Kokcydie??

matisliwa
Kontakt:

Kokcydie??

Post autor: matisliwa » czw sie 31, 2006 9:17 pm

Witam. Mam pewien problem. Golabki jak przebywaja dlugo w jednym miejscu to staja sie osowiale, strosza piora i staja na jednej nodze. Kal jest przezroczysty (woda) lub bialy (mleko) z grodkami kalu. Pewnie to jakas choroba, ale nie wiem jaka. Podejrzewam kokcydie. A wy co na ten temat uwazacie. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt wrz 01, 2006 6:36 pm

A ja tu bym postawil na trychomonadoze lub paramyxowiroze . :roll: Oczywiscie nie po objawach stawania na jednej nodze :wink:

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » pt wrz 01, 2006 11:04 pm

Ktos ma jeszcze jakies propozycje?? Ja dalej sadze ze to kokcydie. W ostatecznosci zbadam kal. ChodÂź to nie jest takie tanie. Prosze o pomoc. A dlaczego sadzisz ze to jedna z tych dwoch chorob?? Prosze o inne fachowe rady.

opal
Kontakt:

kokcydioza

Post autor: opal » pn wrz 04, 2006 8:19 pm

Witam.Paramyksowiroza-wielomocz (wodnista biegunka).Kal jest mniej lub bardziej nieuformowany,czesto rozrzedzony,ze znaczna iloscia moczanow ,otoczony typowa szeroka otoczka wodna.Pierwszy objaw wzmozone pragnienie.Kokcydioza -kalomocz woidnisty z duza iloscia sluzu i niekiedy podbarwiony krwia.Trichomonadoza-kal jest sluzowato-wodnisty.Tyle na ten temat napisal (jezeli chodzi o kalomocz)dr.Szeleszczuk.Pozdrawiam.

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » pn wrz 04, 2006 9:45 pm

Dzieki ze ktos sie mna zainteresowal. A jak byscie jeszcze zerkli na http://i7.tinypic.com/287d9qv.jpg Moze to wam pomoze rozwiazac moj problem??

opal
Kontakt:

kokcydia

Post autor: opal » pn wrz 04, 2006 9:56 pm

Witam.Mati to zdjecie jest bardzo niewyrazne.Ale jezeli dobrze widze jest tam sporo ceglasto czerwonego koloru -moga byc kokcydia.Podaj Baycox 5 ml/l wody przez trzy dni.Jeden golab wypija 50 ml wody dziennie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt wrz 05, 2006 6:52 am

OPAL ZLE RADZISZ KOLEDZE Bron Boze 5 ml /1l potrujesz golebie w ulotce jest blad sprawszone.Dal 2ml na 1lprzez 3 dni BAYCOXPosluchaj mnie dobrze zrobisz

opal
Kontakt:

kokcydia

Post autor: opal » wt wrz 05, 2006 8:10 am

Witam.Stasiu nie podawalem wedlug ulotki tylko wedlug dr.Szeleszczuka,ale osobiscie slyszalem ,ze wystarczajaca jest juz dawka 1ml/l taka dawke zaleca mi znajomy.Powoluje sie takze na fakt ,iz przy leczeniu kur stosuje sie 1ml/l.Spytalem swojego weta stwierdzil ,ze;nizsza dawka dla kur wymuszona jest faktem iz kury przeznaczone sa do konsumpcji.Poniewaz golebi sie nie je wskazana jest dawka wyzsza tzn.5ml/l.Chce jednak wyraznie zaznaczyc iz o dawce nizszej tzn.1ml/l pisala mi osoba ,ktorej wiedze w tym temacie bardzo cenie i nie mam powodow aby podwazac jego slowa.Wiec Mati sam bedzie musial podjac decyzje lub sprobowac od dawki mniejszej i gdyby sie okazala nieskuteczna to ja zwiekszyc.Jednoczesnie chce wyraznie powiedziec ,ze zdjecie jest tak niewyrazne a biegunka wystepuje przy kilku chorobach ze moim zdaniem najrozsadniejsze bedzie zrobienie badaĂą pomiotu.Pozdrawiam.

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » wt wrz 05, 2006 9:13 am

Dawno mnie nie bylo wiec pozwole sobie wtracic dwa grosze :wink:
Dawka 5 ml/l jest duza ale nie zabija golebi. Golebie mozna potruc taka dawka ale baycoxem dla swiĂą, ktory posiada stezenie 5% czyli 2x wieksze niz Baycox dla drobiu. Ja podaje zawsze dawke 3 ml/l dla golebi- dziala z dobrym skutkiem.
Odnosnie tej biegunki u kolegi - rotawirusik najprawdopodobniej tutaj broi. Ceglasta lub brazowa z domieszka krwi biegunka przy kokcydiozie golebi wystepuje naprawde bardzo rzadko. Najczesciej przyjmuje wyglad ciemnozielonej, nieuformowanej gestej masy. Troche tych ptasich kupek mieszam wiec dobrze wiem :lol: Apropos badania kalu- parazytologiczne wcale nie jest drogie;)

Jesli chodzi o wirusowe bieguneczki to dla tych co sie lubia bawic- ziolkami sie pobawcie. Mam na to swoj skuteczny patencik ale jest tak prosty, ze go nie zdradze 8)
Przykro mi i powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt wrz 05, 2006 9:50 am

A na PW kolego :?:

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » wt wrz 05, 2006 10:54 pm

Czyli tez twierdzicie ze to kokcydie?? Dawalem sylfatyf. Jedna lyzeczka na 2 litry. U niektorych spostrzeglem poprawe. Ale nie bylem pewien czy w dobrym kierynku lecze. Po 7 dniach powinien byc klopot z glowy. Mlodym ktorym lalem do dzioba dziennie 40 ml to przeszly objawy. Ale slyszalem ze sulfatyf jest dluzszy w leczeniu niz baycox. Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawia

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr wrz 06, 2006 6:22 am

Subbuteo jezeli masz jakies swoje tajemnice to nie wspominaj o nich bo na tym forum pisze sie bez tajemnic jak na spowiedzi ,cos wspomnisz a nie dokonczysz ludzi w nie pewno :twisted: sci trzymasz

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » śr wrz 06, 2006 9:27 am

Przykro mi bardzo ale nie zdradze tej tajemnicy, przynajmniej na razie. Mam zestaw kilku wymnalazkow- a pierwsza zasada wynalazcy- nie zdradzaj receptury przed opatentowaniem :wink: Wspolpracuje od niedawna z jeszcze jedna osoba, ktora tez ma kilka swoich patentow. Mamy zamiar je zarejestrowac 8)

odnosnie tej kokcydiozy. Jezeli po leczeniu poprawa bedzie krotkotrwala a objawy wroca- odpusc sobie bad. kalu w kierunku kokcydiozy- nic juz to nie da;)
i pamietaj zeby po sulfatyfie nerki zregenerowac- sulfonamidy niestety sa nefrotoksyczne.
Pozdrawiam:
T.S.

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » śr wrz 06, 2006 12:01 pm

Ale jesli dobrze wiem to kokcydie idzie wyleczyc zawsze?? Czy instnieje cos takiego jak w salmonellozie nosicielstwo, albo niewyleczalnosc tej choroby?? Czemu po sulfatyfie odradzasz badanie kalu??

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » śr wrz 06, 2006 12:05 pm

Co to oznacza "sulfonamidy niestety sa nefrotoksyczne"??

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » śr wrz 06, 2006 11:15 pm

Tajemnice ! Haha jakie to prowincjonalne.
Oburzacie sie ze ktos mowi o nas golebiarze ( swoja droga slusznie , jesli ktos nie zna znaczenia tego slowa to odsylam do slownika jezyka polskiego).
Kazdy hodowca z prawdziwego zdarzenia dzieli sie swoim doswiadczeniem i swoja wiedza , a wiecie dlaczego? To proste dla poprawienia jakosci hodowanych ptakow.
Wiedza tajemna pachnie mi epoka , gdy ludzie siedzieli przy swiecach.
Gdyby kazdy wychodzil z takiego zalozenia to ludzkosc zylaby jeszcze w jaskiniach

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » śr wrz 06, 2006 11:30 pm

Aby zakoĂączyc parodie tajemnicy wyjasnie Ci co oznacza :
"Sulfonamidy nefrotoksyczne "
Sulfonamidy - leki o dzialaniu bakteriostatycznym, tzn hamujacym podzialy komorek bakteryjnych (inaczej hamujace namnazanie tych komorek)
Objawy niepozadane stosowania sulfonamidow to :
- zaburzenia przewodu pokarmowego,
- uszkodzenie szpiku, nerek i watroby
Przymiotnik "nefrotoksyczne" oznacza , ze lek ten jest toksyczny dla nerek.

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » czw wrz 07, 2006 10:52 am

ad. Matisliwa - nosicielstwo kokcydiozy to zjawisko raczej abstrakcyjne.Ale...czesto w przypadkach niedoleczenia, doboru zlego preparatu lub niewlasciwej dawki stany kliniczne przechdza w subkliniczne ( takie w ktorych nie ma objawow) wowczas oocysty wydalane sa do srodowiska i po paru dniach staja sie inwazyjne dla innych osobnikow. Stado sie zaraza, stopien inwazji wzrasta i choroba przechodzi w forme objawowa, oczywiscie najwyraÂźniej widac to na mlodych lub na nowowprowadzonych ( ale) zdrowych ptakach.
W zwalczaniu kokcydiozy bardzo istotne znaczenia ma nie tylko niszczenie pierwotniakow w organiÂźmie golebi lecz rowniez w srodowisku zycia ptakow. Jezeli zaniecha sie tego problem kokcydiozy bedzie wracal regularnie.
Badanie kalu nic nie wykaze poniewaz ptaki byly leczone. Chyba, ze chcesz potwierdzic skutecznosc leczenia lub ewentualne inne inwazje Niestety na tym etapie nie potwierdzisz czy problemem byla kokcydioza czy cos innego. Badanie wykouje sie przed leczeniem- badanie po leczeniu to tylko kontrola terapii ale przeprowadzanie jego ma sens tylko i wylacznie jezeli ptaki byly badane przed kuracja.
Przeprowadza sie jeszcze badania kontrolne - co 2 tygodnie- wszedzie tam gdzie prowadzona jest stala opieka weterynaryjna nad stadami.
Jakie jest dzialanie uboczne sulfonamidow kolega Boguslaw raczyl Ci juz napisac :lol:
ad. Bogus.
Przykro mi bardzo ale rzeczy, ktore niedostepne sa w literaturze sie nie przekazuje. Szczegolnie jezeli wiedza ta ma procentowac a zdobyta jest ciezka praca. Znam kilka przypadkow kiedy osoby, ktore zdradzily nieopatrznie swoj pomysl zostaly wyrolowane. Sepy tylko czekaja a niestety jednym z elementow mojej pracy jest odkrywanie nowych rzeczy - wiec nie moge sobie pozwolic by ktos moim kosztem przypisal sobie za jakis czas zaslugi. Teraz mam nadzieje, ze jest to proste.
A jezeli chcesz nieco wzbogacic swoja wiedze to zapraszam w niedziele do Grudziadza- z Kwidzyna masz niedaleko. Jestem umowiony na konsultacje
z pewna liczba hodowcow wiec moze jeszcze sie zalapiesz. Tylko musial bym wiedziec czy na pewno bedziesz poniewaz musze odpowiednio rozplanowac czas-potem prawdopodobnie mam konsultacje w lasinie, a potem za Ilawa - musze zajac sie troche ptakami dzikimi-rehabilatantami z Parku Krajobrazowego.
Pozdrawiam:
T.S.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » czw wrz 07, 2006 8:20 pm

Witam,
z przykroscia musze stwierdzic , ze ominie mnie zaszczyt wziecia udzialu w wykladzie Szanownego Pana.
Raz , ze nie chce narazac wykladowcy na sytuacje, w ktorej moglby poczuc sie niezrecznie - moglbym akurat zadac pytanie, ktore naruszyloby scisla tajemnice,
dwa - mam w tym czasie spotkanie z osobami bardzo oczytanymi w temacie, z ktorego nie robia zadnej tajemnicy.

ÂŻycze powodzenia, duzo uczestnikow - zapewne interesujacego wykladu, no i oczywiscie nienaruszenia Wielkiej Tajemnicy..........

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » czw wrz 07, 2006 10:45 pm

a czy przypadkiem o tym wynalazku nie bylo wspominane na starym forum :?: :?: :?:

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » czw wrz 07, 2006 10:52 pm

Dziekuje za zainteresowanie. Napisze jeszcze poÂźniej jak zakoĂączyla sie dla mnie i moich podopiecznych ta choroba.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pt wrz 08, 2006 9:53 pm

Bogus nie bulwersuj sie tak. Jak bys wynalazl cudowny lek na raka to przed opatentowaniem tez bys nie podal jego receptury do wiadomosci publicznej bo ktos moglby przypisac sobie efekty twojej ciezkiej pracy i zarabiac miliony$ zamiast ciebie.

A ty Tomek maly naukowcu jak cos odkryles to sie nie chwal dopuki nie opatentujesz i wtedy na forum nie bedzie takich glupich sytuacji.

pozdrawiam

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » pt wrz 08, 2006 11:16 pm

Kolego Boguslawie- konsultacje to nie to samo co wyklad :lol:
Wyklad mam w piatek we Wroclawiu ale nie dla hodowcow.
Na konsultacje hodowcy przyjezdzaja ze swymi podopiecznymi by sprawdzic ich stan zdrowia, przedyskutowac jaki program wdrozyc lub jak zmodyfikowac aktualny program w stadzie i tym podobne rzeczy :wink:
Nie chcesz sie dowiedziec co nosza w sobie Twoi pupilkowie -Twoja sprawa, choc z drugiej strony szkoda bo przy okazji obejrzal bym te gdaĂąskie ze wschodu :wink:
Pytania o sekrety specjalnie nikogo nie przerazaja i zadne przykre sytuacje z tego tez nie wynikaja- tu muszeCie zmartwic :roll:

Tak czy inaczej - niestety zajmujac sie tym czym zajmuje sie ja nie mozna zdradzac wszystkiego- nikt tego nie robi, a jezeli myslisz, ze jest inaczej to jestes w wielkim bledzie. Mozna sie chwalic, ze ma sie cos ( zeby zmobilizowac do dzialania konkurencje) ale nie mozna mowic co.
Sam na jednej z konferencji nieopatrznie pochwalilem sie komus co wymyslilem- i skoĂączylo sie tak, ze akurat tamci mieli wiecej materialu badawczego i opracowali szybciej. Tym sposobem ukaza sie dwa opracowania - Pulawskie i OlsztyĂąskie :lol:
No to pozdrawiam wszystkich, tych z uprzedzeniami rowniez
T.S.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » sob wrz 09, 2006 8:06 am

Owszem konsultacje,to nie jest to samo co wyklad , Âźle to sformulowalem.
Jesli chodzi o uswiadamianie,kto zle cos ujal to :
- "obejrzalbym" piszemy razem, wynika to z zasady , ze czastki -bym,
-bys, -by, -bysmy, -byscie z osobowymi formami czasownikow zawsze piszemy razem,
- "musialbym "piszemy razem, wyjasnienie powyzej,

- piszemy w " organizmie" a nie w "organi Âź mie". :lol:

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » sob wrz 09, 2006 9:29 am

Dziekuje za poprawki - wszelka krytyka o ile uzasadniona jest zawsze wskazana :lol: :lol: :lol: A jeslis taki wnikliwy - slowa " pulawskie" i " olsztyĂąskie" z poprzedniego mego postu tez sa Âźle napisane :wink:
Przed " ze" stawia sie przecinki kolego; dalej nie chce mi sie szukac - coz jezeli ktos sie uprze i ostro posiedzi na czterech literach to w wypowiedzi kazdego cos sie znajdzie :wink:
Milej a przede wszystkim spokojnej :lol: soboty:

T.S.

Zablokowany