Warszawa - Bronisze 2009

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 15, 2009 5:16 pm

JA MAM GOLEBIE NAJLEPSZE ,BO JAK BY NIE BYLY TO NIE TRZYMAL BYM ICH :idea:

januz
Kontakt:

Post autor: januz » ndz lut 15, 2009 5:19 pm

GOLEBIE BUDAPESZTENSKI MOTYLKLOWY MOJEJ HODOWLI PONOC OCENIONE P[SZEZEMNIE NIE WYGRALY WYSTAWY WARSZAWSKIEJ A TA SAMA KOLEKCJA NA KRAJOWEJ ZAJELA 1 MIEJSCE I JEDEN Z NICH BYL ZWYCIEZCA W RASIE CZEMU TAK NIEBYLO W WARSZAWIE TAK TEGO PRAGNOLEM,

szek81
Kontakt:

Post autor: szek81 » ndz lut 15, 2009 5:29 pm

ja nie hoduję gołębii dla pucharów[/quote]

No właśnie czy na warszawskiej wystawie był przyznany jakiś puchar za gołębie zamojskie?

szek81
Kontakt:

Post autor: szek81 » ndz lut 15, 2009 5:38 pm

Wielce Szanowny Panie Stanisławie K.
Co Pańskie poglądy na temat poziomu własnych gołębi wnoszą do tej dyskusji?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 15, 2009 6:35 pm

Panie Janku w Warszawie nie mogły wygrac bo jeszcze ma lepsze Pan Twarowski,a w Poznaniu wystawil na obraczkach Wegierskich (nalezy tez to tego zwiazku) i nie uznali mu ich a przykro bo by był by lepszy od Pana

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 15, 2009 6:37 pm

MOJE POGLADY TO SA MOJE

januz
Kontakt:

Post autor: januz » ndz lut 15, 2009 7:07 pm

panie stasiu sprawdzi pan ze jednak braly udzial w konkursie golebie pana twarowskiego jak widac w katalogu wystawy

januz
Kontakt:

Post autor: januz » ndz lut 15, 2009 7:11 pm

i zajely 2 miejsce w kolekcji czy tak

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 15, 2009 10:20 pm

Kolego Januz - tu rzeczywiście nie chodzi o to, czyje gołębie były lepsze a czyje gorsze a chodzi tylko o sędziowanie własnych gołębi. Na innych wystawach udaje sie to zrobić więc dlaczego w Broniszach tak to poszło??
Właściwie nie jest to wina sędziów tylko organizatorów!!!

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pn lut 16, 2009 5:57 pm

do zobaczenia
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 6:25 pm przez januz, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pn lut 16, 2009 7:11 pm

januz pisze:myslisz ze inni wystawcy pozwolili by na nieuczciwa ocene
Tak właśnie myślę , bo jak by się odezwali to zaraz zostali by nazwani pieniaczami :o
POZDRAWIAM amcane

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 16, 2009 10:19 pm

januz pisze:ktos wpisze bledne dane i pieniacze maja o czym pisac taki los nawet gdy ocenial ktos swoje to ich nie zawyzyl czy myslisz ze inni wystawcy pozwolili by na nieuczciwa ocene
pieniaczem to ty jesteś, mało tego, ty człowieku nie potrafisz nawet pisać poprawną polszczyzną a bierzesz się za sędziowoanie gołębii, całe szczęście że swoich i nie rób z ludzi durni, że nie ma zawyżania ocen, koleżeńskich punktów, albo ocenienia czegoś o czym nie ma się bladego pojęcia, na szczęście jest jeszcze wielu sędziów, którzy traktują swoją funkcję powaznie i jeśli wiedzą że będą sędziować to swoich gołębii na wystawę nie zabierają i to jest honorowe podejście do sprawy, a nie "pieprzenie o szopenie", że pomyłki w druku, albo sędziego brakło, bo jakbyś miał człowieku odrobinę honoru to przy swoich ptakach wpisałbyś "pokaz".

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lut 17, 2009 8:59 am

Słusznie, Quatro. Uważam, że sędzia oceniający daną rasę powinien być kompetentny,więcej, dobrze jest,gdy jednocześnie jest czołowym hodowcą tej rasy. Jeśli do tego sędziuje uczciwie, bez premiowania ptaków kolesi, to czemu nie, mógłby pokazać swoje gołębie jako pokaz, przecież na wystawy przychodzą ludzie znający się na gołębiach i to niektórzy lepiej niż niejeden sędzia więc sami potrafią docenić wartość ptaka, nawet nie mającego punktacji, podobnie jak i wytknąć wady koka po kolesiowsku wypunktowanego na niemal championa. Często mnie drażni gdy słyszę rozmowy " wielkich wystawców", jak traktują zwykłych hodowców z góry i uważają za baranów nie potrafiących odróznić wróbla od wrony.

januz
Kontakt:

Post autor: januz » wt lut 17, 2009 6:11 pm

dzięki
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 9:28 pm przez januz, łącznie zmieniany 1 raz.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » wt lut 17, 2009 8:03 pm

Panie januz, a mnie właściwie interesuje jakie Pan z tego całego zamieszania, protestów, oburzeń, pouczeń, straszenia sądami wyciągną wnioski, a konkretnie, czy nadal będzie Pan oceniał własne gołąbki :oops:

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt lut 17, 2009 8:28 pm

Do januz.
Wymiana poglądów przynosi efekty , kiedy znamy dyskutantów, tym większe, kiedy w dyskusji biorą udział autorytety w hodowli gołębi.

Warto wiedzieć, kto nas poucza, czy też kto się z nami nie zgadza.

Pozdrawiam
leon_k

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » wt lut 17, 2009 10:06 pm

Januz pisząc popełniasz błędy nie dlatego że masz wielkie palce, lecz dlatego, że gdy uczyli ortografii to w szkołę kamieniami rzucałeś. Natomiast o elementarnej przyzwoitości to w ogóle nie masz pojęcia skoro usprawiedliwiasz jako sędzia ocenianie swoich gołębi. Pewnie zdarzyło się Tobie choć raz być w sądzie na jakiejś rozprawie karnej lub cywilnej. Czy widziałeś aby sędzia najpierw zeznawał jako oskarżony a następnie wydawał wyrok w tej sprawie. Może przykład jest zbyt kolokwialny ale piszę aby wszyscy którzy oceniali swoje gołębie zrozumieli że jest to niemoralne, naganne oraz nie przyzwoite. Dlatego ja oraz wielu przyzwoitych ludzi na tym forum to krytykuje.

januz
Kontakt:

Post autor: januz » wt lut 17, 2009 10:19 pm

dziękuję za porady na temat oceny
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 6:23 pm przez januz, łącznie zmieniany 4 razy.

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pt lut 20, 2009 6:32 pm

dziękuję
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2009 6:20 pm przez januz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 20, 2009 8:19 pm

PRZYJMUJE TWOJE PODZIEKOWANIE :lol:

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt lut 20, 2009 10:49 pm

januz pisze:na foto gieldzie zaprezętowalem pozostale karty moich gołębi i jak widac nie podlegały mojej ocenie dziekuje kolegom ktorzy optymisticznie patszyli na rozwoj spraw z powarzaniem januz
:oops: zaprezętowałem - prezentować,
:oops: patszyli -patrzeć,
:oops: z powarzaniem - powaga, poważanie
Trudno to zrzucić na grube paluchy. Raczej na niedostatki edukacji. :?
Dirko

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt lut 20, 2009 11:14 pm

Mam nadzieję że mamy nie wszystkich sędziów tak wykształconych , bo jeszcze trochę a na karcie ocen zobaczymy napis gołomb :?
I jak takiego sędziego można traktować z powarzaniem :?:
Ostatnio zmieniony pt lut 20, 2009 11:17 pm przez amcane, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM amcane

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt lut 20, 2009 11:16 pm

januz pisze:na foto gieldzie zaprezętowalem pozostale karty moich gołębi i jak widac nie podlegały mojej ocenie dziekuje kolegom ktorzy optymisticznie patszyli na rozwoj spraw z powarzaniem januz
:D to są karty budapesztańskich, a mowa o zamojskich, pokaż oryginalny skan tych kart, tam gdzie według katalogu gołąbek Pana Raka został wyróżniony przez Pana Raka, tam gdzie katalog pokazuje, że Pan Rak ocenił swoje ptaszki odp. 93, 95, 95, 95 pkt.
Tylko nie mów, że tych akurat nie masz :D
A wiesz jak było w Gdańsku, turczyny najpierw miały karty z oceną, a po tym jak "pieniacze" zrobili szum, że ta mieszanka Pana Gilarskiego nie posiada wzorca, więc nie ma jak ich ocenić, to na kartach pojawił się napis POKAZ, także jak nie masz już tych kart to pewnie załatwisz :wink:

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt lut 20, 2009 11:24 pm

amcane pisze:Mam nadzieję że mamy nie wszystkich sędziów tak wykształconych , bo jeszcze trochę a na karcie ocen zobaczymy napis gołomb :?
I jak takiego sędziego można traktować z powarzaniem :?:
Amcane mamy wielu bardzo dobrych i uczciwych sędziów, tylko że oni niestety zostają w cieniu tych u których zachodzi przyrost formy nad treścią, którzy z gówna chcą bat ukręcić, podawałem już raz ten przykład, ile według ciebie wart jest mieszanec F1, a ile turczyn zdobywający 96 pkt? , przecież nie wszyscy wiedzą, że turczyny nie posiadają wzorca i nie istnieje taka rasa, bo nie widzę innego powodu dla którego Pan Styczyński je ocenił, przecież ma uprawnienia sędziowskie tzn że zna wzorce, a przynajmniej nazwy ras.

ODPOWIEDZ