Wystawa Krajowa Gołębi Młodych Kielce 2011 grudzień

bruno
Kontakt:

Re: Wystawa Krajowa Gołębi Młodych Kielce 2011 grudzień

Post autor: bruno » wt gru 20, 2011 7:17 pm

Widyn Polski a Warszawski Motyl Średniodzioby to nie jest ta sama rasa gołębi. Trzeba było panie Krzyśku dokładnie przeczytać propozycję wzorca jaka wisiała na klatkach i porównać ją z wzorcem motyla średniodziobego oraz przyjrzeć się pokazanym gołębiom oraz rysunkowi wzorc z katalogu, są to zupełnie inaczej zbudowane gołebie. Bardzo dobrą robotę robi Szabłowski z Warszawskiego Związku. W ten sposób uratuje zapomnianą już prawie Polską rasę hodowaną w całej Polsce już przed II wojną światową. Nie dziwię się hodowcom z terenów zachodnich Mazowsza czyli z ziemi łódzkiej, że mają pretensję do Warszawy, że Warszawa przywłaszcza już sobie drugą nazwę spokrewnionych z sobą gołębi.
Rozmawiałem na ten temat na wystawie w Kielcach z hodowcami z Warszawy. O co tu chodzi. Okazuje się, że w Warszawie praktycznie nikt nie wiedział na jakiej zasadzie i kto to zrobił, że zarejestrowany został Warszawski Motyl Sredniodzioby.
Hodowcy z Warszawy śmieją się tak samo jak hodowcy z Wrocławia czy Krakowa, że motyl średniodzioby w wersji jaka jest zatwierdzona i wydana w katalogu to jest odrzut z Motyla Warszawskiego ( krótkiego ). Z dalszych oociekań dowiedziałem się że rejestracji dokonał Kol. Szawiel, Który jest członkiem Związku w Gdansku.. Koledzy z Łodzi, nie szkalujmy Warszawy bo Warszawa z rejestracją Sredniodziodego Motyla Warszawskiego nie ma nic wspólnego.
Kolego Szabłowski robi dobrą robotę i życzę mu by doprowadził do końca temat z rejestracją Widyna Polskiego. Mam już swoje lata, ale tak profesjonalnego pokazu rasy do zarejestrowania jeszcze nie widziałem. Pańska propozycja podziału na dwie odmiany przypomniała mi lata młodzieńcze skąd pochodzę a jest to południowo wschodnia Białostocczyzna. Tak było, były widyny motyle i ciemniejsze cyganki. Były nawet rywalizacje hodowców, które Widyny lepiej i wyżej latają. Nigdy nie było jednoznacznie rozstrzygnięte, ale za to dużo wy-pi-te.
Jak pamiętam były to gołębie wysokolotne. Teraz nie wiem, być może przez kilkadziesiąt lat zaniedbania wyrodziły się z tego. Kol. Szabłowski pozdrawiam , jestem za reiestracją Widyna Polskiego.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt gru 20, 2011 8:04 pm

lewap125 pisze:https://lh5.googleusercontent.com/-Y80t ... 12/137.JPG
Zdjęcie pokazuje autora książki " Gołębie Rasowe " Pana Janusza Pawłowskiego, wpisującego dedykacje dla kupujących.
Również mam taką książkę z dedykacją , którą kupiłem prawie rok temu na giełdzie gołębiarskiej w Radzyminie, gdzie Pan Janusz promował swoją książkę :D
a jak ogolnie oceniasz te ksiazke?
PS. gdzie mozna wiecej zdjec z wystawy w bialym obejrzec oprocz chomika? na krymka.pl sie nie garna zeby jakies wrzucic.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt gru 20, 2011 9:23 pm

Bruno. Rzeczywiście propozycje wzorca nieco się różnią. Niestety nie miałem możliwości dotrzeć na wystawę do Kielc. Ptaki obydwu "ras ' nieco się różnią. Chodzi mi o to, że że i widyn i motyl średniodzioby pochodzą od dawnych widynów, jakich niegdyś pełno było w całej Polsce. Sam w młodości takie hodowałem . Doskonale latały i były idealnymi mamkami, co własnie tą rasę zgubiło. Zdegradowano je do roli mamek a mamka ma karmić, wygląd jest nieistotny. Kiedyś na każdym podwórku można było spotkać stadko widynów a ich lot naprawdę zachwycał. Kolega miał stado w którym latało po 30 sztuk czarnych, czerwonych i żółtych.Potrafiły latać dwa razy dziennie, rano i wieczorem po 2 - 3 godziny.Latały tak wysoko, że nie było widać skrzydeł, wyglądały jak plamki na niebie.

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » wt gru 20, 2011 9:25 pm

Witam Panie Kirczuk były pana turkoty białe wystawiane nie jaki Bielecki je wystawiał z Kielc rozmawiałem z nim było trochę białych były też żółte, czerwone, czarne czarne tigry Bolo-jemcity

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » wt gru 20, 2011 9:28 pm

Witam Panie Kirczuk były pana turkoty białe wystawiane nie jaki Bielecki je wystawiał z Kielc rozmawiałem z nim było trochę białych były też żółte, czerwone, czarne czarne tigry Bolo-jemcity

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt gru 20, 2011 10:15 pm

adammo87 pisze:
lewap125 pisze:https://lh5.googleusercontent.com/-Y80t ... 12/137.JPG
Zdjęcie pokazuje autora książki " Gołębie Rasowe " Pana Janusza Pawłowskiego, wpisującego dedykacje dla kupujących.
Również mam taką książkę z dedykacją , którą kupiłem prawie rok temu na giełdzie gołębiarskiej w Radzyminie, gdzie Pan Janusz promował swoją książkę :D
a jak ogolnie oceniasz te ksiazke?
PS. gdzie mozna wiecej zdjec z wystawy w bialym obejrzec oprocz chomika? na krymka.pl sie nie garna zeby jakies wrzucic.
Wszystkie ciekawsze zdjęcia z Białegostoku wrzuciłem na chomika , ale widzę że jest spore zainteresowanie i się nie dziwię, bo wystawa i giełda była ciekawa, tak, że niebawem dorzucę jeszcze kila zdjęć. :D , tylko muszę wyciąć te niecenzuralne :D

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » śr gru 21, 2011 10:13 am

kleniu1 pisze:Janusz Kowalewski jak wynika z katalogu
Szanowny Pan Jan Kowalewski wg spisu PZHGR iDI jest sędzią z Tczewa, uprawnienia Gr II
( brodawczaki) sp.3, Gr IX (lotne) sp. 12.15.17.
Wszystkich sędziów Gdańskiego Wysokolotnego, hodowców i sympatyków tej rasy odsyłam do obejrzenia strony internetowej http://www.szczecinskizhgrido.pl/klub_g ... index.html. Spodziewam się, że odbiór u wielu będzie różny i da powód do polemiki.

kajtek
Kontakt:

Post autor: kajtek » śr gru 21, 2011 11:03 am

Moje nazwisko Szabłowski. Pragnę jawnie przedstawić pokrótce sytuację tak, na ile mam wiadomości na ten temat.
Nikt z Hodowców Warszawskich, ani z Zarządu Związku nie wymuszał zarówno rejestracji jak i nazwy Warszawski Motyl Średniodzioby. Przez ostatnie dwie kadencje jestem członkiem Zarządu Warszawskiego Związku, ostatnio Zastępcą Prezesa. Nikt do nas nie składał wniosku, jak również Zarząd sam nie przesyłał wniosku do Komisji Standaryzacyjnej o rejestrację Warszawskiego Motyla Średniodziobego.
Już po fakcie i po ukazaniu się wydania katalogu wzorców gołębi p.t. ,, STANDARDY GOŁĘBI RASOWYCH” dowiedzieliśmy się od obwcnego Prezesa Polskiego Związku, kto i w jaki sposób dokonał rejestracji Motyla Średniodziobego wg przedstawionego w w.w. katalogu wzorca. Dowiedzieliśmy się też, że rejestracji w takiej wersji rasy byli przeciwni hodowcy z Wrocławia określając to dosłownie jako odrzut Motyla Warszawskiego. Przeciwni temu są również hodowcy z Warszawy, którzy hodują Widyna Polskiego. Ja również Widynem zachwycam się już ponad 50 lat. Były to gołębie jak piszą na postach Krzysiek i Bruno wysokolotne, obecnie zaniedbane. Dlatego podjąłem się zarejestrować tę rasę gołębi, by nie zrobili to za nas sąsiedzi z zachodniej granicy jak w historji niejednokrotnie bywało. Nie do Warszawy pretensja na temat Motyla Średniodziobego. Przyznaję, że w Kielcach słyszałem również nieco cierpkich słów na ten temat.
Proponuję tej rasie gołębi nazwę znaną w całej Polsce już w okresie międzywojennym. Jest to nazwa , która nie budzi kontrowersji zwłaszcza dla hodowców z rejonu Łódzkiego.
Poza tym jest to rasa w znaczny sposób różniąca się zarówno od Motyla Warszawskiego jak i od Warszawskiego Motyla Średniodziobego. W piśmie skierowanym do Zarządu Warszawskiego Związku o nadanie biegu rejestracji tej rasy i zatwierdzenia wzorca wykazałam 6 różnic między tymi rasami a mianowicie:
1. są one nieco większe i silniej zbudowane od motyli obu wersji,
2. postawa i budowa, pierś nie jest wysunięta do przodu a uniesiona do góry, szyja może być w uniesieniu lekko wygięta, ale nigdy gołąb nie pulsuje szyją.
3. kształt i wielkość głowy, oraz przejście głowy w szyję u motyli jest zupełnie inaczej ukształtowane niż u Widyna
4. dziób dużo dłuższy do 18 mm mierzony od rozwarcia dzioba,
5. rysunek , u Widynów dużym błędem jest tzw. ucięcie koloru na tarczy skrzydła co u Motyli jest wręcz preferowane,
6. Drobne różnice w kolorze powiek zwłaszcza u czarnych oraz tęczówki i dzioba.
Dziękuję wszystkim hodowcom, którzy rozmawiali ze mną podczas wystawy w Kielcach na temat prezentacji i próby rejestracji wzorca, dziękuję za wsparcie jak i uwagi krytyczne co do jakości niektórych prezentowanych ptaków.
Wyjaśniam, największe spustoszenie mamy w kolorze czarnym. Piękne ptaki można spotkać w kolorze czerwonym oraz niekiedy w żółtym. Mam nadzieję,żę z roku na rok da się to odbudować.
Z uszanowaniem Henryk Szabłowski

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » śr gru 21, 2011 5:10 pm

Witam Panie Kirczuk te pana turkoty były bardzo słabo ocenione po 92 , 91 ,90 89 pkt zresztą tak jak innych hodowców tylko jeden miał niezłe czarne 94, 93 pkt ja mam Mistrza Polski którego zdobyłem zdecydowanie i dużą przewagą w punktach mam również zwycięzcę z rasie 96 pkt biały i wyróżnienie za czerwonego 95 pkt pozdrawiam Bolo-jemcity

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » śr gru 21, 2011 5:55 pm

cwaniak001 to był twój najlepszy materiał hodowlany,nie dziwie się ,że je sprzedałeś :lol:

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » śr gru 21, 2011 7:55 pm

turkot75 pisze:cwaniak001 to był twój najlepszy materiał hodowlany,nie dziwie się ,że je sprzedałeś :lol:
Panie Mariuszu. Jeśli uważa Pan, że to był mój najlepszy materiał hodowlany - to jest Pan w błędzie :lol: Nie wiem dlaczego ponoszę odpowiedzialność za tak niską ocenę ?

Turkoty są wprawdzie mojej hodowli, ale ja nie odpowiadam za to jak zostały przygotowane do wystawy, jak wyglądają? jak są zadbane? (zostałem poinformowany, o tym że miały odjęte punkty za struktury upierzenia itp.).

Jestem "gołębiarzem" niezrzeszonym w żadnym związku :shock: , młodym amatorem :lol: - a zostałem skarcony przez hodowcę ... nie dawno Pan twierdził, że jestem na forum kim innym, oj nie ładnie :lol: To "hańbi" mój wizerunek, mam wrażenie że takie wypowiedzi wobec mnie, mi szkodzą nie wiem w jakim celu?

Pozdrawiam, a temat uważam za zamknięty - bo w/w gołębie nie należą do mnie - któryś z kolei raz to zaznaczę !!!

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » śr gru 21, 2011 9:01 pm

(zostałem poinformowany, o tym że miały odjęte punkty za struktury upierzenia itp.).
ok.Panie Macieju :idea:Pozdrawiam

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » czw gru 22, 2011 5:51 am

Witam pana turkoty miały od jęte punkty za budowę one byłe mizernej budowy na małych łapciach wazka głowa uboga rozeta szyja za długa i wąska no i postawa to nie to pozdrawiam

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw gru 22, 2011 7:56 am

Myślę , że za wystawione turkoy z hodowli cwaniaka powinien się wstydzić pan który je wystawił , a nie kol. cwaniak który sprzedał gołębie do dalszej hodowli, (czytaj rozmnażania), jak dobrze pamiętam powinno się wystawiać gołębie przez siebie wyhodowane :wink: .
Widać nie wszyscy hodowcy znają się na gołębiach, ale za to mają kasę :D

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw gru 22, 2011 11:00 am

Mi się zdaje że to nie zgodne z regulaminem wystawiając ptaki np za kolegę. Na dodatek kolega daje na wystawę słabe ptaki a wszystko jest pisane na wystawcę i psuje sobie ocenę.

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » czw gru 22, 2011 11:58 am

Bolo-jemcity pisze:Witam pana turkoty miały od jęte punkty za budowę one byłe mizernej budowy na małych łapciach wazka głowa uboga rozeta szyja za długa i wąska no i postawa to nie to pozdrawiam
W takim razie powinny dostać BO.

Sprzedam także wszystkie swoje turkoty, kupię od Pana lepsze ... jak można oceniać całą moją hodowlę na podst. 3-sztuk (nie 4) z 40+, były to młode sprzedane ponad 6-mies. temu jako "piszczaki".

Jest rzeczą wiadomą, że nie każdy młódek wychodzi idealny ... chociaż widzę, że Panowie (hodowcy turkotów) tego nie dostrzegają, widzą za to coś innego ... mają wrażenia, że to ja osobiście wystawiłem na wystawie swoje najlepsze młode :lol: i mają satysfakcję, że mnie pokonali.

Czuję się głupio :?: szkoda mi jest tylko kilkunastoletniego chłopaka (właściciela turkotow), który zaczyna swoją przygodę z gołębiami, że musi to czytać ... a wiem, że śledzi to forum. Była to jego pierwsza wystawa :!: i zdobył II wicemistrza Polski.

Kol. lewap125 dobrze zauważył, że były to gołębie do dalszej hodowli !!!

Może nie wszyscy wiedzą, ale też jestem bardzo młodym hodowcą ... poniżej 20lat :lol: a zdjęcia dokładnie ilustrują słowa Bolo-jemcity :lol:
Załączniki
DSC00668.JPG
DSC00747.JPG
DSC07669.JPG

piowid77
Kontakt:

Post autor: piowid77 » czw gru 22, 2011 1:08 pm

No na szczęście zdjęć nie oceniamy - tylko niestety to co mamy w oczku na danej wystawie :!:
Pozdrawiam i życzę samych sukcesów hodowlanych (i tu nie tylko hodowcom turkotów) w Nowym - 2012 roku :!:
Oceniający :wink:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw gru 22, 2011 1:25 pm

Ja WIEM że młode gołębie nie wszystkie wychodzą dobre i co do gołębi Cwaniaka , to nie mam wątpliwości , że ma dużo lepsze w gołębniku, kiedyś byłem w ich, tzn. i ojca gołębnikach i mieli oni wtedy naprawdę ładne gołębie.
Co do tego młodego hodowcy, który czyta to forum i szczyci się II wicemistrzem, to mam mieszane uczucia, taki młody a już kombinuje,przydało by się trochę uczciwości. Regulamin mówi jasno, że hodowca wystawia gołębie na obrączkach które pobrał od macierzystego związku, ja zaczynając hodowlę Barwnogłówki Królewieckiaj czekałem cztery lata, aby wyhodować pewną ilość najlepszych gołębi (minimum 4 do kolekcji).
Teraz mogę się pochwalić . W warszawie na Wystawie Krajowej ZW w rasie i tytuł Mistrza Polski , wystawiając 12 gołębi wyhodowanych w mojej hodowli i na obrączkach pobranych z mojego związku.
Pozdrawiam

ps. Hodowca ten jest jeszcze młody , ma czas na sukcesy, ja jestem w wieku Twego ojca, ale mam tzw.ZASADY :wink:

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » czw gru 22, 2011 6:00 pm

lewap125 z chęcią podpiszę się pod tym co napisałeś,a szczególnie( Hodowca ten jest jeszcze młody , ma czas na sukcesy, ja jestem w wieku Twego ojca, ale mam tzw.ZASADY),pytałem cwaniaka czy to jest jego najlepszy materiał hodowlany,przyznam że zrobiłem to złośliwie.Szkoda mi tylko tego młodego hodowcy który wystawiał turkoty.
Jest rzeczą wiadomą, że nie każdy młódek wychodzi idealny ,tak Panie Macieju widzimy to 40% hodowli jest to odpad hodowlany, przynajmniej u mnie tak było w rasie turkot dwuczuby.W Turkotach bucharskich trwało to sześc lat zanim mogłem cokolwiek wystawić na wystawie i otrzymać przynajmniej 95pkt

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » czw gru 22, 2011 6:09 pm

arek5959 pisze:Mi się zdaje że to nie zgodne z regulaminem wystawiając ptaki np za kolegę. Na dodatek kolega daje na wystawę słabe ptaki a wszystko jest pisane na wystawcę i psuje sobie ocenę.
Przynajmniej na mojej wystawie klubowej nie wystawił bym gołębi na innych niż pobrane w moim związku ,sprawdzają to skrupulatnie skarbnik i sekretarz.

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » czw gru 22, 2011 7:27 pm

Witam, z satysfakcją czytam te wywody o turkotach, bo nie piszę się o tej rasie zbyt wiele na tym forum, a sam równiez je hoduję. Natomiast mając w swojej hodowli gołębie zarówno od kolegi Cwaniaka jak i od kolegi Bola Jemcity, stwierdzam, że Bolo ma trochę lepsze ptaki borac pod uwagę pokrój całego stada. Co do zachowania tego młodego kolegi, wystawianie gołębi z nie swojej hodowli jest zwyczajnie nie etyczne. Tyle odemnie. Wszystkim Mistrzom i Vice gratuluję.
Karol.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw gru 22, 2011 8:41 pm

Nie tylko młodzi hodowcy wystawiają nie swoje gołębie, jest to dosyć powszechny proceder. Ja też jestem młodym hodowcą i wystawiam tylko swoje ptaki, uważam, że wygranie kupionym gołębiem nie daje żadnej satysfakcji.
W.K

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » czw gru 22, 2011 10:13 pm

Widzę, że powoli dochodzimy do konsensusu :x oczywiście nie twierdzę, że mam najlepsze turkoty niem. dw, w przyszłości chciałbym żeby tak było, ale wiem o tym, że tak nie jest :( są moim zdaniem tylko dobre bądź poprawne.
Oczywiście Zwycięzcy krajowej wystawy pogratulowałem na PW.
Ale "zabolały" mnie krytyczne słowa napisane na naszym forum na temat klasy w/w młodych w odniesieniu do całej hodowli. Turkoty hoduję dopiero drugi sezon, wkładam w nie dużo pracy, dbam o porządek w gołębniku i zapewniam im odpowiednie warunki rozwoju - moje działania zmierzają w dobrym kierunku. Uważam, że mam zadbane i zdrowe gołębie, co wpływa także na ich ogólny wygląd.

Tak jak pisałem wcześniej na forum ograniczam hodowlę o 80%, od przyszłego sezonu będę zwracał szczególną uwagę na pokrój gołębi, gdyż w tym roku postawiłem na ilość.
W ten sposób wybiorę wstępny materiał hodowlany, przez eliminacje gołębi, które moim wymaganiom nie odpowiadają.

Szczególną selekcje przeprowadzam w Mnichach Południowoniemieckich Łapciatych ... w Turkotach Niem. Dwuczubych i Wywrotkach Wschodniopruskich.

Zamierzam także sprowadzić do hodowli Krymkę Polską, warunki są odpowiednie i z czasem mam nadzieję, że pochwalę się jakimś tytułem :lol: narazie ze mnie jest amator, ale widzę że trochę osób w Polsce mnie już kojarzy :wink:

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !!!

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » pt gru 23, 2011 8:36 am

Witam , młody kolego { Cwaniak } nie znam cie zawsze rozmawiam z twoim ojcem na temat turkotów jak jesteś taki wygadany to zapisz się do związku i wystawiaj swoje turkoty, pokażesz co potrafisz na wystawie zdziałać a nie na forum albo zdjęciami się chwalisz gołąb na wystawę jest inaczej prowadzony i przygotowywany niż taki do hodowli czy na sprzedaż jesteś za młody żeby tak mądrować ni masz doświadczenia ciekawe czy ojciec wie o twoim zachowaniu a jeśli chodzi o kupno gołębi to zapraszam a co do oceny bo to ją gołąb uzyskuje za poważny błąd w budowie na przykład krzywy mostek a drobne błędy w budowie karci się ujemnymi punktami do twojej informacji mądrujesz a nie wiesz o czym pierwsza turkoty kupowałeś od Młynka z opola one za bardzo siedzą na nogach ode mnie masz dobry materiał jak go mądrze po parujesz to będą dobre gołębie wiem od gościa który był u was że mój samiec ten biały co miał 3 razy 96 pkt zdecydowanie się wyróżnia w waszej hodowli wykorzystaj to

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt gru 23, 2011 10:32 am

jesteś za młody żeby tak mądrować ni masz doświadczenia ciekawe czy ojciec wie o twoim zachowaniu
Szczególnie takie teksty mnie denerwują. Też jestem młodym hodowcą a gołębie hoduję od dziecka (5 roku życia) więc doświadczenie mam spore (prawie 13 lat.). Nie wydaje mi się żeby kol. Cwaniak mądrował, jego posty są dosyć grzeczne i raczej nie powinny nikogo urazić. Choćby Jego Ojciec nie wiedział, że Cwaniak pisze na forum to co? Poskarży się mu Pan? Jeszcze wrócę do tego doświadczenia, niektórzy hoduję gołębie przez 30 i więcej lat a i tak nie znają podstaw profilaktyki.
W.K

ODPOWIEDZ