Strona 1 z 1

biegunka szczepić czy nie

: ndz cze 08, 2014 10:57 am
autor: damianbed15
witam odnawiam temat odnośnie biegunki. Podejrzewam paramyxo gdyż wykręciło mi dwa malutkie młodziki po wyjściu z jajka a u starych od dłuższego czasu ostra biegunka. stare gołębie w bardzo dobrej formie jedynie mocne polewanie i podobno może pomóc tylko sczepienie. Boje się trochę szczepić przy biegunce co o tym myślicie? U znajomego tez podobna sytuacja lecz po szczepieniu młodych salmowirem i mykosalmovirem wykręciło prawie wszystkie młode podobno wina szczepionki czy jednak gołębie chore tak zareagowały? Jutro jadę po columbe i mam zamiar szczepić młode, boje sie szczepionbki z Puław podobno duzo złych partii wyszło również w tym roku lecz nie wiem co zrobić ze starymi osobnikami ?

Re: biegunka szczepić czy nie

: ndz cze 08, 2014 9:05 pm
autor: felix8024
Już kiedyś o tym pisałem, w tematach dotyczących biegunki i że na badaniach bakteriologicznych nic nie wychodzi. I tak jak wcześniej pisałem te biegunki tak masowo przewalające się przez gołębniki w różnych miejscach w polsce to najprawdopodobniej wirus paramykso tylko odmiana jelitowa powodująca biegunki, silne pragnienie i niesamowicie duże polewanie.
Tak naprawde to bardzo trudno to leczyć, polewanie zatrzymuje sie intensywną kuracją Vitaminy B complex, tydzień, tydzien przerwy, kolejny tydzien, nawet 3 takie sesje. Oczywiscie pełna separacja od zdrowych. Szczepić można wszystko co odrosło od ziemi, ale sama choroba dość mocno miecie, i stare i młode, im starszy gołąbek to ma wieksze szanse, cześć może pokrecić cześć nic sie nie stanie i za jakiś czas zbudują odporność i się teoretycznie wyleczą, pokręcone jak bedą w stanie funkcjonować, to kręciek się cofnie, no chyba ze będą leżeć na plecach to trzeba urwać łęb. Szczepię mykosalmovirem z puław, nie miałem problemów.