Wystawa w Tomaszowie Mazowieckim

Roberto
Kontakt:

Post autor: Roberto » ndz gru 17, 2006 7:57 pm

Bylem dzisiaj na wystawie w Tomaszowie Mazowieckim.
Podam kilka wiadomosci jesli kogos to interesuje:
- wystawiono 623 golebie w 34 rasach,
- w wystawie wzielo udzial 48 hodowcow, glownie z Tomaszowa Mazowieckiego, kilku z Bialegostoku i nieliczni reprezentanci innych miast.
Mnie najbardziej interesowala krymka bialostocka i bylem mile zaskoczony, bo krymki bylo dosc duzo.Wystawialo 8 hodowcow, lacznie 68 golabkow. Najlepsze ptaki mial hodowca z Tomaszowa, ale jego cennik okazal sie zaporowy dla niejednego konesera, nawet z grubym potfelem- co prawda ptaki naprawde ladne i oceniane dosc wysoko.
Na szczescie mozna bylo znaleÂźc ladne okazy w dosc przyzwoitej cenie, i dzieki temu wrocilem bogatszy o dwa dorodne samczyki:-), warto wiec bylo pokonac 500 km.
Jesli ktos jest zainteresowany cyknalem kilka zdjec (niestety glownie krymkom i motylom warszawskim, ktore tez byly przepiekne) wiec moge podeslac na maila.
Pozdrawiam Robin

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » pn gru 18, 2006 6:26 am

Do tego co napisal Roberto trzeba dodac jeszcze kilka szczegolow z tej wystawy. Otoz na ta ilosc golebi wystawianych to sala byla bardzo widna ,ciepla i co jakis czas przewietrzana wentylatorami, tak ,ze wchodzac na wystawe nie bylo czuc tego charakterystycznego zapachu jaki wyczuwa sie u golebi. Zjesc mozna bylo duzo i dobrze a co wazne tanio. Nie tak jak na innych wystawach ,gdzie sie slyszy ,ze za taka cene mozna zjesc w najlepszej restauracji ,a nie na tacce tekturowej. A co do golebi to Tomaszow teraz jest bardzo mocny w Krymce Bialostockiej i Motylu Warszawskim nie mowiac o ich golebiu Krotkodziobym Tomaszowskim.A kolego Roberto, co do ceny zaporowej na Motyle i Krymki to wcale nie byla taka straszna ,ale w sobote, a nie w niedziele .Sam kupilem w sobote po przystepnej cenie kilka golebi ,wlasnie od tych najlepiej ocenionych golebi, Hodowcow ktorzy je wystawiali.Zwiazek Tomaszowski jest mlodym Zwiazkiem, rozwijajacym sie i uwazam ,ze za rok gdy tam pojedziemy to bedzie jeszcze tylko lepiej.Pozdrawiam wszystkich kolegow z Tomaszowa ,ktorych poznalemi zycze im jak najlepiej.Pozdrawiam.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » wt gru 19, 2006 8:13 pm

Roberto a tak z ciekawosci to jak wysoka ta zapora byla? chodzi o Krymki :shock:

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » sob gru 23, 2006 10:23 am

Bylem na tej wystawie i rzeczywiscie jesli chodzi o golebie krotkie to bylo ich sporo. Wystawa Byla dobrze zorganizowana. Mam tylko uwage co do sedziowania pawikow. Nie wiem kto je ocenial ale mysle ze o pawikach to wiedzial niewiele. Pierwsza rzecz wystawil kilku golebia BO z powodu tego ze obraczka miala rozmiar 8. Ciekawe czy on wogole mial w reku wzorzec pawika. Zreszta co do oceny niektorych pawikow tez mozna by polemizowac.

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » pn gru 25, 2006 6:14 am

Do Tomka Kuca, kolego jezeli zabierasz glos w tak waznej sprawie jak ocena to przedstaw swoje kwalifikacje jakie posiadasz ,aby wyrazac krytyczne uwagi pod adresem sedziego.Pawiki z obraczka nr 8 zostaly zdyskwalifikowane gdyz w istniejacym i obowiazujacym wzorcu na te rase jest napisane ,ze nalezy zakladac obraczke nr 7.W jednym z numerow pisma Golebnik ukazal sie artykul o pawikach ,i bylo napisane ,ze w zwiazku z nowelizacja wzorca obowiazuje obraczka nr 8.Z calym szacunkiem dla tego pisma ,uwazam ,ze informacje podawane przez pismo nie sa dla sedziego wiazace.Tutaj trzeba dopowiedziec ,ze biuletyn polskiego zwiazku nie jest wydawany od kilku miesiecy i nic nie wiadomo co sie dzieje .Rowniez trzeba wrzucic kamyk do ogrodka pana Przewodniczacego Kolegium Sedziow ,ktory nic nie robi ,aby najnowsze wiadomosci ,nowe wzorce byly rozsylane dla sedziow .Ustalono po 20 zlotyod kazdego sedziego ,wiec gdzie ida te pieniadze.Pan CzepczyĂąski ,gdy byl Przewodniczacym Kolegium Sedziow rozsylal dla sedziow nowe wzorce i inne materialy. A teraz?

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » pn gru 25, 2006 6:26 am

Nie chcialem sie w tamtym poscie za dlugo rozpisywac sie ,dlatego pisze jeszcze jeden . Chodzi mi wlasnie o zmiane numeracji obraczki z 7 na 8 .Jeden z hodowcow sprowadzil z Niemiec pawiki ,pokrzyzowal je ze swoimi i wyszly z grubszymi nogami ,tak ,ze 7 juz sie nie nadawala wiec trzeba bylo zmienic na 8 We wzorcu jest napisane nogi krotkie nie szczudlowate nieopierzone, stopy male delikatne. .A ,ze jest wplywowym hodowca w Polsce to ulegi mu wlodarze odpowiedzialni za standaryzacje i stad powstalo zamieszanie .I tak Tomku Kuc trzeba znac temat od podszewki aby zabierac glos, a jeszcze na zadnej wystawie zaden sedzia nie uszedl krytyce kibicow i wlascicieli wystawianych ptakow w danej rasie.

Krzysztoff
Kontakt:

Post autor: Krzysztoff » pn gru 25, 2006 7:48 am

Witam. Identyczna sprawa jest z karierami. , taz wplywowa grupa naprodukowala duze ptaki i trzeba zmienic obraczki z 9 na 10 . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pn gru 25, 2006 8:56 am

Jesli chodzi o ocene to mialem na mysli pawiki srebne ktore wedlug mnie dostaly stanowczo za duzo pt. W szczegolnosci jeden dostal 96 pt a byl duzo gorszy od bialych ktore mialy gorsze oceny od niego. Chodzi mi glownie o ogon jego ulozenie i strukture pior. Jesli chodzi o moje kwalifikacje co do oceny to nie jestem sedziom. Ale pawikami zajmuje sie kilka lat wiec chyba moge wyrazic moje zdanie na ten temat.

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » pn gru 25, 2006 9:18 am

Chcialbym jeszcze dodac zeby nie byc posadzony o zal do sedziego odnosnie oceny moich golebi iz na tej wystawie nie wystawialem swoich golebi.

Roberto
Kontakt:

Post autor: Roberto » pn gru 25, 2006 2:00 pm

Obserwujac polemike stefana51 i Tomka Kulc chcialbym dodac trzy grosze.
Chcialby tez jednak zaznaczyc i podkreslic, ze jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o organizowanie wystaw golebi ozdobnych, nie mam o nich zielonego pojecia!
Organizuje jednak wystawy golebi pocztowych i na tej podstawie organizacja wystaw golebi ozdobnych budzi we mnie kilka watpliwosci, bede bardzo wdzieczny jesli ktos je rozwieje i postara sie mi wytlumaczyc glebie, ktora byc moze przyswieca takiemu a nie innemu organizowaniu wystaw.
Najwazniejsza rzecza jaka chcialem poruszyc jest ustawienie golebi w klatkach- golebie jednego hodowcy w danej rasie stoja ustawione kolejno, obok siebie. Panowie, czy to ma sens?? Mniemam, ze najlepsi hodowcy, jak rowniez sedziowie, to elita, ktora wzajemnie sie zna, darzy sympatia, badÂź przeciwnie pala nienawiscia. Jesli jakikolwiek sedzia jest kolega hodowcy lub jego wrogiem oceny golebi nie trudno sie domyslic!!!
Byc moze sie myle, ale moim zdaniem to niedopuszczalne.
Powiem moze jak to sie odbywa podczas wystaw golebi pocztowych- golebie w danej klasie sa mieszane i rozstawienie poszczegolnych golebi przed ocena sedziego zna tylko jedna osoba!! Dodatkowo jest niepisana ragula, ze dwa golebie jednego hodowcy nie powinny stac obok siebie! Sedzia to tylko czlowiek, czasem kieruje sie zwyklymi ludzkimi instynktami.
---Druga sprawa jaka chce poruszyc to fakt, ze golebie na Waszych wystawach ocenia tylko jeden sedzia (w danej rasie), moim zdaniem to daleko niewlasciwe.
Kilka dni temu byla organizowana wystawa naszego Okregu, wszystkie golebie byly oceniane przez 5 sedziow i na podstawie ich ocen zliczalo sie srednia ocene kazdego golebie- czy tak nie jest sprawiedliwiej?
Panowie jesli tak a nie inaczej organizuje sie Wasze wystawy wytlumaczci mi prosze gdzie tutaj obiektywizm, sprawiedliwosc, gdzie zdrowa rywalizacja???

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » pn gru 25, 2006 8:36 pm

Szanowny kolego Roberto,odpowiem Ci na nurtujace Cie pytanie ,byc moze w nie pelnym stopniu ,ale jednak. Otoz ustawienie golebi ,jednego wystawcy obok siebie wiaze sie z wpisem w katalogu wystawy jaki wydaja organizatorzy wystawy wraz z punktacja jaka otrzymuja poszczegolne ptaki .Wyobraz sobie ,ze w klatce numer 1 ,35,70,120,387,498 znajduja sie golebie jednej rasy ,jednego hodowcy .To dla tej osoby ukladajacej katalog wystawy nie mowiac o drukarni ,jest nie tylko uciazliwe ale wrecz trudne do realizacji.Ja osobiscie nie bylem nigdy na wystawie pocztowych ,i nie wiem czy Wy rowniez wydajecie katalog wystawy ,a jezeli tak to moze podzielis sie Kolego Waszymi doswiadczeniami jak to robicie ,aby katalog zredagowac.A co do sedziowania ,to pieciu sedziow do oceny jednej rasy to przesada,chyba ,ze ci sedziowie oceniaja wszystkie golebie,bo moim zdaniem pocztowe nie dziela sie na grupy tak jak golebie ozdobne .

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » pn gru 25, 2006 8:51 pm

Grup golebi ozdobnych jest dziewiec, w tym po kilka lub kilkadziesiat ras w grupie ,to jest bardzo duzo .Kazdy sedzia zdajacy egzamin posiada pewna ilosc ras golebi do oceny,przewaznie takie rasy wybiera jakie hoduje,aby moc lepiej oceniac je na wystawach.Bo moim subiektywnym zdaniem sedzia ktory danej rasy nie hodowal nie powinien sie zabierac do oceny .Jeszcze powroce do oceny przez kilku sedziow jednej rasy .Osobiscie widzialem jak trzech sedziow ocenialo jedna rase.Z tego wyszlo ,ze golab przez nich oceniony zostal ponizej krytyki, jeden przez drugiego zabieral mu punkty ujemne ,a moim skromnym zdanie jest to golab najlepszy w Polsce w swojej rasie.A kolezeĂąstwo na wystawach ,tego nigdy nie uniknie sie .To organizatorzy zapraszaja sedziow na wystawy i oni maja decydujacy glos w tej sprawie.A hodowcy ,jeszcze sa tacy co za puchar daliby sobie ogolic .....na sucho.A chwalenie sie przed rodzina i znajomymi a w koĂącu ÂŻONA dajaca kase na jego zdaniem okazy,sam zrozumiesz.

Roberto
Kontakt:

Post autor: Roberto » pn gru 25, 2006 10:49 pm

Kolego Stefanie51.
Jesli chodzi o katalog wystawy to postaram sie sprawe wytlumaczyc doglebnie, bo wlasnie jestem kilka dni po organizowaniu wystawy i to na moich barkach spoczywala cala organizacja, wiec moge powiedziec jak takie rzeczy organizuje sie u nas: wiec tak jak na poczatku powiedzialem w przypadku golebi pocztowych kolejnosc ustawienia golebi w klatkach jest tajna i zna ja przewaznie 1 osoba ( w tym przypadku bylem to ja). Golebie podobnie jak w przypadku ozdobnych (podzial na rasy) dzielone sa na klasy sportowe i na standard. Okladke katalogu zamawiam w drukarni- jest piekna i kolorowa, natomiast caly srodek wykonuje sam, tzn wprowadzam do komputera wszystkie golebie kolejno wedlug ustawienia w klatkach, pozostawiam pusta tylko rubryke z ocena golebia. Sedziowie oceniaja golabki w nocy z piatku na sobote,wystawe otwieramy natomiast przewaznie w sobote okolo godziny 10-12, te kilka godzin pomiedzy ocena sedziego, a otwarciem wystawy pozostaje osobie obslugujacej wystawe na wprowadzenie ocen do katalogu, drukowanie i inne poprawki. Prosze mi wierzyc, ze katalogi wcale nie sa gorsze od tych z wystaw golabkow ozdobnych. Tak wiec jak widac da sie to zorganizowac.
Co do oceny przez jednego sedziego to moje uczucia sa ciagle mieszane, moglbym powiedziec, ze wygrywaja nie super golabki, ale hodowca, ktory ma plecy (mam nadzieje, ze sie myle i takie kumoterskie praktyki nie sa u Was spotykane:-)). Choc tak jak kolega pisze, ze sa ludzie, ktorzy za puchar dadza sobie ogolic to i owo, a jesli tacy sa to zpewnosia sa i naduzycia.
Pozdrawiam

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » wt gru 26, 2006 5:19 am

Z wymiany korespondencji ,wynosze jedna pozytywna nauke ,otoz zanim cos sie powie to najpierw trzeba to zbadac . Z pewnoscia gdy tylko nadarzy sie okazja nie omieszkam udac sie na wystawe golebi pocztowych.Uwazam ,ze doswiadczenia z niej wyniesione przydadza sie .A Tobie kolego Roberto gratuluje zapalu ,checi zrobienia czegos super dobrego ,bo gdyby nie bylo takich jak Ty zapaleĂącow to uwazam ,ze wystawy czy to golebi pocztowych czy rasowych bylyby smetne.Tylko takim ludziom trzeba zyczyc samozaparcia ,wiary,i wszystkiego naj,naj ,i wierzyc ze inni wezma przyklad i wezma sie tez do tej ciezkiej pracy.A reszte spraw okolo wystawowych ,pozostawmy biegowi losu,jak tam to cale sedziowanie sie odbywa.Niech na swoje sumienie ci sedziowie ,co tak zle oceniaja ,biora to na swoje barki.A czy beda mieli tyle sily ,aby to udzwignac to ich problem.Serdecznie pozdrawiam .

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » wt gru 26, 2006 5:33 am

Chcialbym kolego Roberto opisac historie ktora jeszcze sie nie skoĂączyla.Moj brat zobaczyl golebia pocztowego z dwoma obraczkami na nogach ,latajacego wsrod rynkowcow i zywiacego sie tym co ludzie wyrzuca. Zlapal go, troszeczke odkarmil i dal synowi aby go wypuscil okolo 200 km od tej miejscowosci gdzie mieszka ,golab byl na miejscu po kilku godzinach.Ja jadac do Tomaszowa zabralem go i wypuscilem osobiscie .Nie wiem kiedy przylecial do tego stada na rynek,bo nikt nie pilnowal czasu przelotu. Z Tomaszowa do tego rynku jest ,jadac samochodem 320 km.Co Ty kolego na to ,czy ten golab wypuszczony na lot mial za daleko do domu ,czy mu ten rynek sie tak spodobal ,ze zostal na nim i do niego wraca.Teraz jak zostanie zlapany to go chce zabrac do siebie ,wiosna dac mu pare i wychowac mlode.A pozniej zobaczymy.Pozdrawiam.

Roberto
Kontakt:

Post autor: Roberto » wt gru 26, 2006 11:19 am

Witam.
Bardzo ciekawa historia z tym golabkiem, ale taka jest wlasnie natura golebia pocztowego- jesli zmyli on droge do domu i z wysilu jest tak wyczerpany, ze przed dlugi okres nie moze tej drogi odnaleÂźc, to zazwyczaj znajduje sobie nowe miejsce, ktoremu jest wierny i do ktorego wraca. Bardzo czesto ma to miejsce w przypadku golebi mlodych- jesli mlody golabek zgubi droge i w nowym miejscu dotrwa do wiosny, w nowym miejscu znajdzie sobie samiczke i zalozy gniazdo to to jest jego nowy dom i bedzie wracal do niego za wszelka cene, nawet jesliby go wywieÂźc i wypuscic obok golebnika w ktorym sie wychowal, wroci tam gdzie ma samiczke i potomstwo. Tej wiosny, wrocil do mnie golabek, ktory zaginal rok wczesniej na lotach mlodych, przepiekny niebieski samczyk, wrocil przyprowadzajac ze soba samiczke, on wszedl do golebnika, ona niestety pomimo usilnych staraĂą samca do golebnika nie weszla, zerwala sie i odfrunela. Z tej okazji, ze byl to golabek dosc wartosciowy, po znakomitych rodzicach zamknalem go i sparowalem go z moja samiczka. Golabki zniosly jajka wiec pomyslalem, ze sytuacja jest opanowany i wypuscilem go na oblot. No i niestety tyle go widzialem, to bylo nasze ostatnie spotkanie- taki byl z niego niewdziecznik :-). Golebie sa jak ludzie, maja swoj harakter, niektore sa uparte i waleczne, niektore miekie i poblazliwe, sa wiec i takie golabki, ktore jesli go zlapac wyczerpanego i wiezic on i tak bedzie myslal o swoim dawnym domu i bedzie chcial do niego wrocic. Mozna takiego golebia trzymac w zamknieciu i 5 lat, chowac po nim mlode, a on i tak wypuszczony nie zrobi nawet kolka nad naszym golebnikiem. Kazdy golab jest inny i nie wiadomo czego sie mozna po nim spodziewac, to wlasnie w sporcie golebiarskim jest najpiekniejsze.

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt gru 26, 2006 2:56 pm

Mialem podobna sytuacje . Mialem pocztowe na mamki ale je sprzedalem . Jest taki jeden ktory zaglada do mnie co jakies 3-4 miesiace , posiedzi ze dwa dni i znowu znika. Dwa razy juz go zamykalem z inna samiczka ale po wypuszczeniu i tak znika. :shock: :!:

Maciej Koliński
Kontakt:

pawiki, wzorzec, numer obraczki

Post autor: Maciej Koliński » wt gru 26, 2006 6:00 pm

Witam, zabiore glos tylko raz wiec prosze mi wybaczyc obszernosc wypowiedzi. Chce aby zainteresowani pawikami hodowcy nie ulegli blednym glosom w tej dyskusji. Nie mozna tlumaczyc bledu sedziego na wystawie tym, ze jakis hodowca pokrzyzowal swoje ptaki i jego pawiki maja zbyt grube nogi, dlatego "przerobiono" wzorzec. Prawdopodobnie piszacemu chodzi o Stanislawa ÂŚliza z Gizycka, czolowego hodowce pawikow w Polsce, ktory wygrywal wystawy ptakami "starego typu" i wygrywa wystawy pawikami "nowego typu". Importuje dobre ptaki i potrafi je hodowac. Amatorzy tej rasy w Polsce powinni mu byc wdzieczni, ze poruszyl kiedys na szkoleniach tematyke nieaktualnego naszego wzorca i dzieki temu wzorzec pawika zostal znowelizowany przez Komisje Standaryzacyjna PZHGRiDO zgodnie z wzorcem europejskim, australijskim i amerykaĂąskim. We wszystkich tych wzorcach (lacznie z Polskim) jest numer obraczki 8. Zgadzam sie, ze gazeta nie moze byc obowiazujacym nosnikiem informacji dla sedziego, lecz w imie niewiedzy nie mozna niszczyc dorobku hodowcy na wystawie. W jednym z ostatnich numerow Golebnika jest zamieszczony pelny, najnowszy wzorzec gila. We wzorcu oficjalnym (Polskim) jest zamieszczona polowa kolorow upierzenia tych golebi, czy z tego powodu niektore golebie maja byc na wystawach bez oceny? Niszczyc dorobek hodowcow w imie niewiedzy, biurokracji i slabosci organizacji zwiazkowej?
Mysle, ze latwiej odpowiada sie za swoje slowa podpisujac sie imieniem i nazwiskiem, szczegolnie gdy zarzuca sie komus nieprawidlowosci w dzialaniu, lub opisuje sytuacje nieprawdziwe mogace komus szkodzic. Odnosnie polityki informacyjnej PZHGRiDO, to brakuje Biuletynu, ktory z powodzeniem wydawal zwiazek, a ktory zawieral miedzy innymi aktualne komunikaty i wprowadzane wzorce golebi.
pozdrawiam, Maciej KoliĂąski

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt gru 26, 2006 9:02 pm

NIe bylo i chyba nigdy nie bedzie takiej wystawy zeby wszyscy byli zadowoleni z oceny sedziowskiej :!: :!: :!:

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Tomaszowie

Post autor: stefan51 » czw gru 28, 2006 5:57 am

Szanowny panie Macieju, zgadzam sie w pelni z opinia ,ze nie mozna krzywdzic hodowcy poprzez nie ocenianie ptakow na wystawach.Pisze Pan o niewiedzy sedziego,tak to odczytalem,ale po raz ktorys pytam ,skad ma sedzia brac ta nowa wiedze. Bylem przy rozmowie hodowcy z sedzia oceniajacym pawiki i oceniajacy te ptaki podparl sie obowiazujacym wzorcem ,gdzie wyraznie jest napisane ,ze numer 7 obraczki obowiazuje. Tutaj moze moja prosba, moze wniosek ,o to aby to wlasnie miesiecznik Golebnik stal sie w jakims procentowym stopniu informatorem dla hodowcow ,sedziow i milosnikow golebi ,odnosnie nowelizacji ,nowych wzorcow. Byc moze te pieniadze ktore byly przekazywane na wydawanie biuletynu ,trafia do Was.Komisja Standaryzacyjna moglaby rozwazyc rowniez wydawanie komunikatow o zmianach i podpisywala sie pod tymi nowosciami w Waszym pismie. Propozycje z mojej strony sa skierowane pod rozwage tych osob ktore maja jeszcze cos do powiedzenia w Polskim Zwiazku i Kolegium Sedziow.Serdecznie pozdrawiam.Stefan.

Mirek.M
Kontakt:

Post autor: Mirek.M » czw gru 28, 2006 8:49 am

Witam, jesli mozna to i ja doloze wlasna opinie do PaĂąskiego postu. Przez poprzednie dwie kadencje zasiadales Pan Panie Macku w kolegium sedziow i te same osoby byly u sterow wladzy, wtedy i sa teraz, czy za PaĂąskich lat to bylo Ok, a ten kompletny balagan i nie umiejetnosc rzadzenia to powstal na przelomie tych ostatnich trzech lat? Uderz sie Pan w piersi!!! Czy kolegium sedziow nie jest ta komorka, ktora powinna informowac na biezaco wszystkie zwiazki, a szczegolnie grono sedziow o wszelkich zmianach i nowelizacjach itp. Biuletyn byl jedynym informatorem i co, o jego losie zadecydowal PaĂąski kolega, (moj- nie ja od takich ludzi sie odcinam) Pan vice Adam W.? Zawiesil wydawnictwo biuletynu.
A pieniadze skladkowe poszly na delegacje PaĂąskim kolegom, jesli sie myle to prosze sprawdzic lista wydatkow jest do wgladu. Pan z kol. A. Zdebem z organizowaliscie szkolenie Masciucha, zostaly dokonane pewne zmiany byl Pan vice Jan B.(standaryzacja) od tamtej pory nie otrzymalismy zadnej informacji. A wiec, po co te szkolenia? Po co tworzyc kluby skoro i tak sa nie wladne!!!
A moze chcieliscie pokazac gdzie jest miejsce Pana Gilarskiego. Po tym szkoleniu we Wloclawku zostalo zorganizowanie szkolenie „Pawika”, ale kto informowal, ze bylo, cokolwiek nowelizowane, czy Pan jest spowiednikiem Pana, Buszki??? Pan wiesz a my nie???
Pawiki kol. ÂŚliza wycenili Niemcy w Lipsku i pokazali jego miejsce w szeregu, a wiec niech Pan nie zachwala, bo sa dobre, jak sam sobie wyceni. I jeszcze jedna mala ciekawostka odnosnie obraczek. Dwa lata temu Federacja Europejska zalecila zmiane obraczek na obowiazujace w federacji i nie tylko w USA tez maja plastykowe, takiej zmiany zobowiazal sie dwa lata temu dokonac Pan Buszka i co nie wyszeptal tego Panu Panie Macku, to jest tajemnica PoznaĂąskiego zwiazku??? Bedac teraz na wystawie ogolno niemieckiej w Norymberg poznalem kilku ciekawych ludzi miedzy innymi skarbnika federacji europejskiej (osoba znana i dla Pana) to on opowiedzial mi, ze federacja nalozyla obowiazek wymiany obraczek, za co my teraz zostalismy z dyskryminowani wlasnie przez kol. ÂŚliza, ktory stwierdzil, ze nie bedzie ocenial naszych golebi tylko jedynie jako pokaz, dlatego ze nasze golebie posiadaja wlasnie takie obraczki. Rzecza tez nie dopuszczalne jest zeby na obraczce byl wygrawerowany oddzial, jest to wyraÂźny znak dla sedziego czyje ptaki ocenia (chyba, ze nie ku maty) i co z tej wiedzy Pan tez nigdy nie korzystal???

ÂŻycze wszystkim i sobie rowniez aby ten nadchodzacy nowy rok byl przelomem w zmianach Polskiego Zwiazku niech zasiada ludzie madrzy, a nie wladni.

ÂŻycze takze spelnienia, dazeĂą, pragnieĂą i wszelkiej pomyslnosci w tym Nowym 2007 Roku

Miroslaw Mialkowski

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » czw gru 28, 2006 8:57 am

Troche dziwi mnie ostatnia wypowiedz kol. Stefana51 bo wynika z niej ze o niczym nie wiedzial. A oto czesniejsza wypowiedz kol.:

Nie chcialem sie w tamtym poscie za dlugo rozpisywac sie ,dlatego pisze jeszcze jeden . Chodzi mi wlasnie o zmiane numeracji obraczki z 7 na 8 .Jeden z hodowcow sprowadzil z Niemiec pawiki ,pokrzyzowal je ze swoimi i wyszly z grubszymi nogami ,tak ,ze 7 juz sie nie nadawala wiec trzeba bylo zmienic na 8 We wzorcu jest napisane nogi krotkie nie szczudlowate nieopierzone, stopy male delikatne. .A ,ze jest wplywowym hodowca w Polsce to ulegi mu wlodarze odpowiedzialni za standaryzacje i stad powstalo zamieszanie .I tak Tomku Kuc trzeba znac temat od podszewki aby zabierac glos, a jeszcze na zadnej wystawie zaden sedzia nie uszedl krytyce kibicow i wlascicieli wystawianych ptakow w danej rasie.[/code][/list]

Awatar użytkownika
Tomek_Kulc
Kontakt:

Post autor: Tomek_Kulc » czw gru 28, 2006 9:01 am

I co Pan na to. Mysle ze Pan zachowal sie niewlasciwie. I mam nadzieje ze za rok tam juz kol. nie bedzie w roli sedziego.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw gru 28, 2006 3:21 pm

Witam.
Czytajac powyzsze wypowiedzi dochodze do wnosku, ze brac golebiarska zachowuje sie jak nasi politycy : klotniom i sporom nie ma koĂąca, kazdy ma racje i wie o wszystkim najlepiej. Nie naleze do zwiazku , chociaz caly czas mam zamiar sie zapisac, ale obserwujac co sie dzieje na "gorze" to powaznie sie zastanawiam, nie wiem kto w tym wszystkim rzadzi. Sprawa drugorzedna jest juz samo sedziowanie na wystawach. Ja wiem , ze nie zadowoli sie wszystkich ale mozna chociazby na obraczce zwiazkowej ni wybijac numeru okregu co postuluja hodowcy od lat i moze wziac przyklad z organizacji wystaw golebi pocztowych co wczesniej bylo z jednym z postow. Pozdrawiam JZ.

Maciej Koliński
Kontakt:

Przepraszam, ze jeszcze raz.

Post autor: Maciej Koliński » czw gru 28, 2006 6:00 pm

Obiecalem, ze juz nie bede pisal i lamie wlasnie obietnice, ale slowo, kolejny raz juz naprawde nie bede zajmowal miejsca na forum, ktore zalozylismy dla hodowcow golebi.
Odpowiadajac Stefanowi 51– nasz miesiecznik nigdy nie mial zamiaru i nadal nie ma wiazania sie z PZHGRiDO w formie Biuletynu, czy zastepowania Biuletynu.
Odpowiadajac Tomkowi Kulcowi – mi nie chodzilo, aby komus cos udowodnic, ale aby hodowcy pawikow nie ponosili konsekwencji bledu sedziego, nawet oficjalnie przez niego niezawinionego. Oficjalnie sedzia jest w porzadku, bo dostosowal sie do obowiazujacego go prawa. Chodzilo mi, oto, ze argument o grubych nogach jest zly. Natomiast zgadzam sie ze Stefanem 51 odnosnie argumentu, ze sedzia opiera sie na informacjach przekazanych przez zwiazek, co zreszta juz napisalem wczesniej.
Odpowiadajac Jack’owi – dobre wnioski, to prawda.
Odpowiadajac Panu Mirkowi – Panie Mirku, naprawde troche napisal Pan nie na temat i niech sie Pan na mnie nie gniewa, ze tak to ujalem.
1. Prosze mnie nie wkrecac w jakies sprawy obraczek, mnie osobiscie jest kompletnie wszystko jedno, jakie one beda, plastikowe, metalowe czy jeszcze jakies inne. Nie jestem i nigdy nie bylem i nie zamierzam byc w Zarzadzie Polskiego ZHGRiDO gdzie sa na ten temat podejmowane decyzje.
2. Jesli chodzi o dwie kadencje w KS, to w pierwszej kadencji nie bylem od poczatku, a w drugiej bylem przez sedziow wybrany na przewodniczacego KS. Jesli Pan uwaza, ze tym czasie nie ukazywaly sie w Biuletynie wzorce i komunikaty, to sie Pan myli. Poza tym wszystkie wzorce zostaly zamieszczone w internecie na stronie kol. Bogacza (nie bylo wtedy jeszcze strony PZHGRiDO), aby kazdy sedzia, lub hodowca mogl sobie wzorzec wydrukowac. Ja zajmowalem sie sprawami KS, a nie sprawami zarzadu i sprawami zarzadu nie musze sie zajmowac do dzis. Na moja prosbe od szeregu lat nie jestem brany pod uwage jako kandydat na delegata z ramienia macierzystego zwiazku. Odnosnie Biuletynu nadal uwazam, ze jego wydawanie ulatwiloby obecnemu przewodniczacemu KS i sedziom zycie, w zakresie przeplywu informacji i to tyle.
3. Mam wielu kolegow, lecz czynienie mnie odpowiedzialnym za ich sukcesy lub porazki w dzialalnosci na niwie zwiazkowej jest naprawde ciekawym spojrzeniem. Od czasu rezygnacji z dalszego kandydowania na przewodniczacego KS, wycofalem sie tym samym z zaszczytnych funkcji zwiazkowych i nie mam wplywu na zadne, dobre, czy zle decyzje prezydium PZHGRiDO.
4. Po szkoleniu we Wloclawku nie bylo chyba juz drugiego szkolenia w sprawie pawika, przynajmniej ja o tym nic nie wiem. Jesli chodzi o wzorzec, to po naszym przetlumaczeniu i opublikowaniu w Golebniku przekazalem go do komisji standaryzacyjnej, po pewnym czasie otrzymalem w zamian znowelizowany wzorzec. Sadze, ze inne egzemplarze zostaly wyslane do osob funkcyjnych, do ktorych komisja zawsze wysyla wzorce.
5. Odnosnie znowelizowanego wzorca masciucha polskiego, to na stronie Polskiego Zwiazku z data 29.06.2006 jest zamieszczony znowelizowany wzorzec masciucha polskiego. Wzorzec ten byl chyba zatwierdzony jednoglosnie przez wszystkich zgromadzonych. Spotkanie mialo na celu wyjasnienie sobie na wzajem wszystkich niejasnosci i ustalenie wzorca dla dobra hodowli masciucha w Polsce. Sugerowanie czegokolwiek w stosunku do kol. Gilarskiego jest niepotrzebne. Po dyskusji, poprawki do wzorca wniosl Pan Marian SzczepaĂąski, a pozostali zgromadzeni je poparli.
6. Slowa w sprawie wyceniania swoich zwycieskich golebi przez Stanislawa ÂŚliza pomine milczeniem, mysle, ze jakies niesnaski zwiazkowe (jak wynika z tekstu na forum, o obraczki) wywolaly calkowicie zle emocje. Nadal uwazam Stanislawa ÂŚliza za wybitnego hodowce pawikow w Polsce. Ciesze sie, ze wystawial w Lipsku, bo to swiadczy o jego odwadze w zmierzeniu sie z najlepszymi i oby wieksza ilosc naszych hodowcow otwierala sie na taka konkurencje. W katalogu widze, tez szereg gorzej ocenionych pawikow innych hodowcow, ale to nieistotne. Z przykroscia musze stwierdzic, ze o tym fakcie nie wiedzialem i pawikow nie ogladalem.
7. Numery oddzialow wedlug mnie sa oczywiscie niepotrzebne, a stwierdzenie-pytanie, czy przydaly mi sie kiedys przy ocenie golebi, traktuje jako przejezyczenie, lub niefortunnie zbudowane zdanie. Zreszta odnosnie sedziowania podjalem pewne decyzje, ktore po zakoĂączeniu sezonu przekaze Prezydium KS, wiec i ten kolejny temat nie bedzie mnie dotyczyl.

Reasumujac, proponuje wystudzenie emocji i powrot do tematu pawika, sprawy zwiazkowe, kto kogo, kiedy, dlaczego itd. proponuje przeniesc na inne forum.
Na tym koĂącze i przychylam sie oczywiscie do zyczeĂą dobrego zarzadu dla zwiazku niezaleznie, kto w nim bedzie,
Maciej KoliĂąski

ODPOWIEDZ