22-23.01.2011 Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011

Awatar użytkownika
AKacz
Kontakt:

22-23.01.2011 Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011

Post autor: AKacz » ndz sty 16, 2011 9:33 pm

Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011
Trójmiejski Związek Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu, Ptaków Ozdobnych, Królików i Drobnych Zwierząt zaprasza na Bałtycką Wystawę Gołębi Rasowych, która odbędzie się w dniach 22 - 23 stycznia 2011 roku w Centrum Targowym Międzynarodowych Targów Gdańskich SA. przy ulicy Beniowskiego 5.

Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011 22-23.01.2011
TZHGR,PO,KiDZ w Gdańsku
MT Gdańsk
ul. Beniowskiego 5
Hala 5

Dojazd:
Międzynarodowe Targi Gdańskie znajdują się przy ul. Maurycego Beniowskiego 5,
dzielnicy Gdańska - Oliwie.
Dworzec PKP i SKM Gdańsk - Oliwa znajduje się w odległości ok. 10 minut pieszo.
Lotnisko Rębiechowo znajduje się w odległości ok 16 km.

DOJAZD SAMOCHODEM
Osoby podróżujące samochodem i korzystające z nawigatora GPS, powinny wpisać do pamięci urządzenia adres Międzynarodowe Targi Gdańskie, Gdańsk ul. Maurycego Beniowskiego 5.
Współrzędne GPS N: 54º24’ 24" , E: 18º 34’ 44

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Zakład Komunikacji Miejskiej ZKM - rozkład jazdy
autobusy nr 117, N5 - przystanek DROSZYŃSKIEGO
autobusy nr 127, 139, 143, 199, N1 - przystanek PKP Oliwa
Szybka Kolej Miejska - SKM rozkład jazd
Informacja PKP Gdańsk tel. 58 19436, 58 328 52 60
Wieczny Hodowca

raczkowski16
Kontakt:

Re: 22-23.01.2011 Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych Gdańsk 2011

Post autor: raczkowski16 » ndz sty 23, 2011 10:00 am

Witam! mam cichą nadzieje że będzie tu relacja i katalog. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
AKacz
Kontakt:

Post autor: AKacz » wt sty 25, 2011 1:29 pm

Dla zainteresowanych mała fotorelacja z wystawy, dokładniej z soboty: Baltycka Wystawa Golebi Rasowych 2011 - Gdańsk MTG S.A - Zdjęcia
Wieczny Hodowca

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt sty 25, 2011 4:58 pm

AKacz pisze:Dla zainteresowanych mała fotorelacja z wystawy, dokładniej z soboty: Baltycka Wystawa Golebi Rasowych 2011 - Gdańsk MTG S.A - Zdjęcia
Rowny z Ciebie gosc, kilka zdjec Krakusa, dzieki
wiesz kto je wystawial?

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » wt sty 25, 2011 8:07 pm

Witam
Co do tego kto wystawiał ptaki w gdańsku wyżej masz link do katalogu.A krakusy na zdjeciach to czerwony i dwa ostatnie czarne to podejrzewam że Tomka Strzelkowskiego ewentualnie czarne Jankowskiego Jana.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AKacz
Kontakt:

Post autor: AKacz » wt sty 25, 2011 8:21 pm

+ Jeszcze my wystawialiśmy, czyli Kaczorowscy, sroki i krakusy czarne są nasze. Jak coś to są do sprzedania.
Wieczny Hodowca

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr sty 26, 2011 2:21 am

Wystawa w Gdańsku zawsze wzbudzała wiele zainteresowania :D . Mocno była obsadzona brodawczakiem polskim a tu widzę chyba bojkot hodowców tej rasy???

zbigniew
Kontakt:

Post autor: zbigniew » śr sty 26, 2011 6:20 am

Wystawa w Gdańsku bardzo słaba w eksponaty jak ocena gołębi :?:

kleniu1
Kontakt:

Post autor: kleniu1 » śr sty 26, 2011 8:31 pm

Może któryś z kolegów hodowców posiada zdjęcia gdańskich wysokolotnych z tej wystawy jak tak prosił bym o przesłanie na adres kleniu1@o2.pl
Z góry dziękuje

SENIOR
Kontakt:

Post autor: SENIOR » wt lut 01, 2011 11:51 pm

Przyjechałem do Gdańska w niedzielę,ponieważ lubię tu przyjeżdżać bo tu jest wystawa zawsze na wysokim poziomie,z uwagą oglądam wszystkie gołębie a co za tym idzie porównuję ich oceny przez sędziów,oprócz jednego sędziego wszystkie oceny moim zdaniem były bardzo dobrze ocenione.Chciałem porozmawiać z obserwatorem aby rozwiał moje wątpliwości,wiem ,że obserwator był całą sobotę,a w niedzielę mogło go już nie być, i nie mam tym do obserwatora pretencji.Spisałem sędziego bo chciałem sprawdzić w domu jakie on ma uprawnienia,nie ma go we wykazie,to mnie bardzo zdziwiło,że taki sędzia ocenia gołębie,Pan Jerzy Szawiel odejmował punkty karne rasie Berliński Długodzioby za "strukturę"i to wszystkim w łeb w łeb porówno?.Coś mi tu nie pasowało gdy pojechałem do domu zaraz sprawdziłem we wzorcach.Okazało się że jest to rasa "lotna".to skąd tu się wzieła struktura?,chyba że Pan zmienił wzorzec?.Następnie nie co dalej ocenił Pan Podbródki,i jeden gołąb miał ocenę 96pkt,oraz ZW,gdzie Pan powinien go zdyswalifikować za lota 6/7;w opisie pisze wyraźnie ,że gołębie w tej rasie muszą mieć od 7 do 10 białych lotek,tz;że białe lotka mogą się różnić ilością białych lotek więcej, ale nie mniej,inaczej tłumacząc,bez żadnych punktow karnych, jeżeli są lotka 7/8 lub 8/9 lub 9/10 ,to nie ma żadnego błędu,poniżej 7 lotek jest to duży błąd i gołąb powinien być zdyskwalifikowany.
A w wypadku gdyby gołob miał np 7/9 to wtedy może Pan mu dać 2 pkt karne,ale jak przeskoczy np 7/10 to wtedy ,jest też dyswalifikacja.
To na tyle Panie sędzio??http://golebnik.pl/forum3/posting.php?m ... f=5&t=3197#
Ostatnio zmieniony ndz lut 13, 2011 12:06 pm przez SENIOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Jerzy Szawiel
Kontakt:

Post autor: Jerzy Szawiel » pt lut 11, 2011 5:35 pm

Szanowny Panie „Seniorze”.
Ze względu na zarzuty jakie mi Pan poczynił w swojej wypowiedzi z dnia 01.02.2011 roku, zmuszony jestem wyjaśnić Panu te kilka kwestii, które tak Pana nurtują i oburzają.
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, iż zupełnie nie miał Pan racji, nie mówiąc już o tym, że Pański ton pozostawia wiele do życzenia, ale to już jest sprawa Pańskiej „kultury” osobistej. Przejdźmy jednak do rzeczy.
Otóż, berlińskie długodziobe mają oczywiście „struktury upierzenia” (powinny mieć nogi opierzone łącznie z palcami, są to t.zw. pończoszki lub „getry”), tak zresztą, jak i wiele innych gołębi rasowych należących do grupy lotnych. Struktury upierzenia (czuby, koronki,łapcie, pończoszki, goździki. rozety, itp.) posiadają również niektóre rasy z grupy garłaczy, turkotów czy nawet brodawczaków (bagdeta morawska, bagdeta ostrawska), a nie tylko gołębie ras należących do grupy strukturalnych, jak się Panu wydawało. Dziwię się natomiast bardzo, że Pan, taki pewny siebie, krytykujący i grzmiący na sędziego „fachowiec”, niestety o tym nie wiedział (!), a że berlińskie długodziobe należą do grupy lotnych, to musiał Pan jechać aż kilkaset kilometrów do domu, by „zaras sprawdzić we wzorcach”.

Odnośnie drugiego zarzutu, to sądzę, że też nie miał Pan racji domagając się dyskwalifikacji dla tego bardzo ładnego gołębia, który wygrał w rasie niemiecki długodzioby lotny – podbródek. W aktualnym, a obowiązującym w Polsce międzynarodowym wzorcu (EE 801), jest zamieszczony wprawdzie zapis: „7-10 białych lotek”, ale już w pozycji „duże błędy” – nic się o tym limicie nie wspomina! Mało tego, w „uwagach do oceny”, czyli inaczej mówiąc hierarchii ocenianych cech rasowych, rysunek wymieniany jest na samym końcu – jako cecha najmniej ważna w tej rasie! A zatem, jeżeli u jakiegoś podbródka wystąpi w jednym skrzydle 6 białych końcowych lotek, to jeszcze nie jest to duży błąd (za duże błędy odejmuje się od 3 do 5 pkt), a tym bardziej nie może to być powodem do dyskwalifikacji gołębia – czego Pan tak usilnie domaga się w swojej jakżesz krytycznej wypowiedzi, nie mając, tak naprawdę, żadnych kwalifikacji oraz większego pojęcia o prawidłowej ocenie gołębi na wystawach. No bo i skąd miałby Pan je mieć, jeżeli jak sam Pan przyznaje szczerze w swojej wypowiedzi (dotyczącej Wystawy Gołębi Rasowych i DI Regionu Zachód) - „ja jestem dopiero kilka lat hodowcą”. Nic dodać, nic ująć!
Oceniając te czarne podbródki, celowo – choć nie musiałem – w uwagach napisałem: „6/7 białych lotek”. Zrobiłem to po to, żeby zainteresowanym tą rasą hodowcom wyjaśnić za jaką niedoskonałość rysunku zdjąłem 2 pkt (z daleka, nie biorąc gołębia do ręki, rysunek wydawał się bardzo dobry). Wadę tę, zgodnie z duchem zapisów wzorca, potraktowałem jako nieduży błąd. Ten bardzo ładny gołąb otrzymał łączną punktację 96 pkt, bo na tyle zasłużył i był zdecydowanie najwartościowszym ptakiem w całej stawce NDL. W ten sposób została też zachowana zasada, iż oceniając gołębie (sędziując) trzeba być im przychylnym, a nie dyskwalifikować z byle powodu. Inaczej mówiąc, trzeba umieć uszanować często długotrwałą i żmudną pracę hodowcy, którą musi on wykonać, aby wyhodować naprawdę ładnego gołębia.

W kwestii moich uprawnień, chciałbym Pana „Seniora” uspokoić i jednocześnie poinformować, iż uprawnienia sędziego posiadam, i to już od 1982 roku, ale jak chce Pan koniecznie sprawdzić „we wykazie”- jak Pan napisał – to najlepiej jak postara się Pan o aktualny wykaz sędziów z dnia 6.04.2010 roku, pozycja 136. Życzę miłej lektury.

I na zakończenie mam jeszcze dla Pana „Seniora” jedną małą radę. Jeżeli już chce Pan koniecznie błyszczeć i „robić za gwiazdę” na forum internetowym, to może dobrze by było wziąć czasami do ręki „Słowniczek ortograficzny”. Wtedy, być może, grzmiąc i „pouczając” innych, sam by się Pan nie ośmieszał, a przynajmniej nie robił aż tylu błędów ortograficznych, jak chociażby w tej swojej ostatniej wypowiedzi dotyczącej mojej osoby (oprucz, opserwatora, pretencji, zaras, jerzeli, gołob, terz – 7 błędów w 8 zdaniach ! Niezły rekord!)
I to by było na tyle Panie „Seniorze”. Życzę zdrowia i więcej kultury w swoich ewentualnych dalszych wypowiedziach na forum.

Jerzy Szawiel
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 9:39 pm przez Jerzy Szawiel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt lut 11, 2011 9:02 pm

Panie Szawielu mimo, że masz Pan rację to złośliwości Panu nie brakuje. A chcąc uchodzić za osobę kulturalną raczej tak nie wypada.
golebiewski

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » pt lut 11, 2011 10:56 pm

Zgadzam się z wypowiedzią kol.Gołębiewski - nieładnie.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 11, 2011 11:05 pm

Niby tak. Jednak to pan Szawiel został zaatakowany na forum i się bronił. Nauczyłem się na własnej skórze jednej prostej zasady; obrona ma być skuteczna, to czy będzie stylowa jest sprawą drugorzędną.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob lut 12, 2011 10:28 am

Zgadzam się z wypowiedzią "krzyśka". I sprawdziłem - p. Szawiel jest sędzią expertem. Koniec - kropka. Bardzo dobrze, że dał zdecydowaną i wyczerpującą odpowiedź na zarzuty.
Jest prosta zasada, jeśli ktoś jest mądrzejszy i ma umiejętność oceny czegoś to niech robi uprawnienia sędziowskie i będzie sędziował. Ale chyba nie ma tłoku do robienia uprawnień sędziowskich i asystowania na wystawach.

Tu na forum już byli tacy, którzy byli mądrzejsi od sędziów i co wyszło z tego? Ich już nie ma, a sędziowie są i sędziują.
Skoro p.Szawiel sędziuje 30 lat to należy go słuchać i tylko zadawać pytania, a nie mędrkować, bo niejednokrotnie dłużej sędziuje niż komentujący mają lat życia.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 12, 2011 10:51 am

Amen. Pana Szawiela nie miałem okazji poznać osobiście, ale szanuję Go za to, że jako jeden z nielicznych sędziów ma odwagę odpowiadać na zarzuty stawiane mu na forum przez anonimowe osoby chowające się za nickami. Odpowiada rzeczowo , zrozumiale i bez wykrętów, a w tym co pisze widać fachowość i znajomość tematu. To,że sprowokowany odpowiada dowcipnie i ostro nie jest na tym forum niczym wyjątkowym. Jego odpowiedzi są bardziej kulturalne i zgodne z zasadami dobrego wychowania niż wielu z nas. O co więc to oburzenie?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 12, 2011 4:18 pm

W tej sprawie to musze przyznać racje i Krzyskowi i Zjakowi i popieram ich wypowiedzi na temat Pana Szawiela ktory zna sie na tym co robi

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » sob lut 12, 2011 10:19 pm

W tym przypadku popieram pana Szawiela bo publicznie dał rzeczową i wyczerpującą odpowiedź panu "SENIOR" , ale też zauważyłem , że niektórym sędziom czas stanął w miejscu, a postęp hodowlany idzie z biegiem czasu :D

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob lut 12, 2011 11:38 pm

jeśli postęp hodowlany idzie w kierunku wzorca to ok ale jesli postęp hodowlany idzie w innych kierunkach to niestety ale sędzia ma się trzymać wzorca czyż nie
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 13, 2011 5:00 am

Niby to racja. Co zrobić jednak , gdy ten tzw.postęp hodowlany prowadzi do degeneracji rasy, która mając w nazwie "wysokolotny" staje się populacją kalek, niezdolnych do lotu na wysoko dach, a potem dla tych kalek dorabia się nowelizację wzorca.Gdy hodowałem gdańskie, były to ptaki z wysokimi ocenami , zgodne z wzorcem i wszystkie zdolne do kilkugodzinnego lotu na dużej wysokości.Niech mi ktoś pokaże gdańskie zgodne z niemieckim wzorcem, które polatają z pół godziny.

Olo
Kontakt:

Post autor: Olo » ndz lut 13, 2011 10:23 am

Każdy ma prawo i obowiązek bronić swojej osoby ,chyba że jest się tchórzem bez honoru.

SENIOR
Kontakt:

Post autor: SENIOR » ndz lut 13, 2011 11:49 am

Szanowny Panie Jerzy Szawiel
Dziękuję za wyłapanie błędów ,rozumiem ukończył Pan na pewno wyższe wykształcenie o kierunku polonistycznym. Aby uwagę skierować na inny tor ,no to zajął się Pan moją ortografią ,jak koledzy to wychwycili i słusznie w taki sposób tą Pańską odpowiedź odebrali.
Chciał Pan robaczkowi dokopać, który ukończył podstawówkę ;i to jest władza niektórych wykształconych ludzi „zaznaczam niektórych ”Ja na pewno będę robił byki w pisowni a Pan przy ocenie?, ja się dopiero uczę a tu po 30 latach praktyki i inteligencji powinien Pan umieć komukolwiek dobrze spokojnie komunikatywnie wytłumaczyć, Bardzo nerwowo szanowny Pan sędzia reaguje na jakieś pytania, A może tak Pan zareagował ,że wymieniłem nazwisko. Bo proszę Pana z 30 letnim stażem z nr legitymacji 136 na 154, to gdzieś, coś się zgubiło ?i tu nic nie rozumiem, i pozostawiam bez komentarza?.
Kol;”krzysiek” napisał ,że jak się pisze na temat sędziego to zaraz się go atakuje, a w drugim członie zdania napisał, ”że jest to sprawa drugorzędna ”no i szłusznie ?, że nie chodzi tu o piękną polszczyznę ,lecz treść zdania lub przekazania jakiejś myśli. Jednocześnie Kol;”gołębiewski”i Michu_83 też zwrócili na to uwagę, kto tu się brzydko zachował ?. Jeżeli sędzia nie ma dobrego argumentu na dobrą odpowiedź to szuka dziury w całym. Jak pisze w którymś poście jeden z kolegów , że wystawa w Gdańsku była słaba w eksponaty jak i oceny, to i może mieć rację, chociaż ja jestem innego zdania ,wystawa była super a ,że akurat zainteresowałem się tymi rasami ,to dlatego, że hodował je mój ojciec prawie do śmierci, i nigdy nie słyszałem że Berliński Długodzioby ma strukturę i dlatego byłem zaskoczony, czy pończoszka od paznokcia do kolanka jest strukturą w tej rasie poproszę o wyjaśnienie jednego kolegi w Niemczech, który on hoduje tą rasę. Następnie co do drugiego gołębia, poniżej 7 skrajnych lotek w standardzie pisze wyraźnie duży błąd, za durze błędy nie przyznaje się Z.W.a ponadto ten miły ptaszek miał jeszcze inne wady jak; woskówka powinna być w lini głowy, żyłki w oczach wgłębienie za woskówką ,stał poziomo, czasami się pokazywał, brak postawy, ugięte nogi, jak Pan widzi były jeszcze inne błędy które nie chciał Pan zauważyć, i proszę mi wierzyć interesuje się ważniejszymi wystawami w Polsce ,bo zacząłem hodować Garłacza Pomorskiego, i szukam Pana nazwiska gdzie Pan ocenia to naprawdę trudno mi je zauważyć. A może Pan napisze nam na którym miejscu jest Pan w rankingu sędziowskim?. Czy taki specjalista jak Pan oceniał na Krajowej wystawie w Warszawie, czy tylko ocenia Pan w Gdańsku.? Więc proszę szczerze mi odpowiedzieć. I na zakończenie dwa zdania;- pierwsze, jak Pan widzi z ortografii się już troszkę poprawiłem, a ja Panu radzę wziąć standard w rękę trochę pojeździć po wystawach i dalej szanownemu Panu nie dokończę..?
I druga sprawa. Nurtuje mnie to, że jest brak szkoleń w rasach zachodnich, czy wschodnich, a nawet dętych ,ciągle robi się szkolenia na rasy polskie długodziobe , krótko lub średniodziobe, czy można prosić aby Polski Związek coś w tym roku zorganizował , i myślę ,że powinni być szkoleniowcy z krajów które będą omawiane rasy, będziemy bardzo wdzięczni sędziowie i hodowcy.
Ciekawy jestem jaka teraz będzie kolegów opinia.pozdrawiam.

Thomass
Kontakt:

Post autor: Thomass » pn lut 14, 2011 10:19 am

Bardzo dobrze SENIOR że odpowiedziałeś,popieram twoje wypowiedzi na forum w tej sprawie a pan sędzia....jest nieco zarozumiały skupił się na ortografii z satysfakcją a do czego innego ma służyć a uczciwości i nie tylko nie jednemu sędziemu brak :!: :!: :!:

zbigniew
Kontakt:

Post autor: zbigniew » pn lut 14, 2011 10:32 am

Wystawa w Gdańsku bardzo słaba w eksponaty jak ocena gołębi :?: jeden sędzia dobry ortograf :?:

ODPOWIEDZ