Krajowa wystawa w Szczecinie 2012

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Krajowa wystawa w Szczecinie 2012

Post autor: lewap125 » pt lut 10, 2012 1:55 pm

Filip30 pisze:
lewap125 pisze:I nikt tu nie neguje jego zasług , tylko po h.......j wystawia gołębie na niemieckich obrączkach :mrgreen: :evil:
By pokazać wszem i wobec jak wygląda "dzisiejszy" kolor i rysunek (głowa,korona,oczy,dziób,ogon,postawa itp.) Gdańskiego Wysokolotnego osiągnięty przez hodowców niemieckich zrzeszonych w Europejskim Zjednoczonym Klubie Gdański Wysokolotny [ der Danziger Hochflieger Europa-Vereininung (DEV)] :| :D,by nasi hodowcy wzięli ten fakt pod uwagę i porównali to co mają w swym gołębniku.
Takie pokazy i dyskusje powinny odbywać się na szkoleniach związkowych, klubowych , a nie na wystawach. Na wystawie jest to tylko chwalenie się jakie to ja gołębie ściągnąłem z zagranicy.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 10, 2012 2:18 pm

jakub147 pisze:Panowie, odnośnie obrączek i wystawiania ptaków na wystawach z nie swojej hodowli.
Ja nie mam nic przeciwko temu aby ktoś wystawiał gołębie z nie swojej hodowli. Jeden potrafi wyhodować a drugi kupić. W hodowli psów rasowych również na wystawach hodowcy czy też tylko właściciele czworonogów wystawiają psy z nie swojej hodowli tyle, że tam jest dodany przydomek hodowlany, imię i nazwisko hodowcy zwierzęcia. Może najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart własności tak jak było to kiedyś ??
Wtedy powinna to być wystawa kupców, nie hodowców. Wystawcy psów mają swój regulamin i jest ok. Na wystawach gołębi wystarczy tylko przestrzegać regulaminu i nie będzie takich kwiatków.
" 7. Karta zgłoszeń powinna zawierać następujące dane;
a. -- imię , nazwisko , adres wystawcy oraz przynależność związkową i obowiązkowo
miejsce na potwierdzenie macierzystej organizacji / podpis Prezesa , pieczątka /
o pobraniu obrączek z wyszczególnieniem numeracji."

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt lut 10, 2012 4:26 pm

kolego Darecki
produkujac plyty pirackie tez musisz wlozyc swoj naklad pracy tak/ :D W przykladzie ktory przedstawilem pan Y tez wlozyl troche pracy ,ale zero wlasnego pomyslu. dla mnie nie ma roznicy czy wystawiasz kupionego golebia czy uchowanego po parze zlozonej przez kogos innego :oops:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt lut 10, 2012 4:38 pm

Kolego carbaloy
Gdyby wszyscy myśleli w ten sposób co Ty,każdy urodzony po wojnie,
nie miał by prawa nazywać siebie HODOWCĄ :wink:
Prawda ,czy nie prawda . :?:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 10, 2012 5:03 pm

Nawet jeśli się kupi dobre, naprawdę dobre gołębie, nie oznacza to wcale, że uchowa się po nich młode. Aby tego dokonać, potrzeba wiedzy i doświadczenia, zwłaszcza w temacie krótkodziobych. A ktoś, kto ma wiedzę i doświadczenie i potrafi to wykorzystać w praktyce jest już Hodowcą. Ktoś, kogo stać na każdego ptaka, bo ma forsy jak lodu, ale brak mu wiedzy i doświadczenia nigdy nic nie uchowa, zanim tej wiedzy i umiejętności nie nabędzie własną pracą. Inaczej się nie da. Poza tym każdy kiedyś zaczynał hodowlę. Ptaki nikomu nie spadły z nieba, trzeba je było nabyć. Aby mieć dobre ptaki nie dało się ich wyhodować z koków, trzeba było kupić dobre. Jak to mówią u nas na wsi "z gó..a bata nie ukręcisz". Dlatego uważam, że każdy, kto kupił dobre ptaki i dał radę uchować po nich podobnej lub lepszej klasy potomstwo jest hodowcą i ma pełne prawo efekty swojej pracy wystawiać.

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » pt lut 10, 2012 5:49 pm

Witam! Mam kilka pytań - Czy sędziego oceniającego powinna obchodzić obrączka na nodze gołębia - czy gołąb przedstawiony do oceny przez organizatora. Czy gołąb z zagraniczną obrączką nie może być oceniany. Dlaczego taki nie może brać udziału poza konkursem.

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » pt lut 10, 2012 6:27 pm

Witam. Temat za bardzo się rozwija.Motto sprawy jest na str. PZHGRiDI, regulamin Krajowej Wystawy w Szczecinie (warunki uczestnictwa).

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » pt lut 10, 2012 7:28 pm

Aby Kol zakończyc temat Jest regulamin Wystaw wydany przez ZG naszego zwiazku obowiazujacy chyba od 2009 r .Pisze tam ze na wszystkie wystawy mogą byc zgłaszane zwierzęta itp wszystkich UZNANYCH RAS posiadające znormalizowaną obraczke rodowąitp
UZNANE mogą być TYLKO OBRACZKI rodowe ROZPROWADZANE przez Polski Zwiazek...PUNKT ten nie dotyczy Wystawców zagranicznych
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2012 1:13 pm przez Chińczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » pt lut 10, 2012 7:38 pm

jeszcze do kol Raczkowskiego nie ma w regulaminie wystaw opublikowanym na Stronie ZG Polskiego ZHGRiDI czegos takiego jak ocenianie poza konkursem
Ja osobiscie jezeli chciałem wiedzić jak sedzia oceni moje ptaki na niemieckich obraczkach które tez mam bo od czegos w mojej rasie musiałem zaczać bo w kraju dobrych ptaków nie było wystawiałem je w Niemczech i to mi tam wolno . Koledzy Gdańskich tez dobrze o tym wiedza bo temat był omawiany na zebraniach zwiazkowych w poprzednich latach w Szczecinie .
Koniec w tym temacie pozdrawiam

bogdan_sokoly
Kontakt:

Post autor: bogdan_sokoly » pt lut 10, 2012 8:10 pm

Chińczyk zgadzam się z Tobą poniważ bardzo rozsądnie podchodzisz do sprawy zgodnie z regulaminem a nie zgodnie z zasadą kolesi.

bogdan_sokoly
Kontakt:

Post autor: bogdan_sokoly » pt lut 10, 2012 8:29 pm

A jeszcze jedno na wystawach wieksze znaczenie odgrywa nazwisko ,a nie jakość wystawionego ptaka .

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob lut 11, 2012 1:22 am

Zgadzam się z kolegą bogdan_sokoly, to już codzienność na wystawach, bynajmniej ja tak widzę.

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » sob lut 11, 2012 10:29 am

Kolego bogdan_sokoly.Zgodzę się z tobą,ale nie do końca.Pan A.W nie zawsze wygrywał na wystawach.Kto według pana miał lepsze Gdańskie na tej wystawie ,odpowiadające wzorcowi????.Nie w każdym wypadku wygrywa nazwisko (co się zdarza),tylko materiał hodowlany.Zawsze są niezadowolenia jeśli ktoś przegra i doszukiwanie się dziury w całym.Pozdrawiam

bogdan_sokoly
Kontakt:

Post autor: bogdan_sokoly » sob lut 11, 2012 10:49 am

Zgadzam się Michem ,że goębie na wystawach krajowych powinny być wyceniane komisyjnie ,ponieważ w tym dniu nie odbywają się żadne wystawy więc sędziów do dyspozycji jest dużo.Wycena golębi przez sędziów na krajówce powinna być gratis ,a należy pokryć koszty dojazdu oraz uslugi hotelowej .Panowie decydenci przeczytajcie chociaż jedną uwagę,wyciągnijcie wnioski a będzie mniej slów krytycznych.A jeszcze jedno niech sędziowie nie biją rekordów,który na wystawie oceni więcej golębi,to nie jest taśma produkcyjna . A co do golębi pana A.W to akurat dla mnie Ten pan jest osąbą bardzo pozytywną i wzorcowe golębie.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 11, 2012 1:04 pm

Filip30 pisze:
lewap125 pisze:I nikt tu nie neguje jego zasług , tylko po h.......j wystawia gołębie na niemieckich obrączkach :mrgreen: :evil:
By pokazać wszem i wobec jak wygląda "dzisiejszy" kolor i rysunek (głowa,korona,oczy,dziób,ogon,postawa itp.) Gdańskiego Wysokolotnego osiągnięty przez hodowców niemieckich zrzeszonych w Europejskim Zjednoczonym Klubie Gdański Wysokolotny [ der Danziger Hochflieger Europa-Vereininung (DEV)] :| :D,by nasi hodowcy wzięli ten fakt pod uwagę i porównali to co mają w swym gołębniku.
Od tego jest taka opcja na wystawach jak POKAZ. Jako wystawiający dobrze o tym wiesz ale masz w tym swój cel,że tak kolego piszesz.
Parę lat temu przerabiany był na tym forum dość ostro fakt oceniania własnych golębi przez sędziego i jakoś ostatnio nie słychać juz o takich przypadkach. W tej chwili fakt wystawiania gołebi na zagranicznych obrączkach oraz oceniania punktowego gołębi które nie mają wzorca ( turczyn). Wielu z Was koledzy miało by dużo do powiedzenia na temat sędziowania ale sie boicie konsekwencji :D

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 11, 2012 3:30 pm

Wystawa krajowa sama nazwa mówi że wystawiane są gołębie na braczkach krajowych które moga brac udział w konkursie ,na zagranicznych tez sa oceniane bo za to zapłacilismy ale nie biorą udziału w konkursie

Chińczyk
Kontakt:

Post autor: Chińczyk » sob mar 03, 2012 8:40 pm

KATALOG Z WYSTAWY dostepny jest na stronie Odziału Szczecińskiego ZHGRiDO
http://golebie.trzebiatow.org/

ODPOWIEDZ