Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest ndz lis 18, 2018 3:16 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość

Uwaza Pan Panie turkot, ze takimi wpisami jak moj powyzej nie ma sie co przejmowac ? Wszystko bylo dograne na minionej Krajowce ? Moze brak plombowan na klatkach byl celowy ? Dopiero w sobote po interwencji wystawcow ktos zaczal zamykac klatki. Blad w katalogu to jest blad wybaczalny.... jak rowniez zle wpisana obraczka.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

ha :D ha :D a jakiego pdla niemcy majom :D panowie nie osmieszajcie sie totalnie

Panu turkot podejrzewam, że chodzilo o ocene tego PDLa w Niemczech. Nasi sasiedzi maja golebie tej grupy slabe a ocenija wysoko.

Awatar użytkownika

Panowie przeczytałem uważnie cały wątek i z przykrością stwierdzam ,że są to fakty. Dla przykładu podam,że w jednej z najliczniej wystawianych ras w Polsce jest grupa hodowców,która notorycznie wystawia nie swoje gołębie na wystawach i to nie tylko regionalnych ale również krajowych czy nawet o zgrozo europejskich i nie widzi w tym nic złego z oburzeniem reagując na zwrócenie uwagi. Uważam to za patologię oraz powód nie wystawiania swojego dorobku przez młodych hodowców. Uważam,że w XXI wszystko można zweryfikować i skoro sportowcom odbiera się medale za doping to również nie uczciwym hodowcom powinno się odbierać zdobyte nagrody oraz karać np 2 letnim zakazem wystawiania gołębi. .Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o plombowanie klatek, to sam organizator świadomie nie zaplombował klatek z powodu dobrego okamerowania czemu służy odnalezienie skradzionego własnie z tej wystawy dwa lata temu ptaka 2 lata temu. Klatki zaczęło zamykać kilka osób z PZHGRiD tylko i wyłącznie na prośbę hodowców ponieważ nie uważali to za potrzebne. Natomiast sędziowanie za granica praktycznie w każdej jest mocno zawyżone w porównaniu do polski( nie wypowiadam sie ne temat krótko-dzióbów ogólnie ponieważ się na sędziowaniu tych ras kompletnie nie znam).
Cytuj:
Martynluter
. Cieszę sie że chociaż jedna osoba zrozumiała o czym staram sie napisać w tej POLEMICE.
POZDRAWIAM

turkot1089, to wyobraź sobie wystawę w Polsce 6x większą. Wiesz co by się działo? Burdel do potęgi n-tej.

Bardzo dobrze, ze hale maja monitoring, ale wydaje mi sie ze klatki tak czy siak powinny byc plombowane chociazby po to aby uniknac "przypadkowego" wypuszczenia eksponatu ( dzieci).
Odnosnie wystawiana ptakow nie ze swojej hodowli to osobiscie nie mam nic przeciwko. Hodowcy pocztowych rowniez lotuja i wystawiaja ptaki nie ze swojej hodowli.
Jeden potrafi wyhodowac inny kupic i nie wyhodowac. A jesli z mojej kadry odpadnie golab i do kolejkcji brakuje mi to nie moglbym dac kupnego ?
Karac wystawcow z to ?
A jesli ktos wystawia ptaka na dwoch obraczkach ? Hofowca moze nie zauwazyc krzywego mostka, braku pior w ogonie ale drugiej obraczki ?
Mysle ze gdyby u nas bylo tyle ptakow co w Niemczech to poradzilibysmy tak samo dobrze :) zawsze beda jakies niuanse.

Na poprzedniej Krajowej , akurat pomagając przy obsłudze, przyłapałem kilku Litwinów, jak próbowali podnieść klatki, oderwać druty od podstawy i wyciągnąć gołębie. Były to akurat ptaki wystawiane przez Rumunów. Na mój widok zaczęli się mętnie tłumaczyć, że chcieliby ptaki kupić, a przed zakupem chcieli im się dokładnie przyjrzeć. Monitoring widocznie nic nie dał. Przypadkiem akurat podszedłem i oczywiście zadziałało zaplombowanie klatek. Gdyby nie były zaplombowane, cwaniaczki po prostu wyjęli by z nich ptaki i sobie poszli, nie niepokojeni przez nikogo. Dzięki plombowaniu musieli się mocować z rozginaniem drutów, a to zajęło im wystarczająco dużo czasu, że zdołałem ich spłoszyć.

Awatar użytkownika

Panie Jakubie z całym szacunkiem ale bzdury Pan pisze na temat wystawiania nie swoich gołębi. Czy osoba która tak robi może nazywać sie hodowcą czy powinien występować w katalogu jako kupiec lub handlarz. Prezentując kupowane gołębie wprowadza się środowisko w błąd zdobywając tytuły i nagrody. Po za tym regulamin jest jeden dla wszystkich i powinno się go przestrzegać a jeśli się tego nie robi jest się oszustem. Jeśli ktoś nie umie wyhodować gołębi niech nie pcha się na wystawy. Pozdrawiam

W takim razie hodowcy pocztowych ktorzy lotuja/wystawiaj kupne golebie to tez oszusci ?
Golebie z dodatkowymi obraczkami to tez oszusci ? Stad moz neniektorzy hodowcy zakladaja mlodym po 2 obraczki rodowe( EE)... w jakim celu ?
Chyba takie przypadki wystawiana kupionych golebi sa od wieeeeeeeelu lat. Mi osobiscie to nie przeszkadza.
A plombowanie klatek w Kielcach nie nastapilo na prosbe wystawcow tylko na ich dosc mocno wzburzona interwencje.
Martynluter a co w przypadku jak zabraknie mi do kolekcji golebia ? Nie bede mogl.dac z rozplodu kupionego ? To po co wystawic w takim przypdku ? A co z nowicjuszami ktorzy chca sprawdzic kupiony material przez sedziego ?

Awatar użytkownika

Martynluter napisał CAŁĄ PRAWDĘ I TYLKO PRAWDĘ ...
Czemu na wystawach mogą wystawiać TYLKO HODOWCY NALEŻĄCY DO ZWIĄZKU ?
A to temu ,że należąc do związku otrzymujesz legitymację w której zapisywane są NUMERY , ILOŚĆ , ROZMIARY OBRĄCZEK zamówionych i zakupionych w danym roku.
Na podstawie tych numerów powinno być wiadomo czyj DOROBEK HODOWLANY został wystawiony.
Niestety tak nie jest gdyż " PRAWDZIWI HODOWCY " zamawiają więcej obrączek ,po czym sprzedają je na prawo i lewo :roll:
Jeśli można wystawić gołębie zakupione , to powinno się dopuszczać wszystkich nie zrzeszonych do ładowania każdego koka do klatek wystawowych :shock:
Skoro brakuje komuś jednego gołębia do skompletowania kolekcji to słabo to świadczy o hodowli .
Mam rozumieć ,że w gołębniku nie ma nawet 10 ptaków ?
Skoro nie ma, to trzeba się przygotować na kolejny sezon i wtedy wystarczy do kolekcji.
Jeśli chodzi o przekręty z pocztowymi to powiem tak TAK TO OSZUSTWO i KOMBINATORSTWO .

WYSTAWA ... TO PREZĘTACJA SWOJEGO DOROBKU HODOWLANEGO , SWOICH UMIEJĘTNOŚCI ŁĄCZENIA PTAKÓW I ZADBANIA O WYCHOWANIE ICH PISKLĄT .. :!:

AMEN !

Brawo darecki, podzielam twoje zdanie na temat wystawiania gołębi, świetny pomysł z wpisywaniem wydanej partii obrączek do legitymacji. Do tego przy wkładaniu ptaków do klatek wystawowych przyjmujący powinni sprawdzać czy nr się zgadza z tymi wpisanymi w legitymację.

W legitymacji zapisywane sa numery obraczek ? Od kiedy ? Darecki jestes czlonkiem zwiazku? Wystawiasz ? Skąd wiesz, ze sprzedaja obraczki? Widziales ? A jesli tak to zglosiles ?A co powiesz o hodowcach ktorzy obraczkuje 2 obraczkami ? (Jedna kolegi)
Z kilku powodu wystawiac moga tylko czlonkowie zwiazku zrzeszonego w PZHGRIDI.
Panowie jezeli macie tyle uwag, tak chcecie karac za "oszustwa" hodowcow to zgloscie swoja kandydature na lrEwodniczacych, organizatorow i zoorganizujcie to wszystko. Wtedy dzieki Wam i Waszej pracy bedzie UCZCIWIE...

Awatar użytkownika

Należałem do związku dwa lata ,lecz moje przekonania i wychowanie , zmusiły mnie do opuszczenia tego cyrku .
jakub147 pytasz mnie co sądzę o obrączkowaniu dwoma obrączkami ?
Napiszę jeszcze raz OSZUSTWO I KOMBINATORSTWO ....
Nadejdą takie czasy ,że " HODOWCY " będą zakładać po 4 i 6 obrączek kilku swoich kolegów
Oczywiście mówię o gołębiach bosych i na wysokiej nodze , tam są lepsze możliwości :lol: :lol: :lol:

jakub147 jesteś zdziwiony ze w legitymacji są zapisywane nr. obrączek .....

Załącznik:
DSCN6983.JPG
DSCN6983.JPG [ 94.64 KiB | Przeglądany 2466 razy ]

Kiedyś było wskazane mieć zaświadczenie od WETA :shock:

Tak, w legitymacji nie widzialem, na osobnym kwicie widzialem.
To teraz obraczkujesz obraczkami "dzikimi" ?
Mozna wiedziec co takiego spowodowalo ze sie wypisales ?

Awatar użytkownika

To nie jest OSOBNY KWIT tylko wkładka do legitymacji.
W legitymacji na odwrocie wyrażnie jest zaznaczone
LEGITYMACJA WAŻNA Z WKŁADKĄ OPŁAT ROCZNYCH ,więc chyba mogę nazwać ją legitymacją :shock:
Dzikie obrączki ? :lol: :lol:
Nie interesuje mnie czy mały plasticzek ma symbol " EE " , czy " EU "
Ważniejszy dla mnie jest posiadacz obrączki :lol:

NIE, nie można wiedzieć czemu się wypisałem :wink:

Znam starszego hodowcę, zresztą także sędziego, sędziującego i wystawiającego swoje ptaki w dwóch zagranicznych związkach, który każdemu młódkowi zakłada dwie obrączki - jedną polską, drugą zagraniczną. Gdy przyjeżdżają do niego klienci po gołębie, każdemu sprzedanemu gołębiowi po zawarciu transakcji ścina polską obrączkę, by nie wystawiali pod własnym szyldem jego dorobku hodowlanego. Podobnie robi, gdy sprzedaje ptaki za granicę, wtedy zostawia im obrączki polskie, a ścina zagraniczne. Nie ma w tym żadnego oszustwa, a wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika

Zgadza się
Jest tylko jedno ale , człowiek jest w dwóch związkach i w obu pobiera obrączki na swoje nazwisko
Więc ptaki, które oznaczy tymi ( swoimi ) obrączkami ,są jego dorobkiem hodowlanym.. TAK ?
Jeśli tak, to jest to zupełnie inna sprawa niż ta o której napisałem.

Bardzo podobna sytuacja jest w KZHGR oraz tzw Wielicki związek hodowców gołębi ozdobnych.
W KZHGR obrączki są pobierane od PZHGRiD i przekazywane dalej hodowcom, gdzie praktycznie w każdej chwili można sprawdzić do kogo należy dana obrączka, natomiast wielicki związek nie należy do PZHGRiD i rozprowadza własne obrączki. Kilku hodowców należy do jednego drugiego klubu. Najważniejsze aby na wystawie organizowanej pod patronatem PZHGRiD zawsze były obrączki usunięte Wielickiego związku ponieważ gołąb oceniany nie powinien posiadać posiadać dwóch obrączek rodowych.
Pozdrawiam

A czy to w rejonie Krakowa nie zakladaja dwoch obraczek EE na rasy PDL ? To po co obraczkowac dwiemai z PZHGRIDI i Wielickiego ? I to chyba Ty miales golebia w Warszawie z dwiema obraczkami jak dobrze kojarze z postu o wystawie w Warszawie ?
Mialem wlegitymacji miejsca na pieczatki, po oplacie rocznej skladki byla stawiana pieczatka z podpisem i data.

Tak to Mój gołąb był na wystawie we warszawie z dwiema obrączkami
1. Pierwsza ze znakiem EE z KZHGR
2. Druga okręgowa Wielicki związek
Gołąb bardzo poprawnie został skasowany, sędziowie w tym wypadku nie popełnili najmniejszego błędu.

Obrączkuje dwiema obrączki aby wystawić gołębie na wystawie w Wieliczce która nie jest zrzeszona do PZHGRiD i na wystawach Krakowskich, w Radomiu, Warszawie i na Krajowej gdzie każdej jest patronatem PZHGRiD.

Kiedyś obrączkowałem gołębie dwiem obrączkami EE w latach 2014 i 2015. Ponieważ hodowałem gołębiew jednym gołębniku z bratem i ptaki były naszą wspólną własnością. Teraz jest to rozgraniczone.
Pozdrawiam

A dlaczego nie sciales niewlasciwej obraczki ?

Skoro hodowaliscie wspolnie i golebie byky wspolna wlasnoscia to czemu obraczkowales dwiema ?
Wyzej to zostalo opisane...

Mogę powiedzieć nie ściąłem bo zapomniałem.

Wtedy tego jeszcze nie wiedziałem, odkąd już wiem działamy inaczej.

Ale wydaje mi sie że sztuką jest z jednej hodowli zdobyć Mistrza i 1 wice-mistrza Polski w jakieś rasie.(tyle w temacie)

Panowie! tematyka wystawy kieleckiej wyczerpała się, więc zamykam temat. Od razu podpowiadam - przejmować władzę, zmieniać przepisy i egzekwować ich wykonanie, a to nie jest sprawa prosta, ale życzę powodzenia. :D

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.