Dmuchanie wola u młodych.

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Dmuchanie wola u młodych.

Post autor: jarooo » pn cze 10, 2013 8:47 pm

Mam problem a mianowicie u dwóch młodych wywrotka mazurskiego oraz sroczki zauważyłem dmuchanie sie wola . przez te objawy gołębie te nie są nakarmione przez mamki :( . Co można im podać ???i czym może być to spowodowane ???
jarooo-24.flog.pl

wik76
Kontakt:

Re: Dmuchanie wola u młodych.

Post autor: wik76 » pn cze 10, 2013 10:00 pm

Prawdopodobnie rzęsistek też kilka lat temu tak miałem z młodymi dawałem im wtedy po pół tabletki przez trzy dni i wracały do normy.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt cze 11, 2013 12:08 am

jarooo pisze:Mam problem a mianowicie u dwóch młodych wywrotka mazurskiego oraz sroczki zauważyłem dmuchanie sie wola . przez te objawy gołębie te nie są nakarmione przez mamki :( . Co można im podać ???i czym może być to spowodowane ???
Nie wiem czym jest to spowodowane, ale wpadnij do mnie jutro wieczorem to coś zaradzimy (z załącznikiem) :D :lol:

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » śr sie 28, 2013 10:07 pm

I zaradziliście ?

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr sie 28, 2013 11:04 pm

Tak, poszły dwa załączniki :lol: , atak na poważnie to tym dla których nie było już za późno to zaradziliśmy :wink: .

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » czw sie 29, 2013 10:32 am

No ja myślę że poszły ;-D
A możesz mi napisać jak pomogliście tym którym jeszcze można było pomóc?
mam czasem taki sam problem u siebie w gołębniku.

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » ndz wrz 01, 2013 7:03 pm

Avifugal 2xtyg mamki lub do wola przes 5 dni sam preparat , lub cos na rzesistak .

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt wrz 03, 2013 9:12 am

A jeżeli nie rzęsistek to co? Miałem w tym roku 2 takie przypadki. Dawałem na rzęsistka i nic nie pomogło. W zeszłym roku też miałem chyba dwa przypadki i też nic nie pomogło. Zastanawiające jest, że w moim przypadku było to tylko u motyli tych z najkrótszymi dziobami. Jakby był to rzęsistek to by nie wybierał (raczej) i u innych też by się coś pojawiło. Wydaje mi się, że nie wszystkie przypadki mają związek z rzęsistkiem.
Zeszłoroczne młode padły ale w tym roku mając wiecej czasu na urlopie jednemu młodemu systematycznie spuszczałem powietrze z wola za pomocą plastikowej rurki. Jednak w ciągu minuty był w stanie się napompować ponownie więc wykombinowałem sobie, że tą samą rurką młody dostawał płyn wieloelektrolitowy (z apteki ok 6 zł) na przemian z zakwaszaną wodą do pełnego wola. Bawiłem się chyba z tydzień ale pomogło. Młody przestał się dmuchać.
Mając możliwość wykonania wymazów z wola i przełyku pewnie to bym zrobił w pierwszej kolejności ale niestety, więc radziłem sobie jak umiem. Swoją drogą jestem bardzo ciekaw czy ktoś robił takie wymazy i co mu wyszło?
golebiewski

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » wt wrz 03, 2013 12:53 pm

Witam. Szczegółowo opisany ten przypadek.
http://marcin128.flog.pl/wpis/3749209/pompowanie-wola

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr wrz 04, 2013 12:52 am

Zgadzam się, że pompowanie wola powoduje zapalenie wola i że skuteczny w leczeniu jest lek : Linco spectin . Podane z wodą do dzioba działa bardzo szybko.

marcin128.flog.pl pisze:
" Odradzam hodowcom podawania słynnych czerwonych i różowych glinek , w których skład wchodzi : kreda pastewna , glina ,
duże ilości soli , barwnika by przyciągał wzrok hodowcy w sklepie z art. dla gołębi i anyż , który powoduje , że gołębie
się za tym zabijają . Z obserwacji znajomego wet. bardziej szkodzi niż pomaga ."
Nie wiem jaki skład mają te wszystkie produkty,które można kupić na rynku, ja sam podaję zwykłą czerwoną cegłę zmieloną na drobne kruszywo bez żadnych dodatków (100% pewności ) i gdy moje gołębie po dwu, trzy dniowej przerwie dostają ten specyfik to jest totalne oblężenie karmika :lol: . Więc myślę że nie jest to spowodowane anyżem, kredą pastewną, solą lub barwnikiem. Czerwona cegła to zwykła glina, może być z dodatkiem trocin , wypalona w piecu.

Skład gliny:
Obok materiału ilastego, mułowego i piaszczystego zawierają one również żwir, otoczaki i fragmenty bloków skalnych. Gliny zwałowe mogą niekiedy zawierać znaczne ilości węglanu wapnia.
Powstające z nich gleby zaliczane są do dobrych i bardzo dobrych, a ich skład chemiczny,
w porównaniu np. z utworami rezydualnymi, jest bogatszy w ważne z rolniczego punktu widzenia składniki, jak fosfor, wapń, magnez, potas.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr wrz 04, 2013 10:38 am

Edward, ciekawy link zamieściłeś, nie czytałem tego wcześniej. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że przyczyn pompowania wola jest więcej niż tylko rzęsistek. Jednak co mnie zastanawia, to fakt, że mój młody był w stanie nawet nie minuty napompować się. Było wyraźnie widać jak łapał powietrze i już tak zostawało. To były w zasadzie sekundy. Stąd też wydaje mi się, że ma to bardziej związek z przełykiem. Bo coś nie pozwalało aby powietrze wyszło z wola.
golebiewski

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr wrz 04, 2013 12:21 pm

Z tym pompowaniem jest dziwna sprawa.........
Hoduje tylko sroczki za ścianą obok brat hoduje motyle ( naprawdę wysokiej klasy )
Korzystamy z tych samych mamek,podkładając młode w losowy sposób.
Kiedyś myślałem ,że pompowanie dotyczy tylko młodych wysokiej klasy ( króciutki dziobek )
W tym roku ,na skutek mompowania zdechło mi sześc sztuk ( same najlepsze z rzutu)
Natomiast brata motyle nigdy........nigdy takich objawów nie miały :!: ,choć główki i dzioby mają mniejsze od sroczek.
Hodujemy krótko dzioby ładnych parę lat .
Co roku u sroczek coś się pompuje ,natomiast motyle nigdy :!:
Czym to jest spowodowane :?:

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr wrz 04, 2013 2:53 pm

Jeszcze ciekawiej. U mnie tylko motyle. Mam kika krymek białostockich a tam ok. W zeszłym roku miałem wiecej krymek i ani jednego przypadku.
Natomiast zauważyłem, że u mnie po tych samych parach motyli młode się pompują. Dwa młode z tego roku po jednej parze, pod różnymi mamkami i z różnych gniazd. Podobnie było i w zeszłym roku. Czyżby coś genetycznego?
golebiewski

ODPOWIEDZ