Krajowa Wystawa - Kielce 2014

Awatar użytkownika
robi1976
Kontakt:

Re: Krajowa Wystawa - Kielce 2014

Post autor: robi1976 » pn lut 03, 2014 6:48 pm

Ato moj filmik pasiakow perłowych http://youtu.be/Bo0rWVwYtqM

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 03, 2014 7:25 pm

CwAnIaK001 pisze:Witam. Przeglądając foto-relacje, natchnąłem się na Mnichy Południowoniemieckie. Mogę wiedzieć, kto je wystawiał i na ile pkt zostały ocenione? Pytanie do tych co posiadają katalog :wink: Miałem być na wystawie, ale przez te "zimno" ode chciało mi się jazdy :lol:
Gołębie te wystawiali Przekwas Waldemar i Rzemek Krzysztof, a oceny były w przedziale 90-91pkt, tylko W dostał 96pkt.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

simens1
Kontakt:

Post autor: simens1 » pn lut 03, 2014 8:26 pm

WITAM.
Nawiązując do sędziów i sędziowania (oczywiście to nie dotyczy wszystkich sędziów, bez urazy), mam na myśli sędziowanie ras krótkodziobych, a mianowicie sędziowanie rasy sroczka polska krótko-dzioba przez Pana Jerzego Szawiela. Jestem hodowcą ras krótko-dziobych, ale sroczka polska nie jest moją rasą, którą hoduję, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o sędziowanie przez tego Pana. Będąc na wystawie w Kielcach przyjrzałem się tej rasie i jej ocenie. Moim zdaniem gołąb który został wyróżniony posiadał dziób prawie jak bocian i w koronie brakowało rozet, mało tego gołąb, który był obok w klatce był dużo ładniejszy pod względem budowy, postawy, figury i barwy, a dostał mniejszą punktację.Co najmniej dwa gołębie w kolejnym rzędzie były ładniejsze od tego wyróżnionego i to nie było tylko moje spostrzeżenie innych hodowców też. Mało tego ten Pan sędzia miał do oceny tylko 50 gołębi i co najmniej dwie karty ocen były wypisywane ręcznie, gdzie każdy gołąb ma swoją kartę z numerem klatki i obrączki, czyżby chodziło tutaj o zaniżanie punktacji, aby ktoś inny mógł zdobyć wyższą punktację w kolekcji? Moim zdaniem takie sędziowanie nie powinno mieć miejsca, a sędzia który nie miał styczności z rasami krótkodziobymi nie powinien w ogóle sędziować tychże gołębi, ponieważ taki hodowca nie będzie więcej wystawiał gołębi, bo poczuł się skrzywdzony i ma uraz do sędziego, a nasze wystawy będą zanikały coraz bardziej. Pozdrawiam wszystkich hodowców i UCZCIWYCH SĘDZIÓW.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » pn lut 03, 2014 8:38 pm

Panowie nasze wystawy powoli przeobrażają się w typowy bazar gdzie każdy może sprzedawać swoje ptaki i nawet się tego nie wstydzi myśli że ma najlepsze,tylko hodowcy powinni mieć prawo wystawiać i sprzedawać nadwyżki przy wystawie,a jak jest wszyscy wiedzą tragedia,a co do sędzi to też dobrze nie jest po prostu teraz to jest pewna grupa kolegów jedni wystawiają drudzy oceniają,duże brawa dla pana wyżej w końcu ktoś się odważył napisać nazwisko.

jakub147
Kontakt:

Post autor: jakub147 » pn lut 03, 2014 10:24 pm

Nie przygladalem sie ocenom sroczki polskiej. Jedynie widzialem zwyciezce i uwazam ze slusznie zostal wyloniony choc nie mialem go w reku. Podsluchalem rozmowe kilku hodowcow ktorzy krytykowali zwyciezce twierdzac ze maja w golebniku lepsze choc na wystawach zbyt czesto nie wystawiaja. Uwazam ze jesli golebie na wystawie zostaly skrzywdzone przez sedziego to hodowcy danej rasy i tak beda wiedziec, ktore golebie zasluguja na zwyciestwo. Raz bylem swiadkiem jak hodowca srebrniaka mial pretensje do sedziego ze nie rozumie dlaczego zabral golebiowi 2 pkt za glowe, gdyby nie te pkt to juz by tego ptaka sprzedal, a wydaje mi sie ze jesli golab ma cos w sobie to potencjalny klient i tak go kupi. Nawet gdyby mial krzywy mostek czy 11 sterowek w przypadku srebrniaka.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » pn lut 03, 2014 10:51 pm

Odkąd bywam na wystawach, bez względu na ich rangę, zawsze jest tak, że któryś z hodowców jest niezadowolony i w sposób bardziej lub mniej kulturalny to manifestuje. Nie bronię tu sędziów, ale ludzie czasem są bezkrytyczni wobec siebie i wydaje im się, że ich gołębie są najpiękniejsze. Mnie bulwersuje inna prawidłowość jaką obserwuję na każdej wystawie krajowej. Mianowicie, zawsze na tych wystawach w każdej rasie są wystawiane gołąbki super jakości. Tak też powinno być. Problemem jest natomiast obecność na wystawach krajowych gołębi bardzo kiepskich. Nie bez powodu ocenianych na 90, nawet 89 pkt. Jest to słuszna ocena tych ptaków, a nie kumoterstwo sędziego. Panowie, wystawa krajowa to prestiż. Tu powinny być gołębie punktowane min. na 94 pkt. To powinna być śmietanka i elita w kraju w każdej rasie. Nie wiem co przesądza o tym, że dopuszczane są na tak słabe gołębie, ale jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze. Może lepiej gdyby było wystawionych nie 6000, a 3000 gołębi z tym, że tych naprawdę najlepszych. Może warto podpatrzeć hodowców gołębi pocztowych. Tam z każdego oddziału wyłania się reprezentację na wystawę krajową. Co prawda kryteria oceny są inne, ale zasada chyba dobra.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt lut 04, 2014 12:06 am

adrian-a73 pisze: duże brawa dla pana wyżej w końcu ktoś się odważył napisać nazwisko.
Zdaje się, że temu panu to odwagi wręcz zabrakło :lol:. Świeżo zarejestrowany, 1 post i od razu krytyczny. Czyżby niezadowolona konkurencja :D Czyjeś nazwisko łatwo się wymienia tylko własnym trudno się podpisać :wink:
Co do Pana Jerzego Szawiel. Nie zwracałem uwagi jak były ocenione przez Pana Jerzego sroczki krótkodziobe za to miałem okazję ostatnio posłuchać wypowiedzi tego pana na temat krymki białostockiej i wiem że niejeden z nas chciałby mieć taką wiedzę na temat tej rasy :D

jakub147
Kontakt:

Post autor: jakub147 » wt lut 04, 2014 8:52 am

Stad pewnie swiezo zalozone konto na forum i od razu krtyka. Na wystwie nalezalo zglosic ten blad czy tez skarge do sedziego obserwatora ;) Tak samo niektorzy hodowcy latami bywali gora w niektorych rasach a teraz troche sie zablakali w swoim gnezdzie i niestety ich jakos golebi spadlo co spowodowalo spadek rangi hodowli i jest wielkie BEEEEE.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 04, 2014 10:05 am

Kto, jak kto, ale pan Szawiel, będący jednym z twórców wzorca sroczki polskiej na pewno zna tą rasę.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt lut 04, 2014 10:11 am

Może i tak ale przyglądając się sroczkom też mnie zdziwił wybór championa przez sędziego.

kajtek
Kontakt:

Post autor: kajtek » wt lut 04, 2014 12:36 pm

Co do sędziego, który sędziował sroczki polskie w Kielcach, to w Warszawie do kanonów opowiadań towarzyskich w śród hodowców gołębi należy to jak ów sędzia umawiał się z hodowcą do oceny jego gołębi na wystawie w Warszawie. Usłyszał o tym ś.p. Antoni Świecki (organizator wystawy w Warszawie) i późnym wieczorem po zakończeniu przyjmowania gołębi przed zamknięciem sali wystawowej zamienił gołębie w klatkach wystawowych. W sobotę na wystawie doszło do kłótni między sędzią a wystawcą . Nie tak oceniłeś moje gołębie jak się umawialiśmy ..., oceniłem dobrze gołębie w tych klatkach co mi podałeś numery. tak, ale to nie moje gołębie, to już nie moja wina miał odpowiedzieć sędzia.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt lut 04, 2014 2:03 pm

W europarlamencie k*restwo( polscy delegaci chodzą kiedy chcą). W sejmie k*urestwo i transwestyta więc jak w pzhgr ma być inaczej?

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 04, 2014 3:19 pm

kajtek pisze:Co do sędziego, który sędziował sroczki polskie w Kielcach, to w Warszawie do kanonów opowiadań towarzyskich w śród hodowców gołębi należy to jak ów sędzia umawiał się z hodowcą do oceny jego gołębi na wystawie w Warszawie. Usłyszał o tym ś.p. Antoni Świecki (organizator wystawy w Warszawie) i późnym wieczorem po zakończeniu przyjmowania gołębi przed zamknięciem sali wystawowej zamienił gołębie w klatkach wystawowych. W sobotę na wystawie doszło do kłótni między sędzią a wystawcą . Nie tak oceniłeś moje gołębie jak się umawialiśmy ..., oceniłem dobrze gołębie w tych klatkach co mi podałeś numery. tak, ale to nie moje gołębie, to już nie moja wina miał odpowiedzieć sędzia.
No i co Panowie wystawiający .......Jest się czym szczycić :?: :?:
Czy dalej twierdzicie ,że wystawianie to ZDROWA rywalizacja ,mająca na celu ZMOBILIZOWANIE młodych hodowców do jeszcze CIĘŻSZEJ PRACY :?: :?: :lol: :lol:
Takich przykładów jest coraz więcej...
Ach te puchary...
Ach te tytuły ...
Czuję się taki spełniony.. :lol:

emir
Kontakt:

Post autor: emir » wt lut 04, 2014 4:00 pm

Panowie, nie wiadomo czy to jest prawda czy tylko pomówienia dlatego aż się prosi o trochę pokory.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt lut 04, 2014 4:48 pm

nie o sroczce polskiej ale o innych rasach golebi slyszalem ze w tym roku totalne k*restwo sie zrobilo. Sedzia ocenia swoje golebie ktore sa wystawianie przez jego kolege. Proceder podobno wszystkim w tym zwiazku znany od kilku lat a wszyscy sie ladnie usmiechaja. Hodowca ktory mi o tym powiedzial w tym roku juz nie wystawial i szybko nie bedzie wystawiac.

Awatar użytkownika
SLP
Kontakt:

Post autor: SLP » wt lut 04, 2014 5:34 pm

krzysiek pisze:Rzeczywiście co do jakości można by się w niektórych rasach przyczepić. Narzekano w zeszłym roku na poziom listonosza. W tym roku była mniejsza ilość gołębi tej rasy, nie przeniosło się to na jakość, przeciwnie, ta spadła. Przeważały średniaki , sporo było ptaków słabych. Na kolana powalił mnie biały pocztowy, taki "rynkowy" za góra 10 zł, wystawiony jako listonosz i o zgrozo, oceniony na aż 94 pkt!
Kolego Krzyśku, w tym roku na wystawie było więcej listonoszy (57 sztuk) niż na wystawie w 2013 (46 sztuk) z tym, że na tejże wystawie 7 listonoszy wystawionych przeze mnie oceniała komisja standaryzacyjna i ulokowane były na innej sali na szczęście w tym roku do takiej pomyłki nie doszło. Co do białego listonosza to delikatnie mówiąc przegięcie.
Sekcja Listonosza.

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » wt lut 04, 2014 8:16 pm

Potwierdzam ,biały wg mnie ma max. 92pkt.Gołąb jest,na pewno listonoszem.Jego jedyną wadą jest wstawienie dzioba.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 04, 2014 8:17 pm

[quote="SLP"][quote="krzysiek"]Rzeczywiście co do jakości można by się w niektórych rasach przyczepić. Narzekano w zeszłym roku na poziom listonosza. W tym roku była mniejsza ilość gołębi tej rasy, nie przeniosło się to na jakość, przeciwnie, ta spadła. Przeważały średniaki , sporo było ptaków słabych. Na kolana powalił mnie biały pocztowy, taki "rynkowy" za góra 10 zł, wystawiony jako listonosz i o zgrozo, oceniony na aż 94 pkt![/quote]

Kolego Krzyśku, w tym roku na wystawie było więcej listonoszy (57 sztuk) niż na wystawie w 2013 (46 sztuk) z tym, że na tejże wystawie 7 listonoszy wystawionych przeze mnie oceniała komisja standaryzacyjna i ulokowane były na innej sali na szczęście w tym roku do takiej pomyłki nie doszło. Co do białego listonosza to delikatnie mówiąc przegięcie.[/quote] Przepraszam, nie zrozumiałem. Przegięciem ma być moje zdanie o tym konkretnym ptaku czy jego wystawienie jako listonosza?

Awatar użytkownika
czajek
Kontakt:

Post autor: czajek » wt lut 04, 2014 10:14 pm

Dopóki nie będzie protestów oficjalnych z ilościach zauważalnych, składanych przez różnych hodowców na różnych wystawach i dopóki Ci którzy są źli na oceny i sędziów będą się obrażać na cały świat i przestaną wogóle wystawiać gołębię, dopóty nic nie zmieni się na lepsze. Dajmy sygnał że nam się to nie podoba. Protestujmy jeżeli czujemy się pokrzywdzeni czy oszukani. Mamy do tego prawo z niego korzystajmy. Z doświadczenia powiem Wam, że im bardziej znany sędzia i starszy sędzia, tym większe prawdopodobieństwo, że jest "uczciwy".
czajki.bloog.pl

Awatar użytkownika
SLP
Kontakt:

Post autor: SLP » wt lut 04, 2014 11:38 pm

krzysiek pisze: Przepraszam, nie zrozumiałem. Przegięciem ma być moje zdanie o tym konkretnym ptaku czy jego wystawienie jako listonosza?
Oczywiście ocena, ze zdaniem kolegi się zgadzam, nie jest to gołąb na 94 punkty.
Sekcja Listonosza.

Awatar użytkownika
kalini
Kontakt:

Post autor: kalini » wt lut 04, 2014 11:42 pm

w tym roku byłem z siostrą i ojcem ale powiedziałem im że już pierwszy i ostatni raz zabieram, a druga sprawa że siostra dopadła się do kamery i dla tego jest tak badziewnie nagrane wolier i za to wszystkich przepraszam to już się więcej nie powtórzy.
"raczkowski16 biegający z rogu do rogu jak by miał sierocą chorobę i do tego odwrócony tyłem do kamerzysty. Szanowny Panie życzę Panu powodzenia." to że wystawca źle przygotował ptaki na wystawę jeden z niewielu nieznaczny od razu że nie powinno się jeździć na wystawy i nie wystawiać ptaków a że budapesztańskie wysokolotne są bardzo płochliwą rasą i dość długo powinno się je przygotowywać do wystawy to już inna sprawa
pozdrawiam Łukasz

jakub147
Kontakt:

Post autor: jakub147 » śr lut 05, 2014 9:58 am

darecki pisze:
No i co Panowie wystawiający .......Jest się czym szczycić :?: :?:
Czy dalej twierdzicie ,że wystawianie to ZDROWA rywalizacja ,mająca na celu ZMOBILIZOWANIE młodych hodowców do jeszcze CIĘŻSZEJ PRACY :?: :?: :lol: :lol:
Takich przykładów jest coraz więcej...
Ach te puchary...
Ach te tytuły ...
Czuję się taki spełniony.. :lol:
Dokładnie tak, te puchary, te tytuła TA SATYSFAKCJA !
Jesli ktoś przegra a jego gołebie zostaną skrzywdzone a ewdentnie są najlepsze to ludzi oglądajacy te rasę i te gołębie zauważą to i będą wiedzieć czyje są najlepsze.
A sędzia, który popełnił taki błąd czy też oszustwo będzie na językach. Poza tym jest możliwe zgłoszenie takiego czegoś do sędziego obserwatora...
Niektórzy troche mają za mało pokory i nie potrafią przegrac ;) albo nawet wystawić.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw lut 06, 2014 5:33 pm

jakub147 pisze:Dokładnie tak, te puchary, te tytuła TA SATYSFAKCJA !
Jesli ktoś przegra a jego gołebie zostaną skrzywdzone a ewdentnie są najlepsze to ludzi oglądajacy te rasę i te gołębie zauważą to i będą wiedzieć czyje są najlepsze.
A sędzia, który popełnił taki błąd czy też oszustwo będzie na językach. Poza tym jest możliwe zgłoszenie takiego czegoś do sędziego obserwatora...
Niektórzy troche mają za mało pokory i nie potrafią przegrac ;) albo nawet wystawić.

Panie jakub147
Co do pierwszego zdania .....Fakt zauważą ,ale tylko znający się na tej rasie .Reszta będzie miała w głowie punktację i wątpliwości co do obecnego wzorca.......
Jeśli chodzi o zdanie kolejne..... Od dawna sędziowie są na językach i mają to gdzieś.
Poskarżyć się SĘDZIEMU OBSERWATOROWI :?: Na pewno podczas biesiady z resztą sędziów Twoja skarga będzie na pierwszym miejscu :lol:

Pokory..... to niech się uczą ci ,którzy bez żadnego WSTYDU pchają swoje przeciętne wzorcowo ptaki na wystawy.
Robiąc tym samym z wystaw zwykły bazar.

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » czw lut 06, 2014 7:43 pm

Zjak pisze:
CwAnIaK001 pisze:Witam. Przeglądając foto-relacje, natchnąłem się na Mnichy Południowoniemieckie. Mogę wiedzieć, kto je wystawiał i na ile pkt zostały ocenione? Pytanie do tych co posiadają katalog :wink: Miałem być na wystawie, ale przez te "zimno" ode chciało mi się jazdy :lol:
Gołębie te wystawiali Przekwas Waldemar i Rzemek Krzysztof, a oceny były w przedziale 90-91pkt, tylko W dostał 96pkt.

Pozdr.
Witam, przepraszam bardzo ale moje mnichy czarne z białymi pasami zostały wycenione 93,90,93,92 a niebieskie z pasami 91,91,92,90 a więc nie tylko w przedziale 90-91 :D :D zasłużenie wygrał żółty mnich pana Rzemka, gratuluję, bardzo ładny ptak. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » sob lut 08, 2014 9:32 pm

KamilPawik pisze:Witam. Odbije troszkę od tematu samej wystawy,natomiast nawiąże do mojej rozmowy z panem Stanisławem Kucharem który min. odradził mi kupno almondów z wystawy i wytłumaczył kilka rzeczy za co jestem wdzięczny. Niepokoi mnie jednak taka sprawa rozmawialiśmy o krajówce i o tym ,że pana Stanisława denerwuje fakt,że musi trzymać inne ptaki na krajówkę i inne na klubową w Borku Wielkopolskim,ponieważ te ptaki które są na krajówce zostaną tam odrzucone... nie rozumiem tego dalej i ciągle chodzi mi to po głowie.Skoro gołębie na krajowej wystawie gołębi muszą być jednymi z najlepszych jak nie najlepszych to 1.czy po prostu sędziowie żle oceniają ptaki? Czy ptaki na klubowej są bardziej wymodelowanymi gołębiami które odeszły już od tego wzorca który obowiązuje?. Pogubiłem sie juz i nie wiem w jakim kierunku mam podążać ale życie...
Niby te najlepsze z krajówki są dobre, ale w małej klatce, a w małej klatce połowa błędów jest "ukryta". Pawik musi się poruszać, chodzić żeby było można go ocenić. Poczytaj wywiady z kanadyjskimi i amerykańskimi hodowcami, ciągle mówią o predyspozycjach fizycznych i psychicznych. Wejdzie w róg klatki założy skrzydło na ogon i po ocenie. Do tego oparty o druty ma inaczej ustawione nogi, nie widać dobrze korpusu itd. W dużej klatce na klubowej pawiki chodzą, sędzia może je oglądać z każdej strony i wychwycić wszystkie szczegóły. Następna sprawa "wiedza" sędziów na krajówkach czy innych zwykłych wystawach zostawia wiele do życzenia. Dla nich liczy się tylko duży ogon, żeby był niski i teraz patrzą na skrzydło...ale ono nie ma być tylko wąskie, a gdzie położenie głowy, nogi, osadzenie ogona, poruszanie, upierzenie itd ale powiedz im o tym, to Cię wyśmieją. Na klubowej oceniają sędziowie(najlepsi hodowcy pawików na świecie) także robota wykonana dobrze bez żadnych znajomości.
czeskikret.flog.pl

ODPOWIEDZ