Ogolnokrajowa Wystawa we Wroclawiu.

stefan51
Kontakt:

Ogolnokrajowa Wystawa we Wroclawiu.

Post autor: stefan51 » wt gru 04, 2007 6:04 am

Z bardzo miarodajnych zrodel ,dowiedzialem sie ,ze do dnia 02 grudnia 2007r zostalo zgloszonych na te wystawe UWAGA 900 DZIEWIecSET sztuk golebi. ORGANIZATORZY WYSTAW ,APELUJe DO WAS W WIeKSZYCH I MNIEJSZYCH MIEJSCOWOÂŚCIACH ZASTANoWCIE SIe JAKIE CENY WINDUJECIE ZA WPISOWE I OD KAÂŻDEGO WYSTAWIONEGO GOleBIA. To zaczyna nabierac nieprzyzwoitych ,wygorowanych i absurdalnych cen. Moim zdaniem ,gdy wystawa po jej zakoĂączeniu zamknie sie bilansem 0 zlotych to bedzie sukces ORGANIZATORoW. A Wy Organizatorzy po wystawie chcecie miec wplywy finansowe dla Zwiazku HORENDALNE.Brak wystawy we Wroclawiu dobitnie to ukaze. CENY OD 2008 POWINNY SPAÂŚc W Dol. Pozdrawiam .

bluebird
Kontakt:

Post autor: bluebird » wt gru 04, 2007 9:57 am

Zupelnie zgadzam sie z kolega! Dla mnie 8zl za sztuke na zwyklej regionalnej wystawie to paranoja! Przy takich cenach wystawiam tylko kilka ptakow lub zupelnie rezygnuje z wystawy bo po prostu jest za drogo!!!Czy nie lepiej byloby obnizyc cene do 4-5zl i cieszyc sie wystawa z dwukrotnie wieksza iloscia ptakow?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt gru 04, 2007 2:48 pm

Witam.Zgadzam sie ze Stefanem,ze jest bardzo widoczne zmiejszenie sie ilosci hodowcow wystawiajacych ptaki.Ja jednak przyczyny dopatrywalbym sie w niefachowym i nieraz nieuczciwym ocenianiu wystawionych ptakow.Wystawa to dla mnie swieto i uwazam ze, kazdy chetny uzbiera przez rok odpowiednia sume aby pokazac swoje golebie.Nikt nie musi pokazywac swoich ptakow na kilku czy kilkunastu wystawach.Bardziej interesuje sie tym czy pieniadze zarobione na wystawach sa wydawane z pozytkiem dla czlonkow zwiazku(szkolenia itd).Mam pytanie do czytelnikow tego forum:czy bardziej przeszkadzaja Wam wysokie koszty czy jednak obawa,ze te pieniadze zmarnujecie ,poniewaz ocena Waszych ptakow bedzie nie miarodajna?Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt gru 04, 2007 5:39 pm

opal pisze:Mam pytanie do czytelnikow tego forum:czy bardziej przeszkadzaja Wam wysokie koszty czy jednak obawa,ze te pieniadze zmarnujecie ,poniewaz ocena Waszych ptakow bedzie nie miarodajna?Pozdrawiam.
zdecydowanie to drugie, te 150 zl za wystawienie np 12 ptakow to nie tragedia, tragedia jest ocenianie subiektywne, wiele ocen robi balagan i zamet w glowach hodowcow, ocenianie sobie nawzajem golebi przez kolegow, a przede wszystkim mala fachowosc sedziow pod katem ocenianej rasy, np sedzia, ktory cale zycie hoduje golebie opasowe, na wystawach ocenia krotkodziobe, nie posiadajac nawet do tego stosownych uprawnieĂą (specjalizacji)

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt gru 04, 2007 6:58 pm

Nalezy odwrocic kolejnosc. Wladza i organizatorzy zapomnieli, ze w tego rodzaju zrzeszeniu jakim jest brac golebiarska najwazniejsze jest dobro czlonkow. Czlonkowie, bez wladz tez beda hodowac golebie, ale wladza bez czlonkow sie nie utrzyma. To samo tyczy organizatorow wystaw. Watek pieniedzy pomijam , jaki koĂą jest kazdy widzi.
Pozdrawiam
leon_k

smykuraf
Kontakt:

Post autor: smykuraf » wt gru 04, 2007 7:30 pm

Ave

Uwazam, ze pieniadze to tez bardzo wazna sprawa. Bo to nie tylko te 150PLN. Teraz wezmy na przyklad jechac dwa razy do Poznania to daje juz 300 + 150 = 450PLN. Zalozmy, ze ktos hcialby pokazac po szesc golabkow na ogolnopolskiej wystawie i ogolnopolskiej wystawie ptakow mlodych to trzeba miec okolo 800PLN. Dla jednych malo dla drugich duzo. I wydaje mi sie, ze tych drugich nie brakuje.
Pozdro

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » wt gru 04, 2007 7:59 pm

Leon Kowalski pisze:Nalezy odwrocic kolejnosc. Wladza i organizatorzy zapomnieli, ze w tego rodzaju zrzeszeniu jakim jest brac golebiarska najwazniejsze jest dobro czlonkow. Czlonkowie, bez wladz tez beda hodowac golebie, ale wladza bez czlonkow sie nie utrzyma. To samo tyczy organizatorow wystaw. Watek pieniedzy pomijam , jaki koĂą jest kazdy widzi.
Pozdrawiam
Ktos zakulisowo zadecydowal, jako pierwszy zglosil do PZHGRiDO miejsce Ogolnopolskiej Wystawy TORUÑ (plus minus) srodek Polski. Nikt z Polskiego Zwiazku nie pofatygowal sie nawet odpowiedziec na zgloszony wniosek i uzasadnic z jakich powodow Toruñ przegral z Wroclawiem. Z gory ustalono Wroclaw. Wydaje mi sie ATLAS nie lubi UNIBAX-u. Do Torunia blizej jest z Gdañska, Szczecina,lodzi, Suwalk,Warszawy niz do Wroclawia, tak komentowali koledzy hodowcy w czasie wzajemnych rozmow na regionalnych wystawach. Na udzial hodowcow na tej wystawie niewatpliwie maja wplyw koszty transportu i wygorowane oplaty. Pozdrawiam

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt gru 04, 2007 8:45 pm

smykuraf pisze:Ave

Uwazam, ze pieniadze to tez bardzo wazna sprawa. Bo to nie tylko te 150PLN. Teraz wezmy na przyklad jechac dwa razy do Poznania to daje juz 300 + 150 = 450PLN. Pozdro
niby tak, ale gdybys nie wystawial a chcial jechac pozwiedzac to i tak 300 bys musial wydac (bo transport ptaszkow najczesciej jest organizowany - wspolny), czyli to 150 stanowiloby polowe kosztow dojazdu, w zwiazku z tym dalej twierdze ze oplaty zwiazane z wystawieniem mozna przelknac, a niefachowej oceny nie da sie przelknac, pewnie, ze lepiej byloby zeby za wystawienie placili nam, ale "tak se ne da"

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt gru 04, 2007 10:05 pm

Wydaje mi sie ze Wrocek ma lepsza hale do takiej imprezy niz ToruĂą . Bylem w Toruniu na wystawie ktora byla w szkole -to napewno w takim miejscu nie mogla by byc krajowa -co innego PoznaĂą ,Wroclaw ,GdaĂąsk czy nawet Szczecin. A w tym roku moglby by byc to Gorzow
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » wt gru 04, 2007 10:38 pm

zbiter pisze:Wydaje mi sie ze Wrocek ma lepsza hale do takiej imprezy niz ToruĂą . Bylem w Toruniu na wystawie ktora byla w szkole -to napewno w takim miejscu nie mogla by byc krajowa -co innego PoznaĂą ,Wroclaw ,GdaĂąsk czy nawet Szczecin. A w tym roku moglby by byc to Gorzow
Kol. Zbiter Ogolnopolska Wystawa miala byc organizowana w tzw."Central Parku" w nowoczesnym kompleksie Targow ToruĂąskich w Toruniu ul.Bydgoska 3, takowy wariant byl przez SHGR (27) wstepnie uzgodniony odpowiednimi wladzami samorzadowymi i te propozycje o ile mi wiadomo, przekazano pisemnie PZHGRiDO.

stefan51
Kontakt:

Wystawa we Wroclawiu

Post autor: stefan51 » śr gru 05, 2007 5:10 am

Glos zabrany przez kol.guatro,nie jest szczery ,gdyz on tendecyjnie w tej sprawie zabiera glos , bedac sam z pieknego miasta Wroclawia. Co to dla niego zaplacic 150 zl. za 12 golebi ? to odrocmy sprawe tak ,dlaczego w GdaĂąsku na ogolnopolskiej wystawie tylko nieliczna grupa wroclawskich wystawcow byla.? a ceny za golebia byly umiarkowane.Zwiazek we Wroclawiu przejal po p.Cybulkinie inny czlonek ,ktory widzi tylko kase i jeszcze raz kase. Nawet dla swoich czlonkow podniosl oplaty za obraczki do ceny 1.50zl za sztuke.On musial chyba wczesniej byc poborca podatkowym. A juz gdy ktos nowy chce wstapic do tego Zwiazku to musi sie liczyc z wielkimi kosztami ,a to za to ,ze zyje ,a to za to ,,,ze bedzie w tym Zwiazku czlonkiem.To Czlonkowie sa zwiazkiem . Ten nowy prezes musi sie gleboko zastanowic nad swoim postepowaniem fiskalnym. Jak jest taki bogaty to niech udowodni i sam pokryje koszty Krajowej wystawy ,te pieniadze ktore brakuja ,aby wystawa sie odbyla.

stefan51
Kontakt:

Wystawa we Wroclawiu.

Post autor: stefan51 » śr gru 05, 2007 5:22 am

Wystawe dla Wroclawia a nie dla Torunia przyznal Polski Zwiazek ,ktorego wszystkie wladze sa w Poznaniu. To teraz PoznaĂą rzadzi .Chodza pogloski ,ze wystawy mlodych w listopadzie i ogolnopolska wystawa ma byc na stale w Poznaniu.A teraz jest duzy argument przemawiajacy za tym . Mial Wroclaw przydzielona organizacje wystawy i sie nie sprawdzil nawet majac taka piekna hale. Koszty zjadaja organizatorow. A PoznaĂą ma hal duzo i koszty nie za wielkie.Tylko zasadnicze pytanie ,jak by zostaly potraktowane inne Zwiazki ,ktore sa w stanie rowniez organizowac krajowe wystawy? Maja piekne hale sa w centrum Polski ,dojazd z kazdego miejsca bylby dogodny ,ale Wladza rzadzi i inne Zwiazki musza isc w odstawke.Czy tak musi byc?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr gru 05, 2007 7:52 am

Witam.Dyskusja rozgorzala na dobre.Stefan sam sobie zaprzeczasz najpierw napisales,ze do Wroclawia ludzie nie daja ptakow poniewaz ceny sa za wysokie.Nastepnie podajesz przyklad GdaĂąska gdzie mimo umiarkowanych cen byla tylko nieliczna grupa hodowcow z Wroclawia.Nie rozumiem tez skad te 300 zl za dojazd.Wystarczy ,ze jednym samochodem pojedzie 3 hodowcow i koszt wyniesie nie 300 a 80 zl na osobe.(z Wa-wy do Poznania jest prawie tyle samo co do Wroclawia).Nastepna sprawa to ustalanie cen za wpisowe i koszt jednego oczka.W warszawskim zwiazku ceny te ustalane sa na zebraniu i robimy to demokratycznie czyli przez glosowanie.Jezeli hodowcy z innych zwiazkow stwierdza ,ze sa za wysokie to niech winia wszystkich obecnych na zebraniu a nie prezesa warszawskiego zwiazku.Ponadto dobrowolnie opodatkowalismy sie kwota 50 pln od osoby aby lepiej przygotowac sie do wystawy i godnie przywitac milych gosci.Wracajac do wystawy krajowej prawdopodobnie bedziemy starac sie o jej organizacje w przyszlym roku(150 lecie naszego zwiazku).Jezeli w tym roku wystawa sie odbedzie postaramy sie uczynic wszystko abyscie byli drodzy hodowcy zadowoleni takze z pracy sedziow ,ktorych zaprosimy do wspolpracy.Pozdrawiam.

smykuraf
Kontakt:

Post autor: smykuraf » śr gru 05, 2007 7:59 am

[quote="quatro"][quote="smykuraf"]Ave

Uwazam, ze pieniadze to tez bardzo wazna sprawa. Bo to nie tylko te 150PLN. Teraz wezmy na przyklad jechac dwa razy do Poznania to daje juz 300 + 150 = 450PLN. Pozdro[/quote]

niby tak, ale gdybys nie wystawial a chcial jechac pozwiedzac to i tak 300 bys musial wydac (bo transport ptaszkow najczesciej jest organizowany - wspolny), czyli to 150 stanowiloby polowe kosztow dojazdu, w zwiazku z tym dalej twierdze ze oplaty zwiazane z wystawieniem mozna przelknac, a niefachowej oceny nie da sie przelknac, pewnie, ze lepiej byloby zeby za wystawienie placili nam, ale "tak se ne da"[/quote]

Ave

Nie jest tak rozowo. Do Poznania musialem jechac dwa razy sam bo nikt inny z naszego zwiazku nie wystawial. Wiec mysle, ze byl to pierwszy i ostatni raz. A do Wroclawia nie wiem czy nie bede musial tez jechac sam bo jedyny kolega ze zwiazku do ktorego naleze waha sie jeszcze czy wyslac im pieniadze (skoro to bedzie tylko wystawa regionalna to czemu tyle placic). Powiem tylko tyle za te pieniadze (oplaty + dojazdy) spokojnie dojade do Lipska (pod warunkiem, ze jedzie sie w 3 lub 4) i z powrotem a nocleg za 25E juz sobie znalazlem. I powoli nie wiem gdzie tu jest sens bo tam bedzie wystawionych 35972 ptakow. Wiec oczy sie na pewno napasa :)

Pozdro

quatro
Kontakt:

Re: Wystawa we Wroclawiu

Post autor: quatro » śr gru 05, 2007 3:54 pm

stefan51 pisze:Glos zabrany przez kol.guatro,nie jest szczery ,gdyz on tendecyjnie w tej sprawie zabiera glos , bedac sam z pieknego miasta Wroclawia. Co to dla niego zaplacic 150 zl. za 12 golebi ? to odrocmy sprawe tak ,dlaczego w GdaĂąsku na ogolnopolskiej wystawie tylko nieliczna grupa wroclawskich wystawcow byla.? a ceny za golebia byly umiarkowane.Zwiazek we Wroclawiu przejal po p.Cybulkinie inny czlonek ,ktory widzi tylko kase i jeszcze raz kase. Nawet dla swoich czlonkow podniosl oplaty za obraczki do ceny 1.50zl za sztuke.On musial chyba wczesniej byc poborca podatkowym. A juz gdy ktos nowy chce wstapic do tego Zwiazku to musi sie liczyc z wielkimi kosztami ,a to za to ,ze zyje ,a to za to ,,,ze bedzie w tym Zwiazku czlonkiem.To Czlonkowie sa zwiazkiem . Ten nowy prezes musi sie gleboko zastanowic nad swoim postepowaniem fiskalnym. Jak jest taki bogaty to niech udowodni i sam pokryje koszty Krajowej wystawy ,te pieniadze ktore brakuja ,aby wystawa sie odbyla.
szczery, szczery, a przede wszystkim nie pisalem ze te podane przeze mnie 150 zl dotyczy wroclawia, chodzilo mi o przyblizony koszt wystawienia 12 szt na blizej nieznanej wystawie, co do zachlannosci Prezesa mojego rodzimego oddzialu (o ktorej wspomniales) nie bede sie wypowiadal, bo nie lezy to w moich kompetencjach, nadmienie tylko iz nie jest to jednoosobowa decyzja, zapewniam rowniez, ze nie ma oplaty za to ze sie zyje, a odnosnie umiarkowanych cen w GdaĂąsku to chyba sam sobie odpowiedziales, stwierdzajac, ze pomimo niskich cen malo bylo wystawcow z wroclawia, czyli swiadczy to tylko o tym, ze ceny nie maja tak wielkiej wagi jak niektorzy twierdza, w dalszym ciagu twierdze, iz przyczyna malej ilosci ptakow na wystawach jest glownie niefachowe podejscie sedziow do oceny, tym samym organizatorow, a co za tym idzie Prezesa, ktorego widze nie polubiles :D , kolejna przyczyna moze byc brak transportu ptakow na wystawe (o tym mowil smykuraf), wladze zwiazku powinny pomoc swoim czlonkom w zorganizowaniu takiego transporu na wystawe odbywajaca sie np 300 km dalej, u mnie zawsze tak bylo, wynajmowalo sie busa za ktorego placil zwiazek (takze ten nasz nowy Prezes nie do koĂąca taki lapczywy jak twierdzisz)

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr gru 05, 2007 4:27 pm

Rodzi sie pytanie. Kto powinien ponosic koszty dostawy golebi na dana wystawe, czy dany zwiazek , czy tylko czlonkowie , ktorzy wystawiaja swoje golebie w danej wystawie.
Pozdrawiam
leon_k

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr gru 05, 2007 6:48 pm

Witam.Moim zdaniem wystawy regionalne powinny byc swojego rodzaju eliminacja przed krajowka .I na tych wystawach powinni placic hodowcy.Poniewaz na takich wystawach wystawia duzo hodowcow z tego zwiazku ,ktory organizuje wystawe ,w ich intersie jest ustalenie takich stawek aby byly akceptowalne.Jezeli beda do przyjecia zadowoleni beda tez przyjezdni,bedzie ich wiecej i organizatorzy (czyli hodowcy danego zwiazku) wiecej zarobia.Na krajowke powinny jechac w pierwszym rzedzie ptaki wysoko ocenione na wystawach regionalnych i na taka wystawe regionalne zwiazki powinny organizowac i oplacac nie tylko przewoz ptakow ale takze pomoc w organizacji przewozu swoich hodowcow( te ptaki i ci ludzie to ich wizytowka).Przy takiej organizacji co roku krajowka powinna odbywac sie w innym miescie aby rozpropagowac hodowle golebii na caly kraj.Jest inny problem( i tu mnie Stefan nie przekona,ze to problem cen) glownie dotyczy to Poznania,problem sedziowania.Na ostatniej wystawie w Poznaniu jeden z kolegow wszedl do biura organizatorow aby zwrocic im uwage na niski poziom sedziowania rasy karier.I co uslyszal"po kazdej wystawie maja sprawy w sadzie dotyczace sedziowania ale wszystkie wygrali".Dla mnie granda.Ludzie sa tak wkurzeni ,ze podaja ich do sadu a ci z uporem maniaka na kolejne wystawy zapraszaja tych samych sedziow.Problem nie w cenach ale nikt nie chce jechac ze wzgledu na sedziowanie ,niedlugo trzeba bedzie organizowac lapanki jak za niemca.Tylko bojkot takich wystaw moze zmienic podejscie do sprawy organizatorow.Doloza do wystawy zamiast zarobic to zaczna myslec.Jezeli ktos sobie wymyslil,zeby krajowki organizowac na stale w Poznaniu to niech jeszcze raz pomysli bo moim zdaniem skoĂączy sie to tym ,ze caly kraj pokaze plecy Poznaniowi.Pozdrawiam.

smykuraf
Kontakt:

Post autor: smykuraf » śr gru 05, 2007 7:17 pm

Ave

Wlasnie niedawno rozmawialem z organizatorami wystawy we Wroclawiu. Otoz przyjmowanie zgloszen golebi zostalo przedluzone. Wystawa krajowa bedzie we Wroclawiu, nikt na razie nie podjal decyzji o przeniesieniu jej do Poznania. Organizatorzy spodziewaja sie od 1500 do 2000 ptakow. Beda prowadzone pertraktacje z zarzadcami Hali 100-lecia aby obnizyc cene za wynajecie. Pan ktory jest odpowiedzialny za przyjmowanie zgloszen i pan odpowiedzialny za organizacje prosili o przekazanie tych informacji aby hodowcy i ewentualni wystawcy sie nie denerwowali.

Pozdro

stefan51
Kontakt:

wystawa we Wroclawiu.

Post autor: stefan51 » czw gru 06, 2007 6:09 am

Szanowni Koledzy ,otoz na podstawie oceny jednej rasy na wystawie mlodych w Poznaniu w tym roku nie mozna wyciagac wnioskow odnosnie wszystkich sedziow. Nie wszyscy popelniaja bledy przy ocenie. Mnie rasa karier nie interesuje i nie ogladalem ich to nie zabieram glosu na temat oceny . Natomiast powstal problem sedziow do ktorych sa uwagi krytyczne na wielu wystawach ,a organizatorzy wielu wystaw zapraszaja ich do oceny . I tutaj jest ;pies pogrzebany;. Kieruja sie organizatorzy. nie merytorycznym i fachowym podejsciem sedziego do oceny lecz trytorialnym miejscem zamieszkania sedziow. Mmniejsze koszty przejazdow,. .My Hodowcy ,znajacy dobrze wzorce ras przez nas hodowanych wiemy jak maja ptaki wygladac.Natomiast kibice nie hodujacy takich czy innych ras nie powinni zabierac glosu.Bo sa golebie wystawowe i te ktore podobaja sie na rynkach, czy bazarach. Sa golebie wystawowe i bazarowe.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 06, 2007 8:50 am

i tu sie z Toba kol. Stefan zgadzam, nadmieniam iz ja w karierach tez nie jestem biegly, ale ocenianie np masciuchow polskich na wystawach jest kary godne, 80 % tych golebii powinna zostac BO, dobrym przykladem na takie zachowanie jest np ubiegloroczna wystawa we Wroclawiu, gdzie typowe mieszaĂące wegierskie pod nazwa polski ocenione byly na 90-92 pkt, takie podejsccie sedziow napewno nie pomoze odrestaurowac te rase, a ocenial je oczywisce sedzia, ktory masciuchow nigdy nie hodowal.

quatro
Kontakt:

Re: Wystawa we Wroclawiu

Post autor: quatro » ndz gru 09, 2007 5:09 pm

stefan51 pisze: Nawet dla swoich czlonkow podniosl oplaty za obraczki do ceny 1.50zl za sztuke.
chcialbym zdementowac te nieprawdziwa informacje, jedna obraczka w oddziale dolnoslaskim kosztuje 80 gr, a nie jak wczesniej kol. Stefan mowil 1,50 zl

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 09, 2007 7:20 pm

Witam.Ciekaw jestem czy zgadniecie kogo p.Pajka wyznaczyl do oceny karierow na krajowce ,ktora ma byc w pieknym miescie Wroclaw.Nie wiecie to Wam powiem .Wyznaczony zostal p.Jozef Gref z Suwalk.Niezla delegacje bedzie musial Wroclaw zaplacic.Pozdrawiam.Ps.Z drugiej strony godny podziwu upor. Jeszcze 5-6 krajowek i mam nadzieje,ze sedziujacy kariery zalapia o co w tym temacie chodzi.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz gru 09, 2007 7:59 pm

opal pisze:Witam.Ciekaw jestem czy zgadniecie kogo p.Pajka wyznaczyl do oceny karierow na krajowce ,ktora ma byc w pieknym miescie Wroclaw.Nie wiecie to Wam powiem .Wyznaczony zostal p.Jozef Gref z Suwalk.Niezla delegacje bedzie musial Wroclaw zaplacic.Pozdrawiam.Ps.Z drugiej strony godny podziwu upor. Jeszcze 5-6 krajowek i mam nadzieje,ze sedziujacy kariery zalapia o co w tym temacie chodzi.
hehe, ja jestem ciekaw, oczywiscie jesli wystawa sie odbedzie, kto tym razem skrzywdzi masciuchy polskie :D

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » wt gru 11, 2007 6:06 pm

Ciekaw jestem czy organizatorzy wystaw mogli by sobie zalatwic pozwolenie na wystawe od powiatowego lekarza weterynarii tak jak bylo to dwa lata temu?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt gru 11, 2007 6:32 pm

na ta chwile, organizatorzy krajowki twierdza, ze uda sie przeprowadzic wystawe w terminie, wczoraj otrzymalem takie inormacje

ODPOWIEDZ