WYSTAWA SOCHACZEW 2013

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

WYSTAWA SOCHACZEW 2013

Post autor: donatello » sob lut 23, 2013 12:15 am

Witam,
zakładam ten temat poniewaz wiem że wielu hodowców z tego związku odwiedza tę stronę.
Mam pytanie i może ktoś mi z tego związku na nie odpowie.
Przy zgłaszaniu ptaków na tę wystawę dowiedziałem się iż rygorystycznie będzie sprawdzane pochodzenie wystawianych okazów, pod względem nr obrączek związkowych, autentyczności pochodzenia ptaków od zrzeszonych hodowców.
Pytanie do Pana Pietrzaka, jak to się ma do zwycięzcy wystawy pana M.Sz. ???????
Wszyscy więdzą że prezentowana samica nie posiadała obrączek związkowych sochaczewskiego zwązku, nie stanowiła własności hodowlanej pana Sz., pochodziła od hodowcy z lodzi.
Jak to sie ma do polityki wystawowej sochaczewskiego związku panie Pietrzak?
Czekama na komentarze...

Chińczyk
Kontakt:

Re: WYSTAWA SOCHACZEW 2013

Post autor: Chińczyk » sob lut 23, 2013 11:43 am

A wiesz napewno ze nie miała nie rzucaj posadzeń , napewno ktoś nad tym czuwał ,zreszta ten zapis w regulaminie wystaw jest dokładnie tez nie sprecyzowany .Czy ptak ma być z mojej hodowli jako mojej bo trzymam gołębie i go kupiłem ale jest teraz z mojej -czy wychodowany w moim gołębniku i też z mojej hodowli.Wiem że ten temat jest w trakcie precyzowania bo budzi wiele emocji.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » sob lut 23, 2013 7:02 pm

Ptak napewno nie miał związkowej obrączki z Sochaczewa, do którego zwycięzca wystawy należy. Pozatym nie tylko ja to zauważyłem.

Awatar użytkownika
Martynluter
Kontakt:

Post autor: Martynluter » pt mar 01, 2013 11:03 am

Kolego Donatello byłbym ostrożny z takimi oskarżeniami jak słusznie zauważył kolega Chińczyk. Tak się składa ,że doskonale znam Pana Marcina Szymańskiego ( nie widzę powodu podawania przez Pana inicjałów) i wiem na 1000% ,że samica która wygrała jak i wszystkie wystawiane przez niego srebrniaki i perłowe pochodzą tylko i wyłącznie z jego hodowli , która w mojej ocenie jest prowadzona wzorcowo od wielu lat i jest jedną z najlepszych w Polsce. Jeżeli ma Pan co do tego jakiekolwiek watpliwości odsyłam do Związku Sochaczewskiego gdzie może Pan sobie sprawdzić kto jakie obrączki otrzymał.
Pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych na miarę Pana Marcina Szymańskiego. :D

Awatar użytkownika
PDL
Kontakt:

Post autor: PDL » pt mar 01, 2013 7:42 pm

Zostałem upowarzniony przez zarząd związku w Sochaczewie aby odnieść się do pomówień zawartych w poście Donatello.
Nasz regulamin mówi że gołębie wystawiane muszą być z własnej hodowli a nie na obrączkach z Sochaczewa. Nasi hodowcy oprócz rodzimego związku są zrzeszeni rówierz w innych związkach (np. Łódź, Łowicz, Skierniewice, Radom) co za tym idzie posiadają obrączki rówierz z tamtąd. Wystawiając gołębie na ,,obcych" obrączkach zobowiązani są okazać na rządanie zaświadczenie o własności ptaków.Wszystkie ptaki które wystawił kolega Marcin były gołębiami przez niego wyhodowanymi i jest to potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami. Moim zdaniem zarzucanie koledze Pietrzakowi nieuczciwości jest wysoce naganne. Stawiając takie zarzuty trzeba mieć dowody a post Donatello jest ordynarnym pomówieniem. Ponadto jeśli już Donatello w swoim poście skierowałeś pytanie do kolegi Pietrzaka wymieniając jego nazwisko to w dobrym tonie jest podać równierz swoje. Chyba że to tylko bezpodstawna napinka anonimowego urzytkownika ?

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt mar 01, 2013 8:26 pm

PDL pisze:Zostałem upowarzniony przez zarząd związku w Sochaczewie aby odnieść się do pomówień zawartych w poście Donatello.
Nasz regulamin mówi że gołębie wystawiane muszą być z własnej hodowli a nie na obrączkach z Sochaczewa. Nasi hodowcy oprócz rodzimego związku są zrzeszeni rówierz w innych związkach (np. Łódź, Łowicz, Skierniewice, Radom) co za tym idzie posiadają obrączki rówierz z tamtąd. Wystawiając gołębie na ,,obcych" obrączkach zobowiązani są okazać na rządanie zaświadczenie o własności ptaków.Wszystkie ptaki które wystawił kolega Marcin były gołębiami przez niego wyhodowanymi i jest to potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami. Moim zdaniem zarzucanie koledze Pietrzakowi nieuczciwości jest wysoce naganne. Stawiając takie zarzuty trzeba mieć dowody a post Donatello jest ordynarnym pomówieniem. Ponadto jeśli już Donatello w swoim poście skierowałeś pytanie do kolegi Pietrzaka wymieniając jego nazwisko to w dobrym tonie jest podać równierz swoje. Chyba że to tylko bezpodstawna napinka anonimowego urzytkownika ?
Witam Temat można na spokojnie wyjasnić prawda . Ktoś zobaczył jakąś niezgodność i się zapytał co i dlaczego i skąd ma ktoś wiedziec że wystawca jakis jest w kilku związkach i ma różne obrączki. Chyba że jest coś do ukrycia w tym temacie że takie wielkie halo się robi .

Awatar użytkownika
Martynluter
Kontakt:

Post autor: Martynluter » pt mar 01, 2013 11:01 pm

Kolego KrzysiekR o jakiej niezgodności piszesz jeżeli kolega Donatello napisał

cytuję"Wszyscy więdzą że prezentowana samica nie posiadała obrączek związkowych sochaczewskiego zwązku, nie stanowiła własności hodowlanej pana Sz., pochodziła od hodowcy z lodzi."

To nie jest niezgodność tylko eweidentne pomówienie i rozsiewanie kłamstw i plotek bo po pierwsze kto to jest "wszyscy " a po drugie tak jak pisałem samica , która wygrała jest na 1000 % włsanością hodowlaną kolegi Marcina Szymańskiego i nie pochodziła , nie pochdzi , a ni nie będzie pochodzić od żadnego hodowcy z Łodzi. Zapewniam Cię również ,że kolego Marcin Szymański nie ma nic do ukrycia a numery obrączek można sprawdzić w związku i tam będzie czarno na białym , które gołębie sa czyją własnością. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » sob mar 02, 2013 1:42 am

Tak , wszystko ładnie tylko ,czy w regulaminie Sochaczewskiego Związku nie ma, iż gołąb musi byc na obrączce Sochaczewskiego Związku ,czy też wystarczy iż hodowca należy do Sochaczewskiego Związku?
Bo kilka lat wcześniej ,gdy chciałem wystaić gołąbki na innych obrączkach (innego związku ) to mogłem tylko jako pokaz.

syriusz
Kontakt:

Post autor: syriusz » sob mar 02, 2013 6:45 pm

Panie D przez duże D, hodowcy ze związku sochaczewskiego należący do innych związków, z Pana komentarza wynika, że będą zmuszeni gołębią zakładać po kilka obrączek. Po to żeby udokumentować, że gołąb jest ich właśnością. Nie wiem co na taki cyrk powiedzą sędziowie. Kolego Donatello zazdrość jest dobrą cechą, a zawiść złą. Życzę tobie tej pierwszej cechy, to będziesz się starał dorównać w hodowli Srebrniaka Panu Marcinowi. Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » ndz mar 03, 2013 4:12 pm

syriusz... nie wniosłeś nic rzeczowego do tej dyskusji. Jest takowy zapis w regulaminie ,czy nie?

wladek
Kontakt:

Post autor: wladek » ndz mar 03, 2013 7:46 pm

papier pisze:syriusz... nie wniosłeś nic rzeczowego do tej dyskusji. Jest takowy zapis w regulaminie ,czy nie?
Szanowny Pani Donatello.
Pan Marcin Szymański należy do Ł.Z.H.G.R.I.D.O. w Łodzi od 2009r. Przez te lata dał się poznać jako bardzo dobry kolega i wybitny hodowca gołębi rasy PDL Srebrniak i PDL Perłowy. W roku 2012 pobrał z naszego związku obrączki seria DS 800-900. Pisze Pan że samica pochodziła od hodowcy z Łodzi "Wszyscy wiedzą - kto?" Swoją wypowiedzią na forum wprowadza Pan ludzi w błąd. Pozdrawiam Członek Zarządu Łódzkiego Związku
Władek

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 03, 2013 8:03 pm

Tak, przydała by się teraz "kropka nad i" , czyli numer obrączki kontrowersyjnego ptaka. To by wyjaśniało sprawę i jednoznacznie wskazało, kto ma rację a kto kogo przeprosić powinien. Tak to widzę, bezstronnie, jako stojący z boku absolutnie nie zainteresowany obserwator.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pn mar 04, 2013 8:14 am

Wladek , skopiowałeś mój post ,tak jak ja bym podważał zasługi pana Marcina. Nie kwestionuje jego zasług i jakości gołębi na wystawach a zadałem tylko pytanie do sochaczewskiego zwiazku odnośnie regulaminu i nadal nie otrzymałem tu na forum odpowiedzi. Wiec pytam jeszcze raz ,czy w regulaminie jest zapis iż gołąb musi być na obrączce macierzystego związku tj. Związku Sochaczewskiego.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn mar 04, 2013 8:37 am

Niech wreszcie ktoś zacytuje tę część regulaminu wystawy w Sochaczewie i po sprawie.
A jak nie to niech admin zakończy tę bzdurną polemikę , bo niczemu dobremu ona nie służy. Czytają te posty młodzi hodowcy, czy ludzie mający w jakiejś perspektywie czasu zapisać się do jakiegoś związku i co ? Pomaga im to pomóc w podjęciu takiej decyzji ?
Dopóki nie będzie jasności w respektowaniu regulaminów wystaw, nieważne jakiej rangi, uczciwości w ocenie gołębi itd. nie ma co marzyć o rozwoju gołębiarstwa w Polsce.
Może to zabrzmiało bardzo mądrze, ale popatrzcie sobie na miniony sezon wystawowy, coraz mniej wystawców, coraz mniejsze giełdy, coraz mniej młodzieży na nich ...
Z czego to wynika ? Poniekąd i z takich niedomówień i lekceważenia przepisów .
Kiedyś na tym forum pisaliśmy o wystawianiu gołębi na "nie swoich " obrączkach , nie pamiętam , który to był punkt regulaminu "krajówki", i co pogadaliśmy sobie i dalej po staremu.
Po co tworzyć regulaminy , których nikt nie przestrzega ?
Oczywiście w tej tutaj zaistniałej sytuacji w Sochaczewie ja nie podważam czyjejkolwiek własności, tylko jestem za jak najszybszym wyjaśnieniem tej sprawy i już.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn mar 04, 2013 9:05 pm

http://www.golebnik.pl/regulaminy/regul ... w_2010.pdf
Tu jest wszystko :D czarne na białym, tylko z interpretacją różnie bywa :D

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » pn mar 04, 2013 10:24 pm

Wyciąg z regulaminu:11.
UWAGA
; Numeracja obrączek rodowych gołębi , drobiu pokazanych przez
hodowcę na każdej wystawie musi być zgodna z wykazem obrączek wydanych temu
hodowcy przez Związek macierzysty -- gołębie wystawione muszą pochodzić
z hodowli tego wystawcy i mieć udokumentowanie przez potwierdzenie numeracji
obrączek wydanych przez organizację macierzystą.
Na wystawach krajowych oraz o zasięgu ogólnokrajowym obowiązkiem organizatora
jest posiadanie na piśmie dostarczonego przez wystawcę a potwierdzonego podpisem i
pieczątką swojej organizacji o numeracji pobranych obrączek. Winno to być na karcie
zgłoszeń. W sytuacji uzasadnionej udostępnione Obserwatorowi.
W przypadku złamania tego zastrzeżenia gołąb, drób nie może być oceniany i być
nagradzanym . W wyjątkowych przypadkach [ np. wystawcy zagraniczni ] eksponat
może być oceniony i nagrodzony pod warunkiem jednoznacznego zapisu w
Regulaminie wystawy.
leon_k

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn mar 04, 2013 10:48 pm

Leon Kowalski pisze:Wyciąg z regulaminu:11.
UWAGA
; Numeracja obrączek rodowych gołębi , drobiu pokazanych przez
hodowcę na każdej wystawie musi być zgodna z wykazem obrączek wydanych temu
hodowcy przez Związek macierzysty -- gołębie wystawione muszą pochodzić
z hodowli tego wystawcy i mieć udokumentowanie przez potwierdzenie numeracji
obrączek wydanych przez organizację macierzystą.
Na wystawach krajowych oraz o zasięgu ogólnokrajowym obowiązkiem organizatora
jest posiadanie na piśmie dostarczonego przez wystawcę a potwierdzonego podpisem i
pieczątką swojej organizacji o numeracji pobranych obrączek. Winno to być na karcie
zgłoszeń. W sytuacji uzasadnionej udostępnione Obserwatorowi.
W przypadku złamania tego zastrzeżenia gołąb, drób nie może być oceniany i być
nagradzanym . W wyjątkowych przypadkach [ np. wystawcy zagraniczni ] eksponat
może być oceniony i nagrodzony pod warunkiem jednoznacznego zapisu w
Regulaminie wystawy.
lewap125 pisze: Tu jest wszystko :D czarne na białym, tylko z interpretacją różnie bywa :D
Przeważnie ten punkt jest najmniej przestrzegany, nie słyszałem aby ktoś to sprawdzał :D

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt mar 05, 2013 7:47 am

Bo zapomina się o najważniejszym celu wystawy : prezentacja własnego dorobku hodowlanego hodowców !

Awatar użytkownika
PDL
Kontakt:

Post autor: PDL » wt mar 05, 2013 7:28 pm

Jeszcze raz spróbuje wyjaśnić to zamieszanie. Kolega Marcin pobiera obrączki zarówno z Sochaczewskiego jak i Łódzkiego związku hodowców gołębi. Sochaczewskie stowarzyszenie zezwala na wystawienie gołębi na innych obrączkach niż nasze pod warunkiem że obrączki te są orginalne i pochodzą z innego związku do którego dana osoba równierz należy. Osoba taka na życzenie organizatora jest zobowiązana do okazania stosownego dokumentu potwierdzającego własność wystawianego gołębia. Donatello nie określił dokładnie pochodzenie których gołębi kwestionuje ale domniemywam że sprawa dotyczy ptaków o nr. obrączek DS 864 i DS 838. Są to obrączki pobrane przez kolegę Marcina w Łódzkim związku, własnoś wystawinych gołębi została potwierdzona. Reasumując członek naszego stowarzyszenia ma prawo należeć do innych związków i na obrączkach innych związków ma prawo wystawiać gołębie w Sochaczewie

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » wt mar 05, 2013 8:09 pm

jack pisze:Bo zapomina się o najważniejszym celu wystawy : prezentacja własnego dorobku hodowlanego hodowców !
OK ale sprawa już prawie się wyjasniła ale są też inne gorszace sprawy które słyszałem że sędzia zawieszony w prawach sędziowskich został oddelegowany na wystawe jako obserwator prac innych sędziów . To naprawde jest bardzo dziwne i podejrzane

ODPOWIEDZ