Krajowa Wystawa Gołebi Rasowych Kielce 24-25.01.2015

mlody
Kontakt:

Re: Krajowa Wystawa Gołebi Rasowych Kielce 24-25.01.2015

Post autor: mlody » wt sty 20, 2015 7:33 pm

Koledzy jeszcze raz zapytam.
Czy będzie mi ktoś w stanie pomóc i kupić katalog na wystawie krajowej gdyż nie będę w stanie jechać.
Jeśli będzie to osoba z Warszawy to chętnie odbiorę osobiście a jeśli nie to będę wdzięczny za wysyłkę.

Od razu robię przelew na konto za koszta.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt sty 20, 2015 8:04 pm

Mogę Ci kupić katalog, zapłacisz przy odbiorze (Młodym trzeba ufać) :D . Jeżdżę codziennie trasą Toruńską z Radzymina do Włoch ( Castorama przy Popularnej).

Awatar użytkownika
czajek
Kontakt:

Post autor: czajek » śr sty 21, 2015 9:07 am

Ja też mogę Ci kupić - codziennie rano Dworzec Zachodni PKP lub później w czasie dnia do 15 Mokotów (Domaniewska). pisz na priv
czajki.bloog.pl

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pn sty 26, 2015 4:10 pm

Cóż to tak cisza po wystawie krajowej ?? :D Tyle się działo najważniejsza wystawa w roku a tu zero komentarzy :shock: :roll:
jarooo-24.flog.pl

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 26, 2015 4:30 pm

jarooo pisze:Cóż to tak cisza po wystawie krajowej ?? :D Tyle się działo najważniejsza wystawa w roku a tu zero komentarzy :shock: :roll:
sam sie zastanawialem... zapal sie chyba ludziom wypala :X

Cezar
Kontakt:

Post autor: Cezar » pn sty 26, 2015 4:53 pm

Pierwszy raz byłem i ostatni dla mnie tragedia na wystawie nic ciekawego a giełda szkoda gadać tam nie było na czym oka zawiesić. przewaga ras z długimi dziobami

Zibi
Kontakt:

Post autor: Zibi » pn sty 26, 2015 5:22 pm

No masz... taki szajs ludzie trzymają, trzeba koniecznie zmienić długodziobe na krótkie, bo nikt nie będzie chciał ich oglądać, a tym bardziej kupić, a może już lepiej w ogóle polskich ras nie hodować ... :idea: a mówią pierwsze wrażenie najlepsze ...

sasza
Kontakt:

Post autor: sasza » pn sty 26, 2015 6:07 pm

Witam ,kol do kogo ty masz żal ,wór gołębi na plery i frekwencja by wzrosła .pozdrawiam

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 26, 2015 6:50 pm

Cezar pisze:Pierwszy raz byłem i ostatni dla mnie tragedia na wystawie nic ciekawego a giełda szkoda gadać tam nie było na czym oka zawiesić. przewaga ras z długimi dziobami
Kolego zależy czego się szuka, na wystawie było 7000 gołębi w niektórych rasach krótkodziobych były naprawdę dobre gołębie.
Na giełdę przywożone są odrzuty hodowlane, dobre i bardzo dobre gołębie sprzedawane są "z pod lady" :D . Często zamawiane są rok wcześniej, a i cena nie jest wtedy giełdowa :D . Widziałem jak kolega sprzedał na giełdzie dobrą parę krótkodziobych gołębi za jedyne 4500,00 zł.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 26, 2015 8:26 pm

lewap125 pisze:
Cezar pisze:Pierwszy raz byłem i ostatni dla mnie tragedia na wystawie nic ciekawego a giełda szkoda gadać tam nie było na czym oka zawiesić. przewaga ras z długimi dziobami
Kolego zależy czego się szuka, na wystawie było 7000 gołębi w niektórych rasach krótkodziobych były naprawdę dobre gołębie.
Na giełdę przywożone są odrzuty hodowlane, dobre i bardzo dobre gołębie sprzedawane są "z pod lady" :D . Często zamawiane są rok wcześniej, a i cena nie jest wtedy giełdowa :D . Widziałem jak kolega sprzedał na giełdzie dobrą parę krótkodziobych gołębi za jedyne 4500,00 zł.
Panie Pawle, a zrobił Pan chociaż po jednym zdjęciu tym "naprawdę dobrym" gołębiom? :)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 26, 2015 8:31 pm

Robiłem dużo zdjęć , a czy dobrym to ocenicie sami jak udostępnię :D

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 26, 2015 9:11 pm

lewap125 pisze:Robiłem dużo zdjęć , a czy dobrym to ocenicie sami jak udostępnię :D
i zaczyna sie czekanie... :)

Dev
Kontakt:

Post autor: Dev » pn sty 26, 2015 10:21 pm

Z tzw. "plusów" to podobało mi sie jak facet wielkąąąą siatką na ryby...w wielkiejjjjj wolierze ..... łapał w locie motyla (warszawskiego) - pewnie celem upłynnienia "pod stołem" :D

A z tzw. "minusów" to zdecydowanie giełda - gwarno, tłoczno, gołębie w klatkach na stołach, pod stołami, stłoczone jak kurczaki z wylęgarni, z tego 80 % to nawet nie odrzuty dobrych ptaków - to buliki (jak zwał tak zwał, mogą być koki) :cry: Niestety trafiały się tam ptaki wizualnie z objawami choroby. Jak do tego dodać przykry widok "nawalonych" hodowców próbujących w języku polsko-litewskim wcisnąć mi nastroszone ptaki - to nic dodać, nic ująć.

A co do frekwencji - to pewnie była dobra, skoro zaskoczyła organizatorów niczym zima drogowców. Wychodząc z wystawy w Sobotę ok godziny 13-tej spotkała mnie przykra niespodzianka - brak katalogów ! No, ale pewnie moja wina bo trzeba było przewidzieć i kupić na wejściu.

Ogólnie - wystawa bardzo ładna, dobrze oznakowana, zorganizowana. Mnie trochę zdziwił brak wyraźnego oznakowania Championów w rasie (nie każdemu się chce czytać karty ocen lub wpatrywać w każdą sztukę bo przy tej randze wystawy często decydowały pojedyncze punkty). To taka mała dygresja, gdyż laikom zwiedzającym tylko wypadałoby trochę pomóc w odnajdywaniu osobnika zbliżonego do wzorca. No, ale rozumiem - przy tej ilości gołębi i ras to dodatkowe koszty i kłopot :? Więcej nie napiszę - nie będę się narażał :lol:

P.S.
Szkoda, że nie dane mi było poznać osobiście paru miłych osób z tego forum - no, ale rozumiem - te dwa dni w roku to jesteście tę jedną "gałąź" wyżej i trudno o audiencję :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » wt sty 27, 2015 2:14 am

Wystarczyło się dobrze rozejrzeć a można było spotkać kilku forumowiczów szczególnie w niedzielę. :D
Na wystawie znajdowało się stoisko Gołębnika tam widziałam kilku forumowiczów sam tez tam trochę czasu spędziłem w miłym towarzystwie :lol:
jarooo-24.flog.pl

Dev
Kontakt:

Post autor: Dev » wt sty 27, 2015 9:04 am

Czy to to stoisko przy którym po lewej stronie stała ładna reklama hodowli kol. Pawła (Lewap) ? :wink: Ależ byłem byłem.. ale nie śmiałem nawet podejść i powiedzieć dzień dobry - za młody jeszcze stażem chyba jestem (na forum rzecz jasna) :lol:
Ale może jak Bóg da jeszcze zdrowie, pożyję i przypadkowo jeszcze wygram na wystawie jakąś rasę - to może i do mnie ktoś kiedyś podejdzie ? :? Póki co rozgryzam temat - jak się kupuje "pod stołem" gołębie nie z "nadwyżek i odrzutów hodowlanych" :lol: Kiedyś w dawnych czasach wystarczyło powiedzieć, że się jest z drugiego końca Polski i nie było problemu z "dobrym" ptakiem. Dziś są chyba trochę inne czasy.... nie wiem.... konkurencja czy co, no i nawet spory wydatek nie jest żadną gwarancją na sukcesy. W każdym razie jechać na wystawę krajową i wyżej, oraz pocieszyć oko na pewno warto. Dlatego nie powiem : żałuje, że byłem :wink:

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » wt sty 27, 2015 2:18 pm

Witam !!!
Pod względem organizacyjnym nie można do wystawy mieć większych zastrzeżeń. Co do jakości prezentowanych ptaków, to mam wrażenie, że rok temu były lepsze. Nie jest to jednak moja obiektywna ocena bo oparta wyłącznie na rasie mnie interesującej czyli perukarzu. Rok temu było na co popatrzeć, a ze względu na kolory nie ujęte we wzorcu i podyskutować. Na tej wystawie gołębie dobrej klasy, ale bez rewelacji. Kontrowersyjna ocena jednego z lepszych (moim zdaniem) i odjęcie mu 4 pkt. za oczy. Nigdy nie spotkałem się z tak surową oceną sędziego za ten element.
Giełda jak giełda. Większość lokalnych hodowców i bywalców giełd. Mieszkam 80 km od Kielc więc kilku ich znam osobiście, część z widzenia. Sprzedawane przez nich gołębie w większości klasy bazarowej. Były jednak wyjątki i kilku hodowców znanych w kraju. Tu poziom (i również ceny) zupełnie inny. Rozmowa z takim hodowcą to przyjemność, a zakupione ptaki (nawet te z wadami) to dobry materiał do dalszej hodowli. Sam zrobiłem zakupy i z tego co widziałem to ci hodowcy sprzedali najwięcej. Dziadostwo się nie sprzedawało, pomimo niskiej ceny.
Mam wrażenie, że krytyczna ocena wystawy przez niektórych wynika ze znużenia. To praktycznie koniec sezonu wystawowego i człowiek trochę wypalony. Zabrałem na wystawę kolegę który był pierwszy raz na tego typu imprezie. Jest zachwycony.
Na koniec krytyczna uwaga do organizatorów. Nie jestem hodowcą drobiu, ale z uwagi na kolegę byłem na hali gdzie był on wystawiany. Smród niesamowity. Organizatorzy w przyszłości muszą pomyśleć o lepszej wentylacji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
robi1976
Kontakt:

Post autor: robi1976 » wt sty 27, 2015 2:43 pm

Witam wystawa super
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2015 7:05 pm przez robi1976, łącznie zmieniany 1 raz.

bielmichal6
Kontakt:

Post autor: bielmichal6 » wt sty 27, 2015 6:27 pm

Witam.Piszę do kolegi Mnich odnośnie perukarzy.Tak tylko spytam się czy może nabywałeś ptaki od Krzysztofa Wesołowskiego,jeżeli nie to zobacz sobie na stronie jego ptaki i osiągnięcia.Może Ci się spodobają...Jeżeli Ci się spodobają to napisz do mnie na bieleckimichal6@wp.pl.Znam gościa co odkupił od niego cały rozpłód.To tylko tak dla wiadomości,pozdrawiam

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » wt sty 27, 2015 6:52 pm

W końcu zrobili porządek na wystawie z końcatymi i sercatymi;)
w końcu oceniali sędziowie z krakowa te rasy, to dla mnie największy plus, do tego dochodzi dobra frekwencja, (byłem w niedziele) nie będę tu wspominał o tym co się działo w wejściu o 6 rano, myslałem ,że mi połamią kości;/ , minusem brak tak na prawde na giełdzie jakiegoś dobrego materiału do kupienia a ceny bardzo zawyzone jak na jakośc sprzedawanych gołebi. Pojechałem z nastawieniem ze kupie dobre mewki a wróciłem z niczym...
Aczkolwiek krajówka jak co roku organizacyjnie dała rade;)
P.s: znowu było stoisko gołębnika i nie zauważyłem go , to już drugi rok z rzędu:(

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt sty 27, 2015 7:48 pm

Wystawcy jak wystawcy ale kolega Kalinii znowu dal rade :)

http://www.youtube.com/user/kalinii/videos

mam nadzieje ze krotkodzioby tez beda zaladowane :P

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » wt sty 27, 2015 8:29 pm

Mnich pisze:Witam !!!
Pod względem organizacyjnym nie można do wystawy mieć większych zastrzeżeń. Co do jakości prezentowanych ptaków, to mam wrażenie, że rok temu były lepsze. Nie jest to jednak moja obiektywna ocena bo oparta wyłącznie na rasie mnie interesującej czyli perukarzu. Rok temu było na co popatrzeć, a ze względu na kolory nie ujęte we wzorcu i podyskutować. Na tej wystawie gołębie dobrej klasy, ale bez rewelacji. Kontrowersyjna ocena jednego z lepszych (moim zdaniem) i odjęcie mu 4 pkt. za oczy. Nigdy nie spotkałem się z tak surową oceną sędziego za ten element.
Giełda jak giełda. Większość lokalnych hodowców i bywalców giełd. Mieszkam 80 km od Kielc więc kilku ich znam osobiście, część z widzenia. Sprzedawane przez nich gołębie w większości klasy bazarowej. Były jednak wyjątki i kilku hodowców znanych w kraju. Tu poziom (i również ceny) zupełnie inny. Rozmowa z takim hodowcą to przyjemność, a zakupione ptaki (nawet te z wadami) to dobry materiał do dalszej hodowli. Sam zrobiłem zakupy i z tego co widziałem to ci hodowcy sprzedali najwięcej. Dziadostwo się nie sprzedawało, pomimo niskiej ceny.
Mam wrażenie, że krytyczna ocena wystawy przez niektórych wynika ze znużenia. To praktycznie koniec sezonu wystawowego i człowiek trochę wypalony. Zabrałem na wystawę kolegę który był pierwszy raz na tego typu imprezie. Jest zachwycony.
Na koniec krytyczna uwaga do organizatorów. Nie jestem hodowcą drobiu, ale z uwagi na kolegę byłem na hali gdzie był on wystawiany. Smród niesamowity. Organizatorzy w przyszłości muszą pomyśleć o lepszej wentylacji.
Pozdrawiam

Kolego Mnich ile jesteś wstanie spod jednej pary wychować dobrych młodych a ile tych z wadami? naprawdę popierasz sprzedawanie gołębi średniej klasy,czy z wadami przez hodowców z którymi rozmowa to przyjemność.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » wt sty 27, 2015 8:35 pm

Adam wszystkim ptakom nie udało mi się filmów zrobić za mało czasu, na dodatek padła mi bateria w kamerze i musiałem kończyć telefonem, zastanawiam się czy w przyszłym roku nie pojadę na dwa dni, za dużo czasu poświęciłem na szukanie ptaków do par z czego niestety nic nie udało mi się dokupić, straszny deficyt jest w kilku odmianach budapesztańskich,
pozdrawiam Łukasz

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt sty 27, 2015 8:42 pm

czy moze ktos powiedziec kto wygral w rasach:

sroczka polska krotkodzioba

Andrzej2014
Kontakt:

Post autor: Andrzej2014 » wt sty 27, 2015 9:03 pm

Witam. Niestety z powodu natłoku pracy nie udało mi sie wybrac na wystawe. Prosze napiszcie czy były wystawiane barwnovłówki królewieckie? Jakie kolory? Kto wystawial? I czy bylo na czym oko zawiesic?? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam Andrzej

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » wt sty 27, 2015 9:16 pm

adrian-a73 pisze:
Mnich pisze:Witam !!!
Pozdrawiam

Kolego Mnich ile jesteś wstanie spod jednej pary wychować dobrych młodych a ile tych z wadami? naprawdę popierasz sprzedawanie gołębi średniej klasy,czy z wadami przez hodowców z którymi rozmowa to przyjemność.
Witam !!!
Nigdzie nie napisałem, że popieram sprzedawanie gołębi z wadami. Wręcz przeciwnie z doświadczenia wiem, że jak hodować gołębie to tylko zaczynając od dobrego materiału. Jednak wada, a wada to różnica. Mając na myśli wadę chodziło mi o drobne błędy np. w rysunku przy super innych cechach. Zdarza się to u krótkodziobów np. mewki polskiej co w kolejnych pokoleniach da się wyeliminować uzyskując dobrej jakości ptaki. Są ludzie, którzy ze swojej wiedzy hodowlanej robią wielką tajemnicę. Ja akurat lubię porozmawiać z innymi hodowcami. Nikt nie jest alfą i omegą i zawsze można się czegoś nauczyć.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ