biegunka Garłacz Pomorski

Arko47500
Kontakt:

biegunka Garłacz Pomorski

Post autor: Arko47500 » czw lip 17, 2014 1:11 pm

Witam. Mam problem z dwoma młodymi Garłaczami Pomorskimi. Jeden z nich dwa razy wczoraj zwymiotował część pokarmu. Wydala także bardzo wodnisty kał (prawie sama woda). Drugi także wydala wodnisty kał koloru zielonego. Oba są osowiałe. Oczywiście gołąbki zostały oddzielone od stada. Od niedawna są samodzielne. Co to może być ? Jaki może być tego powód ?

felix8024
Kontakt:

Re: biegunka Garłacz Pomorski

Post autor: felix8024 » czw lip 17, 2014 1:57 pm

Celowanie troche z działa do muchy z tą diagnozą.

Ale czesto zaraz po odejściu od mamek młode zdychają z powodu rzęsistka.
Jak ilość rzęsistka jest bardzo duża, to raczej leki już nie pomogą.
Leczenie:Każdy lek który zawiera ronizadol.

Inna opcja to paramyxo, można to teoretycznie stwierdzić jak piją bardzo duże ilości wody,
prawie jakby chciały się w tej wodzie utopić, no i silnie polewają. Leczenie: Nie ma lekarstwa można zaszczepić, np. salmovirem i trzymać kciuki.

Trzecia opcja to kałowe pałeczki e.coli, towarzyszy temu własnie biegunka i wymioty.
I ja bym stawiał na tą opcje. Leczenie: Podawać z 6/8 dni antybiotyk zawierający doxycykline.

Arko47500
Kontakt:

Re: biegunka Garłacz Pomorski

Post autor: Arko47500 » czw lip 17, 2014 5:57 pm

Pojechałem do sklepu gołębiarskiego i sprzedawca wytłumaczył mi co to może być. Także zajmuje się garłaczami. Jeśli dobrze pamiętam stwierdził tak samo jak Pan felix8024 że najprawdopodobniej są to kałowe pałeczki e.coli. Kupiłem elektrolit i antybiotyki a mieszanki które podaje mam zastąpić pszenicą i ryżem.

ODPOWIEDZ