22-23.01.2011 Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011

Zjak
Kontakt:

Re: 22-23.01.2011 Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011

Post autor: Zjak » pn lut 14, 2011 5:46 pm

A czy SENIOR nie jest przypadkiem sędzią?

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 14, 2011 7:34 pm

Czy tak przypadkiem nie za bardzo uogólniacie?Nie powinno się ludzi cenić jedną miarą. W każdym środowisku znajdzie się czarna owca, ale to nie powód, by napadać na wszystkich. Co ciekawe, na sędziego z dużym stażem i ogromnym doświadczeniem napadają ludzie nie istniejący dotychczas na forum, o których nic nie wiemy, co to za jedni, jakie jest ich doświadczenie hodowlane i wiedza o gołębiach. Być może zarejestrowali się tylko w tym konkretnym celu, by dokopać anonimowo sędziemu. Zresztą kiedy się kogoś w taki sposób atakuje, powinno się mieć cywilną odwagę, by się pod swoją wypowiedzią podpisać imieniem i nazwiskiem.W przeciwnym wypadku wypowiedź taka będzie przez ogół traktowana jedynie jako anonimowe i bezpodstawne oszczerstwa.Pan Szawiel ma odwagę występować we własnym imieniu, a nie wiadomo kto ( Senior) nie ma odwagi się podpisać.To świadczy o braku kultury i odwagi cywilnej oraz tchórzostwie. Pozdrawiam Krzysztof Grzeliński.

Thomass
Kontakt:

Post autor: Thomass » pn lut 14, 2011 7:52 pm

Panie Krzysztofie przepraszam ale jest pan trochę żałosny w swojej ostatniej wypowiedzi nikt nie dokopuje sędziemu tylko wyraża swoją opinię nie jestem początkujący hodowcą lecz jak widzę takie ble ble ble to porusza :!:

SENIOR
Kontakt:

Post autor: SENIOR » pn lut 14, 2011 10:28 pm

Szanowni koledzy
Piszę po raz ostatni na tym forum, w skrócie
W pierwszym poście czym uraziłem Pana sędziego?, zastanówcie się ?
Gdybym naprawdę chciał napisać jeszcze więcej to i tak bym napisał, nie mam zamiaru się denerwować na głupie odpowiedzi ,przez pana sędziego i jego obrońców; -jak ,krzysiek, Zjak,Stasiek,Lewap125,Olo,tak bronicie Pana sędziego, dlatego jak sądzę ,że podpisał się nazwiskiem i tym solidarny „krzysiek „ dał przykład podpisując się imieniem i nazwiskiem, -to nie jest Twoja prawdziwa godność.
Ale tak naprawdę po to, to napisałeś żeby mnie zaszantażować, że jestem tchórzem i tym podobne chwyty i sobie myślicie;-a może się odkryje?,- ten Senior?. Tylko jesteście koledzy tacy niepojęci, „oczywiście „nie wszyscy”: gdybym się odkrył to od razu ginie te forum Gdańskiego Związku, i zauważcie , że od tego momentu gdy napisałem moje spostrzeżenia ,od razy co niektórzy z Waz obudzili się ze snu zimowego, piszecie co się da po prostu głupoty, dotyczy tych co wymieniłem powyżej.
Pan „zbigniew”, zauważcie jaki on ma charakter zawziętego człowieka ,a może upierdliwego?, wszystko mu się nie podoba, a ja mu proponuję ,żeby się wziął za poważną pracę i niech sam zorganizuje Bałtycką wystawę, i żeby pochwalił się ,że to on ją zorganizował?, dopiero byś dostał baty od tych twoich kolesi z tego forum, ty umiesz kogoś obgadywać ,a nie masz zielonego pojęcia o jakiejkolwiek dobrej organizacji a nie mówiąc o hodowli ,i z całą odpowiedzialnością muszę Ci napisać, że nawet nie wiesz jak się hoduje gołębie aby uzyskać czystą krew w danej rasie. I jeszcze zrobię wyjątek i przeczytam twoją bzdurną opowiastkę, ale nie licz na odpowiedź. Zacytuję dwa posty kol;”wscekły 4405, który napisał dobitnie ,że sędzia powinien trzymać się wzorca, czy nie miał racji ?, jak sędzia dla usprawiedliwienia pisze że Berliński Długodzioby ma na nogach jakieś cuda co nie jest ujęte to we wzorcu, to nie którzy są przekonani że tak to jest, bo ten sędzia to nasz znajomek, i on ma rację?, to proszę wziąć standard w rękę i sami się przekonajcie kto ma rację, czy tam pisze cokolwiek o strukturze?. Tak jak napisał kol; Thomas skierował słowa pod adresem „krzyśka”, w skrócie jesteś naprawdę żałosny, strasznie lubisz bledzić ?, a ja dodam ani jednego mądrego postu od Ciebie Panie „krzysiek” nie przeczytałem na tym całym forum, chociaż napisz coś o swoich gołębiach, to coś Ci może podpowiemy.
I na zakończenie na pewno dalej chcecie wiedzieć kim ja jestem, to zrobię wyjątek i pochwalę się, że mam na imię Zenek, i myślę ,że na tym forum prędko się nie pokażę, bo zaczynam hodować gołębie, szukam dobrej krzyżówki w Garłaczu Pomorskim w kolorze czerwonym i żółtym, każda cena mi pasuje pod warunkiem ,że ma być super dobry, O ile do kogoś zadzwonię, to niech się nie zdziwi, że to właśnie jestem ja?.

Życzę w 2011 r dobrych wyników hodowlanych

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 14, 2011 11:35 pm

Ad Thomass - właśnie wyrażanie swojej opinii, gdy ktoś nie ma odwagi się pod nią podpisać jest żałosne.Pisać można co się chce, ale by to było wiarygodne, kultura wymaga, by autoryzować swoje słowa. Ad Senior- tutaj mam problem. Mógłby mi ktoś przetłumaczyć na język polski, co kolega Senior napisał? Przepraszam, jestem ze wsi, właściwie to nawet z lasu i nie wszystko pojmuję.Zrozumiałem tylko,że podpisałem się nie swoim nazwiskiem. Nie wiedziałem, że mam aż taką sklerozę i nie pamiętam, jak się nazywam.Pomocy! Czy jest na forum jakiś lekarz? Chociaż może tłumacz wystarczy.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 15, 2011 12:30 am

Kolego Senior!
Wchodzisz na forum i od razu:
W pierwszym poście krytykujesz wystawę w Solcu Kujawskim bo Ci kompotu do drugiego dania nie podali :D .
W drugim poście krytykujesz ocenę podbródka w Gdańsku :D
W trzecim dziwisz się, że Bartas18 jest niepiśmienny i nieczytaty :D
W czwartym uczysz Bartasa18 zasad ortografii :D .
W szóstym krytykujesz wystawę w Warszawie :D
W ósmym krytykujesz Krzyśka :D .
W dziewiątym - mam nadzieję, że nie będzie dziewiątego :D .
W związku z tym mam do Ciebie pytanie - czy aby na pewno z Tobą jest wszystko w porządku :?: :?: :?:

SENIOR
Kontakt:

Post autor: SENIOR » wt lut 15, 2011 9:44 am

ad.krzysiek,i ten poniżej,ja wam radzę iść nie do lekarza lecz do psychiatry?
http://golebnik.pl/forum3/posting.php?m ... a8ca2e1d9e#

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lut 15, 2011 10:54 am

Czytając wypowiedzi na forum widzę, że niektórzy piszący czują się chyba ważniejsi od innych. Uważają, że staż na forum czy wiek daje im takie przywileje. Nieformalny regulamin ? Co gorsze inni bywalcy forum udzielają im poparcia. A jakie to ma znaczenie, że ktoś jest młody czy dopiero co zaczął pisać na forum? Jest takim samym użytkownikiem jak stary wyjadacz.
Forum jest dla wszystkich, na równych zasadach a to, że ktoś chce zachować prywatność to jest tylko jego osobista sprawa. To jedna z zasad forum.
Jestem jak najbardziej za tym aby na forum krytykować sędziów a szczególnie po fakcie kiedy 2 lata temu i również w zeszłym po kilku słowach na temat sędziego prezes mojego klubu dostał telefony aby zwrócić mi uwagę i przywołać do porządku.
A co to, sędzia to ,,święta krowa” której nie można krytykować, nie można dyskutować, ma zawsze rację i może na wzór dekretu carskiego wprowadzić zasadę, że stając przed sędzią należy mieć wygląd lichy i durnowaty aby swym pojmowaniem rzeczy go nie peszyć ?
Ot odezwał się krytykowany sędzia i podpisał się nazwiskiem i od razu szacunek zyskał. Jasne nieczęsto to się dzieje. Więc jest to wydarzenie na forum. Kurcze, może ja się też podpiszę, tylko raczej szacunku nie zyskam.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 15, 2011 3:51 pm

No to mi się dostało. Jasne, że forum zapewnia anonimowość. Jasne jest także, że na szacunek trzeba zasłużyć.Ty, Gołębiewski na pewno na szacunek na tym forum zapracowałeś i wielu, zapewne większość forumowiczów takim szacunkiem Cię darzy. Ja także. Za wiedzę ,fachowość, rzetelność. Z tego, co piszesz w swoich postach wyraźnie widać, że jesteś dobrym hodowcą. Zapewne nawet bardzo dobrym. Jednak tym razem nie przyznam Ci racji, chociaż przeważnie się z Tobą zgadzam.Jeżeli wysuwa się wobec kogoś zarzuty wymieniając przy tym jego nazwisko, powinno się pod tymi zarzutami podpisać także imieniem i nazwiskiem. W przeciwnym wypadku będzie to anonimowa wypowiedź traktowana przez ogół jako oszczerstwo.To forum jest swego rodzaju instytucją opiniotwórczą. To jak do tej pory najlepsze gołębiarskie forum w kraju.Wielu użytkowników, Ty także, zapracowało na to, by był tu wysoki poziom. To, jakie jest sędziowanie na wystawach wszyscy wiedzą. Nieprawidłowości należy nagłaśniać ale powinny obowiązywać jakieś zasady. Posty sprowadzające się do ordynarnych zaczepek obniżają poziom tego forum i źle świadczą o wszystkich użytkownikach.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lut 15, 2011 5:27 pm

Wielkie podziękowania ode mnie Krzyśku. Być może w tym momencie powinienem zrewanżować się Tobie podobną opinią a nawet lepszą gdyż Twoja znamość ras jest ogromna. Ale grzeczności grzecznościami a ja chciałbym wyjaśnić dlaczego należy zastanowić się czy warto podpisywać się z imienia i nazwiska. Jeżeli chodzi o sędziów, nie każdy lubi krytykę a jeżeli poczuje się urażony to konsekwencje naszej krytyki możemy odczuć wystawiając kiedyś gołębie na wystawie. Nie koniecznie sam będzie oceniać. Może się zdarzyć, że szepnie słowo dla dobrego kolegi też sędziego. Coś udowodnimy? A wiem, że tak się zdarzało.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 15, 2011 5:49 pm

Teoretycznie sędzia oceniający nie powinien wiedzieć czyje ptaki ocenia ale to jak jest w realu to wszyscy dobrze wiedzą :lol:
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 15, 2011 6:26 pm

Rzeczywiście z konsekwencjami tego co się pisze należy się liczyć, jednak każdy kij ma dwa końce. Internet to potęga,a słowo pisane ma wielką moc. Tym, co się napisze można komuś pomóc, ale można też bardzo zaszkodzić. Chodzi mi o to, żeby nikomu nie wyrządzić krzywdy anonimową pisaniną. Jeśli się komuś należy, to trzeba to opisać, ale uczciwie, podpisując się pod tym, co się pisze.Kiedyś w kawiarence internetowej przeczytałem powieszoną przy komputerze kartkę:"zanim cokolwiek napiszesz w internecie zastanów się: czy to jest prawdziwe? czy to jest potrzebne? czy to jest kulturalne?".A więc zanim komuś wypomnę błąd na forum, staram się, by to było zgodne z tymi zasadami. Kultura wymaga, by stawiając komukolwiek zarzuty podpisać się pod nimi, nawet, jeśli przyjdzie ponieść za to konsekwencje.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt lut 15, 2011 7:02 pm

golebiewski pisze:Czytając wypowiedzi na forum widzę, że niektórzy piszący czują się chyba ważniejsi od innych. Uważają, że staż na forum czy wiek daje im takie przywileje. Nieformalny regulamin ? Co gorsze inni bywalcy forum udzielają im poparcia. A jakie to ma znaczenie, że ktoś jest młody czy dopiero co zaczął pisać na forum? Jest takim samym użytkownikiem jak stary wyjadacz.
Forum jest dla wszystkich, na równych zasadach a to, że ktoś chce zachować prywatność to jest tylko jego osobista sprawa. To jedna z zasad forum.
Jestem jak najbardziej za tym aby na forum krytykować sędziów a szczególnie po fakcie kiedy 2 lata temu i również w zeszłym po kilku słowach na temat sędziego prezes mojego klubu dostał telefony aby zwrócić mi uwagę i przywołać do porządku.
A co to, sędzia to ,,święta krowa” której nie można krytykować, nie można dyskutować, ma zawsze rację i może na wzór dekretu carskiego wprowadzić zasadę, że stając przed sędzią należy mieć wygląd lichy i durnowaty aby swym pojmowaniem rzeczy go nie peszyć ?
Ot odezwał się krytykowany sędzia i podpisał się nazwiskiem i od razu szacunek zyskał. Jasne nieczęsto to się dzieje. Więc jest to wydarzenie na forum. Kurcze, może ja się też podpiszę, tylko raczej szacunku nie zyskam.
Zgadzam się z tobą zauważyłem też to co napisałeś że na forum są lepsi i lepsiejsi i tych lepsiejszych nawet jak pierdzielą bzdury nikt ich nie krytykuje,a sędziów zwłaszcza tych z większym stażem należy krytykować bo oni jeszcze czasów komuchów nie zapomnieli,gdzie wszystko za flaszkę szło załatwić. Iluś letni staż hodowlany czy sędziowski o niczym nie świadczy młodsi maja większą chęć do nauki i w bardzo wielu sprawach są lepsi .pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 15, 2011 7:11 pm

[quote="golebiewski"]Czytając wypowiedzi na forum widzę, że niektórzy piszący czują się chyba ważniejsi od innych. Uważają, że staż na forum czy wiek daje im takie przywileje. Nieformalny regulamin ? Co gorsze inni bywalcy forum udzielają im poparcia. A jakie to ma znaczenie, że ktoś jest młody czy dopiero co zaczął pisać na forum? Jest takim samym użytkownikiem jak stary wyjadacz.
quote]
Uważasz, że ktoś mając 8 postów a wszystkie prawie krytykujące innych jest tak samo ważny jak i cała reszta ?
Wpada ktoś do Twojego domu, nie mówi Dzień Dobry, opluwa Twojego gościa i sobie wychodzi ???
A taka sytuacja miała własnie miejsce. Ty też nie idziesz na piwo z każdym kto Ci je chce postawić bo najpierw musisz poznać tego kogoś. Jak kogoś nie znam to pierwsze co robię to czytam jego wcześniejsze posty na forum i jako taki obraz tego człowieka buduje sobie z tego co napisał.
Mam prawo wystawiać jakies koki na wystawę a póżniej obrabiać anonimowo na forum d.. jakiemuś sędziemu, że mnie zle ocenił? Według tego co napisałes wyżej to mam bo tutaj każdy może pisać co tylko zechce. Nie podoba mi się to co wyżej napisałeś, nawet to, że boisz się, że jak napiszesz prawdę to Ci gołebie żle ocenią.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt lut 15, 2011 7:14 pm

krzysiek pisze:Rzeczywiście z konsekwencjami tego co się pisze należy się liczyć, jednak każdy kij ma dwa końce. Internet to potęga,a słowo pisane ma wielką moc. Tym, co się napisze można komuś pomóc, ale można też bardzo zaszkodzić. Chodzi mi o to, żeby nikomu nie wyrządzić krzywdy anonimową pisaniną. Jeśli się komuś należy, to trzeba to opisać, ale uczciwie, podpisując się pod tym, co się pisze.Kiedyś w kawiarence internetowej przeczytałem powieszoną przy komputerze kartkę:"zanim cokolwiek napiszesz w internecie zastanów się: czy to jest prawdziwe? czy to jest potrzebne? czy to jest kulturalne?".A więc zanim komuś wypomnę błąd na forum, staram się, by to było zgodne z tymi zasadami. Kultura wymaga, by stawiając komukolwiek zarzuty podpisać się pod nimi, nawet, jeśli przyjdzie ponieść za to konsekwencje.
czyli warto jest się podpisać z imienia i nazwiska i być skończonym na wystawach,raczej nie.Czyli powinniśmy milczeć jak widzimy błędy sędziego :?: moim zdaniem też nie,wystarczy podać konkretne zdarzenie dobrze jak by było poparte zdjęciami i kartą ocen,konkretne fakty to nie pomówienie chociaż nie podpisane.Ja mam łatwe zadanie ja wszędzie się mogę podpisać ponieważ nie wystawiam i nie mam zamiaru w najbliższej przyszłości tego robić więc żadnych sankcji nie ponoszę za krytykę sędziego a jak jest z kolegą SENIOR-em to tylko on wie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 15, 2011 7:24 pm

Wsciekły - sam widziałeś co się działo na DL z tomusiemwnusiem :D .
Dla mnie to taka sama podpucha - wpaść na forum, napisać kilka negatywnych postów o sędziach i siedzieć przy kompie z piwkiem w ręku i śmiać się z naiwniaków. Zastanowiłes się co mógł robić kolega Senior na wystawie w Solcu Kujawaskim siedząc na obiedzie razem z sędziami i fundując im kompot?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 15, 2011 7:30 pm

Właśnie.Wściekły napisał, że niekoniecznie trzeba się podpisać, nawet nie zawsze można, z obawy przed zemstą kolegów opisanego delikwenta. Jest w tym pewna racja. Napisał również, że trzeba zarzuty udokumentować pokazując fotki danego ptaka i kartę oceny. Z tym się zgodzę. Mamy wtedy jakiś dowód prawdziwości tego, co piszemy. W tej konkretnej sprawie jednak kolega SENIOR nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich słów.Mamy więc słowo znanego i cenionego sędziego przeciwko słowu , no właśnie, kogo? Ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Staram się nikogo nie oceniać,nie mając jasnych dowodów, więc w tej sytuacji jasne,że wierzę w słowa pana Szawiela.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt lut 15, 2011 7:33 pm

Dispar pisze:Wsciekły - sam widziałeś co się działo na DL z tomusiemwnusiem :D .
Dla mnie to taka sama podpucha - wpaść na forum, napisać kilka negatywnych postów o sędziach i siedzieć przy kompie z piwkiem w ręku i śmiać się z naiwniaków. Zastanowiłes się co mógł robić kolega Senior na wystawie w Solcu Kujawaskim siedząc na obiedzie razem z sędziami i fundując im kompot?
no widziałem :lol: może być podpucha,a może nie ale od razu gościa skreślić też nie wypada zamiast popierać jednego z nich trzeba było poczekać na rozwój sytuacji z czasem ktoś się potknie w swoich kłamstewkach :lol: pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » wt lut 15, 2011 9:24 pm

Dispar pisze:Wsciekły - sam widziałeś co się działo na DL z tomusiemwnusiem :D .
siedział i lizał d...,zeby mu dali o punkt więcej :wink:
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 15, 2011 9:42 pm

Skoro Bubi ma rację, a to prawdopodobne, wygląda mi to na próbę przekupstwa. Wiele złego napisano o polskich sędziach, sądzę, że odnośnie do niektórych mogło być w tym nawet nieco prawdy.Jednak że któryś da się kupić za kompot , wątpię. Może jednak ktoś skrycie na to liczył?

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » wt lut 15, 2011 10:08 pm

I nie mysle ze to był Zenek od pomorskich jak pisał,to jakaś podpucha ze strony Seniora :wink:
Myśle ze wiem co to za p.... :lol:
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 16, 2011 8:32 am

To, kim naprawdę jest SENIOR nie jest tutaj najistotniejszą sprawą. Smutne jest to, że pojawił się nagle na forum, nie napisał nic o sobie, praktycznie nic konstruktywnego nie wniósł na forum a zyskał uznanie niektórych osób za to, że anonimowo "przywalił" sędziemu i organizatorom wystawy (sprawa z kompotem).Skoro tylko za to, że dokopie się komuś znanemu można zyskać szacunek, to ja wolę nie być szanowany, a dokopać też potrafię, jeśli mnie ktoś atakuje, także w realnym życiu, nie tylko przez komputer.Jednak nie to świadczy o człowieku, przynajmniej nie powinno. Mojego szacunku SENIOR swoimi partyzanckimi zagrywkami na pewno nie zyskał.

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » śr lut 16, 2011 9:42 am

Witam- proszę jeszcze raz uważnie przeczytać obydwa posty i wyciągnąć wniosek. Podobna sytuacja była rok wcześniej "Gdański Wysokolotny". I jeszcze jedno -jako sędzia został wpisany do rejestru w 2010r.po długiej nieobecności . Obecnie jest Przewodniczącym'' Komisji Etyki Sędzioskiej''.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » śr lut 16, 2011 9:58 am

Panowie po co to trzepanie piany? Czy warto psuć sobie nerwy z tak błahego powodu? Istotą sprawy jest inne spojrzenie na podbródka przez zwiedzającego / lub wystawcę / niż osoby jego oceniającą. A co mówi wzorzec?
Wymagania w zakresie koloru i rysunku podbródka wg wzorca:..."Białe podgardle zaokrąglone od jednego kąta dzioba do drugiego, nie dotykające krawędzi oczu. 7 - 10 białych lotek".......
Duże błędy:...."Poważne błędy rysunku i ubarwienia"......
Istotą sporu jest, że zwiedzający uznał, iż 6 lotek to poważny błąd ubarwienia, i w konsekwencji duży błąd, za który oceniający powinien odjąć 3 -5 pkt i w konsekwencji zdyskwalifikować ptaka, a oceniający jak wyjaśnił w swoim poście uznał te 6 lotek za mały błąd, a więc zabrał mniej pkt. Gołąb był najładniejszy z całej stawki i taka duperela jak za mało 1 lotka nie powinna zaważyć na ogólnej ocenie. Tylko różne spojrzenie na sprawę, a po co dorabiać do tego jakąś ideologię i propagandę. Zaznaczam, że nie znam ani zwiedzającego, ani oceniającego.

Antoni
Kontakt:

Post autor: Antoni » śr lut 16, 2011 11:32 am

Sędzia nie ma prawa do tak szerokiej interpretacji wzorca. To wzorzec narzuca, że białych lotek może być 7-10. Wszystko co odbiega od tych skrajnych liczb jest dużym błędem. Sędzia ma prawo tylko do tego, by uznać, czy jest to błąd za 3,4 lub 5 pkt. I nie ma znaczenia, że był to najładniejszy gołąb w stawce. Nie ma zapisu, że w każdej rasie musi być zwycięzca. Mam wrażenie iż niektórzy z Kolegów stanęli po stronie P. Sędziego. ponieważ sprawnie językowo i dowcipnie upokorzył Seniora. Nie staję w obronie Seniora, ale uważam że w tej jednej sprawie ma rację. Pomijam tu sprawę jego kultury, czy ortografii, bo to jest inna bajka.I jeszcze na koniec informacja dla Seniora - berliński długodzioby naprawdę ma strukturę ( dokładnie w tym samym miejscu, gdzie garłacz pomorski).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lut 16, 2011 3:58 pm przez Antoni, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ