Poznań Wystawa Mlodych 2007

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Poznań Wystawa Mlodych 2007

Post autor: tomekplewa » ndz lis 11, 2007 11:28 am

Witam kto z hodowcow wybiera sie na ta wystawe?
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » ndz lis 11, 2007 4:47 pm

To moze tradycyjne juz spotkanie przy stoisku" Golebnika" ?...:)
Proponuje w samo poludnie w sobote i w niedziele...
No to ...do zobaczenia...:)

stefan51
Kontakt:

Wystawa mlodych PoznaĂą 2007

Post autor: stefan51 » pn lis 19, 2007 6:35 am

I juz jest po wystawie mlodych 2007 w Poznaniu.To juz jest standardem ,ze organizatorzy wystaw w Poznaniu staneli na wysokosci zadania. Sala duza, klatki czyste ,stojaki owiniete folia ,estetycznie super. Teraz o golebiach, otoz wielkopolska, to jest rejon gdzie dominacja sa golebie opasowe .Cztery rzedy to opasowe podam dla przykladu ;kingow bylo ponad 100 sztuk. A z innych ras po pare sztuk. To jest w pewnym stopniu wina organizatorow a w pewnym hodowcow. Organizatorzy za golebia wystawianego na wystawie podali cene 12 zl. to jest moim zdaniem bariera nie do przeskoczenia dla niektorych hodowcow. Sami hodowcy byc moze nie traktuja tej wystawy powaznie a szkoda. I jeszcze jeden czynnik wplynal na mniejsza frekfencje, to pogoda ,jest cieplo i nie wszystkie mlode sie wypierzyly do koĂąca .Ale mam na przyszlosc dobra informacje dla hodowcow , otoz jest deklaracja organizatorow na czele z p. Przewodniczacym Polskiego Zwiazku ,ze golebie nie do koĂąca spierzone nie beda mialy obnizonych za to not na karcie ocen.To trzeba zapamietac i za rok dawac mlode nie opierzone .Pozdrawiam.[/b]

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn lis 19, 2007 8:11 am

Witam.Faktycznie klatki ladne sala duza a wystawiajacych i kupujacych jak na lekarstwo.Moim zdaniem to jednak nie cena i nie pogoda spowodowala tak niska frekwencje.Jezeli organizatorzy nie otworza oczu i nie uswiadomia sobie,ze wystawcy nie jada tam po to aby ogladac ladna hale i estetycznie opakowane klatki to na nastepnej wystawie tylko organizatorzy pokaza swoje golebie .Czy to tak trudno zrozumiec,ze ludzie jada kilkaset kilometrow ,woza golebie narazajac je na stres i choroby nie po to by postawic na stole tandetny pucharek ,tylko po to aby dowiedziec sie jakiej klasy maja ptaki.Co musza w nich poprawic i jak to maja zrobic?Na te pytania ma im odpowiedziec fachowa i uczciwa ocena przeprawadzona przez wysokiej klasy sedziego i taki glowny cel powinien przyswiecac kazdej wystawie.Nie mozna promowac swojego regionu i swoich hodowcow bo takie myslenie doprowadzi do tego ze dolozycie do kazdej wystawy .Tak trzymac Panowie hodowcy,jezeli stwierdzicie,ze na jakiejs wystawie zle oceniaja, to bojkotujcie takie wystawy.Jezeli organizatorzy doloza raz i drugi do wystawy zamiast zarobic, to zmusi ich to do myslenia i zaczna szukac przyczyn finansowej klapy.Teraz znalezli winnego :pogoda i drogie oczka na wystawie?????W nastepnym poscie pokaze zdjecie rewelacyjnego kariera dopuszczonego i ocenionego przez sedziego,Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lis 19, 2007 1:23 pm

Wypowiem sie ,moze co do przyczyn nie wziecia udzialu w wystawie kolegow z mojego klubu. Zawazyly glownie koszty. Zapewne ranga tej wystawy jest wysoka ale sa jeszcze dwie w ,ktorych ,,wypada” wziac udzial. Koszty wszystkich sa podobne i niemale. Jezeli chce sie jeszcze wystawic golabki u kolegow hodowcow bezposrednio ,,za miedza”, bo z najblizszymi zwiazkami, klubami trzeba sie wspierac to jak sie pogrzebie w portfelu, to sie okaze, ze stac jest jedynie na wziecie udzialu tylko w jednej duzej wystawie. Niestety Mazury malo tego, ze sa biedne to jeszcze wszedzie daleko.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 19, 2007 9:15 pm

Witam. Rowniez bylem w Poznaniu, mam niedaleko, wiec pojechalem zarowno w sobote, jak i w niedziele. Na temat wystawy juz bylo wiec dorzuce slow kilka na temat gieldy. W sobote ludzi bylo malo, a kupujacych jak na lekarstwo. O ile kupowano ptaki, to byly to sztuki dobre lub nawet bardzo dobre.W ogole zdziwil mnie poziom ptakow na gieldzie. W przeciwieĂąstwie do wystaw z poprzednich sezonow przewazaly ptaki niezlej klasy, lub przynajmniej ciut ponad srednia. Zwyklych rynkowych "wynalazkow" prawie nie bylo widac. Wiele ptakow z gieldy bylo nie gorszych niz na wystawie na dole. Jak zwykle w sobote dopisali hodowcy z Kalisza. Przywiezli naprawde niezle mewki, szeki i sroczki. Kaziu Lewandowski znow mial niezla stawke szapotli, zreszta najlepsze z nich wysprzedal. Sporo bylo hodowcow z Warszawy, ale ogolnie gielda nieliczna, ok. 1/3 klatek wolnych. Zupelnie inaczej bylo w niedziele. Juz przed 8:00 cudem bylo znalezienie wolnego oczka. Dokupilem do swojej hodowli kilka ptaszkow po calkiem przystepnej cenie. Na niedziele zjechali sie hodowcy ze wszystkich chyba rejonow kraju, byli takze goscie z zagranicy. Rozgladalem sie szczegolnie za bijami, ale nic ciekawego dla mnie nie trafilem. Jeden z hodowcow mial calkiem przyzwoite uzbeckie, czarne pstre, na moje oko najlepsze na gieldzie, ale to nie moja dzialka, szukalem kaukaskich.Mial tez naprawde ladnego bialego bielckiego, chyba najlepszego, jakiego dotychczas widzialem.W ogole sporo naprawde niezlych golebi, ale tylko takie sie sprzedawaly.ceny niektorych ptakow naprawde kosmiczne, podobnie jak przekasek w barze.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn lis 19, 2007 9:27 pm

Witam

Oto obiecane zdjecie, Karier bialy, ocena 90 pkt. wedlug klasyfikacji ta punktacja pozwala golebia zaliczyc do bardzo dobrych.

prosze o komentarz.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/527 ... 0ee4b.html

Pozdrawiam

karrier
Kontakt:

Post autor: karrier » pn lis 19, 2007 10:37 pm

opal pisze:Witam

Oto obiecane zdjecie, Karier bialy, ocena 90 pkt. wedlug klasyfikacji ta punktacja pozwala golebia zaliczyc do bardzo dobrych.

prosze o komentarz.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/527 ... 0ee4b.html

Pozdrawiam
Moim zdaniem niektore z karierow na tej wystawie wogole nie mozna nazwac karierami np. tego bo on przy karierze nawet nie stal... niestety taka prawda... i poÂźniej taki hodowca zostawia sobie takiego koka do hodowli... i jest przekonany, ze ma bardzo dobre golebie a one nawet nie sa one mierne.... bez komentarza po prostu...

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt lis 20, 2007 1:59 am

Witam. A mi sie on podoba :wink: ,szkoda ,ze nie masz zdjecia tego czarnego..mial chyba 91 punktow. No zawsze uwazalem ,ze najlepiej dac slabszego golabka to sedziowie zabiora najmniej a w tym przypadku wrecz nawet dolozyli. A powaznie zenada...zawsze bronilem sedziow ale w tym przypadku...na 100 golebi by zaden nie mial zabranych punktow za figure ,budowe i postawe...czy sedzia sie nie znal???? Apeluje do organizatorow...ZMIENIc SeDZIEGO,bo nikt juz niepojedzie na wystawe do Poznania skoro ma ogladac takie kariery.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt lis 20, 2007 7:36 am

Witam.Andrzej zrobilem zdjecie czarnego i siwej z krzywa szyja, ale przy moich zdolnosciach do psucia zdjec, nie nadaja sie do pokazania.Szukasz dobrych bialych to masz idealna okazje aby dokupic bialego do swojej hodowli.Ja w zeszlym roku kupilem czerwona 91 pkt i bylem z niej zadowolony.Pewnie i ten bialy Ci przypasuje.Pozdrawiam.Ps.Szkoda ,ze nie kupilem tej siwej bo moglbym wyhodowac kariery stargardzkie.Jak na golebniku prezentuje sie bialy samczyk?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lis 20, 2007 11:47 am

Witam. Kariery to nie moja dzialka, ale ten bialy mi sie nie podoba. Zwykly rynkowy golabek, jakich wiele mozna spotkac na gieldach po 30 zlotych. Zreszta nie tylko kariery byly zle oceniane. Kolega, ktory od lat hoduje stawaki slaskie dokupil z wystawy ptaka, ktory byl wysoko oceniony jako stawak polski, a byl to typowy slazak, naprawde niezly, ze stawakiem polskim moglo go laczyc jedynie to, ze mial jasna brew. Przeciez te rasy tak bardzo sie roznia, ze nie pojmuje, jak sedzia nie wylaczyl z oceny tego ptaka majacego wyrazne cechy obcej rasy. Moze po prostu sedzia nie odroznia obu tych ras od siebie, a moze ocenial ptaka kolegi.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt lis 20, 2007 3:26 pm

Witam.Krzysiu ja takie kupowalem po 5pln na mamki.Prosilem abyscie zle oceniajacych sedziow wymieniali z nazwiska.Kariery ocenial sedzia klasy miedzynarodowej, Czlonek Zarzadu Kolegium Sedziow d/s szkoleĂą :golebi lotnych,brodawczatych i turkotow p.Jozef Gref z Suwalk.Duze brawa dla PANA SeDZIEGO.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt lis 20, 2007 3:51 pm

ja bylem tylko w niedziele, odnosnie cen jedzonka to standardowo. W zeszlym roku chcialem sie napic wody to mi krzykneli 3zl za kubek 5l z biedronki wiec w tym roku nie marudzilem. Odnosnie cen golebi to nie wiem ale np. Teraz widze ze jest moda na Garlacze Czeskie Siodlate lapciate nie wiem czy pewni hodowcy sprzedaja szmelc z nazwiska, czy po prostu ludzie sie pala na takie golebie, bo cena 300zl za mlode to porazka :?: :!: , jak wystawowa pare kupowalem za 200zl po 94 i 95 pkt od hodowcy z swietokrzyskiego :wink:

pozdrawiam :)
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt lis 20, 2007 7:02 pm

Witam.Pigeon 3 zl za 5l to calkiem tanio.Podejrzewam,ze te na gieldzie byly jednak ciut lepsze niz te na wystawie.W jednej sprawie masz racje na gieldzie sprzedawali hodowcy z nazwiskami i to znanymi w tej rasie.Pozdrawiam.

adi29
Kontakt:

Post autor: adi29 » wt lis 20, 2007 9:35 pm

ja bylem w niedziele i ogolnie wystawe oceniam bardzo pozytywnie .poziom golebi na gieldzie podniosl sie znaczacy.malo bylo takich golebi ktore sie powinno od razu eliminowac a to oznacza ze hodowcy prowadza coraz to osrtrzejsza selekcje.golebie na wystawie bardzo ladne duzo uformowanych oraz garlaczy .malo kupcow troszke ale to szczegol pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt lis 20, 2007 11:21 pm

Witam. Wiesz Krzysztofie myslalem go kupic ,ale golab z wystawy no i punktow 90 ...pewnie niebylo by mnie na niego stac a szkoda ,bo podniosl by mi prestiz ...kupiony w Poznaniu na wystawie...jak brzmi. A co do samczyka...ogolnie mily i zgrabny molby miec tylko lepsze nogi to i pewnie bylby wtedy wyzszy. Ale ogolnie wart wydanych pieniedzy.pozdrawiam i do spotkania w lodzi

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt lis 20, 2007 11:46 pm

1) kol. opal :!: 3zl to kosztowal kubek z baniaka 5l, bo widzialem jak nalewali. i Widzialem baner biedronkowy. ( osobiscie to bym wolal napic sie juz wody z kranu niz tak przeplacac :P )

2) Czy ja wiem czy takie drogie sa golebie z wystawy kol. Papier? :wink: nie weim jak w przypadku karierow, ale w przypadku kuraka maltaĂąskiego kupilem samice z wystawy 93pkt za 90zl, a na gieldzie golebie niewystawiane na "hgr'kach" chodzily po 100sztuka do 170-180/para.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » śr lis 21, 2007 1:22 am

Tak kol. pigeon i tego bialego tez pewnie bylo by mozna kupic za 90zl. Przynajmniej jak by byl by moj to za tyle napewno bym go sprzedal i jeszcze dolozyl worek pszenicy :D

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 21, 2007 8:25 am

Witam.Andrzej przejrzyj dzial genetyki i napisz jak ty bys sparowal te kariery.Ja mam juz swoje przemyslenia i wskazowki od Tomka.S,ale kazda uwaga moze wniesc cos ciekawego do sprawy.Ten czerwony z 2006 jest w rzeczywistosci wyzszy od starszego o glowe.Jednak w momencie robienia zdjec byl w trakcie leczenia i dlatego nie zaprezentowal calej urody.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piotrek W.
Kontakt:

Post autor: Piotrek W. » śr lis 21, 2007 9:35 am

No dobra chlopaki, no to i ja cos dorzuce.
Po pierwsze "pigeon": garlacz siodlaty lapciaty - tak brzmi poprawna nazwa :!: , fakt - popularnie wiekszosc mowi "czechy", jednak hodowcy niemieccy mogli by tu sie mocno oburzyc, bo ta rasa tak naprawde pochodzi z Niemiec a protoplasta jedynie tylko mogl byc garlacz siodlaty (i tu rodzimie - czeski :wink: ).
A jezeli przeraza cie cena 300 zl za mlode - to co powiesz na to, ze wiekszosc ptaszkow w tym sezonie sprzedalem ale po 250 - 300 za sztuke i jeszcze sa chetni, nawet ci z bardzo duzymi nazwiskami, jak to powiadasz - tylko ptaszkow juz braklo :cry: .
Nie wiem takze co to za super hodowca ze swietokrzyskiego - bynajmniej ja z dlugoletnia praktyka w tej rasie - nie znam. Chyba wobec czego az nie taki dobry :wink: . Tak, ja tez takiego malego krzykacza spod Wroclawia na gieldzie w Poznaniu widzialem, fakt - zawala cala zachodnia Polske ptaszkami siodlatymi, choc z rysunkiem siodla zazwyczaj to one maja problemy, no i „czapeczek” czasem im brak. Ale jest i jeden plus - sprzedaje ptaszki po 60, 80 - 100 zl za sztuke ( 180 parka super) i pytam co z tego, skoro golabki marne :?: . Takze – tu kazdy podnieca sie tym co ma, gorzej, zazwyczaj ta krowa co mocno ryczy…. Mnie osobiscie bardzo trudno podjarac byle czym i tu sie mocno roznimy z tym Panem. I moge sie zalozyc, ze mialem na gieldzie do sprzedania lepsze ptaszki niz jego super extra czolowka wystawowa :!: .
Dalej – ogolnie na wystawie w wielu rasach ptaszki kiepskie, zeby nie powiedziec marne. Rasy (bynajmniej te mnie interesujace z tych wystawionych czyli pawik, perukarz – totalny zlom :!: . Kariery, i tu opinia dla Krzysia – kiepskie, duzo lepsze mieliscie z Jankiem na gieldzie. Przyzwoite pomorany no i troszke drobnicy, ale tu wiadomo czyje, kto dba ten ma. Ogolnie w wielu rasach lepsze ptaszki na gieldzie niz w klatkach wystawowych, oczywiscie lepsze w oczkach hodowcow a zwlaszcza z lubelskiego :wink: , kilka z warszawskiego, no i ze swietokrzyskiego takze.
Ogolnie, reasumujac wiele wystaw zachodniej Polski - pod wzgledem wielu ras (perukarz, pawik, turkot bucharski, garlacz siodlaty lapciaty no i karier…oczywiscie) - wschod gora, choc to zadne nowum. Jednak w kilku rasach widnieje duzy plus i dla zachodu a tym bardziej dla zachodniej jednosci zwiazkowo – organizacyjnej. No, nie mowie tu moze o panu CzepczyĂąskim, ktoremu jak dalo sie dobitnie zauwazyc - nieco kultury na starosc braklo, a i powolanie go do tak zaszczytnej funkcji jak zbieranie oplat za oczka, nie bylo wzgledem organizatorow najlepszym, strategicznym rozwiazaniem. Tu strategia zawiodla – krzykiem i chamstwem wiele nie da sie osiagnac. Panowie Organizatorzy i pamietajcie o tym :!: . Sa mlodzi i to bardzo kulturalni ludzie w waszym zwiazku, co dalo sie takze zauwazyc – dajcie im szanse i wysuĂącie na pierwszy plan, ci umieja sie przynajmiej przyzwoicie zachowac. Krzykaczom natomiast podziekujcie – ci wystawiaja wam niestety niezbyt pozytywna opinie. Wysuwajcie na pierwszy plan swoje atuty, takie negatywy tylko moga wam zaszkodzic :!: .

Pozdrawiam.
Piotrek W.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 21, 2007 11:29 am

Witam.Nie znam nazwiska(szkoda,ze nie spytalem) ale rownie po chamsku jakis niewysoki gosc w bezowej kurtce wypraszal gosci wystawy o godz 14,00 za barierke.Slowa won i wynocha to byly najdelikatniejsze z jego repertuaru.Gdybym chcial dostosowac sie do jego poziomu to jedyne co nalezalo zrobic to dac takiemu debilowi po ryju.Piotrek, Janek mial kilkanascie telefonow gdzie rozmowcy stwierdzali,iz jego czarny byl najlepszy z calej wystawy.Jednak Janek ma podobna opinie do mojej na temat jakosci sedziowania karierow i pewnie dlatego nie wystawial.Nieskromnie powiem,ze czarny wystawiony na sprzedaz przeze mnie, tez byl chwalony.Tu jednak musze oddac sprawiedliwosc tego ptaka wychowal Stasiu Galezowski i w Broniszach ten ptaszek mial 95pkt .Teraz nieskromnie napisze ,ze moje sa lepsze i dlatego go sprzedalem.Pozdrawiam.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » śr lis 21, 2007 12:59 pm

Piotrus, a to ty nie znasz ze Swietokrzyskiego Stasia Gryby moge was przedstawic gdzies na wystawie w Polsce.A swoja droga podobaja mi sie twoje ptaszki. :D

Awatar użytkownika
Piotrek W.
Kontakt:

Post autor: Piotrek W. » śr lis 21, 2007 1:46 pm

Znam sie z nim bardzo dobrze, tylko od kiedy Stasio hoduje siodlate lapciate :?: Napewno nie :!: BrneĂąskie w kilku ubarwieniach no i tu z ryunkiem siodla tak, ale siodlatych lapciatych - raczej na 99 % nie :wink: .

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr lis 21, 2007 7:31 pm

kol. Piotrku W. Ja nie wnikam, kto po ile sprzedaje, ale owy Pan z wroclawia to na gieldzie w tym roku mial gorszy material niz w zeszlym. Jego sprawa ma kupcow powinien sie cieszyc :)

Odnosnie nazwy to fakt, troszeczke za dluga napisalem, ale jak nazwac te same golebie bez opierzenia nog? Tez Garlacz czeski siodlaty? Osobiscie myslalem ze slowo lapciaty funkcjonuje. Wyglada na to, ze jednak w jezyku mowionym, a nie pismiennym.

i po 3cie, owy Pan z swietokrzyskiego to Szymek ÂŻyla, i na pewno sie znacie, a wg mnie, to on tam badziewia nie hoduje :) ale to moje prywatne zdanie ::wink:

pozdrawiam :)

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lis 21, 2007 7:34 pm

Witam.GARlACZ SIODlATY lAPCIATY.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ