Wystawa młodych w Poznaniu 2009

crisbed
Kontakt:

Wystawa młodych w Poznaniu 2009

Post autor: crisbed » sob lis 14, 2009 9:11 pm

Chciałbym zwrócić uwage na ocenianie bagdety norymberskiej.Kolejny rok sędza sobie zakpił z hodowców.Istna albo protekcja albo eliminowanie hodowców do których moze sie ma jakięś ale[prywatne]. Osobnik oceniony najwyżej nie jest wart tej oceny.Organizatorzy nie dbają o zaplecze uczciwego sędziowania. Stojąc w okolicy klatek usłyszałem,ze kto inny oceniał a kto inny podbijał karty pieczątką autoryzując swim nazwiskiem ową ocene.To mnie tym bardziej umacina w przekonaniu,że nie warto sie zapisywać do zwiazku i starać sie o wystawianie.Wszak jaki ma sens trud i koszty gdy podobnie jak w rządzie kolesiostwo wygrywa?????

krzysiek
Kontakt:

Re: Wystawa młodych w Poznaniu 2009

Post autor: krzysiek » sob lis 14, 2009 9:30 pm

Ciekawe. Myślałem, że po tym, jak wiele na ten temat napisano tu na forum i nie tylko, takie praktyki przycichną, widocznie trzeba na to jeszcze wiele czasu.Będę jutro w Poznaniu i się porozglądam.Może jednak nie jest aż tak żle.

crisbed
Kontakt:

Post autor: crisbed » sob lis 14, 2009 9:39 pm

więc Krzysztof sam zweryfikuj w rasie "bagdeta norymberska".Wg mnie to żenująca sprawa.Po1. z racji nie uczciwego ocenienia,a po2 niszczenie u oglądajacych doświadczenia własciwego wzorca tej rasy. :) pozdrawiam i życze miłych wrażeń :)

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » ndz lis 15, 2009 4:05 pm

bagdetę norymberską oceniał niemiecki sędzia Konig(o z dwoma kropeczkami) Siegfried , zw95 punktów Bagiński. teraz od siebie;byłem z samego rana więc najpierw poszedłem obejrzec czempiony itp. i naprawdę oniemiałem przy klatkach bagdety norymberskiej, dośc że co drugi ptak stary (a wystawa młodych ) to jeszcze ten zw 95pkt. Mieli my z kolegami ubaw a ja większy bo miesiąc temu pozbyłem się ostatniej bagdety :D ,i chyba dobrze bo jak mam dążyc do takiego wzorca to lepiej niech inni wymieniają materiał rozpłodowy na taką "nowośc" ptak powiem szczerze wyszedł za dobrze, widocznie aparat za dobry :D

Obrazek
optimus

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lis 15, 2009 6:25 pm

Witam. Bagdety to nie moja bajka, pominę je więc milczeniem. Mój ulubiony temat: maściuchy??? Chyba przestanę je lubić.Koroniate- marne, prawie cała stawka BO+ champion, 95 pkt. Chłopaki z Kalisza wydawali za cokolwiek odpady hodowlane lepszej klasy.Nie wiedziałem, że mamy tyle maściuchów "POLSKICH" gładkogłowych, prawdziwe okazy, wysokie, z "żabimi oczami", pięknie wstawione dzioby, różowe brewki. Jeden miał nawet brew idealnie czerwoną, jak u pragera.Quatro miałby na co popatrzeć, bo w obliczu pokazu z wystawy Jego pojęcie o maściuchach wydaje się co najmniej błędne. Sędzia miał na tyle przyzwoitości, by większość z tych pokrak odwalić na BO, cześć za nietakie obrączki, inne za brak sterówki. Szkoda, że nie miał odwagi przywalić BO za cechy obcej rasy.

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » ndz lis 15, 2009 7:39 pm

macie jakies zdjecia garlaczy z wystawy?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lis 15, 2009 8:20 pm

krzysiek pisze:Witam. Bagdety to nie moja bajka, pominę je więc milczeniem. Mój ulubiony temat: maściuchy??? Chyba przestanę je lubić.Koroniate- marne, prawie cała stawka BO+ champion, 95 pkt. Chłopaki z Kalisza wydawali za cokolwiek odpady hodowlane lepszej klasy.Nie wiedziałem, że mamy tyle maściuchów "POLSKICH" gładkogłowych, prawdziwe okazy, wysokie, z "żabimi oczami", pięknie wstawione dzioby, różowe brewki. Jeden miał nawet brew idealnie czerwoną, jak u pragera.Quatro miałby na co popatrzeć, bo w obliczu pokazu z wystawy Jego pojęcie o maściuchach wydaje się co najmniej błędne. Sędzia miał na tyle przyzwoitości, by większość z tych pokrak odwalić na BO, cześć za nietakie obrączki, inne za brak sterówki. Szkoda, że nie miał odwagi przywalić BO za cechy obcej rasy.

widziałem Krzysiek, widziałem

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 16, 2009 10:06 am

I jak, jak Ci się podobało podejście poznańskich hodowców do tej rasy?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt lis 17, 2009 7:38 am

hmm, w temacie oceniania chyba już wszystko zostało powiedziane, szkoda tylko że efektów nie ma, tzn może efekty są np ani jednego brodawczaka na wystawie, boje się tylko że dzięki klubowi brodawczaka podzieli on los maściucha polskiego, chodzi mi tu o zmiany we wzorcu, które klub próbuje przeworsować, rozmawiałem z liczącymi się hodowcami brodawczaków i mówią oni jednym głosem, że po zmianie dzioba we wzorcu, jak już najlepsze "belgi" nie będą się liczyły będą je hodować w zaciszu swoich gołębników, tak samo jest z maściuchami, te najlepsze nigdy nie widziały wystaw (a jest ich dosłownie kilka, oczywiście koroniatych, bo uważam że gładkich czystorasowych nie ma w ogóle), a masciuchy na wystawie no cóż, każdy inny, ale żaden polski, to jest walka z wiatrakami, u mnie w gołębniku w kazdym razie masciuchów już nie ma.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pt lut 05, 2010 7:07 pm

wystawa w poznaniu jest :Targi Międzynarodowe, ul. Śniadeckich
ta hala (może ktoś zna nr) jest bliżej ul. Grunwaldzkiej czy ul. Głogowskiej (bo widzę ze z dworca to niedaleko)?

wybieram sie z Krakowa pociągiem, jeśli tez ktoś jedzie dziś w nocy może napisać na pw (w grupie zawsze raźniej)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt lut 05, 2010 7:34 pm

wystarczy ze wyjdziesz że pociągu i trafisz do hali

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lut 05, 2010 8:08 pm

Ale wyjdź Dworcem zachodnim ,wyjdziesz na wprost targów
Szukaj a znajdziesz