zaprezentowanych bedzie okolo 30 ras golebi oraz ok 10 ras drobiu ozdobnego. Nadwyzki hodowlane bedzie mozna sprzedac na gieldzie przy wystawie. Gielda wstep wolny!!!!

: ndz sty 14, 2007 7:46 pm
autor: Zjak
Bylem ....zobaczylem..... raczej pokaz niz wystawa, nie bylo ocen.

Ale jedna ciekawostka, otoz przy wejsciu po zakupie biletu odciskano pieczatke na dloni ogladajacego aby nie handlowano biletami na "czarno".

Z ras najwiecej bylo oczywiscie Zamojskich, nastepnie garlaczy i pawikow.
Dosc liczne byly turkoty dwuczube.

Chyba tylko jeden hodowca podpisal swoje golebie, a reszta bez podpisow
w niektorych przypadkach nie wiadomo bylo co to za rasa. Byly jakies numery wewnatrz klatek ale nie wiadomo bylo czego dotycza.

Z rzadkich ras wg mnie byly Olbrzymy rzymskie, a nie bylo karierow i brodawczakow.
Ale wystawa odbyla sie.

Pozdr.

: ndz sty 28, 2007 7:11 pm
autor: Zjak
Poniewaz bylem to chce zaprezentowac kilka zdjec golebi z wystawy:

http://zjak.fotosik.pl/albumy/122417.html

Zapraszam do obejrzenia.

Pozdr.

: czw sty 08, 2009 7:34 pm
autor: liteon
Zamojski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprasza na Wystawę Regionalna która odbędzie się 11.01.2009 w Zamościu na terenie zamojskiego Ośrodka Sortu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8.
Serdecznie zapraszamy!!!!!

: pt sty 09, 2009 7:30 pm
autor: Palonek
Wybiera się ktoś na tą wystawę?? Jakie rasy będą wystawiane?

: pt sty 09, 2009 9:58 pm
autor: Zjak
Zawsze ktoś się wybierze. Ważniejsze jest ile ras będzie wystawianych, a nie jakie. Mogą być 3 rasy i 300 gołębi, a może być 20 ras i 500 gołębi.
Zależy co kto lubi.

POzdr.

: pt sty 09, 2009 10:47 pm
autor: liteon
będzie ok 300 szt gołębi w chyba żeby nie skłamać ok 15 rasach dokładnie nie wiem

: sob sty 10, 2009 8:12 pm
autor: eros
Zjak a masz jakieś foty zamojskich?? oczywiście z Wystawy z Zamościa.

: sob sty 10, 2009 8:34 pm
autor: Slawek
.

: sob sty 10, 2009 10:53 pm
autor: q_lukor
i ja takze sie wybieram

: ndz sty 11, 2009 6:16 pm
autor: Zjak
eros pisze:Zjak a masz jakieś foty zamojskich?? oczywiście z Wystawy z Zamościa.
Oczywiście, że mam - dzisiejsze!

Pozdr.

: ndz sty 11, 2009 9:29 pm
autor: Lukezi
NO napewno jeszcze cieplutkie:)

: ndz sty 11, 2009 10:18 pm
autor: Slawek
.

: wt sty 13, 2009 11:30 am
autor: Zjak
Ja też byłem na tej wystawie, która była lepsza niż w ubr. Więcej ras gołębi wystawiono i nie będę używał określeń w rodzaju "podroby" bo to jest obraźliwe dla tych, którzy gołębie swoje przywieźli i wystawili. Poza tym jak można oceniać zdolności lotne ptaków siedzących w klatkach.
Jedynym mankamentem chyba wystawy to było to, że nie wydano katalogu i nie wiadomo było czyje ptaki wygrały i ile było wogóle ptaków na wystawie.

Było wystawionych ponad 30 ras gołębi, wiem bo zrobiłem zdjęcia 31 rasom, a nie zrobiłem może 2-3 rasom /Garłacz pomorski i staroniemiecki/ bo są za duże, a klatki za małe dla tych ptaków.
Było kilka pojedynczych egzemplarzy, np. garłacz angielski miniaturowy, koszua, łabędź rostowski. Po 2 sztuki było: stargardzki pulsujący, pawik indyjski, budapeszt białoloty, szczygieł duński, mookke. Najwięcej było chyba pawików w różnych kolorach, później chyba zamojskich też w różnych kolorach.
Były też błędy w opisach ras na karcie oraz znak zapytania. Poniżej pokażę zdjątka tych ptaków celem rozpoznania bo może ja źle rozpoznałem.

- Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po rozpoznaniu przez kolegów, napiszę jak były klatki podpisane.
Pozdr.

: wt sty 13, 2009 2:08 pm
autor: golebiewski
Nie dziwię się błędom w opisie ras, gdyż prezentują taką jakość, że trzeba się domyślać.

: wt sty 13, 2009 7:30 pm
autor: Zjak
golebiewski pisze:Nie dziwię się błędom w opisie ras, gdyż prezentują taką jakość, że trzeba się domyślać.
Piszesz tak jakbyś nigdy na wystawie gołębi nie był. Mnie nie chodzi o to, żeby oceniać ptaki tylko, żeby rozpoznać jakiej są rasy.

Na wystawę gołębie przywożą hodowcy, a oceniają sędziowie. Problem jest w tym, że jedni nie wiedzą co hodują, a drudzy nie wiedzą co oceniają.
Może jedni i drudzy robią prawidłowo tylko ja mam wątpliwości i dlatego prezentuję zdjęcia do rozpoznania dla znawców ras wschodnich.

Pozdr.

: wt sty 13, 2009 8:34 pm
autor: golebiewski
Zjaku byłem już na tylu wystawach, że już mi się nie chce jeździć i patrzeć na tego typu gołębie. Nie jestem zbyt dobrym znawcą gołębi wschodnich poza kilkoma rasami ale jeżeli chodzi o gołębie z terenu byłego ZSRR to dla znawców tych ras wiadomym powinno być, że gołębie w obrębie jednej rasy w poszczególnych regionach mogą się od siebie na tyle różnić, że można nawet uznać je za odrębne rasy. A niektóre odrębne rasy są do siebie tak podobne, że można uznać je za jedną. Więc co się dziwić, że sędziowie nazywają je nieprawidłowo a hodowcy nie wiedzą co za rasę trzymają. A jeżeli nikt jeszcze nie pokusił o nazwanie tych ptaków to ja stawiam na sroczkę rosyjską krótkodziobą i wołżańskie czerwonopierśne.

: wt sty 13, 2009 9:29 pm
autor: krzysiek
Moim Zdaniem to sroczka rosyjska krótkodzioba, wołżański czerwonopierśny, a co do żółtego mam wątpliwości. Trochę inna sylwetka, mniejsze łapcie i ciemne oko. Albo to wołżański wstęgowy( mniej uszlachetnione niż czerwonopierśne,w rosyjskiej terminologii zaliczane do zwisłoskrzydłych a czerwonopierśne do triasunów), ewentualnie sroka kurgańska, ale te spotykałem tylko niebieskie i czarne, miały też większe łapcie.

: wt sty 13, 2009 10:32 pm
autor: Zjak
W pełni zgadzam się z obiema wypowiedziami. Natomiast na wystawie było nieco inaczej, a mian. wołżańskie były podpisane jako lentacz rżewski, a sroczka nie była w ogóle podpisana tylko w rubryce rasa był postawiony duży znak zapytania i napis pokaz. Wołżańskie były ocenione, a było ich chyba 4 sztuki, 1 czerwony i 3 żółte. Sroczki były dwie.
Wystawę obsługiwało dwóch sędziów, więc siłą rzeczy nie mogli z jednakową wiedzą ocenić gołębie ponad 30 ras.

Pozdr.

: czw sty 15, 2009 1:08 pm
autor: Zjak
Na stronie głównej jest zamieszczona relacja i foto z wystawy. Dwa zdjęcia są błędnie podpisane, a jedno ma niepełną nazwę.

Tak dla zabawy, proponuję odgadnąć, które to są zdjęcia. Zdjęcia nie są moje.


Pozdr.

: czw sty 15, 2009 5:44 pm
autor: zbiter
Błednie są podpisane -kurak maltanski (powinno modeński) i Wołżanski - jest rżewski i stargardzki pulsujacy ma w nazwie stargadzki bez r

: czw sty 15, 2009 7:58 pm
autor: liteon
Zdjęcia są zrobione przeze mnie a podpisywałem je sugerując się tym co jest napisane na karcie oceny, nie wiem przez kogo (sędziego czy właściciela gołębia), ale sądzę że przez sędziego, którego można usprawiedliwić gdyż miał chyba 3/4 wystawy do oceny.