Wystawa Poznań 6-7 luty 2011

Filip30
Kontakt:

Re: Wystawa Poznań 6-7 luty 2011

Post autor: Filip30 » czw lut 10, 2011 3:28 pm

Jest to pawda .Członkowie tego oddziału mają bardzo ładne gołębie min. panowie Wilamowski ,Piór,Zieliński,czy Szybkowski.Chwała i za to. :lol: Nie oznacza to jednak że zaraz najlepsze bo każdemu z powyżej wymienionych zdarza się zająć dalsze miejsca na innych wystawach jak zresztą wielu z nas.Wszystko zależy od sędziego.Pozdrawiam

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » czw lut 10, 2011 6:20 pm

Witam! Jest to święta prawda - zawody w konkurencji Gdański -wysokolotny między miastami wygrał by Grudziądz. Pozdrawiam Witka, Andrzeja, Eugeniusza i wszystkich miłośników Gdańskich! Z poważaniem Hieronim R.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » czw lut 10, 2011 9:24 pm

Witam.Tak z czystej ciekawości chciałbym się zapytać czy wystawowe gdańskie wysokolotne mają coś wspólnego z gołębiami gdańskimi które latają wysoko i długo?.Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 10, 2011 9:45 pm

Owszem, nazwę. Większość to ptaki od pokoleń hodowane w wolierach.Lot na dach sąsiada to dla nich nie lada wyczyn.Gdy wróciłem z wojska w 1989r. zacząłem od nowa hodowlę gołębi. zacząłem właśnie od gdańskich. Kupowałem ptaki wysokiej klasy, od hodowców z gołębnika i na wystawach.Wtedy gdańskie to była rasa lotna.Sporo ptaków zginęło przy próbach oblatania, jednak te, co zostały zachwycały lotem.Po roku miałem stado latające 4 do 6 godzin.Teraz trudno spotkać gdańskie, które polatają choćby godzinę.

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » czw lut 10, 2011 10:05 pm

Witam ponownie.Zadam jeszcze jedno prozaiczne pytanie - dlaczego tak się stało??? Dlaczego hodowcy gdańskiego wystawowego (wysokolotnego???) dopuścili do tego,przecież jest tak mało polskich ras wysokolotnych.Czy nie lepiej oglądać te ptaki w locie niż w klatce wystawowej? Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 10, 2011 10:20 pm

Słuszne pytanie.Przez dziesięciolecia sokół gdański hodowany był w czystości rasy. Teraz jest to gdański wysokolotny. Wysokolotny brzmi tu ironicznie. Mamy niemiecki ( chociaż podobno europejski ) wzorzec. Mamy ptaki na wysokiej nodze, z nieprawidłowym ogonem i mamy ten sławny niemiecki "łuk płaski" głowy, są to efekty domieszek innych ras. Nic dziwnego,że promowany na wystawach niemiecki mieszaniec nie potrafi latać.krótko mówiąc, starając się za wszelką cenę nadążyć za niemczyzną nasi hodowcy zmarnowali kolejną rasę lotną.Ja tu widzę jedną drogę ratunku dla wszystkich ras wysokolotnych. Powinniśmy iść śladem Anglików i ich tipplerów. Oni potrafili wyłączyć z rasy typ ozdobny (wystawowy) a jednocześnie doprowadzili do doskonałości typ lotny. Moim zdaniem to jedyna droga, by mogły przetrwać rasy wysokolotne.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lut 10, 2011 11:05 pm

Znowu wałkuje się temat gdańskiego i znowu słychać między wierszami płacz nad rozlanym mlekiem. Ktoś przespał sprawę i jest po ptokach. Mamy teraz taki wzorzec i takie ptaki powinniśmy hodować. Postępu się nie zmieni. A to, że Niemcy zrobili pierwsi zrobili wzorzec europejski to podziękujmy za to sobie sami. Nie chcę się nad tym rozpisywać bo to już historia. Prawda jest taka, że mamy w tej chwili masę koków z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić. Z sentymentu czy może innego powodu duża część hodowców dalej je trzyma i upiera się, że właśnie tak powinny wyglądać gdańskie. I tu widzę rolę dla sędziów aby z całą stanowczością oceniali gdańskie według wzorca a nie pobłażliwie dając czas hodowcom na ,,przystosowanie się" dają zbyt wysokie oceny gołębiom które od niego odbiegają.
.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 10, 2011 11:14 pm

Niby to racja, jednak skoro w wielu krajach dla ras o międzynarodowym rodowodzie obowiązują odrębne wzorce, to u nas też mógłby obowiązywać wzorzec polski.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lut 11, 2011 1:23 am

racja krzysiek zresztą nasz kochany związek pierdzieli nasze rasy,hodowcy zresztą też wolą sprowadzić towar z niemiec i sie dostosować do wzorca niemieckiego najlepiej im oddać jeszcze rysie,stawaki nowych ras też nie warto rejestrować lepiej na niemców poczekać aż zarejestrują ,kasę ze składek wydać na cele statutowe[ognisko przy gorzale]i pozwolić niemcom działać :lol: :lol: pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt lut 11, 2011 2:27 pm

krzysiek pisze:Niby to racja, jednak skoro w wielu krajach dla ras o międzynarodowym rodowodzie obowiązują odrębne wzorce, to u nas też mógłby obowiązywać wzorzec polski.
Też niby racja ale na wystawie gdańskie osobno wtedy oceniać czy wg konkretnego wzorca? A co dalej, cała masa pośrednich gołębi, ni to wg europejskiego ni to polskiego wzorca. Bajzel na całego.
Z rysiem jak jeszcze poczekamy to też możemy obudzić się z ręką w nocniku. Jednak tutaj to trochę inna sprawa. Choćby ze względu na nazwę i pochodzenie. Sprawa jednak wymaga konkretnego działania a nie jałowego gadania.
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt lut 11, 2011 2:35 pm

wscekly4405 pisze:racja krzysiek zresztą nasz kochany związek pierdzieli nasze rasy,hodowcy zresztą też wolą sprowadzić towar z niemiec i sie dostosować do wzorca niemieckiego najlepiej im oddać jeszcze rysie,stawaki nowych ras też nie warto rejestrować lepiej na niemców poczekać aż zarejestrują ,kasę ze składek wydać na cele statutowe[ognisko przy gorzale]i pozwolić niemcom działać :lol: :lol: pozdrawiam
A od kiedy gdański jest tylko polskim gołebiem? Wyhodowali go hodowcy Gdańska i okolic, zarówno Polacy jak i Niemcy. A że Niemcy stworzyli wielkie hodowle i pierwsi zarejestrowali swój wzorzec to czyja wina?
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lut 11, 2011 5:36 pm

golebiewski idąc tym tropem a od kiedy gdański jest gołębiem tylko Niemieckim wzorzec powinien być oparty na wsółpracy a nie postawiono Polaków przed faktem dokonanym i nagle okazało się że wszyscy Polacy mają koki,jest jeszcze w polsce wiele starych ras bez wzorca oby niemcy nie rozchodowali ich za bardzo :lol: pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt lut 11, 2011 8:12 pm

Napisałem chyba jasno że gdańskie wyhodowali hodowcy zarówno polscy jak i niemieccy, to nie wiem skąd wściekły taki Twój wniosek, że sądzę iż jest on gołębiem tylko niemieckim, to jedno. Drugie czy sądzisz, iż możliwa byłaby współpraca naszych hodowców z niemieckimi nad wspólnym wzorcem? Znając charaktery naszych hodowców to raczej nie dogadaliby się. Po trzecie nie tak nagle okazało się, że mamy koki. Ponad 20 lat temu już wiedziałem w jakim kierunku zmierzają Niemcy w swojej hodowli. Widziałem jakie gdańskie sprowadzał J.Szawiel z Niemiec. A kiedy powszechnym stał się dostęp do internetu to każdy mógł zobaczyć jakie gołebie wystawiane są na wystawach w tym europejskich. A prawda jest zapewne taka, że Niemcy gdańskiego uważali za swojego i pierwsi zgłosili go do rejestracji, co teraz nas boli. Myślisz, że my na miejscu Niemców postapilibyśmy inaczej i konsultowalibyśmy z nimi wzorzec. Wątpię. A inne nasze rasy? Niech przejmą i zgłoszą. W końcu mielibyśmy wzorzec bo sami nie wiadomo kiedy to zrobimy.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lut 11, 2011 10:15 pm

golebiewski pisze:A inne nasze rasy? Niech przejmą i zgłoszą. W końcu mielibyśmy wzorzec bo sami nie wiadomo kiedy to zrobimy.
Święte słowa.Amen
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 11, 2011 10:28 pm

Niemcy potrafią hodować, w tym jesteśmy daleko za nimi. każdy, kto ma styczność z niemieckimi hodowlami to potwierdzi. Jednak oni też hodują dwa typy gdańskiego. Kilkanaście lat temu głośno było o inicjatywie odtworzenia odmiany pod nazwą starogdański lotny. Są w Niemczech hodowcy, przeważnie wywodzący się ze środowiska hodowców gdańskich z okresu przedwojennego, którzy hodują do dzisiaj te ptaki.Hodował je nieżyjący już kaliski hodowca Józef Walęcki z Koźminka.Miał w swojej hodowli sroki, krymki, mazery i szeki, o rysunku podobnym jak u jasnego szeka polskiego, z czarnymi dziobami. Dzisiaj takie ptaki można spotkać chyba tylko na starych rycinach w niemieckiej literaturze gołębiarskiej.Jakiś czas temu spotkałem te ptaki, czarne sroki na giełdzie we Wrocławiu.Z tego co wiem, w Niemczech starogdańskie nie są wystawiane i nie mają wzorca. Ciekawe, co się stało z naszymi starogdańskimi i czy jeszcze ktoś je hoduje.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 03, 2012 11:03 am

Kto z kolegów wybiera się na wystawę do Poznania

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 03, 2012 12:36 pm

Ja na pewno będę w niedzielę.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt lut 03, 2012 3:34 pm

Panowie! Piszecie o przyszłej wystawie w wątku z ubr.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt lut 03, 2012 4:19 pm

Wiem, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

bogdan_sokoly
Kontakt:

Post autor: bogdan_sokoly » pt lut 03, 2012 8:30 pm

Panowie co do interpretacji wzorca gdańskiego .to jest on taki ilu sędziów tyle wzorców.Ale jak slyszę od czolowego hodowcy ze w gdańskiego należ wlozyć nimieckiego wystawowego ,to zastanawiam się czy my mamy hodować gdańskie czy mieszańce.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pt lut 03, 2012 9:05 pm

Przepraszam - miałem się nie wypowiadać w tym dziale, ale po prostu nie wytrzymałem... :oops:
Kto TO wystawił ? :roll: :
http://www.golebnik.pl/wystawy/2011-201 ... et358.html
Bez komentarza.
Kaszanka forever !!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 03, 2012 9:29 pm

Widzę ze też zauważyłeś tego niezwykle ciekawego gołąbka. Właśnie miałem zadać pytanie: CO TO ZA RASA?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 03, 2012 10:09 pm

Nie wiem, otwiera się tylko niewyraźna miniaturka.

ODPOWIEDZ