Wystawa gołębi w Garwolinie 16-17 listopada 2013

Awatar użytkownika
arek19990
Kontakt:

Wystawa gołębi w Garwolinie 16-17 listopada 2013

Post autor: arek19990 » sob lis 02, 2013 7:14 pm

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na tę wystawę ?

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Re: Wystawa gołębi w Garwolinie 16-17 listopada 2013

Post autor: adrian-a73 » sob lis 09, 2013 6:02 pm

Witam miałem jechać , nie jestem hodowcą gołębi raczej gołębiarzem ale byle czego nie trzymam,wystawa w Garwolinie rok temu to była gorsza od bazaru takie miałem wrażenie nic nie kupiłem nawet nie było się na co popatrzeć, ja trzymam wiedeńskie jedną parę motyli i jedną parę perłowych masłowych z pod tych dwóch par młodych nie chowam jeśli kogoś uraziło moje zdanie z góry przepraszam w tym roku nie jadę.

griszaa-1975v
Kontakt:

Post autor: griszaa-1975v » ndz lis 10, 2013 11:28 am

Witam.adrian-a73 zgadzam się z Tobą w 100% ja mam blisko na tą wystawę ale też się waham jechać bo byłem dwa razy i wystawa jak i giełda to gołąbki naprawdę przeciętne jak na niezłym targu.Lubie się nieraz wybrać na wystawę ale nie na Garwolin morze Tomaszów Maz.odwiedzę i mam chęć w lutym na Poznań.Też z góry PRZEPRASZAM jak kogoś tym moim postem uraziłem ale naprawdę ja jak jadę na wystawę to po to by pooglądać okazy a nie przeciętne ptaszki.Rok temu w Warszawie też było słabiutko,morze w tym roku będzie lepiej.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz lis 10, 2013 3:55 pm

Panowie , ja mam propozycje , pokażcie swoje ptaszki na wystawie , ciekawe jak bedą ocenione w oczach zwiedzających i sędziów , każdy ma najlepsze ale nie chce pokazac , czy nie mam racji?????????????????????
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » ndz lis 10, 2013 4:37 pm

Kolego Januszu3, jak napisałem nie jestem hodowcą ,wystawić mogę nie wstydze sie swoich ptaków wiem co mam, daleko mi jest do krytyki, szanuje twoje zdanie bo jakie były by te nasze gołąbki jak byśmy wszyscy się zgadzali a przecież każdy z nas chce wychować coś ładniejszego nisz w roku ubiegłym
Ja na rok donoszę od dwóch do czterech gołąbków wiadomo zginie jastrząb złapie on też chce żyć,i jak coś kupuje to chciałbym żeby ten ptaszek był lepszy jak mam w domu, trudne ale możliwe i nie zawsze do osiągnięcia taki los, im dłużej trzymasz jakieś gołębie tym większe wymagania.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz lis 10, 2013 6:48 pm

Dobry hodowca czy gołębiarz w pierwszej kolejności nie chce kupić dobrego gołębia ale samemu go wyhodować. Bo to jest sztuka i większa frajda.

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » ndz lis 10, 2013 8:43 pm

Frajda wielka tu masz rację ale posiadając gołębie przykładowo średniaki życia by zabrakło, żeby wyhodować z nich coś dobrego. A posiadając (kupując) dobre sztuki jest łatwiej co nie oznacza ,że jest to proste szczególnie w niektórych rasach.

griszaa-1975v
Kontakt:

Post autor: griszaa-1975v » ndz lis 10, 2013 10:58 pm

Witam. lewap125 co ty chłopie piszesz?lepsza frajda z wychowanego osobiście niż kupienie,jak masz daną rasę to wiadomo że nie będziesz non stop dokupywał trzeba nad swoim stadem troszkę popracować.Ale jak ktoś ma 40 lat i chce zacząć hodować daną rasę bynajmniej krótkich gołębi i zacznie od ptaków słabiutkich ,targowych to za nic w świecie w swoim życiu nic konkretnego u siebie miał nie będzie.Tym bardziej że cały czas hodowla gołębi idzie do przodu.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn lis 11, 2013 9:21 am

adrian-a73 pisze: Ja na rok donoszę od dwóch do czterech gołąbków wiadomo zginie jastrząb złapie on też chce żyć,i jak coś kupuje to chciałbym żeby ten ptaszek był lepszy jak mam w domu, trudne ale możliwe i nie zawsze do osiągnięcia taki los, im dłużej trzymasz jakieś gołębie tym większe wymagania.
To było do tej wypowiedzi. Ja w wieku 40+ też kupiłem pierwsze Barwnogłówki Królewieckie wysokiej klasy j na sukces nie musiałem długo czekać :D (3-4lata). Teraz moje stado składa się z gołębi wyhodowanych u mnie w gołębniku. "CHAMPION EUROPY" dwukrotny "CHAMPION POLSKI" i dwukrotny "MISTRZ POLSKI" zostały prze ze mnie wyhodowane , a nie dokupione lepsze. Z gołębi kupionych została mi tylko para która jest w moim awatarze, jest to moja pierwsza para barwnogłówek i ma u mnie dożywocie :D

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » pn lis 11, 2013 6:16 pm

Tak kolego lewap 125 może masz racie ale i tak chcesz pokazać że trzymasz gołębie dłużej nisz ja zamiast pomóc to co robisz z młodym ?to nie jest pomoc a raczej odwrotnie,nie wiem czy się dobrze orientuje ale młodych jest coraz miej może dobrze,czy dla tej swojej rasy wybrał byś najładniejsze młode i oddał jakiemuś młodemu miłośnikowi gołębi niech hoduje i się cieszy czy tylko przekazał byś mu uwagę żeby sam sobie wychował takie jak ty? Nie chce się kłócić to nie na tym polega. pozdrawiam. a i to nie dotyczy tematu wystawy w Garwolinie, morze coś o tym napiszesz.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lis 11, 2013 6:24 pm

Na wystawę oczywiście wybieram się, bo byłem na każdej od początku. Każdą mam udokumentowaną zdjęciami, a nie słowami na forum, bo to jest przemijające.
Organizatorom wystaw w Garwolinie należą się słowa uznania, że kiedyś podjęli trud organizowania wystawy w Garwolinie po raz pierwszy, to im się udało. Jeśli ktoś ocenia wystawę na podstawie jakości giełdy przy wystawie tzn. nigdzie nie był i nic innego nie widział poza giełdą, targowiskiem i tym podobnym zgromadzeniem właścicieli zwierząt. Za granicą, przy wystawach zwierząt nie ma żadnym giełd, a jednak gołębie są kupowane. Jest po prostu inna tradycja i wszyscy o tym wiedzą.
Informacje o hodowcach czerpie się z katalogów wystaw, a nie z giełd! Mam wiele pytań od hodowców z prośbą o podanie kontaktów do hodowców określonych ras gołębi z różnych wystaw. Jeśli byłem na takiej wystawie to podaję namiary na hodowcę poszukiwanej rasy gołębi.
I dla przykładu poszukuję dla kogoś namiaru na hodowcę lub hodowców kuraka florenckiego, czy kto wie?
Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn lis 11, 2013 7:21 pm

Ja też czuję się młody :D i nigdzie nie napisałem że dostałem pierwsze barwnogłówki wysokiej klasy tylko kupiłem za ciężko zapracowane pieniądze. Dziś młodzi ludzie są przyzwyczajeni do dostawania wszystkiego za darmo. Czasem i ja bawię się w filantropię, kiedyś kontaktowałem się przez nasze forum z młodym 16 -letnim wówczas hodowcą. Sam z własnej inicjatywy widząc chęci i zapał chłopaka do hodowli przesłałem mu kilka sztuk przyzwoitych gołębi do hodowli ZA DARMO nawet sam opłaciłem przesyłkę. Dziś oglądając jego gołębie w internecie czuję dumę że wtedy mogłem mu pomóc. Ale tacy jak on to wyjątki, większość wyłudziła by ode mnie gołębie i sprzedała na rynku. :evil:
Nawiązując do głównego tematu też wybieram się do Garwolina obejrzeć wystawiane gołębie i na giełdę nadwyżek hodowlanych.

Awatar użytkownika
adrian-a73
Kontakt:

Post autor: adrian-a73 » pn lis 11, 2013 8:07 pm

Kolego ja nie chcę twojch gołąbków nawet za darmo ja trzymam wiedeńskie,i to te które latają. Więcej się w tym temacie nie odezwę poco się denerwować to nie na tym polega. Dobrze że pomaga pan młodym mi pomoc jest niepotrzebna wystarczy mi rada jeśli o nią poproszę a nie krytyka, ale za to ostatnie trochę pana polubiłem.pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » wt lis 12, 2013 4:46 pm

lewap125 pisze:Ja też czuję się młody :D i nigdzie nie napisałem że dostałem pierwsze barwnogłówki wysokiej klasy tylko kupiłem za ciężko zapracowane pieniądze. Dziś młodzi ludzie są przyzwyczajeni do dostawania wszystkiego za darmo. Czasem i ja bawię się w filantropię, kiedyś kontaktowałem się przez nasze forum z młodym 16 -letnim wówczas hodowcą. Sam z własnej inicjatywy widząc chęci i zapał chłopaka do hodowli przesłałem mu kilka sztuk przyzwoitych gołębi do hodowli ZA DARMO nawet sam opłaciłem przesyłkę. Dziś oglądając jego gołębie w internecie czuję dumę że wtedy mogłem mu pomóc. Ale tacy jak on to wyjątki, większość wyłudziła by ode mnie gołębie i sprzedała na rynku. :evil:
Nawiązując do głównego tematu też wybieram się do Garwolina obejrzeć wystawiane gołębie i na giełdę nadwyżek hodowlanych.

Panie Pawle nie wiem czy o Mnie chodzi, czy jeszcze był jakiś szczęśliwiec oprócz Mnie :D . To że jest mało takich ludzi to prawda, ale mało jest pewnie również ludzi którzy pomogliby Młodym hodowcom tak po prostu od siebie. Sam wiem po sobie, jak to na początku zawracałem d... ciągłymi pytaniami w sprawie gołębi które teraz wydają się banalne. Ja ze swojej strony mogę tylko podziękować Panu Panie Pawle i Panu Darkowi, za pomoc, mam nadzieję że będziemy mogli się kiedyś spotkać no i porozmawiać o naszych pociechach i coś oczywiście zakupić :lol: . Należy się wam Panowie wielki ukłon z mojej strony. Jeszcze raz wielkie dzięki !

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt lis 12, 2013 5:50 pm

adrian-a73 ja uważam że to jest wymiana poglądów i opinii na temat hodowli a nie kłótnia i sprzeczka lub zaczepka :D
bartekw94 za darmo gołębie podarowałem kilku osobom, ale jeśli chodzi o wyniki hodowli miałem na myśli właśnie Ciebie. Dzięki za miłe słowa pod moim adresem ale nie chcę żeby ktoś pomyślał że to reklama na zamówienie :lol: . Twój zapał i jak sam napisałeś zawracanie d.... sprawiło że nie tylko od mnie ale i od Darekcjiego dostałeś gołębie (o czym ja się dopiero niedawno dowiedziałem od Darka). Teraz zacznę namawiać Cię abyś zapisał się do związku wtedy na pewno się spotkamy na wystawie. Pozdrawiam Cię i życzę dalszych sukcesów w hodowli.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » wt lis 12, 2013 6:13 pm

Na zapisanie się do związku to ja jeszcze jestem za zielony. Krótkie mam dopiero od 2010 roku i praktycznie od tego czasu gołębiami zacząłem się zajmować bardziej poważnie więc jestem jeszcze laikiem. Ale kto wie może kiedyś, jak wchłonę trochę więcej wiedzy, bo narazie to tylko podstawy w głowie mam no i oczywiście odchowam jakieś godne wystawy ptaki :D Obecnie jestem w klasie maturalnej więc na pierwszym planie matura no i egzamin zawodowy bez którego 4 lata szkoły byłyby bez sensu no i oczywiście muszę się nacieszyć ostatnimi miesiącami nauki :lol:

Również życzę powodzenia w hodowli.

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pt lis 15, 2013 4:16 pm

Kto się wybiera na wystawę do Garwolina ??? :?: :P
jarooo-24.flog.pl

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » pt lis 15, 2013 5:41 pm

A ja nie ,za daleko i nie te gołębie?

Awatar użytkownika
arek19990
Kontakt:

Post autor: arek19990 » pt lis 15, 2013 6:40 pm

Ja również się wybieram w niedzielę :lol:

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » sob lis 16, 2013 5:05 pm

Był ktoś dziś w Garwolinie . Jak wystawa ?? :)
jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lis 16, 2013 6:38 pm

Starzy bywalcy jadą jutro, więc dopiero jutro będzie co pisac

Rafal1903
Kontakt:

Post autor: Rafal1903 » sob lis 16, 2013 6:39 pm

ja wybieram się dopiero jutro