Wytawa gołębi w warszawskim zoo 22 sierpnia

Awatar użytkownika
Martynluter
Kontakt:

Wytawa gołębi w warszawskim zoo 22 sierpnia

Post autor: Martynluter » pn sie 16, 2010 7:18 pm

Tak jak w temacie czy ktoś z kolegów był na tej wystawie w latach ubiegłych i mógłby napisać o niej parę słów typu kto tam wysawia gołębie czy jest dużo wystawiających itp.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam

Satynet
Kontakt:

Re: Wytawa gołębi w warszawskim zoo 22 sierpnia

Post autor: Satynet » czw wrz 09, 2010 10:51 am

Witaj Kolego. Na tej wystawie - raczej pokazie, pokazaliśmy około 60 gołąbków. W całym zamyśle tego przedsięwzięcia jest to, żeby zwiedzający ZOO zobaczyli, że są hodowane gołębie różniące się bardzo od tych które widują na codzień na swoich blokowych parapetach ........ . Poza tym chcemy ażeby postrzegano nas jako hodowcóów różniących się troszeczkę od tych sprzed lat, oczywiście nie wszystkich.
satynet

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw wrz 09, 2010 2:51 pm

Witam.Wiele lat temu także gołębie ozdobne były eksponowane w warszawskim ZOO.Zajmowały cały boks,obok papug.Z tego co pamiętam było tam kilka niezłych sztuk.Ponadto ktos z obsługi ZOO hodował tam gołębie.Kilka razy widziałem je w locie.Może warto pomyślec o stałej ekspozycji.Pozdrawiam.

Satynet
Kontakt:

Post autor: Satynet » pt wrz 10, 2010 8:57 am

Wszystko jest do przemyślenia
satynet

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt wrz 10, 2010 3:10 pm

Witam.Satynet myślenie jeszcze nikomu nie zaszkodziło.Jednak ,żeby ten pomysł wprowadzic w życie potrzebne są dwie sprawy.Akceptacja pomysłu przez osoby kierujące ogrodem oraz pielęgniarz ptaków z zacięciem hodowcy.Kiedyś musiał taki byc, bo eksponowane gołębie były bardzo poprawne jeżeli chodzi o pokrój.Sam jako gołębiarz i akwarysta pierwsze kroki kierowałem właśnie do pawilonu z akwariami i do gołębi.A takich jak ja było wielu.Do dziś utrzymuję kontakty z hodowcami,których miałem okazję poznac przy wolierach z gołębiami.Żona z dzieciakiem zwiedzała cały ogród a ja wolałem pół godziny postac przy gołębiach i porozmawiac z takimi wariatami jak ja.A potem był bar "Foka" kilka piwek i na koniec dostawałem w łeb od żony i zgodnie wracaliśmy do domu.A wieczorem wszyscy stwierdzali,że to był bardzo udany dzień.Pozdrawiam.

Satynet
Kontakt:

Post autor: Satynet » ndz wrz 12, 2010 12:58 pm

Mamy żywy przykład. jak to gołąbki "zbliżają ludzi"..................... . Pozdrawiam i zyczę poaodzenia w hodowli.
satynet

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz wrz 12, 2010 5:40 pm

Witam.Jeżeli masz na myśli to zbliżenie z żoną to bliżej byc nie mogło.To raczej zderzenie z brutalną rzeczywistością a nie zbliżenie. :lol: :lol: .Wielkie dzięki.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw wrz 23, 2010 2:10 pm

Witam. W ZOO bywam dość często z racji tego że szwagier pracuje w hurtowni przylegającej do terenu ZOO , no i mam darmowy wstęp (od zaplecza :lol: ) . Jednak 22 sierpnia , w raz z żoną wszedłem też , za darmo i to z całą klatką gołębi , ochronie powiedziałem tylko że jestem zaproszony na pokaz gołębi (faktycznie byłem zaproszony przez kolegę Karola z warszawskiego związku). Pokaz był zorganizowany na świeżym powietrzu , wystawionych było ok. 60 gołębi i kilkanaście kur , ja pokazałem Barwnogłówki Królewieckie , Wywrotki Mazurskie i Bije Uzbekistańskie Krótkodziobe , którymi miałem największe zainteresowanie , a to z racji bardzo krótkich dziobów i mocno rozczochranych główek .Był zaproszony lekarz wet. , z którym można było porozmawiać na tematy związane z hodowlą gołębi i problemami zdrowotnymi naszych pupili . Wśród gości widziałem też lekarzy z SGGW i bardzo ciekawych dzieci z mamusiami , za które tak jak "opal" oberwało mi się po głowie od żony :D . Pozdrawiam i zapraszam za rok , może będzie jeszcze ciekawiej.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw wrz 23, 2010 2:12 pm

W ZOO w tej chwili jest eksponowanych kilka gołębi miernej jakości.

ODPOWIEDZ