anielskie skrzydlo

opal
Kontakt:

anielskie skrzydlo

Post autor: opal » czw paź 12, 2006 8:52 pm

Witam. Kupilem samice kariera z 2001 czyli dosyc wiekowa.Golab bardzo ladny sprawnie fruwa ale ma jeden feler wywiniete jedno ze skrzydel.Wiem ,ze kiedys czytalem post na ten temat ,ale teraz nie moge go namierzyc .Czy ktos zna sposob na trwale ustawienieskrzydla,czy to zmiana nieodwracalna?Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw paź 12, 2006 9:33 pm

Jest to genetyczne i nic juz nie zrobisz.

opal
Kontakt:

anielskie skrzydlo

Post autor: opal » pt paź 13, 2006 11:24 am

Witam.Tomasz S. opisywal w starym forum mechanizm powstania tego defektu i twierdzil ,ze ma patent pozwalajacy na prawidlowe ustawienie skrzydla.Nie wiem tylko czy dotyczy to wylacznie golebi mlodych czy takze starych.Jezeli Tomek moze zdradzic swoj sekret bylbym wielce zobowiazany.Pozdrawiam.

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt paź 13, 2006 12:29 pm

Jak dobrze pamietam to Tomek mial na mysli golebie mlode ktorym taki feler zaczyna ie pojawiac..No ale moze i ma patent na stare golebie.
PZDR>>

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn wrz 10, 2007 8:32 pm

Witam. Mam pytanie odnosnie przyczyn powastawania tego defektu u mlodych. U mnie juz drugi mlody po tej samej parze ma anielskie skrzydlo. Wiem , ze o tym bylo juz na forum ale chodzi mi glownie o to czy rozlaczenie tej pary w nastepnym sezonie legowym i polaczenie z innymi partnerami zapobiegnie tej przypadlosci . Pozdrawiam JZ.

emek

Post autor: emek » wt wrz 11, 2007 8:23 am

Witam panowie.Jesli sobie dobrze przypominam to p. Tomasz wypowiadal sie o mlodych ptakach.Prawdopodobnie chodzi o mlode jedynaki i sytuacje kiedy rodzice maja pod dostatkiem pokarmu i dobrze karmia mlode. Rozwoj palek nastepuje bardzo szybko a niestety kosciec ( kosci palcow) nie nadazaja i sa bardzo obciazone co powoduje wywiniecie skrzydla. Mialem takie przypadki kiedy skrzydlo ( lotki) byly wywiniete do gory.Kilka razy podwijalem skrzydlo na miejsce i po pewnym czasie bylo ok. nie mialo to zadnych skutkow jeslichodzi o poxniejsza lotnosc ptakow. pozdrawiam.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt wrz 11, 2007 10:29 am

Dzieki . Problem ten wystepuje u mnie wlasnie u jedynakow, dziwne tylko, ze po jednej parze. Pozdrawiam JZ.

ODPOWIEDZ