Wystawa Gołębi Rasowych - Lublin 2014.

Zjak
Kontakt:

Wystawa Gołębi Rasowych - Lublin 2014.

Post autor: Zjak » pt lut 07, 2014 11:16 am

W Targach Lublin, w dniach 22 - 23.02.2014r odbędzie się Wystawa Gołębi Rasowych, zorganizowana w ramach Targów Zoologicznych "ZOOPARK". Będzie to ostatnia wystawa gołębi w tym sezonie wystawowym.
Oprócz wystawy gołębi, będzie jeszcze wystawa kur rasowych i królików rasowych. Będzie można zobaczyć wiele różnych ciekawych zwierząt domowych i hobbystycznych.

http://www.zoopark.targi.lublin.pl/pl/20/program_targow_

Targi Lublin znajdują się w pobliżu dworca PKP, ok. 200m

Zapraszam
golebie.wombat.fc.pl

Janusz3
Kontakt:

Re: Wystawa Gołębi Rasowych - Lublin 2014.

Post autor: Janusz3 » pt lut 14, 2014 7:46 pm

Informuje że podczas wystawy w Lublinie w dniach 22-23 luty NIE będzie organizowana giełda nadwyżek hodowlanych . Nadwyżki hodowlane można próbować sprzedać w każda sobotę w godz od 6 do 12 godz. w Alejach Unii Lubelskiej TARG POD ZAMKIEM jadąc od strony dworca PKS po prawej stronie.
klub-akrobatyczne.pl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob lut 15, 2014 1:06 pm

Co nie znaczy, że po wystawie, może być okazja kupić coś z gołębi wystawianych.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » ndz lut 16, 2014 5:41 am

Panie Zjak po tym co pan napisał to mnie zniechęciło do ostatniej wystawy,ludzie powinni wystawiać najlepsze sztuki z gołębnika i nie do sprzedania jak jest wiadomo.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 16, 2014 7:47 am

Targi Lubelskie to nie tylko wystawa ale też pokaz Klubów zrzeszających pewne rasy gołębi i ich pokaz.Targi to nie tylko gołębie ale wiele innych zwierząt będzie można zobaczyć. Samo to że 20000 osób ją odwiedziło to coś znaczy.
ttp://www.zoopark.targi.lublin.pl/

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 19, 2014 10:33 pm

stasiek ma rację. Oprócz wystawy gołębi rasowych, prezentacji hodowli licencyjno-wzorcowej barwnogłówki królewieckiej, będzie można zobaczyć gołębie wysokolotne z Klubu Gołębi Wysokolotnych z Nowej Sarzyny oraz zapoznać się z organizacją lotów konkursowych gołębi wysokolotnych.

Będzie również można nabyć najnowszą książkę o gołębiach rasowych - "Barwny świat gołębi rasowych".

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt lut 25, 2014 9:11 pm

stasiek pisze:Targi Lubelskie to nie tylko wystawa ale też pokaz Klubów zrzeszających pewne rasy gołębi i ich pokaz.Targi to nie tylko gołębie ale wiele innych zwierząt będzie można zobaczyć. Samo to że 20000 osób ją odwiedziło to coś znaczy.
ttp://www.zoopark.targi.lublin.pl/
Na poparcie tych słów kilka zdjęć :D
https://plus.google.com/photos/10727899 ... _-6X0IS3Ig

Już powinno się otwierać.

Awatar użytkownika
ARES
Kontakt:

Post autor: ARES » śr lut 26, 2014 8:18 pm

Co za różnorodność zdjęć, ciekawa wystawa +

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr lut 26, 2014 10:29 pm

byłem tam z pięć lat temu i szału nie było ale widzę że teraz naprawdę super sprawa. W przyszłym roku na pewno się wybiorę :)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr lut 26, 2014 10:50 pm

Różnorodność zdjęć wynika z szerokiej gamy prezentowanych zwierząt. Na wystawie ZOO- PARK Targi Lublin byłem już drugi raz. Wystawy zorganizowane z dużym rozmachem, przyciągające rzesze zwiedzających i gdyby nie ocena ras krótkodziobych na którą Targi nie miały żadnego wpływu, uważam za bardzo udane. Ktoś kto kocha zwierzęta (nie tylko gołębie) to na pewno miło spędzi tam kilka godzin, czego dowodem są moje zdjęcia :D
Z racji przynależności do Klubu Hodowców Krymki Białostockiej i Wywrotka Mazurskiego szczególną uwagę zwracałem na te rasy i mogę zrozumieć hodowcę który wystawił do oceny krymki białostockie które w niczym nie przypominały tej pięknej rasy,lub wywrotki mazurskie w wolierze. Może nie jeździ po wystawach, innych nigdy nie widział, nie zna wzorca,lub źle go interpretuje, ale pan SĘDZIA EKSPERT (i tu powinienem wymienić nazwisko) w 6-u (sześć) grupach gołębi powinien zapalić się ze wstydu.
Nie wiem co skłoniło tego pana do oceny tych gołębi które krymkę białostocką przypominały tylko z rysunku.Uważam że za taką ocenę powinien oficjalnie przeprosić całą rzeszę hodowców Krymki Białostockiej i na ochotnika zapisać się do asysty doszkalającej przy sędziowaniu tych ras np. w Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie, lub samym Białymstoku skąd pochodzi ta piękna rasa. Nie ma tłumaczenia że tylko 5-6 szt. , że mała regionalna wystawa. Łatwiej jest ocenić 5-6 szt. jak 50-60 przy wyrównanej stawce. Wzorzec jest jeden który obowiązuje hodowców i wszystkich sędziów w całej Polsce.
ps. Podpisywać chyba się nie muszę i tak większość mnie zna :wink: :oops:

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw lut 27, 2014 10:02 am

Może jest tak że zoo-park jest pokazem zwierząt i nie ma patronatu np. pzhgridi, dlatego poziom wystawianych zwierząt może gorszyć znawców danej rasy. Dla ogółu zwiedzających i dla zarządu zoo-park nie ma to większego znaczenia. Ważne jest przede wszystkim żeby się dobrze bawić.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 27, 2014 12:20 pm

Tak, masz rację, ale skoro sędzia z PZHGRiDI ocenia gołębie, a kartę oceny firmuje swoją sędziowską pieczątką, to choćby z grubsza powinien pewnych reguł przestrzegać.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw lut 27, 2014 4:32 pm

Wzorce ras powstają po to aby porównywać przy ocenie do nich gołębie i ocenić w skali punktowej. Rozumiem, że wystawa jest regionalna a wystawione na niej gołębie lepsze i gorsze. Ale nie ma drugiego wzorca dla wystaw regionalnych :wink: Ktoś mało zorientowany kupi takiego championa i będzie dalej rozmnażał jako gołębia wzorcowego, inny pomyśli ja mam podobne w domu i utwierdzi się w przekonaniu, że tak wyglądać ma ten gołąb :( . Nie tylko na tej wystawie jest ten problem dotyczy to i innych wystaw regionalnych. Może chodzi tu o to żeby każdy hodowca zdobył pucharek, ale czy taki naciągany sukces może satysfakcjonować hodowcę :oops: i czy tędy droga w hodowli gołębi rasowych.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw lut 27, 2014 5:31 pm

Też myślę że sędziowanie powinni sobie darować, bo to może tylko zepsuć im dobrą opinię, albo postarać się o lepsze gołębie.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » czw lut 27, 2014 6:12 pm

Lewap, to że Twój gołąb w Lipsku został championem Europy, wcale nie oznacza że musi zostać championem wystawy w Lublinie. :D

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw lut 27, 2014 7:12 pm

Ja na Targach Lubelskich jestem już od kilku lat i traktuje je żeby spotkać się z kolegami i zobaczyć inne zwierzęta jak na innych wystawach. Ze pokazane są gołębie to jest dobrze tylko nie powinno oceniać się ich większośc nadawała się jako pokaz .

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw lut 27, 2014 8:14 pm

Namor pisze:Lewap, to że Twój gołąb w Lipsku został championem Europy, wcale nie oznacza że musi zostać championem wystawy w Lublinie. :D
Tego się właśnie obawiałem, że sędziowie nie docenią mojego czempiona i zrobiłem tylko pokaz :lol: . A poważnie to wystawiałem gołębie dzięki zaproszeniu przez Targi Lublin i nie brałem udziału w wystawie.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw lut 27, 2014 8:30 pm

Jak to można wystawiać i jednocześnie nie brać udziału w wystawie?.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 28, 2014 6:29 am

Klub Wysokolotnych z Sarzyny też zrobił pokaz gołębi swoich członków i nie był oceniane. To był pokaz że takie kluby istnieją i jakie gołębie w klubie trzymają.

jozekp
Kontakt:

Post autor: jozekp » pt lut 28, 2014 8:19 am

stasiek pisze:Klub Wysokolotnych z Sarzyny też zrobił pokaz gołębi swoich członków i nie był oceniane. To był pokaz że takie kluby istnieją i jakie gołębie w klubie trzymają.
Gołębie członków P-WKHGW oceniane są przez obserwatora w lotach konkursowych, a na pokazach (w Lublinie również) oceniane są przez zwiedzających :) . W wypadku ras lotnych,to wystarczy,gdyż:
... Ktoś mądry ( niestety nie pamiętam kto) napisał, że aby popsuć rasę lotną wystarczy opracować dla niej wzorzec i ściśle się go trzymać. Święte słowa. Rasa wyczynowa to przede wszystkim właściwy dla niej lot. Wygląd owszem, ale nigdy nie na pierwszym miejscu, w przeciwnym razie narobimy nielotów, co niestety często już ma miejsce.W życiu nie wywalił bym doskonałego lotnika tylko na podstawie tego, że ma piórko w nie takim kolorze czy rwane lub w nietypowej barwie oko. Może, gdybym miał same idealne lotniki , to owszem, ale nie wygląd powinien być głównym kryterium oceny rasy wyczynowej.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 28, 2014 10:01 am

emir pisze:Jak to można wystawiać i jednocześnie nie brać udziału w wystawie?.
Normalnie :D Wystawiałem gołębie dzięki zaproszeniu przez Targi Lublin i nie brałem udziału w wystawie którą organizowało Lubelskie Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza i była częścią składową ZOO PARK LUBLIN 2014. Nie było mnie też w katalogu wydanym przez LSHDI :D

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pt lut 28, 2014 12:10 pm

Po mojemu to był pokaz. :)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 28, 2014 2:38 pm

Może być i tak :D

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt lut 28, 2014 6:21 pm

emir pisze:Po mojemu to był pokaz. :)
W zasadzie masz rację, bo pan Paweł i Klub Wysokolotnych przywieźli gołębie na pokaz, tak było zaplanowane.
Związek Lubelski zorganizował sobie wystawę gołębi i drobiu ozdobnego, chociaż niektórzy członkowie Związku w wolierach pokazali swoje gołębie, np. pan Janusz pokazał gołębie akrobatyczne, ktoś inny żylaste syryjskie z piszczałkami.
Myślę, że Klub Wysokolotnych będzie brał udział w przyszłych ZOOTARGACH, bo pokaz gołębi wysokolotnych cieszył dużym zainteresowaniem zwiedzających, a stasiek dostarczył swoje gołębie nawet ze stolicy.
Przez weekend tysiące ludzi /dane podam w relacji/ odwiedziło Targi, chociażby ze względu na fakt, że była duża różnorodność zwierząt, od pływających, chodzących, fruwających i śpiewających. Każdy znalazł coś dla siebie. Przede wszystkim było dużo młodych ludzi z dziećmi, a to jest najważniejsze.

W programie jest napisane, co było na pokazie, a co było wystawiane:

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

ODPOWIEDZ