Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest pn lis 19, 2018 12:42 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

W dniach 9-11 grudnia 2016 roku, przy Krajowej Wystawie Węgierskiego Związku Hodowców Gołębi i Drobnych Zwierząt (MGKSZ) w Dabas k/ Budapesztu, odbędzie się Europejska Wystawa Gołębi Ras Wiedeńskich i Budapeszteńskich.

Więcej informacji o wystawie i organizowanej wycieczce na tę wystawę pod linkiem:

http://www.pzhgridi.pl/aktualnosci_opis ... sc_szukaj=

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Wystawa się odbyła i cisza. Polsce hodowcy odnieśli sukcesy i cisza! :D

Sukcesy? Co tak skromnie? Ogromne, spektakularne sukcesy. Polscy hodowcy otrzymali liczne tytuły Championa Europy w najważniejszych rasach budapesztańskich i wiedeńskich - jak to się potocznie mówi : "skopali Węgrom .... na ich terenie". Jedynie w dwóch rasach spośród licznie wystawianych ras wiedeńskich i budapesztańskich Polska nie zdobyła tytułu mistrza Europy, w pozostałych tytuły trafiły do Polski. Jak powiedział jeden ze zwycięzców, sukces bez porównania, to tak jakby Węgrzy na naszej wystawie krajowej wygrali konkurencję w srebrniakach. Niemożliwe, a polskim hodowcom się czegoś tak niewykonalnego udało dokonać. Wielkie brawa !

Jak najbardziej za sukcesy trzeba pogratulować, jednak doszło też i do przykrych sytuacji, a mianowicie kradzieży kilku gołębi hodowcom węgierskim. Tym bardziej że posądzeni są o tą kradzież dwóch polaków. Nie wiem tylko czemu taka cisza bo powinno to być nagłaśniane i piętnowane.

Skradzione gołębie kolegi Acsa.

Hello. Ezt a két galambomat lopták el a lengyelek! Gyűrűszám: 41065/16, 39561/15

http://radekg.flog.pl/wpis/11601269/#w

Skoro piszesz nawet po węgiersku, to chyba byłeś na wystawie i dobrze wiesz. Podejrzenie nie jest oskarżeniem!

Było Was z Polski na tej wystawie kilkunastu, więc grono podejrzanych mocno zawężone. Węgrzy okazali się dla Was bardzo gościnni, o czym świadczą liczne zwycięstwa w rasie, a ktoś z Was im odwdzięczył się takim numerem. Wstyd dla całej grupy porządnych polskich hodowców uczyniła jedna czarna owca lub dwie. Opinia, że Polacy złodzieje panowała w całej Europie od dość dawna. Myślałem ,że to już przeszłość, a jednak myliłem się. Szkoda.

Awatar użytkownika

Skoro wiadomo kto to zrobił to podać dane do publicznej wiadomości niech wszyscy wiedzą co to za panowie i niech się teraz wstydzą :oops:

Skąd wiadomo, że zrobili to akurat Polacy? Widział to ktoś, złapał za rękę? Na wystawie w Kielcach podczas wybierania ptaków do zdjęć złapałem na gorącym uczynku trzech Litwinów, którzy próbowali rozgiąć druty klatek wystawowych i wydobyć ptaki wystawiane przez Rumunów. Tak byli przejęci tym "włamem" że nie zauważyli, jak stanąłem im za plecami. Pręty przycięły jednemu z nich rękę i mocno się szamotał, by ją uwolnić. Mętnie tłumaczyli, że próbowali ptaki "z bliska obejrzeć", bo chcą je kupić. Gdy kiwnąłem na ochronę, zwiali w kierunku giełdy. W Dabas przy wydawaniu ptaków nie byłem, nie wiem jak się to odbywało, ale ochrona zamknęła halę o 14-ej i wpuszczali jedynie wystawców, którzy odbierali swoje ptaki. Całe wydawanie ptaków, przynajmniej tych należących do polskich hodowców, zajęło nieco ponad pół godziny.

Poza tym, po załadowaniu ptaków, autokar stał jeszcze pod halą ok. 30min. Potem podjechaliśmy pod hotel /ok.1,5km/ i staliśmy jeszcze ok. 1h. Więc był czas, aby organizatorzy mogli sprawdzić co potrzeba.
Z tego co wiem, zginęło ponad 10 gołębi w ciągu dwóch dni, a nie na zakończenie wystawy.
Jestem przekonany, że uczestnicy wycieczki nie powinni być podejrzani.

Fakt jest taki że niezaprzeczalnie doszło do kradzieży, sprawcy zdarzenia byli prywatnym samochodem. Też mnie to drażni że podejrzenia padły na Polaków, ale niestety dużo jest na rzeczy. Sprawa rozwojowa. Inna sprawa Panowie, sugerowanie że jest to "wymysł" Węgrów by odbić się za wystawową "porażkę" wydaje się mi nie na miejscu.

Czy ktokolwiek tutaj coś takiego sugerował? Prześledziłem wszystkie wpisy w temacie i nie było nic takiego napisane. Zauważyłem natomiast inną ciekawostkę. Spośród gołębi z podanego linku tylko jeden ( budapesztański biały czarnodzioby) mógł być wystawiony w Dabas. Reszta - wiedeńskie wysokolotne, chociaż rasa ta jest na Węgrzech uznana i była licznie wystawiana - jako mające nieregulaminowe obrączki, nie mogły brać w wystawie udziału. Padła też sugestia, że ptaki zwinął ktoś z wycieczki, później było sprostowanie, że to jednak Polacy , którzy przyjechali prywatnym samochodem. Tak się składa, że akurat z Polski prywatnymi samochodami ( dwoma) przyjechali do Dabas oceniać gołębie dwaj sędziowie : pan Rak i pan Borawski. Który z nich jest posądzany o ten niegodny postępek, może obaj? Więcej samochodów z Polski na wystawie nie było.

Trzeba jeszcze nadmienić, że organizatorzy wystawy otrzymali informację, że jedziemy z opóźnieniem, więc wstrzymali się z oficjalnym otwarciem wystawy do czasu naszego przyjazdu. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpiło z 30min. opóźnieniem. Świadczy to chyba o docenianiu polskich hodowców i polskiej wycieczki. Obecność ponad dwudziestu kilku osób na otwarciu wystawy robi większe wrażenie niż ich brak.

Co do samochodów, to widziałem na tym mini targowisku na nieutwardzonej ziemi, samochody z Rumunii i Czech. Poza tym nie zwracałem większej uwagi na rejestracje aut. Wiadomo - większość była węgierskich. :D

witam.moim zdaniem wystawa-chaotyczna,tez tak mowili hodowcy z austrii,zero monitoringu,ochrona-kluchy,pani bileterka masakra-40min 20 osob,wiec czemu sie dziwic,ocena ptakow zetelna zato jedyny plus :

Monitoring - typowy jak na hali sportowej, ochrona - też zatrudniona w tej hali, ale to wystawa gołębi , nie konwencja PiS-u, więc zrozumiałe, że agentów BOR-u tam nie było. Istotnym mankamentem było to, że poza węgierskim obsługa "ludzkiej mowy" nie znała. Nie wymagajmy od Węgrów znajomości polskiego, skoro my też po węgiersku "ani be - ani me", ale niestety ani pani w kasie, ani ochrona , ani obsługa stoiska z literaturą gołębiarską nie kumała ani słowa po angielsku, niemiecku czy rosyjsku, jedynie dziewczyna w barze rozumiała niektóre podstawowe niemieckie zwroty. Tak więc komunikacja istotnie kulała. Czy jest to jednak powód do robienia im wyrzutów ? Dla Austriaków może, na naszych wystawach taki brak znajomości języków też jest niestety normą, więc nie oceniajmy, byśmy i sami oceniani nie byli. Że wystawa chaotyczna? Pod jakim względem? Ptaki rozstawione grupami, jak w katalogu ras, więc w czym problem? Mnie to wyglądało bardzo przejrzyście. Jedynym minusem poza brakiem porozumienia z obsługą, z czym jednak mimo wszystko i tak bez większego stresu się uporaliśmy, pomagając sobie "targowiskowym migowym", był fakt, że wystawa drobiu i królików odbywała się na innej hali, jakieś 2 km od miejsca, gdzie wystawiano gołębie.

ale niemowmy ze wystawa super zorganizowana,braki byly,ale nasi pokazali ptaki dobrej klasy,super oceny wiedenskie kol.zdzislawa i marka,moje tez niezle na 15 stk-9 po 94pkt

Nie mówię że super, co najmniej 5 minut tłumaczenia na migi pani z okienka, że chcę jeden bilet od razu na 2 dni, a nie 2 - po jednym na każdy dzień, co pozwoliło mi zaoszczędzić tysiąc forintów, nie było łatwym zadaniem. babka miała to napisane nad okienkiem, niestety ona w ogóle o tym, że jest taka informacja, nie wiedziała. Wystawa - wiadomo, w porównaniu z naszymi krajowymi czy większymi lokalnymi - mała, ale Węgrów jest czterokrotnie mniej niż nas. Jasne że niedociągnięcia były, ale zdarzają się wszędzie. Dla mnie - jako hodowcy, najważniejsza była jakość ptaków i jakość oceny, a to moim zdaniem się Węgrom udało. Nie tylko w węgierskich rasach poziom był naprawdę wysoki. Sam piszesz, że z oceny jesteś zadowolony, czyli nie było tak źle. Przy okazji - gratuluję wyniku.

wegierscy sedziowie lepiej czujom rasy wiedenskie,czego naszym brakuje.nawet niewspomne ze polski zwiazek nie jest w stanie znowelizowac wzorca-wiedenski lotny,hodzi mi o nowe kolory

Czy ktoś wrzuci jakąś fotorelację lub jakiś filmik z tej Wystawy? Może był tam jakiś hodowca, który interesuje się rasą FELEGYHAZER i jest coś w stanie mi powiedzieć na temat tej rasy czy była wystawiana i jakie wrażenia. Ma ktoś może katalog? (prosiłbym o wysłanie prywatnej wiadomości z oceną powyższej rasy)

Fotorelacja na pewno będzie, kolega Zjak się o to postara :D . Felki były, w wielu odmianach barwnych. To nie jest moja ulubiona rasa, więc nie jestem specjalistą, ale na moje oko były całkiem niezłe. Dane z katalogu postaram się wrzucić wieczorem.

[quote="Bogus1972"]wegierscy sedziowie lepiej czujom rasy wiedenskie,czego naszym brakuje.nawet niewspomne ze polski zwiazek nie jest w stanie znowelizowac wzorca-wiedenski lotny,hodzi mi o nowe kolory[/quote] . Na temat wzorca , jeśli się nie mylę, rozmawialiśmy w autobusie. Podeślij mi na PW lub maila niemiecki wzorzec , to spróbujemy coś ruszyć.

Bogus1972 - "nawet niewspomne ze polski zwiazek nie jest w stanie znowelizowac wzorca-wiedenski lotny,hodzi mi o nowe kolory"

Czy na pewno? Komu, gdzie i kiedy dałeś na piśmie propozycję nowelizacji wzorca o nowe kolory czy rysunki? Polski Związek to są ludzie, wśród których są tacy, którzy mają wiele spraw organizacyjnych na głowie, a mówienie pozostaje ulotne. To co jest na papierze pozostaje na zawsze. W aktualnym biuletynie są zamieszczone 4 wzorce, z tego 3 są nowe, a 1 po nowelizacji, czyli da się zrobić, ale ktoś musi napisać wniosek. Odnośnie wiedeńskiego lotnego, po dłuższym namyśle przypomniałem sobie o pewnym wydarzeniu i sugestiach nowelizacji tego wzorca, ale czy ktoś coś napisał w tej sprawie i do kogo? nie wiem. Na Gołębniku jest nawet relacja z tego wydarzenia.
Pretensje do PZ w tej sprawie mogą być w każdej chwili oddalone, bo było to mówione, a nie pisane.
Napisałem to na marginesie tego tematu, chociaż temat dotyczy wystawy w Dabas.

HKrystian - możesz tylko poprosić, bo ci którzy pojechali, to ponieśli określone koszty i trudy podróży polegające na dwóch nocach jazdy w autokarze. Katalogi raczej mają wszyscy, którzy byli na wyjeździe, jako pamiątkę. Katalog jest napisany po węgiersku, a w części wystawy europejskiej są nazwy napisane również po niemiecku.

W tej chwili przygotowuję relację z wystawy i również zdjęcia, które trzeba zarchiwizować pod polskimi nazwami, a to nie jest łatwa sprawa.
Relacja będzie również w biuletynie nr 1/2017 roku.
Relacja na Gołębniku będzie jeszcze przed świętami. :D

To tyle w tym temacie.

HKrystian - postanowiłem sprawdzić jak było z felkami na wystawie. Zostało zgłoszonych na wystawę 95 sztuk, ale było tylko 42 sztuki. Oceny 93-96 pkt.

w sprawozdaniu z dabas mala pomylka,staroaustryjacki byl-wystawial johann hochmeister,niebylo wiedenski bialotarczowy

Dziwne. Zwiedzałem wystawę dwa dni, ale staroaustryjackich nie zauważyłem. Zgłoszone były, ale w klatkach ich nie było. Były czajki budapesztańskie ( budapesti bibic). Wiedeńskie białotarczowe nie były w ogóle zgłoszone do wystawy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.