Chełmża-wystawa

Michu_83
Kontakt:

Re: Chełmża-wystawa

Post autor: Michu_83 » wt lut 09, 2010 10:57 am

Spójrz jak Pan Szawiel ocenił mazry p. Bujaka na wystawie w Gdańsku. Dodam że to mistrz Europy z Nitry.

mateusz1
Kontakt:

Post autor: mateusz1 » pt lut 19, 2010 6:22 pm

Michu_83 słuszne spostrzeżenie,ale nie ma co gdybać.Kol.Bujak to nie jedyny pokrzywdzony przez sędziego Szawiela :evil: w tym roku.Szkoda że tylko nieliczni potrafią to skomentować.Trzeba coś z tym zrobić już na wystawie,jak np.znależć sędziego obserwatora i wtedy sprawa potoczyłaby się może inaczej.Z samym sędzią rozmowa nic nie da bo on i tak ma zawsze racje.A poza tym to gratuluje panu Bujakowi mistrza europy w Nitrze,oraz Z.P.K.H.G.R.G.W (mam nadzieje że poprawnie) z Szczecina takiego Przedsięwzięcia :P .Oby inni brali z was przykład :lol:

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » sob lut 20, 2010 12:18 am

A to ciekawe Pan Szawiel jako sędzia.Brak go w wykazie sędziów PZHGRiDI.

mateusz1
Kontakt:

Post autor: mateusz1 » sob lut 20, 2010 8:59 am

Pewnie jak zwykle przeoczenie. :roll:

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Post autor: michu1530 » sob paź 30, 2010 8:17 pm

Witam wszystkich hodowców :)
Wiadomo już kiedy będzie wystawa w Chełmży
Z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam :)
Pozdrawiam
Artur.S

marcin.
Kontakt:

Post autor: marcin. » pn sty 31, 2011 6:14 pm

ZAPROSZENIE NA WYSTAWE w CHEŁMZY. PRZY WYSTAWIE W CHEŁMŻY BEDZIE ZORGANIZOWANA GIEŁDA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Załączniki
DSC01260.jpg

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » śr sty 18, 2012 10:21 am

WITAM!
Jesli chodzi o wystawy w Gdańsku to rożnie bywa.Moje ptaki byly na mistrzostwach europy-wystawa klubowa.Zostaly tam wyróżnione,dostaly oceny bd i doskonałe,natomiast w gdańsku zajeły ledwo 3 kolekcję.Te same ptaki wygrywaly na wystawach w Polsce,natomiast w gdańsku nie zaistnialy.Ptaki kol.który byl z trojmiejskiego związku wygrywaly w gdańsku,natomiast nie było ich widać na innych wystawach. Oceniał je sędzia z trójmiejskiego związku,sami znawcy rasy mówili że zaszedł tu błąd.kiedyś jeżdziłem na wystawy do gdańska,ale ostatnio robię to niechętnie.Gołębie hoduję praktycznie od dziecka,natomiast do związku należę dop.3lata,częto bywa tak że po ocenie lubię porozmawić z sedzią,co jezscze trzeba poprawić,jaki kierunekm obrać,itd.itp..Podczas jednej z wystaw w gdansku,po ocenie ptaków,również wdałem się w polemikę z sedzią,chłop w pewnym momencie się zgubił.Tak to jest jak sędzia zamiast być bezstronny idzie w odwrottnym kierunku.
Odnośnie gdańskich,kiedyś też je hodowałem.Był to początek lat 90-tych i nawet tamte ptaki różnily się od obecnych.Hodowlę zaprzestalem min, dlatego iż zaczęto za dużo mieszać we wzorcu.pozatym tamte ptaki to byly wysokolotne.Różniły się znacząco od obecnych.Jestem z okolic tczewa,a więc z ośrodka który wniósl znaczący wklad w rozwój rasy.Może kiedyś wrócę do hodowli sokoła,ale starego typu,ptaka wysokolotnego z praktyki a nie z samej nazwy.Odnośnie barw,to może niemieccy hodowcy wymyślili parę nowych.Bo o ile pamiętam oprócz czrnych białych i mazrów,można bylo też spotkać wzorzyste runtbunty,o rysunku mnichowatym a nawet sroki i to całkiem dobre.Sokola gdańskiego tak samo jak białogłówke elbląską uważam za rasy POLSKIE ,mimo to że niemcy mieli jakiś wklad w rozwój rasy i to Polacy powinni decydować o zmianie wzorca a nie koledzy z zachodniej granicy.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ