Krajowa wystawa w Szczecinie 2012

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Krajowa wystawa w Szczecinie 2012

Post autor: lewap125 » czw lut 09, 2012 2:29 pm

krzysiek pisze:Sprawa być może nie jest tak oczywista. Znam hodowcę i sędziego, który z przyczyn sobie wiadomych od wielu lat należy do związku na Słowacji i na słowackich obrączkach wystawia swoje ptaki, także na naszych wystawach. Sędzią jest u i nas i na Słowacji. Czy skoro należy do słowackiego związku to nie może u nas wystawiać gołębi na tamtych obrączkach? Mnie się wydaje, że w takim przypadku jednak może.
Teoretycznie powinien mieć zaświadczenie z macierzystego związku , że wystawiane przez niego gołębie są na obrączkach wydanych przez związek.

" 7. Karta zgłoszeń powinna zawierać następujące dane;
a. -- imię , nazwisko , adres wystawcy oraz przynależność związkową i obowiązkowo
miejsce na potwierdzenie macierzystej organizacji / podpis Prezesa , pieczątka /
o pobraniu obrączek z wyszczególnieniem numeracji."

I tu jest pewne ale. Nikt tego nie przestrzega, ( ten pan nie był jedyny który wystawiał na D ) jeśli ten pan należy do związku na Słowacji powinien mieć gołębie na obrączkach słowackich, chyba że ja źle pojmuję regulamin :lol:

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » czw lut 09, 2012 3:21 pm

Sory koledzy mój błąd w sprawie tych wystawianych gołebi gdańskich na niemieckich obraczkach.Pisząc poprzedni post po prostu nie chciało mi sie wierzyc ze czołowka krajowa w tej rasie mogła tak postąpić.Po zapoznaniu się ze sprawą powiedziano mi że to powtarza sie na kolejnych wystawach nie wiem dlaczego???? oni to robią.Kol Rudzinek 1 gołąb ,Walczak 1 gołąb,Wilamowski Andrzej 2 gołębie . Wstyd panowie MISTRZOWIE !!!!Mozna było poprostu poprosić Sedziego o ich ocene ale poza konkursem ale nie jestem pewien czy sędzia moze to zrobić tym bardziej na Krajówce .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 09, 2012 3:46 pm

Nie wiem, jak jest w przepisach, ale widziałem gołębie punktowane na karcie ocen a w uwagach dopisek "Pokaz".Gdyby ci panowie mieli tak ocenione ptaki nikt by pewnie nie miał pretensji.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw lut 09, 2012 4:22 pm

Teoretycznie powinien mieć zaświadczenie z macierzystego związku , że wystawiane przez niego gołębie są na obrączkach wydanych przez związek.

" 7. Karta zgłoszeń powinna zawierać następujące dane;
a. -- imię , nazwisko , adres wystawcy oraz przynależność związkową i obowiązkowo
miejsce na potwierdzenie macierzystej organizacji / podpis Prezesa , pieczątka /
o pobraniu obrączek z wyszczególnieniem numeracji."

I tu jest pewne ale. Nikt tego nie przestrzega, ( ten pan nie był jedyny który wystawiał na D ) jeśli ten pan należy do związku na Słowacji powinien mieć gołębie na obrączkach słowackich, chyba że ja źle pojmuję regulamin :lol:[/quote]
To prawda. Nikt tego nie przestrzega. Na wszystkich wystawach , łącznie z krajówką, wystawiane są ptaki nie będące własnością wystawiającego. Szkoda gadać.....

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw lut 09, 2012 5:13 pm

Właśnie dla tego zrezygnowałem z wystawiania ptaków na wystawach.
Na wystawach powinno się pokazywać SWÓJ DOROBEK HODOWLANY :!: :!: :!: .
Kup sobie NAJPIĘKNIEJSZE,NAJDROŻSZE PTAKI,ale na wystawie pokaż ich DZIECI, WNUKI ,PRAWNUKI.
Może lepiej polikwidować związki ,skoro pełno ptaków na wystawach z bazarowymi obrączkami.
Po co te wszystko legitymacje związkowe ,zapisywanie numerów obrączek przydzielonych do konkretnego NAZWISKA :!
Żenada co się dzieje .

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » czw lut 09, 2012 5:15 pm

Rozumiem że na mniejszych wystawach wystawia się ptaki nawet na obrączkach kompletnie nie związkowych bo jak wystawa ma 200 czy 300ptaków to żeby nie nastawiać ciągiem BO sędziowie przymykają oko i to jest dla mnie zrozumiałe. Nie chcą zaniżyć kompletnie poziomu wystawy gdzie wystawiają w dużej części hodowcy amatorzy ale na wystawie krajowej, to lekkie nie porozumienie.

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » czw lut 09, 2012 5:32 pm

Bardzo przepraszam kol.Michu_83 i dziękuję kol Chińczyk za wyjaśnienie.Hodowcy wstyd .Aż nie chce się wierzyć że panowie z czołówki nie mają gołębi na wystawę krajową.Mam nadzieje że te championy pana Wilamowskiego biały pana Rudzionka czy gołębie kol Walczaka miały prawidłowe obrączki no i oczywiście proste mostki :twisted: co u nie których hodowców jest rzadkością,ale to już problem sędziego..Który z wystawiających Gdańskie jest godny zaufania nie wciskającego tzw.lipy i liczących na wysokie noty od sędziego .Pozdrawiam

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » czw lut 09, 2012 6:23 pm

Witam! Dlaczego hodowcy gołębi pocztowych mogą wystawiać gołębie z obrączkami zagranicznymi nawet na olimpiadach! akwarystów nikt nie pyta skąd mają rybki, filatelistą skąd i ile kosztował znaczek, Koledzy nie wywołujcie wilka z lasu - Niemcy mogą sprzedawać gołębie z Polskimi obrączkami i jaki sędzia to sprawdzi? Tak mi się wydaje że ten cały rwetes z obrączkami to tylko i wyłącznie zazdrość i to szyta grubymi nićmi! Ja mistrzom składam najlepsze życzenia! Uczmy się tolerancji! Jak jesteś bez winy to rzuć w mnie kamieniem !!! Pozdrawiam

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » czw lut 09, 2012 6:59 pm

W PZHGP juz tez ten temat przerabiano .Obecnie już Gołąb POLSKIEGO HODOWCY musi mieć polską obraczke!!!!!!

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » czw lut 09, 2012 7:05 pm

Poprostu brak słów.???

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw lut 09, 2012 7:34 pm

raczkowski16 pisze:Witam! Dlaczego hodowcy gołębi pocztowych mogą wystawiać gołębie z obrączkami zagranicznymi nawet na olimpiadach! akwarystów nikt nie pyta skąd mają rybki, filatelistą skąd i ile kosztował znaczek, Koledzy nie wywołujcie wilka z lasu - Niemcy mogą sprzedawać gołębie z Polskimi obrączkami i jaki sędzia to sprawdzi? Tak mi się wydaje że ten cały rwetes z obrączkami to tylko i wyłącznie zazdrość i to szyta grubymi nićmi! Ja mistrzom składam najlepsze życzenia! Uczmy się tolerancji! Jak jesteś bez winy to rzuć w mnie kamieniem !!! Pozdrawiam
Znaczki to nie gołębie, nie mają obrączek rodowych, a sprzedaż gołębi , przez Niemców na polskich związkowych obrączkach przydzielonych konkretnemu hodowcy to zlecenie przestępstwa, tylko nie do udowodnienia :lol: Jeśli proceder wystawiania gołębi na nie swoich obrączkach jest stosowany przez znaczną część hodowców (przeważnie bardziej zamożnych) to zmienić regulamin i po problemie. Inaczej to, po co, ta cała heca z regulaminem :D Znam przypadek gdzie było wystawianych 18 gołębi przy trzech wystawiających i nie można było zrobić kolekcji bo 6 gołębi dostało BO za złą obrączkę. Mam pytanie ? Na co w takiej sytuacji liczą hodowcy, bo nie wierzę w to, że nie wiedzą z jaką obrączką dają gołębie i nie jest to wina sędziego.

J-J
Kontakt:

Post autor: J-J » czw lut 09, 2012 8:10 pm

Obrączki powinny mieć numery związków jak było wcześniej i każdy by wiedział zkąd jest gołąb .Druga sprawa to cięcie obrączek i klejenie .lekko przybrudzić i orginał tak robią od początku plastikowych obrączek .

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw lut 09, 2012 10:15 pm

Właśnie to po co jest regulamin ?
Ja tak się tylko zastanawiam jaką satysfakcję ma hodowca ze zwycięstwa czy wyróżnienia za gołębia lub kolekcję , które nie pochodzą z jego chowu ?

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » czw lut 09, 2012 10:25 pm

jack pisze:Właśnie to po co jest regulamin ?
Ja tak się tylko zastanawiam jaką satysfakcję ma hodowca ze zwycięstwa czy wyróżnienia za gołębia lub kolekcję , które nie pochodzą z jego chowu ?
Myśli sobie ze dobrze kupił :D :D :D :wink:
mbudniewicz.pl.tl

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt lut 10, 2012 1:28 am

Darecki napisal
Na wystawach powinno się pokazywać SWÓJ DOROBEK HODOWLANY .
Kup sobie NAJPIĘKNIEJSZE,NAJDROŻSZE PTAKI,ale na wystawie pokaż ich DZIECI, WNUKI ,PRAWNUKI.

No dobra
Pan X jest czolowym hodowca jego golebie zajmuja czolowe lokaty na wystawach .Panu Y sie poszczescilo wygral w totka. Pewnego razu pojechal do pana X by nabyc golebie > pan X pokazuje mu swoja hodowle; o ten golab wygral w Toruniu W 2009,ten golabek wygral w Poznaniu tez w 2009 , a ten golabek wygral we Wroclawiu w 2010. O a tu siedza sobie na pulce ich rodzice. Co robi pan Y? :D Proponuje panu X 10 000zl za rodzicow ,ale pan X nie chce sprzedac ,wiec Pan Y podwaja cene[wygrana byla spora :D } 20 000 zl , Pan X sie zlamal i sprzedal ta pare ktora wydala mu tyla championow. Minol rok Pan Y po tej parze golebi wychowal 10 mlodych, 4 wystawil na wystawie mlodych w Poznaniu i traf chcial ze jeden z nich zostal championem :shock: Moje pytanie czyj to jest dorobek hodowlany pana X ktory zlozyl ta pare , czy tez pana Y ktory wylozyl 20 000 zl i 150 kilo karmy?

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt lut 10, 2012 1:45 am

A zapomnialem dodac ze zbieznosc nazwisk przypadkowa :lol:

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt lut 10, 2012 4:01 am

carbaloy pisze:A zapomnialem dodac ze zbieznosc nazwisk przypadkowa :lol:
no masz szczescie bo mialem mowic ze frywolnie nazwiskami tak sie poslugujesz!!!!!!!!!!!! :)

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pt lut 10, 2012 7:38 am

carbaloy pisze:Darecki napisal
Na wystawach powinno się pokazywać SWÓJ DOROBEK HODOWLANY .

No dobra
Pan X jest czolowym hodowca jego golebie zajmuja czolowe lokaty na wystawach .Panu Y sie poszczescilo wygral w totka. Pewnego razu pojechal do pana X by nabyc golebie > pan X pokazuje mu swoja hodowle; o ten golab wygral w Toruniu W 2009,ten golabek wygral w Poznaniu tez w 2009 , a ten golabek wygral we Wroclawiu w 2010. O a tu siedza sobie na pulce ich rodzice. Co robi pan Y? :D Proponuje panu X 10 000zl za rodzicow ,ale pan X nie chce sprzedac ,wiec Pan Y podwaja cene[wygrana byla spora :D } 20 000 zl , Pan X sie zlamal i sprzedal ta pare ktora wydala mu tyla championow. Minol rok Pan Y po tej parze golebi wychowal 10 mlodych, 4 wystawil na wystawie mlodych w Poznaniu i traf chcial ze jeden z nich zostal championem :shock: Moje pytanie czyj to jest dorobek hodowlany pana X ktory zlozyl ta pare , czy tez pana Y ktory wylozyl 20 000 zl i 150 kilo karmy?
To jest dorobek pana Y , ponieważ ptaki te zostały wychowane u niego.
Wiem , że to może niesprawiedliwe, ale równie dobrze zakupiona para mogła dać młode słabe, kiepsko wypadające na wystawach.
Popieram to co napisał Darecki.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 10, 2012 8:48 am

Kupiłem od pana X 1 parę gołębi (bardzo dobrze złożoną ) i kilka pięknych młodych po tej parze ,w następnym sezonie hodowlanym ta para dała mi piękne młode (9szt).
Przez cały sezon w gołębniku spędzałem po 3-4 godziny dziennie. Uważam że był to mój sukces bo to w moim gołębniku dzięki mojej ciężkiej pracy i wiedzy uchowałem te młode. Gdy rozmawiam z Panem X to się cieszy że nie zmarnowałem Jego dorobku , a ja wszędzie się chwalę :oops: że cała moja hodowla tej rasy pochodzi od Pana X.
Tym sposobem obie strony są zadowolone, Pan X kasę a ja championy :lol:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt lut 10, 2012 9:12 am

carbaloy W moim mniemaniu DOROBEK HODOWLANY nie polega na dopilnowaniu samca ,aby dobrze zaparzył samicę.
Polega na tym aby zadbać o to by z tych namiętnych zbliżeń coś wyszło.
Począwszy od pilnowania jaj,do całkowitego wypierzenia młodego
Czasami jest to bardzo ciężka droga ......... :roll:

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt lut 10, 2012 10:22 am

Kiedyś były metalowe obrączki i je było trudniej skleić lub podrobić bo były po nich widoczne ślady, na plastikowych obrączkach to banalna robota i wielu ludzi to praktykuje w lifting gołębi. Gdy ja chcę kupić jakiegoś dobrego ptaka głównie z ras dętych to 4 na 10szt ma ciętą obrączke i takich unikam.
Dobrym pomysłem jest że każdy związek powinien mieć swój nr obrączki.

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » pt lut 10, 2012 10:47 am

Michu_83 pisze:Może jeszcze dodam. Że to właśnie ich hodowle przyczyniły się do wyrównania poziomu gdańskich wysokolotnych z Zachodem.Cel mego postu nie dotyczył A.W., tylko ogólnie w liczbie mnogiej.
Kolego Michu-83 o ile mnie pamięć nie myli długoletni hodowca Andrzej Wil....i zarazem sędzia rasy Gdański Wysokolotny swoim działaniem uporczywie dąży ku "nowemu" zgodnie z przyjętym przez PZHGRiDO wzorcem Gdańskiego (EE816), może być przykładem, nie tylko dla młodych hodowców. Jest uparty w ocenie, choć dla niektórych kontrowersyjny i niedoceniany.
Na ostatniej wystawie w Gdańsku - w sercu Klubu Sokoła Gdańskiego - pokazał kolegom hodowcom oceniając m.in.z kol. sędzią Mieczysławem Branickim, jak ma wyglądać rysunek Gdańskiego Wysokolotnego. Chwała mu za to............
Na dzień dzisiejszy Andrzej Wil.........jest czynnym członkiem Zachodniopomorskiego Klubu Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny w Szczecinie.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 10, 2012 11:31 am

I nikt tu nie neguje jego zasług , tylko po h.......j wystawia gołębie na niemieckich obrączkach :mrgreen: :evil:

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » pt lut 10, 2012 1:06 pm

lewap125 pisze:I nikt tu nie neguje jego zasług , tylko po h.......j wystawia gołębie na niemieckich obrączkach :mrgreen: :evil:
By pokazać wszem i wobec jak wygląda "dzisiejszy" kolor i rysunek (głowa,korona,oczy,dziób,ogon,postawa itp.) Gdańskiego Wysokolotnego osiągnięty przez hodowców niemieckich zrzeszonych w Europejskim Zjednoczonym Klubie Gdański Wysokolotny [ der Danziger Hochflieger Europa-Vereininung (DEV)] :| :D,by nasi hodowcy wzięli ten fakt pod uwagę i porównali to co mają w swym gołębniku.

jakub147
Kontakt:

Post autor: jakub147 » pt lut 10, 2012 1:27 pm

Panowie, odnośnie obrączek i wystawiania ptaków na wystawach z nie swojej hodowli.
Ja nie mam nic przeciwko temu aby ktoś wystawiał gołębie z nie swojej hodowli. Jeden potrafi wyhodować a drugi kupić. W hodowli psów rasowych również na wystawach hodowcy czy też tylko właściciele czworonogów wystawiają psy z nie swojej hodowli tyle, że tam jest dodany przydomek hodowlany, imię i nazwisko hodowcy zwierzęcia. Może najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart własności tak jak było to kiedyś ??

ODPOWIEDZ