Strona 1 z 1

Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 11:17 am
autor: griszaa-1975v
Witam Wszystkich.Mam mały problem z jedną samicą śląską tarczową,do wczoraj nie okazywała żadnej oznaki choroby,jak dołem gołębią jedzenie jako jedna nie doszła do karmika siedziała z boku osowiała,więc ją odizolowałem osobno.Jest tłuściutka nie zabidzona,upierzenie aksamitne,odrobaczana,robiony wymaz na rzęsistka około miesiąc temu miały wszystkie gołębie.Kał w izolatce robi jasny rozlany jak woda koloru żółty-biały nie za dużych rozmiarów. Nie miałem co jej dać tylko miałem DOCOXINE 4 IN 1 z firmy DACa. Nie wiem czy dobrze podałem?

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 12:10 pm
autor: SETER
Witam,
najgorszą rzeczą jaką można zrobić, gdy nie potrafi się rozpoznać choroby jest właśnie podanie antybiotyku... - a szczególnie takiej "bomby" - 3 (co najmniej) substancje czynne w jednym preparacie... - jak dla mnie, to po prostu masakra :oops:
PS
Czy gołębie z Twojego stada (w tym ta samica) były szczepione ? - jeśli tak, co proszę napisać jaką szczepionką.
Proszę również napisać, czy wprowadzałeś do stada jakieś nowe gołębie, ewentualnie czy odwiedzałeś ostatnio giełdy itp.

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 1:40 pm
autor: lewap125
W pierwszej kolejności mogłeś podać węgiel na zatrzymanie biegunki i jakieś elektrolity, aby gołąb się nie odwodnił.

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 3:15 pm
autor: griszaa-1975v
Szczepione były ale na wiosnę 2012 roku.[salmowirem]. Żadnych obcych gołębi od dwóch miesięcy nie był w gołębniku.Ja też nie miałem kontaktu z obcymi gołębiami. SETER piszesz że się w ślepo nic nie podaję,ale jak zauważyłem w sobotę taki rozwój sprawy to miałem czekać do poniedziałku? wiem że ten środek to kobyła ale to w końcu dla gołębi.

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 4:55 pm
autor: SETER
Narkotyki także są dla ludzi, a niektórzy nawet dobrze się czują po ich zażyciu :wink: - ale konsekwencje ich zażycia bywają różne...
W każdej książce o gołębiach pisze, jak należy postępować w podobnym przypadku - natomiast dostęp do Internetu nie zastąpi samodzielnego myślenia.

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 7:03 pm
autor: Marekjot
Czy ptak ma opuszczone skrzydła i ogon gdy siedzi osowiały?

Re: Chory gołąb

: ndz gru 16, 2012 7:33 pm
autor: griszaa-1975v
Właśnie że nie ma opuszczonych skrzydeł i ogona.Oczy nie mruży ,siedzi w izolatce to niezle wygląda morze jej przejdzie.