Kociewska wystawa w Pelplinie

raczkowski16
Kontakt:

Kociewska wystawa w Pelplinie

Post autor: raczkowski16 » ndz paź 09, 2011 10:24 am

Witam! Mam pytanie w jakim terminie? Zyczę organizatorom aby się wszystko pięknie udało! I jeszcze jedno małe pytanko gdzie są Ci wielcy z Tczewa- Malborka- Elbląga- Starogardu - kiedy odbyły się tam wystawy? Mam jednak nadzieję że się Wszyscy spotkamy! Pozdrawiam serdecznie!

Zjak
Kontakt:

Re: Kociewska wystawa w Pelplinie

Post autor: Zjak » ndz paź 09, 2011 4:58 pm

Trzeba czytać stronę związkową bo tam jest wszystko napisane:
http://www.pzhgridi.pl/wystawy_terminy.php?menu=wystawy

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » pt lis 25, 2011 12:56 pm

WITAM!
O ILE MI WIADOMO TJ. TO PIERWSZA TAKA WYSTAWA GOLĘBI RASOWYCH NA KOCIEWIU.WYSTAWY GOŁEBI POCZTOWYCH SIĘ ODBYWAJĄ ALE NIGDZIE NIE ZNALAZLEM ZAPISKÓW O JAKIEJKOLWIEK WYSTAWIE GOŁĘBI RASOWYCH NA KOCIEWIU.
wYSTAWA ODBEDZIE SIĘ W DNIACH 7-8.01.2012R. W DAWNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR.1.godz otwarcia:
07.01.2012r.(sobota) od 07.00-18.00
08.01.2012r.(niedziela) od 07.00-15.00
Wystawie towarzyszyć będzie giełda nadwyżek hodowlanych.Jeśli ktoś przyjeżdza z daleka,na miejscu jest bufet,można zamowić sniadanie ,obiad i kolację.pozatym są miejsca noclegowe-20zł od osoby(wszystko w jednym budynku).
Więcej info pod nr.:783-220-647

pozdrawiam

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » pt lis 25, 2011 1:07 pm

a propos: KOCIEWIA Elblag i Malbork to nie Kociewie.Obszar Kociewia To powiaty starogardzki,tczewski,część powiatu czluchowskiego,tucholskiego,oraz pólnocna częśc woj.kujawsko-pomorskiego.Dla chłonnych wiedzy polecam poszperać po internecie lub udać się do punktu turystycznego.

Mimo wszystko zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do naszej duchchowej stolicy Kociewia-Pelplina 8) na Kociewską Wystawę Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Jeszcze raz pozdrawiam i zapraszam

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pt lis 25, 2011 3:40 pm

Elbląg i Malbork nie organizują wystaw, najbliższa w Gdańsku, ale sam nie mam żadnych informacji kiedy ona będzie.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » sob lis 26, 2011 9:49 am

WITAM!
WYSTAWA W GDAŃSKU ODBĘDZIE SIĘ 21-22.01.2012R.(wg flory i fauny).prawdopodobnie kilku hodowców od nas jedzie tam,ale większóść nastawia sie na solec kujawski no i Kociewska wystawę.Natomiast wybieramy sie tam za rok.Jest ogólnopolska wystawa,kilku hodowców chce wyrobić sobie licencje.osobiście planuje w listonoszu polskim ,rysiu polskim oraz garłaczu śląskim białogłowym(łysym) oraz zielononózce polskiej.Pozatym chcę wystawić jeszcze loczki ,garlacze Norwich i gile.

pozdrawiam

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » sob lis 26, 2011 9:57 am

Odnosnie pierwszego postu,jeżeli chodzi o starogard,tam zawsze był problem z hodowcami,sam pochodzę z okolic starogardu,tam jest inna mentalność,cieżcy tam sa ludzie.Wpisuja się ,są bo są,a na koniec mowią:ja myslałem ze jak się wpiszę to lepiej mi pójdzie sprzedaz gołębi,bo jestem w zwiazku przecież,a teraz widzę że wydałem tylkom pieniądze.Poprostu jak słyszę takich delikwentów to ręce opadywuja.

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » wt lis 29, 2011 7:36 pm

Witam
Chciałbym się dowiedzie ile tak około wystawianych jest gołębi na wystawie w Pelplinie i czy wystawia tam ktoś kingi(białe).
Ps. Czy można tam takie kupic, dokładnie samca z oceną min 95 pkt.

Z góry dziękuję za pomoc.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » śr lis 30, 2011 1:17 pm

WITAM!
NA DZIEN DZISIEJSZY DOKLADNIE NIEWIADOMO ILE GOŁĘBI.ZGLOSZENIA ZAMYKAMY 15 GRUDNIA.HODOWCÓW KINGOW JEST NARAZIE TRZECH,ALE NAPEWNO BEDZIE WIĘCEJ.BIAŁĘ BĘDA.
ZGLOSZENIA NAPŁYWAJĄ Z CALEJ POLSKI.OSOBIŚCIE WYSTAWIAM GARLACZE ŚLĄSKIE BIALOGŁOWE,NORWICHE,RYSIE POLSKIE,LISTONOSZE POLSKIE,LOCZKI.PRAWDOPODOBNIE LISTONOSZY BEDZIE NAJWIECEJ.W NIEKTÓRYCH RASACH BEDZIE NAPRAWDE OSTRA KONKURENCJA.SĄ DODATKOWE KONKURSY DLA LISTONOSZA ORAZ SOKOŁA GDAŃSKIEGO.
REGUKLAMIN I ZGŁOSZENIA WYSYŁALIŚMY IMIENNE.wIADOMO ŻE DO WSZYSTKICH NIE JESTEŚMY W STANIE WYSŁAĆ.JEŻELI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY WYSTAWIENIEM PTAKÓW NA KOCIEWSKIEJ WYSTAWIE,PROSZĘ PODAĆ KONTAKT, WYSLEMY ZGŁOSZENIE!

POZDRAWIAM

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » czw gru 01, 2011 2:55 pm

NAWIĄZUJĄC DO NASZEJ ROZMOWY.ZAUWARZYŁEM ZE NASTAWIŁĘS SIĘ NA ZAKUP PTAKÓW Z WYSOKĄ PKT,A TO NIE ZAWSZ DAJE POZADANE EFEKTY.PTAKI Z REGUŁY KUPUJĘ SIE OD ZAUFANEGO HODOWCY,MAJACEGO JAKIES DOŚWIADCZENIE W HODOWLI.rZENUJĄCE JEST TO JAK WIDZĘ MLODYCH ALBO POCZATKUJACYCH HODOWCÓW KUPUJACYCH GOŁEBIE Z WYSOKA PKT ALBO NAJLEPIERJ CHAMPIONY,LICZACYCH NA SZYBKI SUKCES.A TAK SIĘ NIE DA.JUŻ PO PIERWSZYM ROKU MOŻE PRZYJŚĆ ROZCZAROWANIE.KAŻDY HOD ZACZYNAJACY HOD POWINIEN MIEC MIN WIEDZY Z ZAKRESU PIELEGNACJI,PROFILAKTYKI ,CHORÓB ZNAĆ WZORZEC DANEJ RASY I CIĄGLE SIĘ DOKSZTZŁCAC,ABY TO CO OSIĄGNAL NIE BYŁO KWESTIA PRZYPADKU.KIEDYŚ HODOWAŁEM KINGI I WIEM ZE ICH HODOWLA NIE JEST ŁATWA.Z WZORCA TRZEBA SIĘ NIEUSTANNIE KSZTAŁCIĆ.MIMO WSZYSTKO ŻYCZE WYTRWAŁOSCI I SUKCESOW W HODOWLI.

POZDRAWIAM

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » czw gru 01, 2011 2:56 pm

NAWIĄZUJĄC DO NASZEJ ROZMOWY.ZAUWARZYŁEM ZE NASTAWIŁĘS SIĘ NA ZAKUP PTAKÓW Z WYSOKĄ PKT,A TO NIE ZAWSZ DAJE POZADANE EFEKTY.PTAKI Z REGUŁY KUPUJĘ SIE OD ZAUFANEGO HODOWCY,MAJACEGO JAKIES DOŚWIADCZENIE W HODOWLI.rZENUJĄCE JEST TO JAK WIDZĘ MLODYCH ALBO POCZATKUJACYCH HODOWCÓW KUPUJACYCH GOŁEBIE Z WYSOKA PKT ALBO NAJLEPIERJ CHAMPIONY,LICZACYCH NA SZYBKI SUKCES.A TAK SIĘ NIE DA.JUŻ PO PIERWSZYM ROKU MOŻE PRZYJŚĆ ROZCZAROWANIE.KAŻDY HOD ZACZYNAJACY HOD POWINIEN MIEC MIN WIEDZY Z ZAKRESU PIELEGNACJI,PROFILAKTYKI ,CHORÓB ZNAĆ WZORZEC DANEJ RASY I CIĄGLE SIĘ DOKSZTZŁCAC,ABY TO CO OSIĄGNAL NIE BYŁO KWESTIA PRZYPADKU.KIEDYŚ HODOWAŁEM KINGI I WIEM ZE ICH HODOWLA NIE JEST ŁATWA.Z WZORCA TRZEBA SIĘ NIEUSTANNIE KSZTAŁCIĆ.MIMO WSZYSTKO ŻYCZE WYTRWAŁOSCI I SUKCESOW W HODOWLI.

POZDRAWIAM

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » pt gru 02, 2011 8:11 am

Niestety nie zgadzam się z panem. jestem początkującym hodowcą i chcę zacząć hodowlę od dobrych gołębi. Pan uważa że nie jest dobre kupowanie dobrych gołębi przez młodych hodowców, więc według pana łatwiej odneść jakieś sukcesy w hodowli jęsli kupi się gołębie jakiejś podrzędnej klasy od hodowcy. Ja zdaje sobie z tego sprawę że z nawet pary gołębi wyśmienitej klasy może wyjść średniak, albo nawet jakiś młody bardzo słabej jakości, ale jest chyba wieksze prawdopodobieństwo że z tych gołębi otrzyma sie dobre i wyśmienite młode. Czyż to nie jest prawda?
Po drugie jeśli ja jestem początkujący i znam wzerzec ,w tym przypadku kingów, tak średnio, to lepiej kupić gołębia który został oceniony i opisany przez profesjonaliste(sędziego), który przez karte oceny pokazuje jakiej klasy jest to gołąb.
Mówi pan terz że lepiej jechać do jakiegoś zaufanego hodowcy, ale ja nie znam żadnego takigo,a też jest różnie z hodowcami, ponieważ wielu z nich jak widzi młodego niedoświadczonego kupującego to wciska im jakieś gołębie, których chcą sie pozbyć ze swojej hodowli, bo albo są słabej jakości albo chore.
Podsumowując myśle że najlepiej kupićgołębia z kartą oceny , choć mogę nie mieć racji.
A jeśli pan zna jakiś uczciwych hodowców kingo z województwa pomorskiego(najlepiej z okolic powiatu starogardzkiego to chętnie bym sie do nich wybrał mmoże akurat mają gołębia którega ja potrzebuję.
Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt gru 02, 2011 8:41 am

Nie jest to takie proste. Podam przykład z życia. Na wystawę do Poznania jeździ z moich stron co roku wycieczka hodowców. Jedziemy autobusem, czasami dwoma, wiele osób swoimi samochodami. W sumie kilkadziesiąt osób. W zeszłym roku dwaj hodowcy z moich stron kupowali garłacze. Mniejsza o to, jakiej rasy. W każdym razie jeden kupił ptaka od znajomego wystawcy. Ptak nie był wystawiany ani oceniany, kolega nabył go na giełdzie. Gołąbek niezły, cena przystępna. Inny hodowca, mniej doświadczony nabył ptaka z wystawy. Ocena 94 pkt. ale w tym 3 punkty ujemne za jeden z ważnych elementów.Cena dwa razy wyższa niż ptaka kupionego na giełdzie. Wsadziliśmy oba ptaki do klatki i od razu było widać, że chociaż ptak z wystawy, dość wysoko oceniony, to jednak feler wskazany przez sędziego sprawia, iż w porównaniu gołąb wyglądał na gorszego niż ten kupiony na giełdzie. Nabywca zwracał uwagę na garło, kolor i na ogólną punktację ale nie mając doświadczenia przeoczył to, co w ocenie wskazał sędzia. Okazało się, że ta wada jest przekazywana na potomstwo. Wniosek nasuwa się taki, że aby korzystnie kupić ptaka trzeba mieć trochę wiedzy albo poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Mając tą wiedzę kupisz dobrego ptaka na giełdzie czy z gołębnika. Oczywiście też czasami można się naciąć ale takie już jest ryzyko przy kupowaniu gołębi. Ktoś, kto nie ma wiedzy i doświadczenia natnie się na zakupie z wystawy, jak kolega, którego przypadek podałem.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » pt gru 02, 2011 10:00 am

KIEDYŚ JAK PTAK MI SIĘ PODOBAŁ,STARALEM SIE JESZCZE CENE NEGOCJOWAĆ,TRACILEM NA TYM.TRUDNO POTEM BYŁO DOSTAC PTAKA PASUJĄCEGO DO MOJEGO.POWODEM BYLA MALA ZNAJOMOŚĆ WZORCA.OCENA SĘDZIEGO TEŻ NIE ZAWSZE WIARYGODNA,SĄ JESZCZE TACY KTORZY OCENIAJĄC NA SWOIM PODWORKU,KOLEGOM OCENIAJA WYZEJ,A PO PTAKU WIDAĆ ŻE JEST MIERNEJ JAKOŚCI,CZĘSTO POSIADA WADY KTÓRE GO DYSKWALIFIKUJĄ.BYWA TAK ŻE NIEZNAJĄ DOBRZE WZORCA I HISTORI RASY,MIMO TO ŻE MAJA UPRAWNIENIA NA DANĄ RASĘ.DECYZJI TAKIEGO SĘDZIEGO NIE PODWAŻAM,ALE ZAPRASZAM DO DYSKUSJI,ŻEBY WYPOWIEDZIAL SIĘ NA TEMAT. :) MOIM ZDANIEM OCENA POWINNA DO KOŃCA ZOSTAĆ ANONIMOWA.PROPONOWAŁBYM TEŻ WIĘCEJ SZKOLEŃ DLA SĘDZIÓW.W GARLACZACH CENIE SOBIE WYCENĘ PANA KRZYSIA KANICKIEGO,WYDAJE MI SIĘ ŻE TEN CZLOWIEK POSIADA DUŻĄ WIEDZĘ NA TEMAT DĘTYCH,W KINGACH PAN PŁACZKOWSKI.U WAS JESZCZE JEŻDZĄ JA BYLEM OSTATNIE DWA LATA SAM :)

POZDRAWIAM

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » sob gru 03, 2011 5:17 pm

Witam! Mam pytanie - czy będą króliki. Pozdrawiam!

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » pn gru 05, 2011 1:45 am

WITAM!
NA WYSTAWIE NIE,NA GIEŁDZIE PRAWDOPODOBNIE BĘDĄ

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » wt gru 06, 2011 8:56 am

ODNOŚNIE OCENY TO NA JEDNEJ WYSTAWIE PTAK MOŻE UZYSKAĆ 95PKT,A NA DRUGIEJ 90PKT.WAZNE ŻEBY PARĘ DOBRZE ZESTAWIĆ.

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » wt gru 06, 2011 10:23 am

Taki mamy poziom sędziowania.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » wt gru 06, 2011 12:09 pm

WG MNIE POWINNO BYĆ WIĘCEJ SZKOLEŃ DLA SĘDZIÓW.NIEKIEDY BYWA TAK, ŻE SĘDZIOWIE OCENIAJA DANĄ RASĘ ,NIE ZNAJĄC DOBRZE INTERPRETACJI WZORCA.TYM SAMYM NIESPRAWIEDLIWIE OCENIAJĄ HODOWCÓW.HODUJĘ MIN LISTONOSZE POLSKIE,JESTEM CIEKAWY ILU SEDZIOW KTORZY OCENIAJĄ TĄ RASĘ,ZNA DOBRZE WZORZEC TEJ RASY.BĘDĄC NA JEDNEJ Z WYSTAW WIDZIALEM PTAKA OCENIONEGO NA 94PKT,DO TEGO PTAK W TYM KOLORZE WYSTĘPUJE B.RZADKO.NAJLEPSZE BYŁO TO ŻE PTAK WYKAZYWAL CECHY OBCEJ RASY,WG MNIE PTAK TAKI POWINIEN DOSTAĆ BO,A NIE AŻ 94PKT.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » czw gru 08, 2011 10:30 am

DO KING95.My wybieramy się do solca kujawskiego tam napewno będą kingi,jak kolega bylby chetny to może się zabrać z nami.w czw zawozimy ptaki,wracamy i w niedzielę jedziemy na wystawe i giełdę.

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » ndz sty 08, 2012 4:54 pm

Był ktoś z forumowiczów na tej wystawie.
Jeśli tak to jakie wrażenia?

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz sty 08, 2012 6:31 pm

Ja byłem, na wystawie nie było ras które mnie interesują, z krótkich były sroczki polskie krótkodziobe, bardzo śmiesznie ocenione aż filmik telefonem nagrałem, bo oglądając galerię np Dareckiego a gołębie na wystawie to dwa inne typy gołębi, a były oceny 94, 95pkt choć nie znam się tak bardzo na tej rasie zauważyłem znaczne różnice, 2 budapesztańskie krótkodziobe i kilka mewek, poza tym nic co by mnie zainteresowało, na giełdzie bieda, kupujących nie było, a sprzedających jak wszędzie pełno. Chyba więcej tam nie pojadę ;]

king95
Kontakt:

Post autor: king95 » ndz sty 08, 2012 7:04 pm

Mi się bardzo podobało, chociaż było mało dobrych kingów, ale za to bardzo mi się podobały gołębie cauchois i rysie polskie. Szkoda tylko że jak ja byłem około godziny 12 w sobotę to nie było jeszcze katalogów.
Mógłby ktoś z będących na wystawie wklejic zdjęcia katalogu?

Awatar użytkownika
Gemu$
Kontakt:

Post autor: Gemu$ » ndz sty 08, 2012 7:19 pm

vice pisze:Ja byłem, na wystawie nie było ras które mnie interesują, z krótkich były sroczki polskie krótkodziobe, bardzo śmiesznie ocenione aż filmik telefonem nagrałem, bo oglądając galerię np Dareckiego a gołębie na wystawie to dwa inne typy gołębi, a były oceny 94, 95pkt choć nie znam się tak bardzo na tej rasie zauważyłem znaczne różnice, 2 budapesztańskie krótkodziobe i kilka mewek, poza tym nic co by mnie zainteresowało, na giełdzie bieda, kupujących nie było, a sprzedających jak wszędzie pełno. Chyba więcej tam nie pojadę ;]

a mógłbyś wrzucić ten filmik na yt ??i podać linka

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz sty 08, 2012 9:12 pm

a to były Twoje?? jak tak to sory za krytykę, ale mi te gołębie się nie podobały, dzioby niezbyt krótkie cienkie jak szpilka, łapcie malutkie itd

ODPOWIEDZ