Strona 1 z 1

Warszawa 2018

: sob sty 13, 2018 4:09 pm
autor: adammo87
Jak sytuacja na wystawie?
Podobno szopka z ocenami sedziów.

Czy ma ktos zdjecia, filmy na youtube?

Re: Warszawa 2018

: sob sty 13, 2018 9:59 pm
autor: redestowicz89
czemu szopka?? po czym wnosisz??

Re: Warszawa 2018

: ndz sty 14, 2018 5:54 pm
autor: Cezar
Z roku na rok coraz słabsza wystawa o giełdzie nie wspominając

Re: Warszawa 2018

: śr sty 17, 2018 7:43 am
autor: turkot1989
Najświeższe informacje podczas sędziowania przy wystawie Warszawskiej.
Tak z ciekawości zgłosiłem sie na wystawe jako asystent do PDL ponieważ chciałem wrócić po 1 roku przerwy.
Najważniejsze osoby do organizowania przydzieliły mnie do asysty SREBNIAKA.
Podczas asysty zadałem parę pytań do sędziów o zakończonego gołebia w sedziowaniu a byłem przy około 15 sztukach.
I tu ciekawostka:
W danym momęcie ni z gruchy ni z pietruchy podszedł Pan Sędzia NR 1( osoba odpowiedziala za sędziowanie i sędziów PDL na wystawi z tego co wiem i zostało mi to tak przekazane) i powiedział Pan nie był zgłoszony do do mnie do sedziowania prosze opuścić salę, a żeby było mało to sędzia Pan Sędzia nr 2 powiedział " No właśnie kim on jest, i cały czas sie udziela i zmienia nasze decyzje"( tej wypowiedzi nie skomentuje)
Organizatorzy zachowali się bardzo w porządku, chcieli mnie dać do sędziowania innych gołębi. Oczywiście nie zgodziłem się ponieważ raz wyrzucony nie pcham sie gdzie mnie nie chcą. Więc zabrałem się i wróciłem do Krakowa.
Teraz moje żale:
1. Chciałem wrócic do sędziowania PDL ponieważ troszkę sie znam na tej rasie a młodych sędziów nie ma. Tak traktując starsze osoby młodych hodowców odrzucają od sędziowania i nawet hodowli ptaków.

2. Starsi hodowcy skamlą jak pies że gołebie za niedługo upadną ponieważ nie ma młodych, więc Ja w moim poście pytam sie kogo to jest wina może ja nawet nawet odpowiem.
2" Własnie wasza, starszych osób ponieważ kazdy z was patrzy młodego wydymać skasowac za gołebia, oszukać a najgorsze przy wystawach i ocenie gołębi młodych hodowców jest takie sformułowania on jest jeszcze młody on ma czas.

Przepraszam muszę uciekać do pracy więc później do kończę moje żale.
Pozdrawiam
Piotr Kostępski
Kraków

Re: Warszawa 2018

: śr sty 17, 2018 8:41 pm
autor: merx
Też mam podobne przemyślenia zwiedzając wystawy.Takie zachowania potrafią tylko zniechęcić. Gdy młodego hodowcę już na starcie zacznie się marginalizować można go stracić bezpowrotnie.

Re: Warszawa 2018

: czw sty 18, 2018 9:38 am
autor: Mirek.M
Kolego Kostępski Piotr co ty za pierdoły wypisujesz, wystawiałeś pasiaka srebrzystego i co chciałeś jego asystować ocena BO 89 89 91 90 90

Re: Warszawa 2018

: czw sty 18, 2018 4:42 pm
autor: turkot1989
Witam nie posiadam katalogu przy sobie, natomiast poszedłem asystować gołębie, jakie pewnie Pan wie.
W tej rasie właśnie dałem dwa gołębie jednego samca krzywego nr obraczki BN 4(do skasowania) oraz drugiego gołębia BN 34 prostego kompletnego w ogonie ale również do skasowania ponieważ miał obrączke z innego związku nie ściętą wiadome z jakich powodów, ponieważ chciałem asystować przy srebniakach i nie być posądzonym o ocenę własnych ptaków pozytywną. Wydaje mi sie że takie ptaki jak PASIAK SREBRZYSTY SZAROLOTY oraz PASIAK SREBRZYSTY JARZĘBIATY SZAROLOTY to inna sprawa i nie miałem do niej wglądu.
Pozdrawiam
Piotr Kostępski
P.S- jeżeli byłby to powód wyrzucenia z asystowania pasowało by mnie o tym poinformować krótko zwięźle i na temat
"NIE ASYSTUJESZ BO WYSTAWIASZ GOŁĘBIE W DANEJ RASIE"

Re: Warszawa 2018

: czw sty 25, 2018 9:33 am
autor: Zjak
Pan Mirek. M wie co pisze. Na tej wystawie było więcej ciekawych wydarzeń, a mian. dwóch hodowców srebrniaków pomagało sędziemu przy sędziowaniu srebrniaków, bo sam się bardzo męczył. Zostali rozpoznani i wyp......a raczej wyautowani z hali sportowej przez właściwą osobę. Byli prawie obrażeni, jak tak można!

A piszący tutaj wyżej zawiedziony asystent zgłosił chęć asystowania jakiemuś sędziemu, czy przewodniczącemu Kolegium Sędziów? I dopełnił wszystkich formalności związanych z asystowaniem na tej wystawie? To tak na wstępie.

Zastanawia mnie fakt, dlaczego wśród hodowców i sędziów srebrniaków jest zawsze tyle kombinatorstwa. Oceny srebrniaków na wystawach świadczą o degeneracji tej rasy gołębi, bo to jest za ocena 88 - 90 pkt. W innych rasach gołębie z takimi ocenami nie istnieją, bo idą na rosół lub do piachu. Najwięcej kalectwa jest u srebrniaków: krzywe mostki, zrośnięte palce, krzywe ogony, braki w upierzeniu skrzydeł i ogona, a nawet łysowatość na ciele. A wzorce srebrniaków - najgorzej napisane z polskich ras gołębi, a raczej przepisane całe fragmenty wzorca Stocha z lat sześćdziesiątych XX wieku.
I tak się marnuje jedną z najstarszych ras polskich gołębi, która jest prawie chlubą, ale nie znaną prawie w Europie. :D

Re: Warszawa 2018

: pt sty 26, 2018 8:32 am
autor: merx
Mam swoją tezę dlaczego srebrniak swoją popularnością nie zaraził innych nacji.Co do wzorca wymagania są praktycznie nie zmienne od dziesięcioleci Natomiast od lat golab ten przekształcany jest w gołębia lotnego tylko w teorii.

Re: Warszawa 2018

: pt sty 26, 2018 10:19 pm
autor: krzysiek
Srebrniaki, co prawda nie na masową skalę, ale hodowane są także w Niemczech. Niemcy hodują starszy typ srebrniaka, taki , jaki u nas hodowano jeszcze w latach 70-tych. Są to ptaki o wiele większe i masywniejsze niż nasze obecnie hodowane wystawowe okazy. Ten stary srebrniak , hodowany w Niemczech, przy naszym wygląda jak sroka angielska przy naszej anorektycznej sroce łowickiej. No ale ten stary srebrniak latał. W latach 70-tych mój ojciec miał niezłej klasy srebrniaka, którego dostał od jednego z lepszych hodowców tej rasy. Trzy razy sprzedawał go w Łodzi na Bałutach , a ten po krótkim czasie wracał do Kalisza, z odległości 120 km.

Re: Warszawa 2018

: pt lut 02, 2018 3:01 pm
autor: adamwarszawa
Witam
Mam pytanie
Czy wie ktoś może czemu pan Kalinowski nie wystawiał żadnych gołębi
Widziałem że był na giełdzie i chciał coś sprzedać
Pozdrawiam

Re: Warszawa 2018

: sob sty 19, 2019 4:42 pm
autor: grand.ix
Witam. Panowie, a co taka cisza co do wystawy styczniowej w Warszawie. Była nie była, może ktoś coś napisze jak wypadła?

Re: Warszawa 2018

: ndz sty 20, 2019 12:39 pm
autor: HKrystian
Ja byłem pierwszy raz na wystawie w stolicy i moje pierwsze wrażenia są negatywne. Jak na stolicę wystawa bardzo mała, za to giełda dosyć spora. Brak zaplecza z jakimikolwiek posiłkami. Bardzo mało stoisk z artykułami dla gołębi. Na wystawie konkurs klubu motyla warszawskiego i sroczki jednakże zabrakło i tu frekwencji wystawiających hodowców.

Re: Warszawa 2018

: ndz sty 20, 2019 10:13 pm
autor: krzysiek
Wydaje mi się, że większa, zarówno ilościowo, jak i jakościowo, stawka w tych dwóch rasach, była w Białymstoku i Tomaszowie. Przynajmniej w poprzednich latach było to normą.

Re: Warszawa 2018

: pn sty 21, 2019 10:24 am
autor: Zjak
Panowie! temat dotyczy wystawy z 2018 roku, a nie z 2019. Jeśli ktoś chce pisać o wystawie z tego roku to proszę założyć nowy bieżący temat. A relację z wystawy jeśli ktoś przyśle to będzie zamieszczona.
Ten temat zamykam.

Moderator