Pora na wystawy.

bocian

Pora na wystawy.

Post autor: bocian » wt lis 22, 2005 7:48 pm

Juz od tygodnia ,po calej Polsce krazy plotka, ze od 1 grudnia tego roku zostanie zniesiony zakaz handlu na bazarach i organizowania wystaw.Dlatego juz dzisiaj wyprzedzajac czas chcialbym wszystkich zainteresowanych zaprosic na WYSTAWe do Bialegostoku ,ktora odbedzie sie 10-11 grudnia tego roku w pieknej hali Wlokniarza wiecej o niej na stronach BZHGRiDO www.krymka.Bialystok.pl. po wystawie napisze swoje wrazenia z tej wystawy ,ale zawsze lepiej samemu popatrzec.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » wt lis 22, 2005 11:18 pm

dobre dobre bocian,....
ja tez chcialbym by wystawy przywrocono ale to juz sprawa zwiazkow i Ministra rolnictwa........

poki co mam nadzieje,ze sie odbedzie ta lutowa w Poznaniu bo bez niej takie pozne rozpoczecie roku(jak dla mnie) to rok stracony....... hehehe

pozdrawiam :D
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

Awatar użytkownika
Poganin
Kontakt:

Post autor: Poganin » śr lis 23, 2005 7:11 am

bocian ja nie byl bym tak optymistycznie nastwiony co do wystawy w Bialymstoku...Jezeli nie zniosa zakazu od 1 grudnia to z wystawy nici a bardzo chcialem na niej byc :( ... slyszalem ze zakaz ma sie przeciagnac jeszcze o miesiac...obym byl zlym prorokiem :? .
Pozdrawiam - Andrzej :)

bocian

Wystawy.

Post autor: bocian » śr lis 23, 2005 10:02 am

Ale Koledzy jestescie pesymistami, a nie lepiej jak najwiecej pisac o zniesieniu zakazu niz stac biernie z boku i czekac ,nasze Wladze Zwiazkowe zamiast pisac jakies petycje do Ministra Rolnictwa aby zniosly zakaz .to trwaja w blogiej bezsilnosci i oczekiwaniu.;moze sie myle ,moze cos robily;Byc moze wlasnie ktos z ministrstwa rolnictwa czyta rowniez posty o zakazie i dojdzie do wniosku ,ze jestesmy my hodowcy spragnieni spotkania sie na wystawach ,wymiany rocznych doswiadczeĂą ,wymiany nadwyzek hodowlanych.A od ludzi zajmujacych sie dostarczaniem nam nowych preparatow witaminowych i innych preparatow cos zakupic ,bo wszystkiego weterynarze nie maja.Wiec piszcie jak najwiecej aby zakaz zostal zniesiony.Pozdrawiam.

bocian

Wystawy

Post autor: bocian » śr lis 23, 2005 10:08 am

Pigeon,Ty bedac z Glogowa masz prawie pod nosem wystawy we Wroclawiu ,Zielonej Gorze ,Poznaniu, Szczecinie ,to sa liczace sie wystawy w zachodniej Polsce i co najwazniejsze duze wystawy i duze gieldy ,masz pole do popisu.Wobec tego pros tych na gorze, aby zniesli wystawy i badz na nich obecny.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lis 23, 2005 10:32 am

Sluchajcie z tego co wiem to wladze nie sa zainteresowane zniesieniem zakazu ,dla nich jest to bardzo wygodne a ze szkoda dla hodowcow bo po to sie hoduje te ptaszki aby moc je pokazac innym.A np. w Niemczech i Holandi wystawy sa i nikt nie zakazal im tego.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr lis 23, 2005 6:21 pm

no prawda ,...

bociek ma racje jak sie bedzie o czyms duzo pisac i co najwazniejsze o tym bedzie glosno to napewno ktos inny(wladze zwiazku,ministerstwa itp.) miejmy nadzieje ze rozpatrza nasza nie ciekawa pozycje... jakim jest brak roznego rodzaju gield,gieldek wysylki poczta i co najwazniejsze WYSTAW :!:

ja tez mam nadzieje ze to cos zmieni......

poki co czas ucieka na nasza niekozysc,uplywaja kolejne dni,tygodnie,miesiace.... wiec albo ruszmy 4 litery i cos zacznijmy dzialac albo................ wole nie kraczec zeby broĂą Boze sie nie sprawdzil,,czarny scenariusz''

poki co juz jedno sie udalo odzyskac a mianowice ponowne wypuszczenie ptactwa na oblot a wiec pojdzmy za ciosem i walczmy dalej......... :idea: :!:

pozdrawiam :D

Witek(Ostrowiec)

Post autor: Witek(Ostrowiec) » śr lis 30, 2005 5:04 pm

Rozmawialem z moim prezesem i z tego co wiem to faktycznie decyzja ma byc podjeta 1 grudnia. Najwazniejszym welog ministerstwa rolnictwa argumentem jest to ze to zjazd z roznych regionow polski i ze ktos jak przywiezie ptaki zarazone to zacnzie sie epidemia. Wedlug mnie to jedna wielka sciema z ta cala ptasia grypa nie wiem czy ktos z was sie interesowal samymi szczepionkami na grype w zeszlym roku paĂąstwo prawie nie sprzedalo nic a za nadazyla sie okazja i przyszla ptasia grypa to zaczeli straszyc ludzi zwykla szczepionka na grype nagle podrozala z 28zl na 40 a leki zapobiegajace nie wiem juz jak sie nazywal ale ze 140 zl zdrozal na 290 zl to dopiero jest interes ludziw wpadli w panike i zaczeli masowo wykupowac tym bardziej ze przyszedl nowy rzad i potrzebuje funduszy. A teraz nie moga tak poprostu odwolac zakaz. Kazdy juz ma dosc tych afer i bawienia sie niemal wszystkim. Mamy najdrozsze paliwo w europie oraz uslugi telefoni komorkowej. No ale to forum o golebiach a nie mam zamiaru wprowadzac takiego teamtu tutaj .

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

TAK

Post autor: wojtek_pi » czw gru 01, 2005 8:52 pm

Tak tez mysle, :D ze to sciema z ptasia grypa!!! :arrow: :!:
Wojciech Piotrowski

Witek(Ostrowiec)

Post autor: Witek(Ostrowiec) » ndz gru 04, 2005 3:02 pm

NIe uwazam ze do konca to jest sciema ale rzad wie kiedy dokladnie wykorzystac okazje. Prezes u mnie w miescie robi wywiady w lokalnej telewizji rzeby przekonac ludzi ze to ptasia grypa nam nie grozi. Nawet jak zniosa wystawy to ci kturzy nie hoduja i nie wiedzac nic o naszym hooby beda przeciwni organizownaiu wystaw bo nasz zwiazke sie juz z tym boryka choc nie ma wystawy to ludzie maja pretensje ze wogole moze miec miejsce cos takeigo jak wystawa. Jets to typowy przyklad co rzad robi przez telewizje moze sie myle moze to firmy farmaceutyczne byly tego wszystkeigo prowodyrem oni w sumie najwiecej skorzystali.
Wiadomo ptasia grypa jest ale w tych rejonach gdzie ludzie nie utrzymuja higieny i nie stosuja sie do zapobiegani zarazie. W moim rejonie nie moge powiedziec bo wszyscy ludzie zamykali dorb. To tyle co mam do powiedzenia. A jezeli chodzi o to keidy bedzie mozna robic wystawy to wiem ze 1 grudnia bylo posiedzenie ministrow rolnictwa i tam mialy byc podjete dzialania aby bylo jak w niemczech ze lekarz glowny na land podejmuje decyzje o tym czy bedzie wystawa jezeli dojda do porozumienia w warszawie zniosa czesc zakazu i to lekarz powiatowy weterynarji bedzie decydowal czy dana wystawa sie odbedzie czy nie. Mam nadzije ze to wejdzie w zycie lub calkowicie zniosa zakaz. Wiem tez rowniez ze golebie nie szczepine nie beda dopuszczane do wystawy definitywnie trzeba bedzie sie wykazac swiadectwem ze golebie byly szczepione ale tak bylo zawsze tylko etraz bedzie to bardziej przestrzegane.

Adam Wegner

Wystawa Krajowa Szczecin 2006

Post autor: Adam Wegner » śr gru 14, 2005 9:09 pm

Komunikat PZHGRiDO

Szanowni Koledzy hodowcy - informuje, ze SzczeciĂąski Zwiazek uzyskal zezwolenie na organizacje wystawy Krajowej w dniach 27-29 Stycznia 2006r.
Zezwolenie jest wydane przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szczecinie i obejmuje mozliwosc wystawiania golebi i drobiu hodowcow z calego obszaru Polski i Niemiec.
Ten komunikat otwiera mozliwosc nadsylania na wystawe zgloszeĂą wraz z oplatami.

PZHGRiDO
V-ce Prezes d/s hodowlanych
Adam Wegner

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » czw gru 15, 2005 5:50 pm

Swoja droga to moglby ktos tez sie postarac zeby w Krakowie byla wystawa... bo jak narazie sie nie zanosi na to zeby byla.... a to porazka...:/

bocian

Wystawy

Post autor: bocian » pt gru 16, 2005 7:56 am

Jak widac te Zwiazki ,ktorym zalezy na zorganizowaniu wystaw postaraly sie dojsc do wladz nie tych najwyzej tylko do lokalnych i mamy juz kilka stu procentowych wystaw ,w Szczecinie , Wroclawiu ,Warszawie i byc moze w Poznaniu.A inne Zarzady przespaly jesieĂą i kilka wystaw liczacych sie w Polsce przeszlo kolo nosa, a szkoda.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » pt gru 16, 2005 1:50 pm

no prawda ,
jak zwiazki zechcialy to zorganizowaly..... szkoda ze przepadly mniejsze wystawy jak chociazby w Zielonej Gorze,... a sie wybieralem, zawsze blizej...
swoja droga trzymam kciuki za PoznaĂą, bo jeszcze tylko on nie potwierdzony tak oficjalnie......

pozdrawiam :wink:

ODPOWIEDZ